לילה טוב, אורח  | תיק המידע שלך | התחבר     הוסף למועדפים
אלקטרוניקה
 
 
 
 
 
תקשורת ומחשבים
 
 
 
 
 
על מה אתה רוצה לדעת?
מדריכי קנייה
מילוני מונחים
מוצרים ומחירים
מחשבים ניידים  
   
 
 
איך לבחור מחשב נייד
עודכן לאחרונה: 18.11.13


המחירים של הניידים ירדו, ביצועיהם השתפרו, והנייד הקומפקטי והאלגנטי נהפך לאלטרנטיבה ראויה למחשב האישי המגושם. מחשב נייד עדיין יקר בהשוואה למחשב אישי, אבל יותר ויותר משתמשים זונחים את המחשב האישי למען התכונות הנחשקות של המחשב הנייד.

מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את הנייד המתאים לפי השיקולים הבאים:

 

   
  כמה נייד המחשב הנייד
  התאמת ביצועי המחשב לצרכים
  אמצעי אחסון חיצוניים
  גודל המסך ואיכות התצוגה
  תקשורת
  חיבורים
  ביצועי הסוללה
  עמידות ואבטחה
  אחריות
 
 חזור למחשבים ניידים ראשי  
  מחשבים ניידים השוואת מחירים 
כמה נייד המחשב הנייד

המחשבים הניידים נחלקים לחמש קטגוריות עיקריות לפי משקל וגודל, ולמעשה לפי מידת הניידות שלהם. שמות הקטגוריות שיובאו להלן נועדו לאפיין את קבוצות המחשבים ולבדל ביניהם, ולא בהכרח תמצאו אותם בשמותיהם. המטרה היא להכיר אותם כדי לדעת להתמקד בקבוצה המתאימה ביותר לצורכי הניידות והביצועים.

 

מיני נייד (Netbook): קטגוריה שזכתה לפופולריות גדולה כבר עם כניסתה לשוק לפני שנים אחדות. אלו מחשבים ניידים קטנים במיוחד ובמשקל של עד 1.5 ק"ג. הם מצוידים במסך בגודל 12-10 אינטש ועם מפרט בסיסי וביצועים צנועים. 

 

בדגמים אלה המקלדת קטנה מהממוצע ולעיתים לא מספיק נוחה להקלדה אינטנסיבית, המעבד והזיכרון מספיקים לתוכנות משרד ומולטימדיה קלות, אך לא מעבר לכך.

 

משיקולי משקל וגודל אין כונן אופטי במחשבים האלו (בדגמים מסוימים תקבלו כונן אופטי חיצוני עם המחשב). הסוללות שלהם מספיקות בדרך כלל ל-4-5 שעות עבודה, אם כי דגמים חדשים מספקים כבר משך פעולה של עד 11 שעות.

 

המידות הזעירות והניידות הגבוהה של המחשבי המיני ניידים עושות אותם לנוחים במיוחד לנסיעות וכמחשב משני, והם מתאימים לסטודנטים, כתבי שטח או אנשים המרבים בנסיעות וצריכים מחשב לגלישה, דואר וכדומה. קראו עוד על נטבוקים במדריך איך לבחור נטבוק

 

טווח המחירים העיקרי למחשבים בקטגוריה: 3,000-1,200 שקל.

 

אולטרה בוק (UltrapBook): תקן חדש שהוצג ב-2011 על ידי אינטל ומטרתו להגדיר מחשבים קלים וחזקים, המבוססים על ארכיטקטורת Sandy Bridge מתוצרתה. תחת התקן הזה המחשבים חייבים להיות דקים – מתחת ל-20 מ"מ, במשקל של עד 1.4 ק"ג, מאפשרים מעל חמש שעות עבודה, עם אחסון מסוג SSD, וכל זאת במחיר של עד 1,000 דולר. המקלדת והמסך קטנים יחסית ולכן המחשב עשוי להיות פחות נוח לשימוש ממושך. במחשבים האלה יש פחות חיבורים ובדרך כלל אין כונן אופטי. 

