לילה טוב, אורח  | תיק המידע שלך | התחבר     הוסף למועדפים
אלקטרוניקה
 
 
 
 
 
תקשורת ומחשבים
 
 
 
 
 
על מה אתה רוצה לדעת?
מדריכי קנייה
מילוני מונחים
מוצרים ומחירים
טלפון סלולרי
   
 
 
 
סקירת WiseBuy - טלפון סלולרי BlackBerry 9700 bold

 
מפרט סקירות WiseGuys
סקור את המוצר
טלפון סלולרי BlackBerry 9700 bold
 
מעולה
9.1
מתוך 10
ציון WiseBuy
1,299 ₪
בחנות עולם הפלאפונים
 
1,299 ₪
בחנות עולם הפלאפונים
 
סקירה מאת: מאיר דויטש
תאריך הסקירה: 28.03.10
 מעולה
9.1
מתוך 10

·         יכולות דואר אלקטרוני מצוינות

·         סנכרון נוח ויישומי משרד נייד

·         איכות שמע מצוינת

·         מקלדת נוחה ויעילה

·         משך פעולת סוללה ארוך במיוחד

·         עיצוב עסקי ומימדים נוחים

·         תפקוד מהיר וניווט נוח וקל בממשק

·         תמיכה בקובצי DivX ו-XviD

·         איכות צילום בינונית

·         אין רדיו

·         מסך מעט קטן עבור גלישה באינטרנט

BlackBerry Bold 9700 הוא מתחרה חזק על תואר המכשיר העסקי הטוב ביותר כיום, ומציע חוויית שימוש מצוינת ויכולות של סוס עבודה משובח. מי שאהבו את הדגם הקודם בסדרה, ה-Bold 9000, ימצאו בו שיפורים קטנים רבים, ובעיקר מימדים נוחים יותר שמקלים על הנשיאה והאחיזה.

לאנשי עסקים ומשתמשים אחרים ששמים דגש על יכולות דואר מתקדמות, Bold 9700 הוא בחירה נבונה ומצוינת.

Blackberry Bold 9700 החדש, שהושק זה עתה ברשתות פלאפון, אורנג' וסלקום, עומד בפני משימה מאתגרת – להתעלות על המכשיר שקדם לו, ה-Bold 9000, שהיווה הצלחה מקומית ועולמית, ולהצדיק את השדרוג. לרשותו עומדים מימדים מוקטנים, מסך ומצלמה משופרים, משטח מגע במקום גלגלת לניווט, זיכרון פנימי מוגדל וביצועי סוללה טובים יותר - לפחות על הנייר.

כיאה לבן למשפחת BlackBerry, Bold 9700 הוא מכשיר עסקי מתקדם בדור 3.5 עם תמיכה ברשתות HSDPA וקצב הורדת נתונים של 3.6Mbps. המפרט הטכני שלו מרשים וכולל מעבד במהירות של 624Mhz, זיכרון פנימי בנפח 256MB וזיכרון פנוי למשתמש בנפח דומה, תמיכה בכרטיסי זיכרון מסוג Micro SD בנפח של עד 16GB, מסך בגודל 2.4 אינטש, מצלמת 3.2 מגה פיקסל עם פוקוס אוטומטי וקישוריות Bluetooth, Wi-Fi ו-GPS.

 
איכות הקול ושמע (15%)
9.5 מתוך 10

איכות השמע בשיחות מצוינת, ושני צדדי השיחה נהנים מצליל חזק וברור. שיחות דרך הרמקול היחיד, הממוקם בגב המכשיר, הניבו צליל חזק ואיכותי וגם המיקרופון תפקד היטב בשיחות ללא ידיים. גם בהשמעת מוזיקה הצליל עשיר ואיכותי למרות הרמקול הבודד, בעוצמה גבוהה וללא עיוותים.

חיבור לאוזניית Bluetooth התבצע ללא בעיות ואיכות הצליל היתה טובה. המכשיר תומך בהשמעה אלחוטית סטריאופונית בתקן A2DP.

