חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

ראש בראש: בדקנו את ארבעת מכשירי הדגל של 2014

עודכן לאחרונה: 19/11/2015
במהלך החודשים האחרונים הבאנו לכם, בזו אחר זו, סקירות מקיפות של ארבעת מכשירי הדגל שהושקו השנה: Galaxy S5 של סמסונג, One M8 של HTC, G3 של LG ו-Xperia Z2 של סוני. עכשיו, כמה חודשים אחרי שהתחלנו בסבב, לקחנו אלינו את כל ארבעת המכשירים ובדקנו אותם באופן השוואתי זה לזה כדי לעמוד באופן מדויק על ההבדלים ביניהם, ועל היתרונות והחסרונות של כל אחד ביחס לרעהו.

לפני שנתחיל, חשוב לזכור שמדובר בארבעה מכשירי דגל, דהיינו – החזקים והמתקדמים ביותר של כל מותג נכון להיום. ארבעת המכשירים קיבלו אצלנו ציונים גבוהים וכולם מכשירים מצוינים – כל אחד בדרכו. בכתבה הזו לא ננסה להכתיר אחד מהם למנצח חד-משמעי, אלא בעיקר לתת לכם כלים להחלטה איזה מכשיר מתאים יותר לצרכים שלכם. אחרי הכל, מדובר במכשירים לא זולים ובהחלטת רכישה משמעותית, ואנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהציג בפניכם את התמונה המלאה.

איך בדקנו: ארבעת המכשירים היו אצלנו במשך שבוע אחד, ועברו סדרה זהה של בדיקות מקיפות. בחנו את איכות השמע, נוחות השימוש, הביצועים, איכות המסך, המצלמה ומשך פעולת הסוללה.

ראש בראש: בדקנו את ארבעת מכשירי הדגל של 2014
1
איכות השמע

בסעיף זה בחנו את איכות הסאונד שמפיק כל מכשיר, הן במהלך השיחות באפרכסת והן (ובעיקר) דרך הרמקול, או זוג הרמקולים, בהאזנה למוזיקה, צפייה בסרטונים דרך YouTube וכמובן ביצוע שיחות.

 

HTC One M8: המנצח החד משמעי בסעיף השמע. מצויד בזוג רמקולים קדמיים שמפיקים סאונד צלול, עשיר ואיכותי להפליא, ובעוצמה גבוהה ביותר. תענוג אמתי להאזין למוזיקה ולצפות בסרטונים, מה עוד שהשמע לעולם לא נחסם בגלל המיקום המצוין של הרמקולים.

 

Samsung Galaxy S5: במקום השלישי. הרמקול ממוקם מאחורה, ובזכות בליטה זעירה של מכסה הסוללה הוא אינו נחסם בקלות. הצליל שלו בינוני גם בהשוואה למכשירי סמסונג אחרים, ככל הנראה בגלל האיטום למים של המכשיר שלא מאפשר צליל עשיר. העוצמה טובה מאוד.

 

LG G3: במקום השני. הרמקול הבודד ממוקם בגב המכשיר והוא נחסם די בקלות בשל המבנה הקמור של מכסה הסוללה. העוצמה חזקה מאוד והצליל טוב, אם כי ללא עושר תדרים או צלילות מיוחדת. נציין לשבח את פעולת הספיקר בשיחות – הוא החזק והאיכותי ביותר מכל המתמודדים ומאפשר שיחות ללא ידיים בנוחות.

 

Sony Xperia Z2: במקום השלישי, יחד עם סמסונג. זוג הרמקולים ממוקמים בחזית, בדומה ל-HTC, אבל כאן נגמר הדמיון. העוצמה בינונית בלבד, וצלילים קצרים (כמו התראות על הודעות) נשמעים חלשים עוד יותר. האיכות לא רעה אבל גם לא מאוד טובה. סתם רמקולים.