 

האולטרה בוק אידיאלי לאנשים שמרבים לנוע ממקום למקום עם המחשב, ויכולים להסתדר בלי כונן אופטי.

 

טווח המחירים העיקרי למחשבים בקטגוריה: 6,000-4,000 שקל.

 

דק וקל (Thin And Light): קל ויקר מרוב הניידים האחרים, במשקל 2.5-1.5 ק"ג וביצועים טובים עד מעולים. המחשב בקטגוריה מציע רמת ניידות גבוהה ואיזון טוב בין עוצמה, נוחות שימוש ומשך עבודת סוללה. הוא כולל כונן אופטי ואפשרויות חיבור רבות. מתאים לאנשים שזקוקים לרמת ניידות גבוהה, אבל אינם מוכנים להתפשר על ביצועים.

 

טווח המחירים העיקרי למחשבים בקטגוריה: 12,000-6,000 שקל.

 

נייד רגיל (Mainstream): מציע רמת ניידות סבירה עד נמוכה, שוקל בין 2.5 ל-3 ק"ג עם עוצמה וביצועים שנעים בין בינוניים לגבוהים מאוד. כולל בדרך כלל כונן צורב DVD. משך פעולת הסוללה בנייד רגיל לרוב קצר יחסית, בין 2 ל-4 שעות. מתאים לאנשים שעובדים במשרד או במקום קבוע אחר במשך היום, ומניידים את המחשב בעיקר מהבית למשרד ולהפך.

 

טווח המחירים העיקרי למחשבים בקטגוריה: 6,000-3,000 שקל.

 

תחליף שולחני (Desktop Replacement): כבד מכל הניידים האחרים, כ-3.0 ק"ג ויותר, עם עוצמה וביצועים של מחשב אישי ומסך בגודל של עד 18 אינטש. תחליף שולחני כולל בדרך כלל כונן אופטי עם צורב DVD ואת כל החיבורים האפשריים. תחליף שולחני אינו מיועד לניידות גבוהה, אבל בהחלט אפשר לצאת אתו מדי פעם מהבית או מהמשרד במידת הצורך. הוא נוח לשימוש הודות למקלדת ולמשטח הצבעה גדולים ועם מסך שבין 15 ל-17 אינטש. משך פעולת הסוללה שלו קצר, לרוב לא יותר משעתיים וחצי.

 

טווח המחירים העיקרי למחשבים בקטגוריה: 8,000-4,000 שקל

 

מחשב לוח (Tablet): ייחודו של מחשב לוח בכך שהוא כולל צג מגע כתחליף לעכבר ולמקלדת או בנוסף להם. עד כניסתו לשוק של iPad של אפל, שטלטל את הקטגוריה המנומנמת וסימן את תחילתו של עידן חדש בשוק הטאבלטים, המחשבים בקטגוריה לא זכו להצלחה, בעיקר בגלל ממשק מסורבל וביצועים פושרים. כיום זוכה הקטגוריה לצמיחה מרשימה ורמת תחרות גבוהה למדי, עם ייצוג נכבד של כל היצרנים הבולטים.

 

מחשבי הלוח של הדור החדש מתאימים לחובבי מולטימדיה וגולשים כבדים, וגם לאנשי מכירות ולאנשים שמבלים חלק נכבד מזמנם בנסיעות ובישיבות, ולמשתמשים אחרים כמו מהנדסים, אדריכלים וסטודנטים.

 

קראו עוד על טאבלטים במדריך: איך לבחור טאבלט

 

טווח המחירים העיקרי למחשבים בקטגוריה: 2,000-5,000 שקל.

