צהריים טובים, אורח  | תיק המידע שלך | התחבר     הוסף למועדפים
אלקטרוניקה
 
 
 
 
 
תקשורת ומחשבים
 
 
 
 
 
על מה אתה רוצה לדעת?
מדריכי קנייה
מילוני מונחים
מוצרים ומחירים
מחשבים ניידים
   
 
 
 
סקירת WiseBuy - Dell ‏Vostro 3350 i5-2410M GMA HD

 
מפרט סקירות WiseGuys
סקור את המוצר
Dell ‏Vostro 3350 i5-2410M GMA HD
 
טוב מאוד
8.3
מתוך 10
ציון WiseBuy
 
 
סקירה מאת: ארז יניב
תאריך הסקירה: 19.08.11
 טוב מאוד
8.3
מתוך 10

·         ביצועים טובים

·         מקלדת מעולה בעלת תאורת אחורית

·         עיצוב נעים לעין

·         מגוון אמצעי אבטחה

·         התחממות יתרה

·         זוויות ואיכות תמונה לא מרשימים

·         ניידות בינונית

את השילוב הקדוש של ניידות, ביצועים וזמן סוללה, שילוש נחשק על ידי עובדי ארגונים שמכתתים רגליים מפגישה לפגישה, מנסה Dell לספק באמצעות Vostro 3550. האם היא הצליחה בכך? ובכן, חלקית; המחשב אומנם מספק ביצועים מעולים, אך לכך יש מחיר בדמות התחממות יתרה. גם השילוב של ניידות וזמן סוללה בא במחשב זה האחד על חשבון השני והדבר נתון לשיקולו הבלעדי של הרוכש.

על שלל יתרונותיו וחסרונותיו, מצאנו כאן מחשב עסקי שמספק חוויית שימוש כוללת טובה הן בשעות העבודה והן בשעות הפנאי. איש העסקים הממוצע שמחפש מחשב שיסב לו הנאה גם בביתו, יכול לראות במחשב זה אופציה ראויה.

3550 משתייך לסדרת Vostro מבית Dell, המיועדת לארגונים קטנים ובינוניים. על פי הצהרת החברה מחשב זה נועד להעניק ניידות גבוה לאיש העסקים הממוצע, לצד הצגת ביצועים גבוהים גם בעת ריבוי משימות כשהמידע מאובטח בכל העת.

את דגם זה של המחשב תוכלו לרכוש במגוון תצורות. המחשב שהגיע לידינו כלל מעבד Intel Core i5-2410M, זיכרון DDR3 בנפח GB4 ובמהירות 1333MHz, ערכת השבבים Intel HM67, כרטיס גרפי ATI Readon HD 6490m, מסך LED בגודל 13.3 אינטש, כונן קשיח בנפח 500GB במהירות 7200 סל"ד, צורב DVD, קישוריות Wi-Fi בתקן n,  Bluetooth 3.0 מצלמת אינטרנט, קורא כרטיסים וקורא טביעות אצבע.

המחשב סופק עם מערכת ההפעלה Windows 7 Professional בגרסת 64 ביט שנועדה למחשבים ארגוניים.

 
ביצועים (35%)
8.5 מתוך 10

Dell Vostro 3350 חמוש בחומרה חזקה שאמורה לספק את איש העסקים הממוצע. המעבד, הושק בתחילת 2011 ומשתייך לסדרת Sandy Bridge, מיוצר בליטוגרפיית 32 ננומטר וכולל 2 ליבות הפועלות במהירות 2.3GHz (שבעת הצורך יומהרו אוטומטית עד למהירות 2.9GHz), 4 נימים וזיכרון פנימי בנפח 3MB. המחשב מצויד בזיכרון מהיר בנפח סטנדרטי, ואם תרצו לשדרגו בעלות מינימאלית תוכלו לבצע זאת ללא קושי הודות לחריץ הזיכרון הפנוי והנגיש יחסית. על אף שמעבד המחשב כולל בתוכו ערכת שבבים של מאיץ גרפי מובנה, שודך למחשב גם מאיץ גרפי נפרד המשתייך למשפחת הכרטיסים ברמת הכניסה, ולצד מעבד הפועל במהירות 800MHz הוא תומך בטכנולוגיית GDDR5 וב- DirectX11.

כצפוי ממחשב בעל חומרה חזקה וחדישה, את מבחן הביצועים היומיומיים צולח המחשב ללא קושי כלל; התוכניות השונות נפתחו בזריזות וללא קושי, טעינת מערכת ההפעלה ארכה זמן מועט יחסית וגם כאשר הפעלנו מספר תוכנות במקביל המחשב לא הפגין סימני התעייפות כלשהן. גם בעבודה משרדית הדורשת עבודה מאומצת יותר, כגון עיבוד תמונות והפעלת תוכנות CRM זוללות משאבים, ביצועי המחשב לא פחתו.