 

סיכום ביניים: HTC, ללא ספק, הוא הבחירה הנכונה לחובבי הסאונד.לסקירה המלאה של HTC One M8
להשוואת מחירים של HTC One M8

"htc one m8. איכות שמע עילאית"
htc one m8. איכות שמע עילאית
2
המסך

בסעיף המסך נמנענו מלהכריע איזה מהמסכים טוב יותר, ואנו מציגים לכם את הנתונים כפי שהם. בחלק מהפרמטרים קל להכריע – למשל זוויות צפייה או רמת ניגודיות – אך בכל הקשור לצבעים, למשל, זה נתון גם להעדפה אישית.

 

HTC One M8: המסך, בגודל 5 אינטש וברזולוציית Full HD, מספק חדות מצוינת בזכות צפיפות פיקסלים של 441ppi. הצבעים מדויקים ועשירים, אם כי בהשוואה לאחרים הם נוטים מעט לכחלחל. הניגודיות טובה מאוד, ורמת השחור טובה גם היא ביחס למסך LCD (אם כי לא מושלמת כמו במסכי AMOLED). זוויות הצפייה די טובות, כאשר יש אמנם ירידה משמעותית בבהירות כאשר מתבוננים במסך מהצד, אך הצבעים נשמרים. מבחינת בהירות המסך הזה מצטיין והוא היה הקריא ביותר בשמש מכל המתמודדים.

 

Samsung Galaxy S5: מסך בגודל 5.1 אינטש וברזולוציית Full HD, מספק חדות מצוינת בזכות צפיפות פיקסלים של 432ppi. מדובר במסך AMOLED, שמצטיין בניגודיות ורמת שחור מושלמים, אך מנגד הצבעים כה בוהקים ורוויים יתר על המידה שיש שלא יאהבו את המראה. אין ספק שהצבעים פחות מדויקים ממסכים אחרים, אך הם כיפיים מאוד לצפייה. זוויות הצפייה הן הטובות ביותר מכל המתמודדים, כאשר הצבעים והבהירות הגבוהה נשמרים מכל זווית. מבחינת ההתמודדות עם אור שמש ישיר, המסך של המכשיר הזה מציג את הקריאות הגרועה ביותר.

 

LG G3: המסך הגדול ביותר בחבורה, בגודל 5.5 אינטש וברזולוציית QHD, שמספקת חדות עילאית וצפיפות פיקסלים של 534ppi. כפי שפרטנו בסקירה המלאה, לא בטוח שאתם צריכים כל כך הרבה פיקסלים; התמונה אמנם חדה באופן מעורר התפעלות, אבל ההבדל ביחס למסכי Full HD בשימוש יומיומי אינו משמעותי לדעתנו. צבעי המסך מאוזנים וסולידיים, מעט פחות תוססים ורוויים בהשוואה למתחרים ועם נטייה קלה לאדמדם. זוויות הצפייה וגם הניגודיות פושרות – בהשוואה למסכים אחרים קל להבחין שרמת השחור נמוכה יחסית, ושהצבעים והבהירות יורדים כשמתבוננים במסך מהצד. הבהירות טובה מאוד, והקריאות בשמש בינונית.

 

Sony Xperia Z2: כולל מסך בגודל 5.2 אינטש וברזולוציית Full HD, שמספק חדות מצוינת וצפיפות פיקסלים של 424ppi. אהבנו מאוד פרופיל הצבע של המסך, שהציג גוונים עשירים, חיים ומאוזנים, עם נטייה קלה לאדמדם. בדומה ל-HTC, הניגודיות טובה מאוד למסכי LCD וכך גם רמת השחור, וכך גם לגבי זוויות הצפייה – הצבעים נשמרים אמנם אך הבהירות יורדת בצפייה במסך מהצד. הבהירות מעט פחות גבוהה ביחס לשאר המתמודדים.

 

סיכום ביניים: ארבעת המסכים טובים מאוד, עם יתרונות וחסרונות לכל אחד.
 