"מיני נייד. ניידות מקסימלית וביצועים בסיסיים"
מיני נייד. ניידות מקסימלית וביצועים בסיסיים
"אולטרה-נייד עם כונן חיצוני. ניידות גבוהה, ביצועים מוגבלים "
אולטרה-נייד עם כונן חיצוני. ניידות גבוהה, ביצועים מוגבלים
"דק וקל. איזון טוב בין ביצועים וניידות"
דק וקל. איזון טוב בין ביצועים וניידות
"נייד רגיל. רמת ניידות סבירה עד נמוכה"
נייד רגיל. רמת ניידות סבירה עד נמוכה
"תחליף שולחני. הכי כבד"
תחליף שולחני. הכי כבד
"מחשב לוח. צג מגע"
מחשב לוח. צג מגע
 למעלה


התאמת ביצועי המחשב לצרכים

הרכיבים העיקריים שמשפיעים על רמת ביצועיו של המחשב הם המעבד, הזיכרון (RAM) המאיץ הגרפי  ואמצעי האחסון. הם שקובעים כמה מהיר ויעיל יהיה המחשב, את כמות המידע שניתן לאחסן בו ואף את רמת הניידות שלו.

 

מעבד: המעבד הוא יחידת העיבוד המרכזית של המחשב ונחשב לרכיב החשוב ביותר שבו. המעבד משפיע לא רק על ביצועיו של המחשב הנייד, אלא גם על משקלו, על גודלו ועל משך פעולת הסוללה שלו. ככל שהמעבד מתקדם ומותאם יותר למחשב הנייד, הוא יהיה קל, קטן וחסכוני יותר בצריכת החשמל וגם יקר יותר.


סדרת המעבדים הפופולארית כיום היא Core i של אינטל, כאשר עוצמתם ומחירם של הדגמים עולה לפי הספרה שלצד האות i - מעבדי Core-i3 הם הבסיסיים ומעבדי Core-i7 הם החזקים והיקרים. למעבדים בסדרה זו יש בין 2-8 ליבות, וחלקם כוללים תכונות כמו המהרה דינמית למהירות שעון גבוהה יותר בעת הצורך, ריבוי נימים (Hyper-threading), תמיכה בוירטואליזציה ועוד. בנוסף, מרבית המעבדים החדשים כוללים בתוכם רכיב גרפי משולב שמספק עבור שימושים בסיסיים.

זיכרון (RAM
): הזיכרון משמש לאחסון זמני של נתונים ותוכנות כמערכת ההפעלה ויישומים אחרים. גודל הזיכרון נמדד בגיגה בייט (GB), וככל שהוא גדול יותר, כך מערכת ההפעלה והיישומים השונים ירוצו מהר יותר.

 

גודל זיכרון מינימלי המומלץ לשימושים בסיסיים הוא 2GB, אך לעבודה עם מספר יישומים במקביל ויישומים כבדים יותר, כמו משחקי תלת ממד ותוכנות עריכה מקצועיות, מומלץ בחום לקחת זיכרון של 3GB ויותר.


קחו בחשבון ששדרוג הזיכרון במחשב הנייד  כרוך בדרך כלל בפנייה למעבדה מתמחה ועלול להיות יקר, לכן חשוב לבדוק מראש את גודל  הזיכרון הנחוץ לכם – ובמקביל לבדוק גם מהי מידת ההרחבה המרבית האפשרית במידה שבכל זאת תחליטו על שדרוג בעתיד.


כדאי לדעת שאם החלטתם לבחור בנפח זיכרון של מעל
3.5GB, יש לבחור במערכת הפעלה 64 ביט, משום שמערכות ההפעלה הרגילות (המכונות 32bit או x86) אינן מסוגלות לקרוא ולנצל כמות זיכרון שמעל נפח זה.

 

כונן קשיח: הכונן הקשיח נועד לאחסון מידע בהיקפים גדולים, והוא נמדד בנפח האחסון ובמהירות העבודה שלו. רוב המחשבים הניידים מגיעים כיום עם כונן קשיח בנפח של 250GB לפחות, שזה די והותר עבור רוב המשתמשים. עם זאת לא נדיר למצוא ניידים עם נפחים של 320 ואפילו 500GB במחיר שווה לכל נפש. 
 

