חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת Epson EcoTank L3160
מותג: Epson
סוג המוצר: מדפסת משולבת
טכנולוגיית הדפסה: הזרקת דיו
סוג הפלט: צבעוני
מאפייני רשת: WiFi
רזולוציה מקסימלית: 5760x1440 DPI
גודל נייר מרבי: A4
תאריך כניסה לאתר: 11/2019
ציון WiseBuy
8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת Epson EcoTank L3160

לירן עבדי | 24.12.2019
הטוב
  • מידות קומפקטיות
  • מהירות הדפסה גבוהה
  • אפליקציה ייעודית יעילה
  • חסכונית בדיו
הרע
  • תא אחסון דפים בודד
  • הדפסה דו-צדדית ידנית בלבד
  • אתחול ראשוני מטרחן וממושך
  • סריקה מעט איטית
  • ללא פקס
בשורה התחתונה
מחירה הגבוה עלול להרתיע, אבל ה- Epson EcoTank L3160 היא מדפסת שלטווח הארוך אמורה להשתלם. החיסכון בדיו ניכר, אפשרויות ההדפסה והסריקה מגוונות והנוחות בביצוע מגוון פעולות דרך הסמארטפון מוערך – גם אם ישנם עיכובים טיפוסיים שתלויים בחיבור האינטרנט שלכם. הייתה חסרה לנו הדפסה דו-צדדית אוטומטית וגם הסריקה האיטית קצת אכזבה, אך אלו מתקזזים עם מימדי גוף קומפקטיים ומהירות הדפסה שהרשימה אותנו מאוד. למשרד הקטן או לבית שמדפיסים בו לא מעט, מדפסת ה- L3160 היא אלטרנטיבה ראויה.
EcoTank L3160
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 975 ₪
מחיר סופי: 990 ₪
מחיר סופי: 990 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-6 חנויות>>
הקדמה
המדפסת המשולבת ה-EcoTank L3160‎ מבית Epson מכונה על ידם "הדור הבא", כמדפסת ללא מכלי דיו. היא מציעה הדפסה/העתקה וסריקה, עם צג LCD, הבטחה לנוחות שימוש גבוהה, יכולות Wi-Fi ו-Wi-Fi Direct, הדפסה ממכשירים ניידים ומיועדת בעיקר לבתים פרטיים או למשרדים קטנים. מחיר מומלץ לצרכן: 959 שקלים.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

מידות המדפסת: 18 ס"מ גובה, 34.7 ס"מ עומק, 37.5 ס"מ רוחב ומשקל של 4 ק"ג. לזכותה של ה-L3160‎ ייאמר שגודלה היה זהה למדפסת של יצרנית אחרת שידעה רק להדפיס ולסרוק – כך שכל הכבוד ל-Epson על קומפקטיות ראויה להערכה. מול המשתמש ממשק מתכוונן עם הכפתורים השימושיים; כפתור כיבוי/הדלקה, מקשי חצים, חזרה, העתקה בשחור/צבע וכדומה. מסך LCD צבעוני בגודל 1.4 אינץ' פשוט לתפעול והגיב היטב לפעולות שלנו - אך עברית לא בנמצא. מאחור אפשר למצוא כניסת USB והמדפסת תומכת בקישוריות WiFi ו-Wi-Fi Direct. פקס לא נוכח כאן – ולמרות כל האנטגוניזם שלנו כלפי העברת המסרים המיושנת הזאת, ישנם עדיין גופים ממשלתיים שמקבלים מסמכים רק דרך פקס, כך שלהחסיר אותה מהמכונה המשולבת היא החלטה אמיצה, אולי מדי.


Epson EcoTank L3160: קומפקטית וחסכונית


תא הזנה בודד מוקם מאחור ומסוגל להכיל עד 200 דפים – קיבולת נאה, אם כי יש עניין יותר אסתטי במגירת אחסון קלאסית המוטמנת בבסיס המדפסת וכזו שאינו צוברת אבק. סוגי הנייר הנתמכים הם הפופולריים; A4, A5, A6, B5, מעטפה, 10X15 ס"מ ועוד. אין בנמצא הדפסת דו-צדדית אוטומטית וחבל – הביצוע ידני בלבד ואנחנו לא צריכים לתאר כמה מתיש לנסות להדפיס 30 עמודי דו"צ, בעמידה ממושכת מול המדפסת שדורשת עצבי ברזל וריכוז אינסופי.


עוברים להתקנה, שם פגשנו אחד האתחולים היסודיים-אך-המטרחנים שיצא לנו לפגוש. מלא יישורים, הדפסות לכיול והגדרות רשת ביקשו מאיתנו בערך 15 דקות של התקנה ראשונית. משם העניינים הופכים לקלים הרבה יותר: ניתן להדפיס משירותי ענן פופולריים (Dropbox, Google Drive, One Drive) וכל הפעולות התדירות נמצאות במרחק כמה כפתורים בודדים. העתקה, סריקה, הדפסה; הכל מיידי וקורה בן רגע.


