חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
עכבר HP Spectre Rechargeable Mouse 700
מותג: HP
סוג: עכבר
חיבור: חוטי
סוגי אלחוט: Bluetooth
לחצנים: 4 צדדיים
תאריך כניסה לאתר: 4/2019
ציון WiseBuy
8.4
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - עכבר HP Spectre Rechargeable Mouse 700

אלי כהן | 01.05.2019
הטוב
  • קטן ונוח לנשיאה
  • חיי סוללה מצויינים
  • נוחות שימוש גבוהה
  • תומך בבלוטות' ובחיבור USB
הרע
  • מחיר מעט גבוה ביחס למתחרים
  • מקשים אינם ניתנים לשינוי והתאמה
  • חיבור ראשוני בבלוטות' מעט מסורבל
  • המבנה הקטן עשוי שלא להתאים לכל אחד
בשורה התחתונה
ה-Spectre Rechargeable Mouse 700 של HP מצליח לעמוד מאחורי הבטחת החברה: חיי הסוללה שלו טובים, השימוש בו נוח גם לאורך זמן, עיצובו ואיכות הבניה שלו טובים והוא מסוגל להתחבר למספר מכשירים בו זמנית. אלא שהמחיר שלו מעט יקר (299 ש"ח) וניתן למצוא חלופות דומות במחירים זולים יותר
Spectre Rechargeable Mouse 700
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 284 ₪
מחיר סופי: 330 ₪
מחיר סופי: 330 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-5 חנויות>>
הקדמה

חברת הטכנולוגיה האמריקאית HP דאגה לשים דגש בשנים האחרונות על עיצוב מחשביה, אך זו הנחילה את קווי העיצוב המעודכנים גם ליתר המוצרים שלה. ה-Spectre Rechargeable Mouse 700 הינו עכבר אלחוטי מבית המותג המוכר שמטרתו לספק נוחות שימוש ועבודה מיטביים לצורך עבודה משרדית ניידת, כזו שדורשת תנועה ממקום למקום בקלות ומהירות. אז האם הוא עומד בכך? לקחנו אותו לסקירה מקיפה - והנה מה שאנחנו חושבים.

ההתקנה ונוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ה-Spectre Rechargeable Mouse 700 של HP מגיע כעכבר אלחוטי-מודרני סטנדרטי למדי, אך עם שימושיות שעשויה להיות מעט יותר רחבה מהעכבר האלחוטי הסטנדרטי והזול ביותר. הוא מאפשר חיבור סטנדרטי באמצעות דונגל USB החבוי בחלקו התחתון, אך מלבד זה ניתן לחבר את העכבר גם באמצעות בלוטות'.


HP Spectre Rechargeable Mouse 700: קטנטן ויוקרתי


העכבר תומך בבלוטות' 4.0 ומאפשר להתחבר להתקנים נתמכים עם בלוטות' 4.0 ומעלה, כולל: מחשבי PC עם מערכת ההפעלה Windows 8.0 או חדשה יותר ומחשבי מק מגרסת Mac OS X 10.10 או חדשה יותר. ההתקנה הראשונית באמצעות הדונגל פשוטה כמו בכל עכבר אלחוטי אחר: חברו את הדונגל לשקע ה-USB-A שבמחשב ותוך שניות ספורות (או פחות) כבר תוכלו להתחיל ולהשתמש בעכבר. 


מצד שני, החיבור בבלוטות' מעט יותר מסורבל. ל-Spectre Mouse 700 ישנם 3 ערוצי חיבור בבלוטות', כאשר ברירת המחדל היא השימוש בערוץ החיבור בדונגל. כדי להתחבר דרך בלוטות', יש ללחוץ על הכפתור היחיד שנמצא בחלקו התחתון של העכבר. לחיצה בודדה על הכפתור מעבירה בין ערוץ ה-USB הראשי, לשלושת ערוצי החיבור בבלוטות'.


לצורך צימוד ראשוני, יש ללחוץ לחיצה רציפה (3 שניות) על הכפתור האמור עד אשר נורת לד שמעליו תהבהב בצבעים אדום ולבן (מצב צימוד). בשלב זה יש לגשת לתפריט הבלוטות' במחשב ולבחור בצימוד העכבר. מסיבה שאינה ברורה נתקלנו מפעם לפעם בקשיים מועטים בצימוד הראשוני. עם זאת, לאחר שנעבור את שלב זה יתחבר העכבר באופן אוטומטי למחשב ברגע שנבחר בערוץ הבלוטות' הרלוונטי, ובהנחה שהבלוטות' במחשב ממשיך לפעול.


HP Spectre Rechargeable Mouse 700: קטנטן ויוקרתי


נוחות השימוש בעכבר עצמו בפעילות השוטפת הייתה מעולה. מדובר בעכבר קטן ונייד למדי, כך שהוא הצליח לסייע לנו לעבור את ימי העבודה כשאנו מחוץ למשרד ובתנאים משתנים (שולחנות מסוגים שונים וסביבת עבודה בגדלים שונים). חיישן הלייזר שבחלקו התחתון עבד בצורה טובה על מגוון משטחים (בהם שולחנות עץ ומתכת), ורזולוציית עקיבה של 1,200dpi איפשרה לו לנוע בצורה חלקה ומהירה בצורה מספקת. ניתן לשנות את ה-dpi ל-1600 או 800, אך ההגדרה הדיפולטיבית של 1200dpi הייתה מצויינת עבורנו. 