מהירות העבודה של הדיסק הקשיח נמדדת בסיבובים לדקה (RPM). ככל שהמהירות גבוהה יותר המחשב יעבוד בצורה מהירה יותר. רוב הדיסקים הקשיחים כיום עובדים במהירות 5400 rpm, שזו מהירות טובה למדי. הדיסקים המתקדמים יותר מגיעים למהירות 7200 rpm המומלצת בעיקר לצורך גישה מהירה למידע בנפחים גדולים במיוחד, למשחקי תלת ממד וליישומי מולטימדיה אחרים.

 

מאיץ גרפי (כרטיס מסך): המאיץ הגרפי אחראי על ביצועי התצוגה של המחשב. יש שני סוגים של כרטיסי מסך, הסוג הראשון הוא שבב מובנה בלוח האם (On Board) והסוג השני הוא כרטיס נפרד. למרבית המשתמשים יספיק כרטיס מסך בסיסי המובנה בלוח האם, אך ליישומים גרפיים, תלת ממד ומשחקים מתקדמים יש צורך בכרטיס מסך נפרד וחזק. כיום רוב המאיצים הגרפיים המשולבים יודעים להתמודד כהלכה עם פענוח וידיאו HD.

"מעבד. המוח של המחשב"
מעבד. המוח של המחשב
"מומלץ לקחת זיכרון של 512mb"
מומלץ לקחת זיכרון של 512MB
"כונן קשיח. מהירות רצויה: 5400rpm"
כונן קשיח. מהירות רצויה: 5400RPM
"כונן אופטי. עדיף כונן עם אפשרות כתיבה"
כונן אופטי. עדיף כונן עם אפשרות כתיבה
 למעלה


אמצעי אחסון חיצוניים

באמצעות כונן אופטי ניתן לקרוא ולאחסן מידע על גביDVD  ו-CD. השימוש בכונן אופטי הולך ופוחת לטובת זיכרון נייד (דיסק און קי), שמציע נפחי אחסון גבוהים בהרבה והוא נוח ובטוח יותר לשימוש.

 

בדגמים היקרים יותר הכונן נשלף וניתן להחליפו. בחירה בכונן כזה משאירה את האופציה לשדרג את הכונן בעתיד. מחשבים מסוימים מצוידים בכונני Blu-Ray בעלי כושר אחסון של עד כ-50GB.

 

רבים מהמחשבים האולטרה ניידים, וכן המחשבים המיני-ניידים, מגיעים בלי כונן אופטי עקב מגבלת גודל ומשקל, ובמקום זה אפשר להשתמש בכונן חיצוני.

 למעלה


גודל המסך ואיכות התצוגה

לגודל המסך יש השלכות על מידת הניידות של המחשב, על צריכת החשמל שלו ועל חוויית השימוש בו, לכן חשוב למצוא את האיזון הרצוי בין גודל המסך לצרכים. שיקולים נוספים בבחירת המסך המתאים הם רזולוציה, רוחב המסך וזוויות הצפייה. 

 

גודל מסך ורזולוציה: הגדלים השכיחים ביותר של מסכים הם 10.1, 11.6, 13.3, 14.1 ו-15.6 אינטש. ככל שהמסך גדול יותר הוא יציג יותר מידע וחוויית הצפייה תהיה נוחה ומהנה יותר, אך יש להתאים את הגודל למידת הניידות הרצויה.


רזולוציה גבוהה (למשל
1440X900) תעניק תמונה חדה יותר ותפנה מקום רב יותר על שולחן העבודה, אך במסכים קטנים יחסית היא עלולה להיות קשה לקריאה בגלל גודל הטקסט הקטן יותר. רזולוציה נמוכה יחסית (למשל 1024X600) תתאים למסכים קטנים אך תראה גרעינית ולא חדה על מסכים גדולים.
 

מבריק או מט: הבחירה במסך מבריק או מט תלויה בשימוש העיקרי שתעשו במחשב. מסך מבריק מחמיא יותר לתצוגה (בעיקר של וידיאו ותמונות), מפני שהזכוכית בקדמת המסך מעמיקה את הצבעים ומחדדת את התמונה, מה שהופך את המסך לאידיאלי לצפייה בסרטים ולמשחקים. חסרונו של המסך הוא בהשתקפות של אור חיצוני עליו. מסך מט מונע השתקפויות ומתאים יותר להצגת טקסט ולשימוש בתאורה סביבתית גבוהה.