בשימוש האופייני לשעות הפנאי Dell 3350 איננו מאכזב ומציג ביצועים טובים לרוב; סרטים באיכות HD 720p ו- 1080p נטענו במהירות והתנגנו ללא קושי באמצעות התוכנה VLC, המעבר בין קטע אחד למשנהו התבצע במהירות מרשימה. גם סרטוני פלאש באיכות HD שניגנו באמצעות האתר YouTube רצו בצורה נאותה.

למרות שהמחשב מיועד לצורכי עבודה, החלטנו לבדוק אותו גם בנישה מובהקת של שעות הפנאי; שימוש במשחקי מחשב. כמעט כצפוי, עם משחקים תובעניים וחדשניים המחשב התקשה להתמודד גם ברזולוציות נמוכות, אך עם משחקים ותיקים יותר דוגמת Sims 3 ו- Fifa 2011 הצליח המחשב לספק ביצועים המאפשרים שימוש שוטף במשחקים.

את מדד החוויות של מערכת ההפעלה צולח המחשב עם ציון מכובד לקטגוריה בגובה 5.5, כאשר כרטיס המסך מזוהה כחוליה החלשה. במבחן הביצועים של תוכנת הבנצ'מרק PCMark05 מקבל המחשב ציון מצוין בגובה 6953 נקודות.

למחשב שני פתחי אוורור קטנים וצרים הממוקמים בצדו הימני של המחשב ובחלקו האחורי. פעולת המחשב נותרה לרוב שקטה יחסית, אך מעת לעת נשמעו אנחות המאווררים שהלכו וגברו ככל שדחקנו את רכיבי המחשב אל עבר גבול יכולתם. כאשר הפעלנו משחקי מחשב, כצפוי, פעולת המאווררים החלה להישמע היטב. לאחר זמן מה, כשכל פועלנו עם המחשב הייתה עבודה יומיומית, התחמם המחשב מאוד וניכר היה שחלקו הימני והתחתון של המחשב אינם מבודדים כראוי את החום הרב שנוצר.

איכות התצוגה (15%)
7.5 מתוך 10

Vostro 3350 מצויד במסך בגודל 13.3 אינטש עם תאורת LED אחורית, ברזולוציה סטנדרטית של 1366X768 ובגימור מט שנועד למנוע את השתקפויות הסביבה בעת עבודה בסביבה מוארת. למרות שאיכות התמונה טובה, גימור המסך פוגע מעט בצבעים והם נראים כהים במקצת; המסך סובל גם מאדמומיות מסוימת. הבהירות אינה מצטיינת ומעניקה תאורה בינונית, כנראה על מנת להעניק משך פעולת סוללה ארוך יותר.

זוויות הצפייה מאכזבות נוכח העובדה שהמחשב מיועד לאנשי עסקים הנדרשים מפעם לפעם להציג מצגות לשותפים פוטנציאליים. בצפייה מהצד המסך מתכהה במהירות רבה, וגם זוויות הצפייה האנכיות שנחשבות לעקב האכילס של מרבית המסכים, מתגלה כאן כמצומצמת מאוד. ציפינו שלפחות זווית פתיחת צירי המסך  תחפה על חסרונות אלו, אך התבדינו במהרה וגילינו שאת המסך ניתן לפתוח עד לזווית של 130 מעלות בלבד, שמגבילה את תנוחות הישיבה כאשר המחשב מונח על גבי ברכי המשתמש.


איכות התמונה טובה, אך גימור המט פוגע מעט בצבעים והם נראים כהים במקצת; המסך סובל גם מאדמומיות מסוימת. הבהירות אינה מצטיינת ומעניקה תאורה בינונית וזוויות הצפייה מצומצמות

ניידות ונוחות השימוש (25%)
9 מתוך 10

Vostro 3550 הוא מחשב מחברת בגודל 13.3 המיועד להעניק ניידות גבוהה. מידותיו הרשמיות עומדות על עובי מרבי של 3 ס"מ ומשקל של 2.04 ק"ג, עם סוללת ארבעה תאים. המחשב אותו בדקנו הגיע עם סוללה בת 8 תאים שהכבידה במקצת על המחשב, אך פגעה בעיקר בעוביו שעמד על חמישה ס"מ ארוכים באזור הסוללה.

המעטפת החיצונית מציגה קווים ישרים ומגיעה בגימור אלומיניום בשלושה צבעים הניתנים לבחירה. המעטפת הפנימית היא במראה ספרטני של פלסטיק שחור, אם כי הוא מעודן במקצת באמצעות נגיעות כסף העוטפות את אזור המקלדת ומשטח העכבר.


