חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
מצלמה Fuji Instax Mini 9
660 - 248 ₪
מצלמה Canon EOS 4000D
2,599 - 787 ₪
מצלמה Canon EOS M50
3,797 - 1,880 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירה השוואתית של מצלמות סופר-זום קומפקטיות

עודכן לאחרונה: 01/08/2010
עד לא מכבר, כשרציתם לבחור מצלמה משפחתית או לחובבי צילום, ההפרדה היתה ברורה: מצלמות קומפקטיות מחד, ומצלמות סופר-זום דמויות SLR מאידך. בשנה האחרונה צצה קטגוריה חדשה: מצלמות סופר זום קומפקטיות. במצלמה קטנה יחסית שאפשר להכניס לכיס, מקבלים עדשת זום נדיבה ולעיתים גם אפשרויות צילום ידניות ומתקדמות. המצלמות האלו מתאימות לכל המשפחה, ובעיקר למטיילים שרוצים זום גבוה אך בגוף קומפקטי ונוח לניידות.
 
בדקנו והשווינו 5 דגמים מובילים של מצלמות סופר-זום קומפקטיות כאלה - התוצאות לפניכם.


סקירה השוואתית של מצלמות סופר-זום קומפקטיות
1
Canon PowerShot SX200 IS

אם עד כה נאלצנו לבחור בין גודל קומפקטי לזום גדול, Canon SX200 IS נותנת פתרון כולל ונוח במצלמה אחת. זו מצלמה נוחה לשימוש, קלה לתפעול והיא מוציאה לרוב תמונות טובות, כל עוד לא תצלמו בתנאי תאורה תובעניים מדי. הדובדבן שבקצפת הוא צילום הוידיאו האיכותי ברזולוציית HD, שמשלים את סט התכונות של ה- SX200 IS ועושה אותה למצלמה ורסטילית באמת. תתאים לחובבי צילום ולמשפחות שרוצים מצלמה "כמו גדולה" בגוף קטן, והיא נותנת תמורה טובה מאוד להשקעה.

 

הטוב: איכות תמונה טובה, מצב מקרו מרשים, וידיאו איכותי ב-HD, יציאת Mini-HDMI, זום X12, גלגלת נוחה, פלאש קופץ, מסך גדול ואיכותי

הרע: רעש דיגיטלי ואיבוד פרטים ב-ISO גבוה, דלת החיבורים מעט רופפת, זום אופטי אינו זמין בצילום וידיאו, אין זיכרון פנימי כלל

 

לסקירה המלאה

צילום פרטים קטנים ממרחק קצר מאוד כגון פרחים, חרקים, מטבעות. מצלמות מגיעות ביחסי מקרו שונים הנמדדים בס"מ.
זום אופטי מאפשר לקרב או להרחיק את האובייקט המצולם מבלי לפגום באיכות התמונה. זאת בשונה מזום דיגיטלי שמקרב ומרחיק את האוביקט באמצעות תוכנה ופוגם באיכות התמונה (ראו המחשה). טווח הזום מבוטא במכפלה כגון x3, x4 המציינת פי כמה ניתן להתקרב לאובייקט. במצלמות קומפקטיות רבות הזום האופטי הוא לפחות x3, אבל מומלץ לבחור מצלמה עם זום אופטי גדול יותר כדי שניתן יהיה לצלם אובייקטים מרוחקים מבלי להתקרב אליהם פיזית.  
""
2
Casio Exilim EX-H10

Casio EX-H10 היא מצלמת סופר-זום קומפקטית וורסטילית, שאמנם רחוקה משלמות אך בסך הכל עושה עבודה טובה למדי. אם אינכם מתכוונים להדפיס תמונות מוגדלות לעיתים קרובות סביר להניח שלא תוטרדו מנטייתה להחליק פרטים עדינים, והמראה הכללי של התמונות שהיא מצלמת מלבב ונעים לעין. חבל גם שאיכות הוידיאו אינה מוצלחת במיוחד. תתאים למשפחות ולצלמים חובבים, בעיקר לכאלה שרוצים מצלמה קלה לנסיעות וטיולים שתתן טווח שימושיות רחב ותוצאות טובות.