 למעלה


תקשורת

אפשר להתחבר לרשת באמצעות תקשורת חוטית ואלחוטית. כל המחשבים מציעים את שתי האפשרויות. בשני המקרים דרוש כרטיס רשת וחיבורים מתאימים.

 

תקשורת אלחוטית (Wi-Fi): במקומות ציבוריים רבים קיימות נקודות חמות שתומכות בתקשורת זו. Wi-Fi מוכר גם כ-IEEE 802.11 והוא נחלק לארבעה סוגים –  a, b, g ו-n, כאשר n הוא התקן החדש ביותר בעל קצב העברת נתונים מהיר מהיתר וטווח כיסוי גדול יותר


תקשורת סלולרית
Area Lan) Wireless Wide WWAN -):  קישורית מובנית הקיימת בחלק מהמחשבים הניידים, המאפשרת גלישה באינטרנט באמצעות הרשת הסלולרית. מדובר במתאם קטן בגוף המחשב, שלאחר הכנסת כרטיס SIM מאפשר גלישה סלולרית במחשב. לרוב, ליד שם הקישורית WWAN יצוין גם סוג הרשת בה היא תומכת, למשל UMTS, HSDPA, 3G וכדומה.

"wifi הוא תקן עולמי לחיבור אלחוטי לרשת "
WiFi הוא תקן עולמי לחיבור אלחוטי לרשת
 למעלה


חיבורים

רוב המחשבים הניידים בקטגוריות המרכזיות מצוידים במגוון סביר של חיבורים. ודאו שהמחשב כולל את החיבורים הרצויים לכם. במחשבים בקטגוריית תחליף שולחני ראוי לצפות לסט חיבורים נרחב יותר ולמיקום נבון ונוח של החיבורים (למשל, לא תרצו שחיבור הרמקולים יהיה בקדמת המחשב).

 

USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור אביזרים וציוד היקפי כמו מדפסת, מקלדת, עכבר, מצלמה דיגיטלית, דיסק-און-קי, נגנים וכדומה. רצוי שיהיו במחשב 4-3 שקעי USB.

 

VGA (D-SUB): חיבור אנלוגי בין המחשב למסך חיצוני. קיים כמעט בכל הניידים ואם בכוונתכם לחבר מסך חיצוני, ודאו שבמחשב המיועד החיבור הזה אכן קיים.

 

S/PDIF: חיבור אודיו דיגיטלי איכותי עבור רמקולים חיצוניים או חיבור לרסיבר.

 

Bluetooth: תקשורת אלחוטית לטווח קצר בין המחשב הנייד למכשירים תואמים כגון טלפון סלולרי, מדפסת, אוזניות ומחשבי כף-יד. באמצעות חיבור Bluetooth ניתן להעביר קבצים כמו תמונות, שירים ווידיאו בין המחשב למכשירים המצוידים אף הם בחיבור Bluetooth.

 

Firewire: נקרא גם IEEE 1394. חיבור בעל קצב העברת נתונים גבוה מאוד, המיועד לחיבור מצלמות וידיאו דיגיטליות, כוננים קשיחים וכדומה. נדיר כיום במחשבים ניידים.

 

HDMI: חיבור דיגיטלי באיכות גבוהה המיועד להעברת תוכן וידיאו ואודיו HD בין המחשב הנייד למסך טלוויזיה או למקרן.

 

eSATA: חיבור מהיר במיוחד לכוננים קשיחים חיצוניים. חשוב למי שעובדים על המחשב הנייד וזקוקים לכונני גיבוי זריזים. לעיתים קרובות משולב בחיבור ה-eSATA גם חיבור USB

 

Thunderbolt: חיבור רב שימושי מהיר במיוחד לתצוגה, אודיו והעברת נתונים – הכל בחיבור אחד. מאפשר קצב נתונים של עד 10 Gbit/s. נכון להיום קיים רק במחשבי Apple משנת 2011.