המחשב מציג מימדים נוחים ומשקל של 2.04 קילו, אם כי עם סוללת 8 תאים משקלו ועוביו גדלים. המעטפת החיצונית מציגה קווים ישרים ומגיעה בגימור אלומיניום בשלושה צבעים הניתנים לבחירה

כצו האופנה בחרה Dell לצייד את המחשב במקלדת בתצורת מקשים נפרדים (Chiclet) בעלת תאורה אחורית לבנבנה. המקלדת מרשימה באיכותה: המקשים שטוחים, שחורים ובעלי טקסטורה מחוספסת מעט, והם מגיבים במהירות להקשת המשתמש באופן שקט ומהנה במיוחד. פריסת המקשים מצריכה הסתגלות קצרה, בעיקר בשל מקשי ה- Pages שמוקמו בחלקה הימני של המקלדת, אך הסתגלנו לכך במהירות. המקשים הנפוצים כגון הרווח וה-Enter זכו להגדלה מסופקת. על פי הצהרת החברה, המקלדת יכולה להתמודד עם נוזלים הנשפכים עליה באקראי.

מקשי ה- FN נבדלים משאר מקשי המקלדת באמצעות סימון בצבע שונה, ובעזרתם ניתן לשלוט על בהירות המסך, בהירות תאורת המקלדת, ביטול פעולת משטח העכבר ושליטה על נגני המוזיקה השונים כמו גם על עוצמת השמע.

פרט לכך, מעל צידה הימני של המקלדת מוקמו שלושה מקשים ייעודים; השמאלי שבהם משמש לשינוי הגדרות כלליות, האמצעי מפעיל את תוכנת Dell Support Center לתחזוקת המחשב והימני משמש כקיצור דרך להפעלת תוכנה כלשהי הניתנת לבחירת המשתמש.

משטח העכבר מופרד מסביבתו כהלכה על ידי פס מתכתי המקיף ומעניק אי של יוקרתיות בין שפע הפלסטיקה הסובבת  אותו. הוא בגודל סטנדרטי ובעל טקסטורה חלקלקה ונעימה למגע ורמת דיוק טובה. המשטח מחוסר אזורי גלילה ייעודיים, אבל בעזרת שתי אצבעות ניתן לגלול גם לאורך וגם לרוחב. חבל שיכולת המולטי-מגע מוגבלת כאן, ולא ניתן לבצע זום בשתי אצבעות, היפוך בתנועת מחוגה וכדומה. מקשי העכבר אינם במיטבם; הם ארוכים ובולטים אך נוקשים במקצת, ולחיצה עליהם מפיקה צליל מתכתי רועש.


המקלדת מרשימה באיכותה: המקשים שטוחים, שחורים ובעלי טקסטורה מחוספסת מעט, והם מגיבים במהירות להקשת המשתמש באופן שקט ומהנה במיוחד. משטח העכבר מדויק ונוח, אך מקשיו פחות

המחשב מצויד ברמקול אחד בודד שנמצא בחלקו השמאלי התחתון, ובעת הנחת המחשב על גבי משטחי בד הצליל נוטה להתעוות. כצפוי, הסאונד המופק שטחי ונטול באס ובגללו חווית ההאזנה מוזיקה וצפייה בסרטים אינה אידיאלית. לפחות עוצמת השמע חזקה, ולהצגת מצגות וסרטוני הדגמה מפעם לפעם זה מספיק.

סט החיבורים סטנדרטי לקטגוריה, אך החיבורים בהם השימוש שכיח ורב, כמו התקני USB, מוקמו הרחק מהמשתמש. בימין המחשב נמצאים שקעים לאוזניות ולמיקרופון, כניסת USB בשיתוף eSATA, יציאת HDMI ולצידה חיבור VGA אנלוגי וחריר למנעול קנסינגטון. בחלקו הקדמי של המחשב, לצד נוריות הבקרה, ממוקם קורא כרטיסים התומך בשמונה פורמטים. משמאל מצאנו את הכונן האופטי, חיבור RJ45 לרשת קווית ושתי כניסות USB 3.0. את שקע ההטענה תוכלו למצוא בחלקו האחורי של המחשב.

מצלמת הרשת המובנית היא ברזולוציית 2 מגה פיקסל ומציגה איכות תמונה טובה מאוד ונטולת גרעיניות גם בתוך הבית. התוכנה מבית Dell אשר מצורפת למצלמה מאפשרת הוספת אפקטים משעשעים ושיתוף התוצרים ברשתות החברתיות השונות.