לסקירה המלאה של Samsung Galaxy S5
להשוואת מחירים של Samsung Galaxy S5

"samsung galaxy s5. מסך בעל צבעים תוססים ורוויים במיוחד"
samsung galaxy s5. מסך בעל צבעים תוססים ורוויים במיוחד
3
המצלמה

לקחנו את ארבעת המכשירים ליום צילומים משותף, ובו צילמנו מספר רב של תמונות זהות בארבעת הדגמים במקביל, תוך הקפדה על תנאי צילום זהים. בחנו לא רק את איכות תוצאות הסטילס והוידיאו, אלא גם את נוחות השימוש במצלמה ומהירות המיקוד והצילום. אל תפספסו את צילומי ההשוואה בין 4 המצלמות, בסוף סעיף זה.

 

HTC One M8: החלש בחבורה מבחינת איכות התוצאות, אבל חווית הצילום נהדרת ומהירה. יישום המצלמה עולה תוך 1.5 שניות, וניתן להזניק את המצלמה גם ממצב המתנה באמצעות לחצן הווליום כאשר המכשיר מוחזק במאוזן. מהירות המיקוד גבוהה במיוחד – הגבוהה ביותר מכל המתמודדים – אם כי יש השהייה קלה בין המיקוד לצילום בפועל. צילום הרצף גם הוא המהיר ביותר. לרעה נציין שאין לחצן צילום וידיאו מהיר במסך הצילום, אלא יש לעבור בין מצב סטילס למצב וידיאו, וזהו סרבול מיותר.

 

איכות התוצאות כאמור רחוקה מלהרשים. התמונות, שמגיעות ברזולוציה בסיסית של 4 מגה פיקסל בלבד, סובלות מצבעים כהים וקרירים יחסית ומרעש דיגיטלי קל. הפלאש מפיק גוונים לא טבעיים ותמונות ברמת מיקוד בינונית בלבד. על הצד החיובי, הוידיאו ברזולוציית 1080p@30fps איכותי למראה (אם כי גם בו הצבעים לא מאוד מרשימים וחבל שקצב הפריימים לא 60fps), וכן צילום סטילס בתאורה חלשה טוב מהאחרים ומספק תמונות חדות ומפורטות יחסית.


בדף הפייסבוק שלנו תמצאו 
גלריית תמונות שצילמנו עם ה- One M8.

Samsung Galaxy S5: במקום השני. יישום המצלמה נטען תוך 1.5 שניות, אך אין לחצן ייעודי להפעלה מהירה או לצילום, למעט לחצן וירטואלי במסך הנעילה שאינו זמין אם הטלפון נעול בסיסמה. מהירות המיקוד בינונית, ויש Hunting בכל מיקוד מחדש (העדשה נעה קדימה ואחורה כדי להתמקד). צילום הרצף מהיר בתאורה טובה והופך לאטי בתאורה חלשה, אלא אם כן תבחרו לכבות את מייצב התמונה. הממשק נוח יחסית, אם כי מעצבן שהפעלה וכיבוי של הפלאש נדחק לתפריט פנימי.

 

איכות הצילום באור יום מעולה, כרגיל אצל סמסונג; הצבעים תוססים ועשירים והחדות והפירוט גבוהים. בתאורה חלשה לעומת זאת התוצאות גרועות יחסת לאחרים, ורבות מהתמונות יצאו מטושטשות ועם ניקוי רעש אגרסיבי. הפלש הדו-גווני הכפול משפר את המצב והגוונים בעזרתו טובים יחסית, וכך גם הפירוט. צילום הוידיאו מעולה ועם החדות הגבוהה ביותר, כאשר ניתן לצלם גם ב- 1080p@60fps וגם ב- 2160p@360fps.


בדף הפייסבוק שלנו תמצאו גלריית תמונות שצילמנו עם ה- Galaxy S5.
 

LG G3: המצלמה הטובה ביותר מבין המתמודדים. היישום עולה תוך 1.5 שניות, וניתן להפעיל את המצלמה ישירות ממצב שינה באמצעות לחיצה על לחצן הווליום התחתון. מיקוד הלייזר אינו באמת שיפור דרמטי, אבל עדיין המיקוד מהיר יחסית, אם כי הסתגלות המצלמה במעבר בין תאורה חלשה לבהירה אטי.