 

הטוב: זווית עדשה רחבה 24 מ"מ, איכות תמונה כללית טובה, טווח דינמי מורחב, מייצב תמונה אפקטיבי, ביצועי פלאש טובים, שלל סצנות צילום שימושיות, חיי סוללה ארוכים

הרע: פרטים עדינים נעלמים גם ב-ISO נמוך, ביצועי ISO גבוה פושרים, איכות וידיאו לא מרשימה

 

לסקירה המלאה

הטווח הדינמי הוא הטווח שבין הנקודה הבהירה ביותר לבין הנקודה החשוכה ביותר בתמונה. ככל שהטווח הדינמי רחב יותר, כך התמונה שתתקבל תכיל מספר גדול יותר של גוונים וכתוצאה מכך – פרטים רבים יותר.
מנגנון המונע או מפחית את הטשטוש בתמונה שנוצר כתוצאה מתזוזה או רעד בעת הצילום. מייצב תמונה חיוני במיוחד בצילום בטווחים רחוקים (זום של x4 ויותר) או בצילום מאקרו, מצבים שבהם המצלמה רגישה יותר לרעידות. יש שני סוגים של מייצבי תמונה - אופטי ודיגיטלי. האופטי יעיל ואיכותי יותר מהדיגיטלי ולכן עדיף עליו, בעיקר אם מדובר בצילום בזום גדול מאוד.
מצבי צילום מובנים במצלמות דיגיטליות, שאמורים להביא לתוצאה מיטבית בתנאי תאורה מסוימים מבלי שהמשתמש יצטרך להתעסק בפרמטרים כמו חשיפה, רגישות, תריס, צמצם וכדומה - את כל זאת מבצעת המצלמה באופן אוטומטי בהתאם לסצנה שנבחרה.דוגמאות לסצנות נפוצות במצלמות: שקיעה, ילדים, חיות מחמד, מסיבה, מתחת למים, תאורה אחורית, חוף הים, שלג ועוד.במצלמות רבות ישנו מצב אוטומטי עם זיהוי סצנות, כלומר - במקום שהמשתמש יבחר בסצנה המבוקשת, המצלמה עצמה מזהה את הסצנה באופן אוטומטי ומתאימה את עצמה; כך לממשל אם מתקרבים אל פרח המצלמה עוברת למצב מאקרו.
""
3
Panasonic DMC-TZ7

DMC-TZ7 היא מצלמה קלה לתפעול ועם עדשה נדיבה בגוף קטן יחסית, מה שעושה אותה נוחה לנשיאה בטיולים ומסעות. איכות התמונה והוידיאו שלה טובות בסך הכל אבל לא מושלמות, בעיקר בעניין החדות וביצועי ה-ISO הגבוה. למי שמחפשים מצלמה אוטומטית ונוחה שמפיקה תמונות טובות בדרך כלל ווידיאו בהפרדה גבוהה, DMC-TZ7 היא בחירה ראויה.

 

הטוב: זווית רחבה 25 מ"מ, איכות תמונה טובה באור יום, צילום וידיאו איכותי וחסכוני ב-HD, נוחות תפעול טובה מאוד, מסך איכותי וגדול

הרע: ביצועי ISO גבוה פושרים, אין מצבי צילום ידניים, ביצועי פלאש מאכזבים, מסך דוהה באור שמש

 

לסקירה המלאה

שיטת שידור באיכות גבוהה במיוחד המותאמת להצגה במסכים תומכים (פלזמה ו-LCD).
""
4
Fuji FinePix F70EXR

אחרי איכות התמונה המרשימה בדגמים החדשים הקודמים של פוג'י, F70EXR קצת מאכזבת עם נפילות פה ושם, אבל בסך הכל היא מספקת איכות כללית טובה ועדשה ורסטילית ומרשימה בגוף קומפקטי. חבל שצילום הוידיאו פושר ושהסוללה לא חזרה קצת יותר. תתאים למשפחות או לחובבים שרוצים זום גבוה ואיכות טובה למדי בתאורה חלשה, ומעדיפים את המצלמה שלהם קטנה ונכנסת לכיס.