בהאזנה למוזיקה באוזניות המצורפות (והמגושמות מעט) איכות השמע טובה למדי והצליל חזק וברור. חיבור האוזניות הסטנדרטי, 3.5 מ"מ, מאפשר לחבר אוזניות אחרות ואיכותיות יותר משלכם.איכות השמע בשיחות מצוינת, ושני צדדי השיחה נהנים מצליל חזק וברור. שיחות דרך הרמקול הניבו צליל חזק ואיכותי וגם המיקרופון תפקד היטב בשיחות ללא ידיים. בהשמעת מוזיקה הצליל עשיר ואיכותי למרות הרמקול הבודד, בעוצמה גבוהה וללא עיוותים

נוחות השימוש (35%)
9 מתוך 10

Blackberry Bold 9700 הוא מכשיר קטן למדי, במיוחד ביחס לקודמו ה-9000 שהתברך במימדים גדולים מהממוצע. הוא מעט עבה, 14 מ"מ, ומשקלו סביר – 122 גרם. האחיזה במכשיר טובה מאוד והוא יושב היטב בכף היד, למרות המקלדת המלאה שלו. רוב המכשיר עשוי מפלסטיק נעים למגע והוא מוקף בטבעת הגנה כסופה שגם מעניקה לו מראה אלגנטי ועסקי. מכסה הסוללה עשוי מחומר דמוי עור נעים למגע ומונע החלקה. באופן כללי המכשיר נעים לעין ולמגע גם יחד.זהו מכשיר קטן למדי ביחס לקודמו ומשקלו סביר, 122 גרם. האחיזה במכשיר טובה מאוד והוא יושב היטב בכף היד, רוב המכשיר עשוי מפלסטיק נעים למגע והוא מוקף בטבעת הגנה כסופה שגם מעניקה לו מראה אלגנטי ועסקי

המסך, בגודל 2.4 אינטש, בפורמט רחב וברזולוציה של
480x360, תומך ב-65 אלף צבעים ומציג תמונה איכותית וחדה. הוא מצטיין בהצגת תמונות ווידיאו, ומתפקד היטב גם בשמש ישירה. בגלישה באינטרנט הדפים מוצגים היטב לרוחב, אך מסך גדול יותר היה מסייע לקבלת חוויה מושלמת. בהשוואה למסך של ה-Bold 9000 הבחנו שהניגודיות והבהירות שלו נמוכות יחסית לקודמו, אבל הרזולוציה גבוהה יותר ביחס לגודל המסך מה שתורם לתמונה חדה ואיכותית.המסך, בגודל 2.4 אינטש, מציג תמונה איכותית וחדה. הוא מצטיין בהצגת תמונות ווידיאו, ומתפקד היטב גם בשמש ישירה. בגלישה באינטרנט הדפים מוצגים היטב לרוחב, אך מסך גדול יותר היה מסייע לקבלת חוויה מושלמת

מקלדת ה-QWERTY של המכשיר הוקטנה ביחס לדגם הקודם אך נותרה שימושית ונוחה ביותר. עיצוב המקשים, עם שיפוע קל שלהם ביחס למיקומם במקלדת, מקל על הקלדה מהירה ומאפשר הבחנה טובה בין מקש למקש. מקשי הספרות המוטמעים בלוח המקשים הרגיל מסומנים היטב.

מעל המקלדת נמצאת שורה של חמישה מקשים: מימין ומשמאל מקשי קבלת ודחיית השיחה, כאשר מקש הניתוק גם מחזיר למסך הבית מכל מצב; במרכז נמצא משטח המגע, ולצדדיו מקשי ה- Escape ומקש התפריט. כל המקשים גדולים, נוחים ללחיצה ומספקים תגובה טובה. משטח המגע מצטיין ממש - וזה הישג, ביחס לציפיות הגבוהות שלנו ממנו. כזכור, הוא מחליף את הגלגלת המסורתית מהדגמים הקודמים שהיתה נוחה מאוד לתפעול, וחששנו שהשינוי יהיה לרעה - אבל לשמחתנו החשש היה לשווא. משטח המגע רגיש מאוד (ניתן לכוון את רגישותו לפי טעמכם), מגיב בקלילות ובאופן מיידי לנגיעה וגם אינו מועד לספיחת אבק ולכלוך כמו הגלגלת הכדורית הותיקה. המשטח מתפקד גם כמקש לחיץ ועושה זאת היטב.המקלדת הוקטנה ביחס לדגם הקודם אך נותרה שימושית ונוחה ביותר. עיצוב המקשים, עם שיפוע קל שלהם ביחס למיקומם במקלדת, מקלה על הקלדה מהירה ומאפשר הבחנה טובה בין מקש למקש. מעל המקלדת נמצאת שורה של חמישה מקשי תפעול, ובהם משטח המגע מדויק, מהיר ונוח במיוחד