 

איכות התמונה גבוהה מאוד ברוב המצבים. צילום בתאורה טובה מפיק תמונות נהדרות, עם פירוט מוצלח וצבעים מאוזנים. גם בתאורה חלשה רוב התמונות יצאו ממוקדות ויחסית חדות, אם כי הפירוט נפגע מניקוי רעשים אגרסיבי. בצילום עם פלאש הגוונים יצאו סבירים והפירוט בינוני בלבד. צילום הוידיאו הוא הטוב ביותר לטעמנו מבחינת צבעים וחדות, ומתאפשר ב- 1080p או 2160p, שניהם בקצב של 30fps בלבד.


בדף הפייסבוק שלנו תמצאו גלריית תמונות שצילמנו עם ה- G3.
 

Sony Xperia Z2: במקום השני יחד עם סמסונג. יישום המצלמה עולה במהירות גבוהה של כשנייה ורבע, ובאמצעות לחצן צילום פיזי ייעודי במכשיר ניתן גם להזניק את המצלמה ממצב המתנה וגם לצלם בנוחות רבה. מהירות המיקוד בינונית אך מהירות צילום הרצף גבוהה. הממשק מעט מסורבל והוא כולל שפע גדול של אפשרויות ומצבי צילום.

 

איכות התמונה בתאורה טובה גבוהה מבחינת הצבעים והחדות, אך הטווח הדינמי צר יחסית. בתאורה חלשה התמונות אמנם עתירות גרעיניות אך הן גם חדות ומפורטות היטב, בזכות מנגנון ניקוי רעשים מתון ומאוזן. הפלאש הבודד עוצמתי מאוד ומפיק תמונות עם גוונים טובים, אם כי הפירוט לא מספיק. הוידיאו איכותי וחד, וזמין ב- 1080p@60fps וגם ב- 2160p@360fps.


בדף הפייסבוק שלנו תמצאו גלריית תמונות שצילמנו עם ה- Xperia Z2.

וכאן תוכלו לראות ולהשוות את איכות התמונות של ארבעת המצלמות ביחד: תמונה 1, תמונה 2, תמונה 3, תמונה 4, תמונה 5

סיכום ביניים: המצלמה של LG היא הטובה ביותר. סמסונג וסוני צמודים במקום השני, ו-HTC מאכזבת גם השנה עם מצלמה שאינה מצליחה להתחרות בשאר מכשירי הדגל, גם אם אינה רעה בפני עצמה.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. עם זאת, מסכים זהים בגודלם, בעיקר הגדולים שבהם, יכולים להיות בעלי רזולוציות שונות, ומי שמייעד את המכשיר לצילום, וידיאו ומשחקים, יעדיף רזולוציה גבוהה יותר. הרזולוציות מתחילות מ-90X60 פיקסלים במסכים קטנים, 160X128 פיקסלים במסכים בינוניים, ומסכים גדולים, המצויים בדרך כלל בטלפונים מתקדמים או חכמים (Smart Phones), מגיעים עד לרזולוציה של 640X480 פיקסלים.
תמונת הוידיאו מורכבת מרצף של תמונות בודדות שנקראות פריימים. ככל שמספר הפריימים לשנייה גדול יותר הסרטון יראה חלק ורציף יותר. במרבית המכשירים הסלולריים קצב הפריימים לשנייה עומד על 15, שזהו נתון בינוני שמספק תמונה מעט מקרטעת ולא חלקה. קצב פריימים של 30 בשנייה הוא טוב דיו ומספק תמונה חלקה ורציפה. 
הופעת גרעיניות בתמונה, בצורת נקודות צבעוניות אקראיות (בעיקר באזורים הכהים בתמונה). תופעה זו מופיעה בדרך כלל בצילום בתאורה חלשה או בלילה, ונובעת מגודלו הקטן ומאיכותו הבסיסית של החיישן.
"lg g3. מצלמה מצוינת, מיקוד הלייזר הוא גימיק"
lg g3. מצלמה מצוינת, מיקוד הלייזר הוא גימיק
4
מבנה ונוחות השימוש

בסעיף זה בדקנו את כל ארבעת המכשירים בכל האספקטים היומיומיים הנוגעים לחוויית השימוש השוטפת. בחנו את גודל המכשיר ונוחות האחיזה, מיקום הלחצנים והחיבורים השונים, עיצוב הממשק ועוד.