 

הטוב: איכות תמונה כללית טובה, מייצב תמונה, ניקיון טוב ב-ISO גבוה, איכות בניה גבוהה

הרע: רעש קל גם ברגישות נמוכה, חשיפות לא מאוזנות רבות, וידיאו באיכות פושרת, לא HD, תפריטים קצת איטיים, בעיקר אחרי צילום, חיי סוללה בינוניים בלבד

 

לסקירה המלאה

מנגנון המונע או מפחית את הטשטוש בתמונה שנוצר כתוצאה מתזוזה או רעד בעת הצילום. מייצב תמונה חיוני במיוחד בצילום בטווחים רחוקים (זום של x4 ויותר) או בצילום מאקרו, מצבים שבהם המצלמה רגישה יותר לרעידות. יש שני סוגים של מייצבי תמונה - אופטי ודיגיטלי. האופטי יעיל ואיכותי יותר מהדיגיטלי ולכן עדיף עליו, בעיקר אם מדובר בצילום בזום גדול מאוד.
""
5
Olympus Stylus 9010

על אף השיפורים הניכרים שהכניסה אולימפוס ב-9010 לעומת אחיותיה הבוגרות, דווקא בתחום החשוב ביותר - איכות התמונה - לא ראינו שדרוג משמעותי והיא נותרה בינונית לכל היותר. מן הצד השני, זו מצלמה נוחה לתפעול, עם עדשה זריזה, שלל תכונות, תפריטים נוחים וזיכרון פנימי נדיב. שמחנו לראות שהפלאש שופר משמעותית וכך גם מערכת המיקוד. למי שמדפיס תמונות בגודל בינוני-קטן ומעדיף נוחות שימוש וזיכרון מובנה על פני איכות תמונה גבוהה, Olympus MJU 9010 יכולה להתאים.

 

הטוב: מייצב תמונה אפקטיבי, מצב מקרו מוצלח, צילום יופי, פנורמה וזיהוי פנים, ממשק נוח, תפריטים בעברית, זיכרון פנימי בנפח 2GB, חיי סוללה ארוכים

הרע: איכות תמונה בינונית בלבד, רעש דיגיטלי ניכר בכל טווח הרגישויות, אין מצבי צילום ידניים, וידיאו ב-HD אך באיכות בינונית

 

לסקירה המלאה

צילום פרטים קטנים ממרחק קצר מאוד כגון פרחים, חרקים, מטבעות. מצלמות מגיעות ביחסי מקרו שונים הנמדדים בס"מ.
טכנולוגיה שקיימת בחלק מהמצלמות הקומפקטיות, שבה המצלמה מזהה פנים בסצינה, מתמקדת עליהן ומתאימה את החשיפה בצורה אופטימלית.
""

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מצלמות

מצלמה Fuji Instax Mini 9
Fuji Instax Mini 9
מותג:Fuji,
סוג מצלמה:פיתוח מיידי,
טווח מחירים:עד...,
החל מ- 248 ₪
מתוך 23 חנויות
מצלמה Canon EOS 4000D
Canon EOS 4000D
מותג:Canon,
סוג מצלמה:רפלקס DSLR,
טווח מחירים:500...,
החל מ- 787 ₪
מתוך 54 חנויות
מצלמה Canon EOS M50
Canon EOS M50
מותג:Canon,
סוג מצלמה:ללא מראה,
טווח מחירים:1500...,
החל מ- 1,880 ₪
מתוך 55 חנויות
מצלמה Canon IXUS 185
Canon IXUS 185
מותג:Canon,
סוג מצלמה:קומפקטית,
טווח מחירים:עד 500...,
החל מ- 382 ₪
מתוך 22 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מצלמות
הצג הכל >>