בצידו הימני של המכשיר נמצאים מקש המצלמה הייעודי ומקשי העוצמה. המקשים עשויים גומי ונעימים למגע וללחיצה. בצד השמאלי נמצא מקש נוחות המספק גישה מהירה לפונקציה שתבחרו (גם את מקש הצילום תוכלו להסב לתפקוד אחר כראות עיניכם). מעל המקש נמצאים שקע Micro USB לטעינה ולסנכרון עם המחשב, וכן שקע אוזניות סטנדרטי. בראש המכשיר נמצאים זוג מקשים המוטמעים במשטח המבריק שסביבם, האחד משמש למעבר למצב המתנה, והשני - לנעילת המקשים או להשתקה של שיחות ומוזיקה.

מכסה הסוללה מסתיר מתחתיו את כרטיס הזיכרון ואין צורך להסיר את הסוללה כדי להוציאו.

מערכת ההפעלה של המכשיר היא Blackberry OS בגרסה 5 – האחרונה והעדכנית של החברה, ולמרות שאותות הזמן ניכרים בה מבחינת עיצוב האייקונים והתפריטים הארכאי למדי, זו כרגיל מערכת טובה ועשירה מאוד. קל לנווט בתפריטים, הן בשל המהירות הגבוהה בה מגיב המכשיר והן בשל שלל אפשרויות הניווט: מהנדסי המכשיר לא חסכו במקשים ייעודיים לגישה מהירה לתפריטים שונים, ובנוסף יש שלל צירופי מקשים וקיצורים שונים, שאחרי תקופת למידה הופכים את העבודה עם המכשיר לנוחה להפליא. למשל, לחיצה על האות Q תעביר את המכשיר למצב שקט ובחזרה, לחיצה על L תתייק את הודעת הדואר, כדי לבצע זום לתמונה יש ללחוץ על 3 וכן הלאה. קיצורי הדרך מנצלים היטב את המקלדת המלאה של המכשיר ומסייעים לניווט במערכת ההפעלה מבוססת התפריטים.

תפעול המכשיר זריז וללא תקיעות, והמעבד המהיר בתוספת הזיכרון המשודרג מסייעים לכך. ריבוי משימות לא מזיז כלל למכשיר, וניתן להפעיל מספר נכבד של יישומים ברקע – אינטרנט, דוא"ל, GPS ועוד והמכשיר ממשיך לפעול באופן חלק וזריז.

ערכת המכשיר כוללת כבל סנכרון למחשב, מטען עם מתאמים לשלושה סוגי שקעי חשמל (גם לארה"ב), אוזניות סטריאופוניות עם לחצן לקבלת השיחה, נרתיק וכרטיס זיכרון בנפח 2GB.

יישומי מולטימדיה (10%)
8 מתוך 10

בלקברי בולד 9700 כולל מצלמת 3.2 מגה פיקסל עם פוקוס אוטומטי, ייצוב תמונה ופלאש LED - שיפור קטן אך משמעותי ממצלמת ה-2 מגה פיקסל הבסיסית בדגם הקודם. תפריטי המצלמה מאפשרים בחירה בגודל ובאיכות התמונה, אפקטים של שחור-לבן וספיה, איזון לבן, הפעלה אוטומטית או ידנית של הפלאש ואפשרות תיוג גיאוגרפי של התמונה. השליטה על הזום היא בעזרת מקשי העוצמה וההפעלה של המצלמה, כמו גם הצילום עצמו, מתבצעים על ידי לחיצה על כפתור יעודי בצידו הימני של המכשיר. המצלמה עולה במהירות טובה, תוך כשנייה בלבד, והמעבר לתמונה הבאה אורך כשתי שניות – סביר בהחלט.

