חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
משחק מחשב משחק מחשב Marvel's Avengers
ז'אנר: פעולה
תאריך כניסה לאתר: 8/2020
ציון WiseBuy
7.9
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - משחק מחשב משחק מחשב Marvel's Avengers

לירן עבדי | 09.11.2020
הטוב
  • מבוסס על דמויות הקומיקס המפורסמות ושומר על נאמנות למקור
  • משחקיות פשוטה ומהנה
  • קרבות גרפיים מפורטים
  • סיפור מושקע ומעניין
הרע
  • משחקיות מוגבלת לזמן הקמפיין
  • מנגנון מחזורי מורגשת
  • סובל מבעיות טכניות
בשורה התחתונה
המשחק Marvel's Avengers רחוק מלהיות רע אבל אי אפשר שלא להתעלם מהפוטנציאל העצום שלא מוצא במלואו. המשימות חוזרות על עצמן ורוב הקרבות כמעט תמיד הסתיימו לטובתנו במעיכת מקשים רנדומלית - אבל לפחות נהנינו מסיפור לא רע בכלל וכמה רגעים סינמטיים שהזכירו לנו מה המשחק היה יכול להיות. מומלץ למעריצי Marvel, ליתר נמליץ לחכות לתקופת מבצעים שתכניס אותו למדף ה"מציאות".
Marvel's Avengers
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 199 ₪
מחיר סופי: 215 ₪
מחיר סופי: 239 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-3 חנויות>>
הקדמה
משחק הפעולה/הרפתקאות מגוף שלישי Marvel's Avengers פותח על ידי Crystal Dynamics והושק על ידי Square Enix ב-4 ספטמבר ל-PlayStation 4, Xbox One, Stadia ולמחשב האישי, שגרסתו נבדקה בסקירה זו. במשחק קמפיין ליחיד שעלילתו תכניס אותנו לנעלי גיבורי העל המפורסמים של Marvel, ביניהם קפטן אמריקה, איירון מן, תור ועוד, שגם תאפשר לנו גם לשדרג את הדמויות, לאסוף חוברות קומיקס ולגלות עוד על יקום חברת הקומיקס הפופולרית.

עלילה

(30% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

הסיפור של Marvel's Avengers טיפוסי לחובבי הקומיקס ואמור למשוך בקלות את תשומת ליבם: במהלך הכרזה חגיגית על פתיחת מפקדת Avengers חדשה, מתקפת טרור בהנהגת הנבל Taskmaster גורמת לפיצוץ כימי מסוכן שמביא לרבים מהאוכלוסייה להפוך ל-Inhumans, אנשים בעלי כוחות על. מואשמים על ידי החברה, ה-Avengers מתפרקים ומשם אנו נכנסים לדמותה של Kamala Khan, נערה שבעצמה הפכה ל-Inhuman ונחשפת אט אט לאירועים הדרמטיים שקדמו לפיצוץ ששינה את הכל.


Marvel's Avengers: בעיקר מפספס

Marvel's Avengers: בעיקר מפספס


בשורה התחתונה הסיפור מצוין. יש בו את הנרטיב המצופה מעלילת קומיקס קלאסית, כיף לגלות את הדינמיקה בין Kamala לנוקמים השונים והקמפיין, במיוחד בשלביו הראשונים, מצליחים לסחוף את השחקן אל עולמה של הנערה אותה אנו מגלמים, כאשר כל עולם גיבורי העל נחשף בפנינו ובפניה לראשונה. כמו הרבה סיפורים לא מושלמים, יש רגעים פחות מסעירים והכותר לא חף מקלישאות לעוסות, אבל העלילה ברוב הזמן שומרת על רף עניין גבוה, במיוחד בדינמיקה המתפתחת בין השתלשלות הסיפור להסתגלותה של Kamala לחיים החדשים כגיבורת על.

גרפיקה וסאונד

(30% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

יש בעיקר חדשות טובות באגף הוויז'ואל ואף שחקן אנושי לא יצליח לעקוב אחרי מפגן הזיקוקים הגרפי שמספק Marvel's Avengers, במיוחד בזמן קרבות. קירות בטון מתפוצצות, התחמקויות מטילים, גלי אויבים נהדפים ממכת כף אדירה וסלעים שהורמו מהקרקע מוטחים באויב מעופף - וכשהכל קורה ביחד לצד חברינו הנוקמים, חגיגת הצבעים מועצמת פי כמה. המצלמה שומרת על ערך סינמטי גבוה, עם התמקדות באירועים הרלוונטיים, קטעי מעבר הוליוודיים מושקעים ולכידת תווי פנים נהדרת שמעניקה אופי מפורט לכל רגע ודמות במשחק, מגלגול העיניים של Kamala ועד לפנים המופתעות של האלק, שהופכות ברגע לזעם מסוכן.