 

HTC One M8: הפייבוריט שלנו. המכשיר מעט ארוך, הרוחב שלו מצוין ונוח בכף היד, אך הגימור המתכתי והקמור של גבו מעט חלקלקים וכדאי לאחוז בו היטב שלא ייפול. איכות הבנייה עילאית עם גוף מתכת אחוד, והעיצוב מוקפד במיוחד, מינימליסטי ויפהפה. כך גם הממשק Sense, שמצטיין באחידותו ובעדינותו. והמכשיר מציע כמה תכונות לשיפור הנוחות, כגון הפעלת המכשיר באמצעות נקישות או מחוות על המסך, מה שעובד היטב.

 

Samsung Galaxy S5: במקום השלישי. המכשיר בגודל מצוין, הוא יושב היטב ביד והטקסטורה המחוספסת מסייעת לאחיזה האיתנה, אם כי מבחינה עיצובית הוא לטעמנו הפלסטיקי והכעור ביותר. גם עיצוב הממשק, על אף השיפורים שסמסונג הטמיעו לאחרונה, עדיין ילדותי וצבעוני מדי. המכשיר עמיד במים, מה שמעניק לו נקודות זכות רבות, אבל בשל כך שקע הטעינה שבתחתית מכוסה במכסה עקשן שיש לפתוח ולסגור בכל טעינה – מרגיז.  עוד בתכונות המיוחדות: קורא ביומטרי וקורא קצב לב, שניהם ברמה בינונית בלבד ולטעמנו בביצוע לוקה בחסר.

 

LG G3: במקום השני. המכשיר רחב מכל השאר ואינו מתאים לכל יד, אך הקימור בגבו נוח מאוד לאחיזה. נציין גם ש-LG הפליאה לעשות ודחסה מסך בגודל 5.5 אינטש למכשיר שבסופו של דבר אינו גדול יתר על המידה. לחצני ההפעלה השונים נמצאים כולם מאחור; קל להתרגל לסידור הזה, אבל בשימושים ספורטיביים כאשר המכשיר נמצא על רצועה או בכיס ורוצים להנמיך את הווליום, מתגלה שהנגישות שלהם לא טובה מספיק. עיצוב המכשיר אלגנטי ומרשים מאוד, ומכסה הסוללה מעניק תחושה מתכתית איכותית על אף שהוא עשוי פלסטיק. הממשק עתיר פונקציות ואפשרויות התאמה אישית רבות ומבורכות, ועיצובו חביב. אהבנו את העובדה שתוכנת הדואר מאפשרת להקטין ולהגדיל תמונות מוטמעות במייל וכוללת חיווי קולי כשהודעה נשלחה, מה שאין בכל שאר המתמודדים. עוד כולל המכשיר אפשרות להדלקת המכשיר באמצעות סט נקישות המהוות קוד סודי או בנקישה כפולה רגילה.

 

Sony Xperia Z2: במקום השני יחד עם LG. המכשיר גדול ורחב יחסית, אך דק מאוד. העיצוב לא השתנה מדורות קודמים של סדרת Z והוא מלבני ובעל קצוות חדים, מה שהופך את האחיזה ללא נוחה לאורך זמן. שקע הטעינה ממוקם משום מה בצלע השמאלית במקום בתחתית, וכיוון שהמכשיר עמיד במים, גם כאן יש מכסה מרגיז שיש לפתוח ולסגור בכל טעינה. המכשיר עשוי שילוב של מסגרת מתכת וזכוכיות מקדימה ומאחורה, מה שמעניק תחושה יוקרתית אבל גם יש חשש מוגבר לשבר בנפילה. הממשק יפהפה, עדכני ומעודן, עם אנימציות מרשימות וחווית תפעול נהדרת. לרעה נציין את מנוע הרטט במכשיר, שהוא לא רק חלש אלא גם רועש. גם סוני מאפשרת להדליק את המכשיר בנקישה כפולה על גבי המסך.