כל האמור מעלה רלוונטי במלואו לשימוש בעכבר באמצעות דונגל - מהירות הזזת הסמן הייתה טובה ומהירה (אך לא מדי), וההשהייה הייתה בלתי מורגשת. אלא שכאשר עברנו לעבוד עם העכבר דרך בלוטות', הבחנו באיטיות מסויימת, גם כשהיינו קרובים מאוד למחשב. האיטיות התבטאה בעיקר בלאגים בולטים בתזוזת הסמן במחשב, משהו שהתרחש גם כשעברנו בין מספר מחשבים שונים. לא מדובר בתקלה קבועה והיא הופיעה לעיתים, אך עדיין יש לקחת זאת בחשבון. 


HP Spectre Rechargeable Mouse 700: קטנטן ויוקרתי


אם נשים זאת בצד לרגע, בעיקר מכיוון שמדובר בבעיה שבה לא נתקלנו באופן קבוע, ה-Spectre Mouse 700 עשה בסך הכל עבודה טובה מאוד, בעיקר בשימוש בדונגל ה-USB. מלבד זאת, הוא מציע גלילה אנכית משני סוגים - חלקה לחלוטין המגיעה כברירת המחדל, וגלילה הדרגתית (עם מדרגה בין גלילה לגלילה) הזמינה בלחיצה יחידה על כפתור הגלילה עצמו. מדובר בפיתרון מצוין שמתאים לחובבי גלילה חלקה ולא חלקה יחדיו. 


מלבד זאת, מאפשר העכבר גלילה אופקית באמצעות הזזת כפתור הגלילה מימין לשמאל, וכן כפתור נוסף המפעיל גלילה לכל ארבעת הכיוונים בהתאם לתזוזת העכבר. מצידו השמאלי של העכבר משולבים זוג כפתורים עבור העברת עמוד קדימה או אחורה, ולהם לא ניתן לבצע התאמה אישית. מיקום הכפתורים, הפידבק שהם מספקים ואיכותם - כולם עבדו בצורה מעולה ללא בעיה. 

עמידות ואיכות הבנייה

(40% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

העכבר האלחוטי מבית HP שמגיע לישראל בימים אלו וזמין דרך אופיס דיפו ובאג מגיע עם קווי עיצוב המוכרים לנו מהמחשבים השונים בסדרת Spectre של החברה, כראוי לכך שהוא מהווה חלק מן האביזרים הנלווים בסדרה. הגרסה שהגיעה אלינו הייתה בצבע שחור בשילוב עם פס נחושת, וזו מכונה בשם Luxe Cooper. קווי העיצוב של העכבר נעימים למראה, וכך גם המגע בו.


HP Spectre Rechargeable Mouse 700: קטנטן ויוקרתי


יש לו משקל לא גבוה של כ-90 גרם, אך מרכז הכובד שלו מספק תחושה שהוא מספיק כבד ונוח לשימוש שוטף, כך שהוא לא מרגיש "קל מדי". איכות הבנייה נראת לא רע בכלל, והוא הצליח לשמור על מראה נקי וחדש גם כחודשיים לאחר השימוש בו. כל הכפתורים והמקשים מגיעים עם פידבק מספק שמונע במרבית המקרים לחיצות מיותרות ובלתי מכוונות. בדופן התחתונה של העכבר נמצא את כפתור הכיבוי וההדלקה שהיה נגיש וסביר להפעלה וכן כפתור בחירת המחשב המותאם (מעבר בין ערוצי הבלוטות' השמורים לבין דונגל ה-USB). את הדונגל מחביאה HP מתחת למעטה מכסה מגנטי הניתן להסרה בקלילות. 

משך פעולת הסוללה

(30% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

עכבר ה-Spectre Rechargeable Mouse 700 מגיע עם סוללה מובנית נטענת, כך שלא תצטרכו לדאוג לרכוש ולהחליף בכל תקופה סוללות מסוג AA או AAA כמו בחלק ניכר מן העכברים בשוק. הסוללה שבעכבר מספיקה, על פי היצרנית, ל-11 שבועות שימוש רצופים תחת טעינה מלאה אחת בלבד.


HP Spectre Rechargeable Mouse 700: קטנטן ויוקרתי


בפועל, לא הצלחנו כמובן לאשר או לשלול את טענה זו באופן מלא, אך אנו כן יכולים להגיד כי טענו את העכבר בפעם הראשונה שקיבלנו אותו ומאז לא נדרשנו לכך שוב - וחלפו להם קרוב לחודשיים. מבחינתנו מדובר בחיי סוללה לא רעים בכלל, שכן אנו עבדנו עם העכבר בין 4 ל-8 שעות ביום, חמישה ימים בשבוע. 


טעינה מלאה של סוללת העכבר, מ-0 ל-100 אחוזים, אורכת כשעתיים ומתבצעת דרך שקע MicroUSB. אנו לא היינו דואגים מכך, שכן שקע ה-USB נמצא במיקום הגיוני בחזית העכבר, מה שמאפשר לנו לטעון אותו ולהמשיך בעבודה ללא בעיה. לטעמנו מדובר בפיתרון עדיף על עכברים הפועלים על גבי סוללות מסוגים שונים ודורשים מאיתנו לחפש סוללה מתאימה, בדרך כלל בזמן לא בדיוק נוח. עם זאת, נציין כי היינו שמחים אם נורת ה-LED שמתריעה על סוללה נמוכה הייתה משולבת בדופן העליונה של העכבר ולא בחלקו התחתון. 

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image