 

חריץ לכרטיס זיכרון: בכיום תמצאו חריץ כזה בכל מחשב נייד, המשמש להעברת קבצים מכרטיסי זיכרון לנייד, למשל תמונות ווידיאו מהצלמה ויכול לשמש גם כזיכרון נייד לכל דבר. חשוב לבדוק שהחריץ בנייד תואם את סוג כרטיס הזיכרון במכשיר. שניים מהכרטיסים הנפוצים הםSD  (Secure Digital) ו-CompactFlash, אך ישנם נוספים. מחשבים רבים תומכים במספר סוגים של כרטיסי זיכרון.

 

חריץ לכרטיסי הרחבה PCMCIA, ExpressCard)):  כרטיסי הרחבה נשלפים מספקים תוספת חיבורים שונים למחשב, ובהם USB, מודם, WI-FI ועוד. השימוש בכרטיסים אלו היה נפוץ הודות לאפשרות לשדרג אותם, אך כיום המחשבים עצמם מצוידים בקישוריות אלו באופן אינטגרלי, וחריץ זה משמש בעיקר לחיבור מודם סלולרי או מקלט GPS. תקן ExpressCard הוא הדור החדש של PCMCIA ותומך בקצב העברת נתונים גבוה יותר.

 

RJ-11: חיבור מודם פקס. נדיר כיום ונמצא בעיקר במחשבים המיועדים לארגונים.

 

RJ-45: חיבור לרשת קווית (אתרנט). שימו לב שלא כל מחשב נייד מצויד בכרטיס רשת כזה, ואם בכוונתכם לחבר את המחשב לרשת חוטית ודאו שמותקן בו  כרטיס כזה.

 

תמיכה בתחנת עגינה: תחנת עגינה היא פלטפורמה הנמצאת במשרד או בבית ומאפשרת לנייד להתחבר במהירות ובקלות להתקנים חיצוניים ולטעינה. המחשב הנייד מתחבר לתחנה, והיא מספקת לו חיבורים שונים לציוד היקפי כמו מסך, מקלדת, עכבר, מדפסת, חיבור לכוננים חיצוניים, חיבור למקור מתח, גלישה באינטרנט ועוד, ובכך חוסכת את הצורך בחיבורים ובניתוקים חוזרים ונשנים.

 

מצלמת רשת: מרבית המחשבים מגיעים עם מצלמת רשת מובנית, ואם אתם נוהגים לבצע שיחות וידיאו ודאי תעדיפו מחשב עם מצלמה כזאת. מצלמת HD תעניק מן הסתם חדות ואיכות תמונה טובות מהממוצע.

"כדאי שיהיו 4-3 שקעי usb"
כדאי שיהיו 4-3 שקעי USB
"כרטיס pc חיצוני כולל מגוון חיבורים "
כרטיס PC חיצוני כולל מגוון חיבורים
 למעלה


ביצועי הסוללה

כשמדובר בניידות, לסוללה יש חשיבות מרכזית בבחירת הנייד המתאים. בעלי מחשב מסוג תחליף שולחני עם נגישות למקור מתח, פחות יוטרדו ממשך פעולת הסוללה, אבל מי שיוצא מהבית לכמה שעות השיקול מתחיל להיות משמעותי.

 

משך פעולת הסוללה תלוי בסוג הסוללה, בגודל המסך, בגודלו ובמשקלו של המחשב, וכזכור, גם בסוג המעבד. בנוסף, בחלק מהדגמים קיימים מנגנונים שונים לחיסכון בצריכת החשמל. לדוגמה, הורדת עוצמת תאורת המסך, ואפילו עוצמת המעבד ומהירות העבודה של הכונן הקשיח כשהתנאים מאפשרים זאת.

 

כל סוללה מורכבת ממספר תאים (3,4,6,8,12), ובעיקרון ככל שמספר התאים גדול יותר, משך עבודת הסוללה ארוך יותר. אך לא כל התאים שווים בביצועיהם, לכן ישנם שלושה מדדים נוספים לביצועי הסוללה: מילי-אמפר (mAH או AH), וולט (V), והמדד החשוב ביותר הוא ואטים לשעה ((Wattage-Hours, וככל שהוא גבוה יותר, משך פעולת הסוללה יהיה ארוך יותר.