Marvel's Avengers: בעיקר מפספס

סביבות הלחימה גם נהדרות ושומרות על הסטנדרט הגבוה שנשמר עד כה; בין אם זה קפיצה בין גגות ניו ג'רזי, זחילה בביבים והימנעות מרובוטים או סיור בעמק שבליבו ממוקם מבנה המחתרת, התפאורה נאמנה ואין הרגשה של משחק חצי אפוי. בשל אופיו של המשחק "סגור" יחסית מבחינת חופש פעולה, הסביבה הדינמית מוגבלת למדי ולמרות התפאורה העשירה, היא לא פעם מרגישה כבועה סגורה. במילים אחרות, אופי המשחק הלינארי מגביל גרפית את העולמות הנפלאים שנבראו ב-Marvel's Avengers, אם כי החלקים שהשחקן כן חשוף אליהם, עשויים כהלכה ונראים מצוין.

Marvel's Avengers: בעיקר מפספס

גם בפינת הסאונד אפשר לחלק שבחים בחופשיות וכל כלי הנגינה משתתפים בחגיגת הקרבות. מכת חשמל מצד תור ממחישה היטב את רחשי הזרמים, הטחה של האלק מרעידה את הבאסים וצפצופי הלייזר של האויבים הרובוטיים משכנעים מאוד, כמה וכמה כשמרכיבים אוזניות והחוויה הופכת לסראונד מופתי של מלחמה עשויה היטב. הדיבובים של הדמויות המפורסמות רחוקים מהמקור ההוליוודי אבל מספיק קרובים לדמות על בסיס הקומיקס – ומבחינתנו זה הספיק מאוד.

משחקיות

(20% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

כמשחק מכות (Beat 'em up) די ברור, Marvel's Avengers הזכיר לנו כמה מהנה פשוט לחבוט ברצף אויבים בלי לחשוב יותר מדי. החדשות הטובות שסגנון המשחק שונה מדמות לדמות: עם תור העפנו את הפטיש המפורסם מיולניר לעבר אויבים מעופפים ושיגרנו מכות חשמל עוצמתיות, עם איירון מן עפנו לשמיים ושיגרנו פצצות מהאוויר וסגנון הקרוב המהיר של קפטן אמריקה מאפשר להילחם במספר רב של אויבים תוך שימוש במגן הכי מוכר ביקום של Marvel. לטעמנו המלהיבים בחבורה הם האלק, שמצליח לחסל גלי אויבים בהנפות יד מגושמות והאלמנה השחורה, הדמות המפתיעה שמגלה כישורי התחמקות מצוינים וסגנון הקרב הגמיש והיצירתי שלה משיג את הרגעים הכי סינמטיים.


Marvel's Avengers: בעיקר מפספס

יש גם חדשות רעות: המשחקיות חזרתית לעייפה, אחת הבעיות הבולטות בכותר. המשימה המילולית משתנה, כלומר "מצא את המחשב הזה", "הרם את המתג" או "רדוף אחרי האויב ההוא" אבל בפועל אין באמת שוני במטלה עצמה, שתמיד מסתיימת בטיהור עוד מתחם עמוס אויבים, שמגבירים את אתגר הקרב לקראת סוף העימות. רק כדי להסיר ספק, עדיין מהנה להביס גלי אויבים ברצף מכות ייחודי ויצירתי, אבל אחרי כמה עימותים שדי חוזרים על עצמם, השחקן מרגיש מאוד מהר את הצורך בלסמן וי על עוד אזור ולא חווינו התקדמות מסקרנת או מגוונת מדי ברמת המשחקיות – כך שהנוסחה הממוחזרת עלולה לשעמם מוקדם מדי שחקנים חסרי סבלנות.

Marvel's Avengers: בעיקר מפספס

מערכת הלחימה פשוטה וקלה להבנה, לפעמים מדי: לכל דמות מכות קלות, כבדות, התחמקות ומכות מיוחדות, שמפעילות קטע סינמטי מאוד מספק – אבל כאן בערך כל טקטיקת הלחימה נגמרת וגם אם תמעכו את המקשים באקראיות, רוב העימותים יסתיימו בניצחון שלכם. כמו שאפשר להבין, רמת האתגר בברירת המחדל די משמימה וגם עימותים מול בוסים מפורסמים או אויבים מעט יותר מתוחכמים הוא לא עניין מורכב במיוחד; לרוב נדרשת פעולה אחת יותר מהרגיל כדי לשבור את הגנתו או להתחמק מאיזו מכה קטלנית, כך ששדה הלחימה יהיה פתוח לאותו רצף מכות קבוע, עד להבסתו.