 

סיכום ביניים: HTC מבסס את מעמדו כמכשיר פרימיום עם הקפדה לפרטי הפרטים, כאשר חסרונו העיקרי הוא חוסר העמידות במים. LG וסוני חולקים את המקום השני, וסמסונג במקום האחרון בפער קטן.לסקירה המלאה של Sony Xperia Z2
להשוואת מחירים של Sony Xperia Z2

"sony xperia z2. עמידות במים"
sony xperia z2. עמידות במים
5
ביצועים

בסעיף הביצועים בחנו את תפקודם של ארבעת המתמודדים במשימות יומיומיות שונות. בכוונה תחילה נמנענו ממבחנים סינתטיים (כמו AnTuTu ודומיהם), והעדפנו להתמקד בתפקוד האמיתי של המכשיר: כמה מהר הוא טוען יישומים, היכן יש לאגים בולטים, איך נראית הגלילה ואנימציות המעבר בין התפריטים השונים וכדומה. בדקנו גם את מהירות הגלישה ומהירות של הורדת קבצים גדולים, אך כאן לא נצפו הבדלים משמעותיים בין המתמודדים.

 

HTC One M8: שוב, מנצח לא מעורער. HTC השכילה לתכנן ממשק שהוא לא רק תאווה לעיניים אלא גם מסונכרן היטב עם היכולת הפיזית של החומרה, והתוצאה – ביצועים נפלאים. היישומים השונים עולים מיידית עם רגע הלחיצה על האייקון, והמידע מהרשת נטען מהר. האנימציות חלקות במיוחד וכך גם הגלילה. באופן כללי יש תחושה של מכשיר רב עוצמה ומהיר כברק, ותענוג להשתמש בו.

 

Samsung Galaxy S5: במקום השלישי. המכשיר מצטיין באנימציות חלקות וגלילה טובה, אם כי המהירות הכללית נופלת מזו של HTC. היישומים עולים במהירות, אבל משום מה לוקח למכשיר זמן רב יותר לטעון את המידע מהרשת; למשל, ביישום הדואר או Gmail, הוא היה האחרון באופן עקבי לטעון את הודעת הדואר מהשרת ביחס לכל שאר המתמודדים. על אף שבאופן כללי המהירות טובה, יש למכשיר כמה לאגים קבועים: בפתיחת יישומי החייגן, אנשי הקשר, הגלריה (השהיה אימתנית של כמה שניות) ויישום המייל.

 

LG G3: במקום הרביעי. למרות החומרה האימתנית, נראה שהמסך עתיר הפיקסלים מקשה מאוד על המכשיר וגורם לאנימציות המעבר בין היישומים להיות מגומגמות ומקרטעות מעט, מה שפוגם בעינינו בחוויית השימוש במכשיר דגל. היישומים עולים בהשהיה בולטת – באופן קבוע בכל המבחנים היה המכשיר האחרון (בהפרש של חצאי שניות יש לומר) מבין המתמודדים להפעיל את היישום – אבל טעינת המידע מהרשת לאחר מכן מתבצעת במהירות מצוינת. לאגים קבועים שהבחנו בהם היו בחזרה מכל אפליקציה למסך הבית, בכניסה למגירת האפליקציות וכאמור בכניסה ליישומים רבים.

 

Sony Xperia Z2: במקום השני. למעט לאג מסוים וקבוע בחזרה למסך הבית מיישומים פתוחים, המכשיר מצטיין בפעולה מהירה ובאנימציות חלקות וזורמות. היישומים עולים במהירות טובה, אם כי אנימציית הפתיחה טיפה ממושכת יותר (אך עדיין חלקה ולא מקרטעת, כך שלא הפריע לנו כלל).