נכון להיום, זמן סוללה ראוי עבור מחשב נטבוק אמור להיות לפחות 5 שעות, למחשב בסביבות גודל 13.3 אינטש – לפחות 4 שעות, וממחשב תחליף שולחני תוכלו לצפות לשעתיים וחצי או קצת יותר. טאבלטים אמורים לספק כ-8 שמעות עבודה רצופות.

 למעלה


עמידות ואבטחה

בניגוד למחשב האישי שנמצא במקום קבוע ואינו נע ממקומו, המחשב הנייד עובר ממקום למקום, ובדרכים הוא נחשף לטלטולים, לחבטות ונפילות ואף לסכנת גנבה. לכן נושא העמידות והאבטחה חשוב במיוחד במחשבים אלה. ישנם כמה אמצעים להגן על המחשב הנייד:

 

שלדה מחוזקת: במחשבים עסקיים, בהם עמידות המחשב הנייד יכולה לפעמים להציל חברה מאבדן מידע יקר ערך, שלדת המחשב עשויה לעיתים מסגסוגת מגנזיום ואלומיניום קלת משקל וחזקה במיוחד, המספקת עמידות טובה יותר בפני חבטות ונפילות. מחשבים עם שילדת מגנזיום נוטים להיות יקרים יותר.

 

בולמי זעזועים: רכיבים המורכבים סביב האזורים העדינים בתוך המחשב ומרפדים אותם, במטרה להגן עליהם מפני חבטות וטלטלות שונות.

 

עמידות במים: אמנם לא מדובר במחשב נייד שתוכלו לקחת איתכם לצלילה, אך מחשבים ניידים מסוימים מצהירים על עמידות גבוהה בפני נתזי מים או שפיכה אקראית של קפה וכדומה על משטח המקלדת.

 

נעילת המסך: במחשבים ניידים רבים קיים מנגנון נעילה שיש לשחרר כדי להרים את המסך. מנגנון זה נועל את המסך בזמן שהוא סגור ומונע ממנו להיפתח כתוצאה מחבטה או טלטול, ובכך מגן על המסך מפני שברים.

 

חיישן נעילה לכונן הקשיח: הכונן הקשיח הוא עקב אכילס במחשב הנייד, כיוון שהוא עשוי מצלחות ומחטים נעות ורגישות, ולכן חשוף במיוחד לפגיעות ועלול להינזק יחסית בקלות. לשם כך קיים חיישן מיוחד בדגמים רבים, המזהה טלטלות וחבטות ונועל באופן מיידי את החלקים הנעים בכונן הקשיח, וכך מגן עליו מפני נזקים.

 

כונן פלאש (SSD): למי שמעוניין בעמידות מוחלטת בפני זעזועים כדאי לשקול רכישת כונן SSD – Solid State Drive, המבוסס פלאש ואינו כולל חלקים נעים, מה שמעניק לו עמידות וקומפקטיות. כונני SSD יקרים יותר מכונן קשיח רגיל, ולרוב בעלי נפח אחסון קטן יחסית.

 

שבב אבטחה (TPM): רכיב הצפנה חומרתי המאפשר הגנה מאובטחת במיוחד על סיסמאות הגישה של הבעלים. נמצא בעיקר במחשבים עסקיים.

 

זיהוי ביומטרי (טביעת אצבע): יחידת אבטחה שאמנם אינה מגנה על המחשב מפני נזקים פיזיים, אך שומרת עליו מפני ניסיונות גניבה של המידע המאוחסן בתוכו. מנגנון זיהוי טביעת אצבע מפעיל נעילה על המחשב, שרק הזנת הסיסמה או העברת האצבע של בעלי המחשב על החיישן משחררים ומעניקים גישה למידע. היתרון הנוסך לאמצעי זה בכך שהוא יכול לחסוך את הצורך בהקלדת סיסמאות שונות בכל פעם שהדבר נדרש.