Marvel's Avengers: בעיקר מפספס


איך לא, כדי לנפח את המשחק יש גם פריטי איסוף ואת חלקם רוכשים באמצעות מיקרו-רכישות, למשחק שממילא רחוק מלהיות זול. מחוות, תלבושות, אלמנטים לשדרוגי דמויות ועוד עניינים קוסמטיים – כולם זמינים לרכישה ואמנם חלקה גם ניתנים להשגה, אבל בתמורה לטחינה (grind) אינסופית של שעות משחק. האלמנטים שכן אוספים במהלך המשחק מנוצלים לטובת שדרוג כלי הדמות, אבל גם בלי לשפר כל רכיב בגופנו הצלחנו לעבור בקלות את רוב שלבי הקמפיין. מרגיש שמערכת השדרוגים של הדמות ביקשה להיות יותר מפותחת ומעניינת ממה שהיא, אבל בפועל השיגה מאיתנו מעט מאוד תשומת לב. עוד בענייני הדמות, לכל גיבור עץ התפתחות ומכות מיוחדות משלו, אותו ניתן לפתח במהלך ההתקדמות בעלילת המשחק, על בסיס נקודות ניסיון שצוברים במהלך הקרבות.

Marvel's Avengers: בעיקר מפספס

מלבד הסיפור הראשי, יש גם משימות משנה סבירות למדי אבל כאמור, לא ניתן שלא להבחין בחזרתיות במשחקיות ומאוד מהר מגלים שגם משימות המשנה הן עוד מאותו דבר. נכון, אנו נחשפים לתוכן חדש, עוד שדרוגים זמינים לנו ועוד רגעים משעשעים מפתחים במעט את הדמות, אבל לטעמנו צריך להיות מעריץ נלהב למדי בכדי לבצע את רוב המשימות המשנה, שברובן בחרנו להתחמק, בהיעדר עניין במטלה שאינה קשורה לסיפור הראשי.

Marvel's Avengers: בעיקר מפספס
Marvel's Avengers: בעיקר מפספס

לא הכל מושלם בפן הטכני וכל מיני "מחלות" של משחקים חצי-אפויים אפיינו את Marvel's Avengers. קופסאות שלא נפתחות, דמויות שצצות משום מקום, קטעי קול שנקטעים באמצע ואפילו כמה קריסות משחק שהביאו אותנו לנקודת שמירה רחוקה גרמו לנו ממש להתעצבן. ישנה גם ירידה חדה בקצב הפריימים כשהעניינים מתחילים להתחמם והקרב הופך לעמוס בדמויות רבות שנאבקות זו בזו. כן ייאמר לזכות המשחק שאחרי העדכון הגדול האחרון ששוחרר קיבלנו חווית משחק הרבה יותר יציבה – אבל נכון לרגע זה, הכותר עדיין סובל מבעיות טכניות שקשה להתעלם מהן.

משחק ברשת

(20% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

המשחק לא ארוך מדי ובערך בתוך 12 שעות השחקן הממוצע יסיים את הקמפיין ליחיד, בתוספת עוד כמה שעות לשחקן שיבחר לאסוף כל אביזר בדרך ולא ידלג על אף משימת משנה. ב-Marvel's Avengers בחרו בחוכמה לנצל את עניין המאמץ המלחמתי וניתן לגייס עוד גיבורי על מרחבי העולם עבור מטרות משותפות. הבעיה שבמבחן התוצאה החזרתיות לא עוצרת והמשימות מוכרות לעייפה, מתפאורת הקרב שיוצרת תחושה תמידית של דז'ה וו ועד לטקטיקת הקרב הבנאלית שמעודדת בעיקר ללחוץ על כמה שיותר מקשים וכמה שיותר מהר, כשבין לבין מתחבאים רגעים הירואיים מעטים מדי.


Marvel's Avengers: בעיקר מפספס


על עתיד המשחק יש בעיקר חדשות טובות: שחקני Marvel's Avengers אמורים לפגוש בהמשך את Hawkeye וספיידרמן שגם יצטרפו לכותר כדמויות חדשות, לצד עוד כמה שלבים רעננים ומשימות חדשות. השאלה האמיתית היא כיצד הדמויות ישולבו בקמפיין ליחיד, אם בכלל, אחרת נחזור למשוואת "אותה גברת בשינוי אדרת" ואנחנו לא באמת רואים את עצמנו חוזרים לאותם שלבים משמימים עם דמויות חדשות, מסקרנות ככל שיהיו. 

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image