כיאה למחשב עסקי, מגיע המחשב כמעט נטול תוכנות מיותרות, כפי שאנו אוהבים. תוכלו למצוא בו Office 2010 Starter, תוכנות לגיבוי המידע ותחזוקת המחשב, תוכנה לצפייה בסרטי DVD ותוכנת אנטי וירוס בגרסת ניסיון ל- 30 יום.

משך פעולת סוללה (15%)
8 מתוך 10

כפי שציינו, את המחשב ניתן לרכוש עם סוללה בת ארבעה תאים או עם סוללת 8 תאים (כפי שאנו קיבלנו) בקיבולת של 5400mAh.

בעת שימוש יומיומי שכלל עבודה בבהירות מסך בינונית על מסמכי אופיס, לצד גלישה באינטרנט ושמיעת מוזיקה ברקע וצפייה מעת לעת בסרטוני וידיאו, הצלחנו לסחוט מהסוללה ארבע שעות עבודה. זהו זמן סוללה טוב לאיש העסקים שמבלה את רוב יומו בשטח, אך קחו בחשבון שעם הסוללה הקטנה יציג המחשב זמן סוללה קצר משמעותית.

עמידות ואבטחה (10%)
8 מתוך 10

איכות הבנייה במחשב אינה מהגבוהות שפגשנו בקרב המחשבים העסקיים. על אף גודלה הקטן יחסית של המעטפת החיצונית, בשל השימוש באלומיניום דקיק כל לחיצה ולו הקלה ביותר מגיבה בפגיעה מיידית במסך. לעומתה, המסגרת הפנימית מפגינה עמידות רבה יותר והתקשינו לכופפה במשך זמן הבדיקה. גם החיבורים השונים מפגינים עמידות טובה מאוד. צירי המסך מעניקים למסך חופש מסוים שבא לידי ביטוי בעיקר בעת התרחשות זעזועים שונים מהסביבה, אך הם הצליחו בכל העת להחזיק את המסך במקומו.

כיאה למחשב המשתייך למגזר העסקי, מצאנו כאן מגוון אמצעי לאבטחת המידע המצוי על גבי הכונן המחשב כגון חריר קנסינגטון, התקן זיהוי ביומטרי, אפשרות למתן סיסמא לדיסק הקשיח ול- BIOS . עם זאת, היינו שמחים למצוא כאן גם שבב הצפנה TPM וחיישן נפילות להגנה מושלמת של הנתונים.


המסגרת החיצונית עשויה מתכת דקיקה שמתכופפת בקלות, והמסגרת הפנימית חזקה וקשיחה יותר. החיבורים השונים מפגינים עמידות טובה, צירי המסך מעניקים למסך חופש מסוים, אך מצליחים להחזיק את המסך במקומו

הסקירה עזרה לך?
 הדפסה ידידותית     העבר הלאה     הוסף לתיק המידע     פנייה לעורך   
מערכת WiseBuy מחויבת לתוכן מהימן ובלתי תלוי

     
 
 
המדריך לקנייה חכמה  |  אודות WiseBuy  |  מחויבות WiseBuy  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  השוואת מחירים  |  דרושים  |  צור קשר  |  קישורים  |  הוסף למועדפים
 
© כל הזכויות שמורות ל-.WiseBuy Ltd
אלק' ומחשבים:  טלוויזיות LCD |   טלוויזיות פלזמה | מקרנים | DVD | MP3 | טלפונים סלולריים | מחשבים ניידים | מסכי מחשב | מדפסות | מצלמות סטילס | מצלמות וידיאו | GPS
מוצרי חשמל : מקררים | מקפיאים | מכונות כביסה | מייבשי כביסה | מזגנים | תנורים בנויים | תנורים משולבים | כיריים גז | כיריים חשמליות | מעבדי מזון | מכונות קפה | מיקרוגל
מותגים:  טושיבה | Haier | מרנץ | גרונדיג | נאובו | Nokia | מוטורולה | Samsung | Dell | Lenovo | Hp | Sony | LG | Hitachi | Olympus | Electrolux | Portofino | כל המותגים
פנסוניק
אחרים :
כאן תוכלו לבצע השוואת מחירים של מחשבים ניידים ולקרוא מדריכי קנייה, מילוני מונחים וסקירות מקצועיות של מחשבים ניידים. תוכלו לאתר מחשב נייד מכל המותגים ובהם Dell, Lenovo, HP, LG, Toshiba. לבחור מחשב נייד על פי גודל המסך 10.1 אינטש, 15.4 אינטש וכו'. לאתר לפטופ על פי גודל הדיסק הקשיח או על פי סוג המעבד או כל פרמטר על פיו יש לבחור מחשב נישא.