 

מחיצת שיחזור והתאוששות: כלי בסיסי לאבטחת המחשב המתמקד בגיבוי המידע באופן תקופתי על מחיצה ייעודית בכונן הקשיח, ומאפשר שחזור המערכת והמידע שנשמר על המחיצה במקרה של כשל במערכת ההפעלה או נזק למידע.

 

מנעול קנסינגטון: ברוב המחשבים הניידים תמצאו מעין חריר המיועד למנעול קנסינגטון – מנעול חזק במיוחד המשולב בכבל מתכת וכולל גם מנגנון אבטחה בן 4 ספרות. את הכבל ניתן לכרוך סביב רגל השולחן וסביב עצמו ולנעול, ובכך למנוע מהמחשב הנייד להיגנב. המנעול לרוב אינו מסופק ויש לרכוש אותו בנפרד.

 למעלה


אחריות

אחריות למחשב נייד נעה בין שנה לשלוש שנים ובמקרים מסוימים אפשר להרחיב אחריות של שנה לשלוש שנים. במקרים רבים האחריות היא בין לאומית, מומלץ בחום לכל מי שנוסע עם המחשב לחו"ל.

 

אחריות על סוללה נעה בדרך כלל בין שלושה חודשים לחצי שנה, ולפעמים אין אחריות כלל. מומלץ כמובן להעדיף מחשב שמציע תקופת אחריות כלשהי על הסוללה ורצוי שזו תהיה ממושכת ככל האפשר.

 

לסקירות מקצועיות של מחשבים ניידים לחץ כאן

כדאי לבצע השוואת מחירים לפני קניית מחשב נייד

מדריכי הקנייה וסקירות המוצרים הבאים עשויים לעניין אתכם:
איך לבחור מחשב נייד - מדריך מהיר
סקירות וביקורות מחשבים ניידים
מילון מונחי מחשבים ניידים
מחשב אישי או נייד
איך לבחור מחשב נטבוק (מיני נייד)
איזה מחשב נייד מתאים לך?

 למעלה
מדריך הקנייה עזר לך?
  מחשבים ניידים השוואת מחירים 
 הדפסה ידידותית     העבר הלאה     הוסף לתיק המידע     פנייה לעורך   
 
מערכת WiseBuy מחויבת לתוכן מהימן ובלתי תלוי

     
 
 
המדריך לקנייה חכמה  |  אודות WiseBuy  |  מחויבות WiseBuy  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  השוואת מחירים  |  דרושים  |  צור קשר  |  קישורים  |  הוסף למועדפים
 
© כל הזכויות שמורות ל-.WiseBuy Ltd
אלק' ומחשבים:  טלוויזיות LCD |   טלוויזיות פלזמה | מקרנים | DVD | MP3 | טלפונים סלולריים | מחשבים ניידים | מסכי מחשב | מדפסות | מצלמות סטילס | מצלמות וידיאו | GPS
מוצרי חשמל : מקררים | מקפיאים | מכונות כביסה | מייבשי כביסה | מזגנים | תנורים בנויים | תנורים משולבים | כיריים גז | כיריים חשמליות | מעבדי מזון | מכונות קפה | מיקרוגל
מותגים:  טושיבה | Haier | מרנץ | גרונדיג | נאובו | Nokia | מוטורולה | Samsung | Dell | Lenovo | Hp | Sony | LG | Hitachi | Olympus | Electrolux | Portofino | כל המותגים
פנסוניק
אחרים :
כאן תוכלו לבצע השוואת מחירים של מחשבים ניידים ולקרוא מדריכי קנייה, מילוני מונחים וסקירות מקצועיות של מחשבים ניידים. תוכלו לאתר מחשב נייד מכל המותגים ובהם Dell, Lenovo, HP, LG, Toshiba. לבחור מחשב נייד על פי גודל המסך 10.1 אינטש, 15.4 אינטש וכו'. לאתר לפטופ על פי גודל הדיסק הקשיח או על פי סוג המעבד או כל פרמטר על פיו יש לבחור מחשב נישא.