איכות התמונות שמפיקה המצלמה סטנדרטית ולא יותר - בתאורה טובה התמונות עשירות בפרטים, הצבעים טבעיים למדי והחדות טובה, ובתנאי אור ירודים הפלאש מסייע להאיר את הסצנה עד לטווח של 2 מטר ומשפר את התוצאה. בכל מקרה יש לזכור שזהו מכשיר עסקי מובהק ואינו מיועד לחובבי צילום, כך שהמצלמה בסך הכל ממלאת את תפקידה.

Blackberry Bold 9700 מאפשר גם צילום וידיאו ברזולוציה של 480x360 או ברזולוציית 176x144 המיועדת למשלוח הודעות מולטימדיה. איכות סרטוני הוידיאו בינונית-נמוכה, והתמונה מפוקסלת ורועדת.המכשיר כולל מצלמת 3.2 עם פוקוס אוטומטי, ייצוב תמונה ופלאש לד. איכות התמונות סבירה בלבד, בתאורה טובה התמונות עשירות בפרטים, הצבעים טבעיים למדי והחדות טובה, ובתנאי אור ירודים הפלאש מסייע להאיר את הסצנה עד לטווח של 2 מטר ומשפר את התוצאה. איכות צילום הוידיאו נמוכה והתמונה מפוקסלת ורועדת

נגן המוזיקה מציע את סט התכונות הבסיסי הנדרש – מיון אוטומטי של השירים לפי אמן, אלבום וז'אנר, מאפשר איתור של רצועה לפי הקשה של תווים בודדים מהשם וכן ניתן להמשיך ולהפעיל אותו ברקע. אין ציון של פעילות הנגן ברקע או של שם השיר שמתנגן. המכשיר תומך בפורמטים הנפוצים MP3/WMA/AAC.

נגן הוידיאו הפתיע לטובה: ניתן לנגן סרטונים בפורמטים הרגילים 3gp ו- WMV, אך גם בפורמטים המתקדמים יותר DivX ו-XviD - תכונה לא שגרתית בטלפונים סלולריים בכלל ובעסקיים בפרט, שבזכותה תוכלו להעביר את מרבית הסרטים שעל המחשב ישירות למכשיר, לא המרה מוקדמת.  הסרטונים מוצגים היטב על גבי המסך המלבני והרזולוציה הטובה שלו תורמת לאיכות הצפייה. למכשיר אין רדיו FM.

בלקברי בולד 9700 מצויד במקלט GPS עם תמיכה בהשגת אות מהיר על ידי הרשת הסלולרית (A-GPS). השימוש בשירותי ניווט של תוכנות חיצוניות קל ופשוט, וקבלת אות לוויין ראשונית ארכה פחות מדקה. לנוחות הניווט סייעו המסך הבהיר שמתפקד היטב גם באור שמש ישיר, והעוצמה הטובה של הרמקול.

גלישה וסנכרון (20%)
9 מתוך 10

ל- Blackberry Bold 9700יש את כל מה שנדרש לגלישה מהירה – תמיכה ברשתות דור שלישי מסוג HSDPA, תמיכה ברשתות אלחוטיות וגם בתקן UMA (אפשרות להעברת השיחה לרשת קווית בבית או במשרד באופן אוטומטי). הדפדפן המובנה עושה עבודה מצוינת בהצגה של דפי אינטרנט, עם התאמה אוטומטית לפורמט המסך הרחב. השיטוט בעמודי האינטרנט השונים מתבצע באמצעות סמן עכבר, ומשטח המגע המתפעל אותו מקל מאוד על הניווט ומאפשר לבצע זום בלחיצה אחת. הגלילה של דפי אינטרנט מהירה למדי. אין תמיכה בפלאש, אך ב- YouTube למשל הדפדפן עובר מייד להקרנת הסרטון במסך מלא ללא בעיות.

העבודה עם חשבונות דואר אלקטרוני, ארגוניים או אחרים נוחה מאד, כאשר ניתן לחבר את חשבון ה- Gmail, Yahoo! וחשבונות נפוצים אחרים לתוכנת הדואר ולקבל באופן רציף ומהיר הודעות מייל ישירות לתיבה. המיילים מופיעים בפריסה נכונה ונוחה לקריאה.

סנכרון הנתונים מתבצע בקלות רבה בעזרת תוכנת הסנכרון המצורפת למכשיר, וכולל מלבד סנכרון הודעות הדואר גם את אנשי הקשר, יומן והערות וגם של קובצי מדיה. הסנכרון מהיר מאוד וללא תקלות.