 

סיכום ביניים: HTC לוקח את כל הקופה בפעם השלישית, ו-LG מאכזב לרעה. חשוב להדגיש כאן שוב שבדיקות הביצועים מתייחסות להבדלים דקים יחסית בין המכשירים, שכולם מצטיינים בחומרה חזקה במיוחד, ובכל זאת ניכרים הבדלים ביניהם.


לסקירה המלאה של LG G3
להשוואת מחירים של LG G3

6
סוללה

במבחן זה בדקנו את משך פעולה הסוללה של כל מכשיר בשימוש מסיבי במיוחד, כאשר המסך היה דלוק בבהירות מלאה לפרק זמן ממושך ותוך ביצוע משימות כמו גלישה, הורדה, משחקים ונגינת סרטונים. בנוסף, בדקנו כל מכשיר בנפרד במשך כשבוע של שימוש סטנדרטי.

 

HTC One M8: במקום השני. סוללת 2600mAh שאינה ניתנת להחלפה. אין למכשיר תמיכה בטעינה אלחוטית וגם לא ניתן להוסיף. במבחן המאמץ, הסוללה נגמרה אחרי 14 שעות בסך הכל, מתוכם 5.5 שעות מסך. בשימוש יומיומי סטנדרטי, הגענו לכ-25 אחוזי סוללה נותרים אחרי 14 שעות.

 

Samsung Galaxy S5: במקום השלישי. סוללת 2800mAh הניתנת להחלפה. אין למכשיר תמיכה בטעינה אלחוטית אך ניתן להוסיף תמיכה כזו ברכישת כיסוי סוללה חלופי. במבחן המאמץ הסוללה נגמרה אחרי 14.5 שעות בסך הכל, מתוכם 6 שעות מסך. בשימוש יומיומי הביצועים לא אחידים: בחלק מהימים הסוללה נגמרה במהירות רבה, בשעות הערב המוקדמות, ובימים אחרים היא החזיקה מעמד כמעט יום וחצי.

 

LG G3: במקום הרביעי. סוללת 3000mAh שניתנת להחלפה; המכשיר מציע גם טעינה אלחוטית אינטגרלית. במבחן המאמץ הסוללה נגמרה ראשונה, בפער משמעותי מהמתמודדים האחרים – אחרי 7.5 שעות בסך הכל שמתוכם 4.5 שעות מסך. בשימוש יומיומי הגענו לכ-5 אחוזי סוללה נותרים אחרי 14 שעות.

 

Sony Xperia Z2: במקום הראשון. סוללת 3200mAh שאינה ניתנת להחלפה. אין טעינה אלחוטית, אך ניתן לרכוש קייס ייעודי של סוני המוסיף למכשיר תמיכה זו. במבחן המאמץ הסוללה נגמרה אחרי 14 שעות בסך הכל, מתוכן 5 ורבע שעות מסך. בשימוש יומיומי סטנדרטי, הגענו לכ-35 אחוזי סוללה נותרים אחרי 14 שעות.

 

סיכום ביניים: למרות שבמבחן המאמץ סמסונג הבריק, בשימוש היומיומי חיי הסוללה שלו היו לא אחידים. לעומתו סוני היה יחסית פושר במבחני המאמץ, אבל ביומיום הוא מספיק חיי סוללה טובים מאוד.אהבתם? עקבו אחרינו בפייסבוק וקבלו עדכונים על הסקירות, הכתבות ומדריכי הקנייה החדשים.

המוצרים המבוקשים בקטגוריית טלפונים סלולריים

יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,952 ₪
מתוך 41 חנויות
יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,770 ₪
מתוך 42 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.8 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,870 ₪
מתוך 38 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.4 אינטש,
טווח מחירים:2000...,
החל מ- 2,386 ₪
מתוך 43 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלפון סלולרי
הצג הכל >>