ב- Blackberry Bold 9700מותקנת גרסה של תוכנת Documents To Go המאפשרת קריאה ועריכה של קבצי Word, Excel ו- Power Point. בנוסף ניתן לקרוא מסמכי PDF.

משך פעולת סוללה (10%)
10 מתוך 10

סוללת המכשיר זהה בעוצמתה לזו שבדגם הקודם - 1500mAh. נתוני היצרן מבטיחים שש שעות שיחה ו-17 ימי המתנה.

כמו שאר המכשירים מבית BlackBerry, גם ה-Bold 9700 מספק זמן פעולה מצוין. בשימוש מאסיבי שכלל גלישה מרובה, קבלת הודעות דואר אלקטרוני באופן קבוע ושימוש רב ב- GPS, המכשיר תפקד היטב ושרד יום וחצי. בשימוש מתון יותר השגנו שלושה ואף ארבעה ימים של פעולה ללא צורך בטעינה – ביצועים מרשימים עבור סמארטפון.

עמידות (10%)
10 מתוך 10

בלקברי בולד 9700 הוא מכשיר מוצק ובנוי היטב. המקשים החיצוניים מחופים בגומי, המצלמה והפלאש שקועים ומוגנים בכיסוי שקוף ומכסה הסוללה אחוז היטב במקומו. גם המסך שקוע מעט יחסית למקשים ולמסגרת המקיפה אותו, מה שמוסיף לעמידותו. להערכתנו, ומהיכרות עם מכשירים קודמים של החברה, אנו צופים לו אריכות ימים.

הסקירה עזרה לך?
1,299 ₪
בחנות עולם הפלאפונים
 הדפסה ידידותית     העבר הלאה     הוסף לתיק המידע     פנייה לעורך   
מערכת WiseBuy מחויבת לתוכן מהימן ובלתי תלוי

     
 
 
המדריך לקנייה חכמה  |  אודות WiseBuy  |  מחויבות WiseBuy  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  השוואת מחירים  |  דרושים  |  צור קשר  |  קישורים  |  הוסף למועדפים
 
© כל הזכויות שמורות ל-.WiseBuy Ltd
אלק' ומחשבים:  טלוויזיות LCD |   טלוויזיות פלזמה | מקרנים | DVD | MP3 | טלפונים סלולריים | מחשבים ניידים | מסכי מחשב | מדפסות | מצלמות סטילס | מצלמות וידיאו | GPS
מוצרי חשמל : מקררים | מקפיאים | מכונות כביסה | מייבשי כביסה | מזגנים | תנורים בנויים | תנורים משולבים | כיריים גז | כיריים חשמליות | מעבדי מזון | מכונות קפה | מיקרוגל
מותגים:  טושיבה | Haier | מרנץ | גרונדיג | נאובו | Nokia | מוטורולה | Samsung | Dell | Lenovo | Hp | Sony | LG | Hitachi | Olympus | Electrolux | Portofino | כל המותגים
פנסוניק
אחרים :
ב-WiseBuy (ווייזביי) תוכלו ללמוד בעזרת: מדריך לקניית טלויזיות פלזמה ו- LCD , מדריך לקניית טלויזיה רגילה, מדריך לקניה של מקרן קידמי, מדריך לקניית טלפון סלולרי, מדריך לקניית מחשב נייד, מחשב אישי, מסך מחשב, מדריך לקניית מצלמת וידאו ו- מצלמת סטילס, מדריך לקניית כיריים לבישול, תנור אפיה, מדריך לקניית מקרר, מקפיא, מדריך לקנית מכונת כביסה, מיבש כביסה, מדיח כלים ומדריך לקניית מזגן. כמו כן השוואת מחירים ו- השוואת דגמים של פלזמות, טלויזיות, מקרנים קידמיים, טלפונים סלולריים, מחשבים ניידים, מחשבים אישיים, מסכי מחשב, מסכים למחשב, מצלמות וידאו, מצלמות סטילס, כיריים לבישול, תנורי אפיה, מקררים, מקפיאים, מכונות כביסה, מיבשי כביסה, מדיחי כלים, מזגנים.