Epson EcoTank L3160: קומפקטית וחסכונית


רזולוציית הסריקה המקסימלית עומדת על 1200X2400 DPI, עם תבניות פלט פופולריות כמו JPEG, TIFF, PNG ו-PDF. מהירות הסריקה המובטחת עומדת על 11 שניות לדף A4 ו-35 שניות ל-A4 צבעוני, ברזולוציה המקסימלית. הביצועים היו מעט יותר איטיים: 13-14 לסריקת דף טקסט שחור ובערך 40 שניות לסריקה תמונה מלאה. כשניסינו לבצע את אותה פעולה דרך Wi-Fi קיבלנו עיכוב של עוד 5-6 שניות בכל בדיקה.


אפליקציית Epson iPrint זמינה להורדה ושימושית עבור המדפסת למשימות הדפסה/סריקה ישירות ממכשיר תומך. עוד אופציות חכמות ושימושיות: העתקה, כשהמסמך כבר נמצא במדפסת כמובן, הדפסה ישירות מענן (פעולה הרבה יותר נוחה לביצוע מאשר בממשק המדפסת) וכן סריקת מסמך ישירות מהטלפון והדפסה שלו. עוד באפליקציה ניתן לעקוב אחרי מפלס הדיו, לבצע ניקוי ראש ולעדכן את גרסת התוכנה של המדפסת.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.

איכות ההדפסה

(45% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

רזולוציית ההדפסה המקסימלית עומדת על 5,760x1,440 DPI, נתון לא משוכלל מדי, אם כי ברגע האמת גילינו איכות הדפסה לא רעה. הדפסנו תמונת A4 של דב פנדה שהופק מספיק טוב ממה שציפינו ממדפסת ביתית/משרדית קטנה: גווני הירוק ברקע אתגרו מאוד את ה- L3160 וסיפקו כמה סוגים בודדים של ירוק. הפרווה הסבוכה בראש הפנדה כבר הייתה משימה קשה מדי והפירוט היה סביר בקושי – אבל מלכתחילה לא ציפינו ליותר ממדפסת שלא מתיימרת להיות פוטו ביכולותיה. עוד חדשות טובות: הדיו לא נמרח כלל והוא ביקש מאיתנו בדיוק 3-4 שניות להתייבש לחלוטין, מהרגע שיצא מהמדפסת.


Epson EcoTank L3160: קומפקטית וחסכונית


Epson EcoTank L3160: קומפקטית וחסכונית

גם הדפסת מסמכי טקסט פשוטים הופקו בסדר גמור: תחת הגדרת Draft קיבלנו דיו שהוזרק אל הנייר בצורה הפשוטה והחסכונית ביותר ועדיין – הדף היה קריא להפליא. תצורת הדפסה Best כבר כיסתה לחלוטין אזורים דקיקים בהם המילים לא היו שחורות לגמרי. טקסטים בגודל קטן מאוד (7-8pt ב-Word) גם נקראו היטב וברור.

מהירות ההדפסה

(10% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

היצרנית מבטיחה מהירות הדפסה גבוהה למדי; 33 דפי שחור ו-15 דפי צבע בדקה. דקה ו-20 שניות עבור נייר פוטו מבריק בגודל 15X10 ס"מ. במבחן התוצאה לא קיבלנו תוצאות רחוקות מדי מההבטחות: 27 עמודי טקסט בדקה הוא נתון מצוין. בצבע קיבלנו האטה משמעותית בין 6-8 עמודים בדקה בממוצע, אבל כמובן – הכל תלוי בסוג הנייר, התמונה שביקשתם להדפיס ואיכות ההדפסה שבחרתם מראש. לכאן או לכאן, בהתחשב בייעודה – התוצאות סיפקו אותנו.


Epson EcoTank L3160: קומפקטית וחסכונית


החדשות הטובות מגיעות מכיוון הפלט הראשוני: הופתענו לגלות שדף A4 צבוע לחלוטין שיצא מהמדפסת תוך 12 שניות. מסמך אחר, שרובו המוחץ הורכב מטקסט צבעוני ורקע צבעוני בשקיפות נמוכה יצא תוך 6 שניות – נתונים פנטסטיים בהתחשב באתגר.

מספר העמודים שהמדפסת מסוגלת להדפיס בדקה (Pages Per Minute –PPM ). הנתון משתנה בהתאם לאיכות ההדפסה (טיוטה, רגיל, מיטבי), צבע ההדפסה (שחור או צבעוני) וסוג המידע המודפס (טקסט או תמונה). במדפסות דיו הנתון שמופיע במפרט הוא תיאורטי ומתייחס לכיסוי חלקי של הדף – 5 אחוז בשחור ו-15 אחוז בצבע. במדפסת לייזר הנתון שמופיע במפרט קרוב לביצועיה בפועל.

יעילות וצריכת מתכלים

(20% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

במארז קיבלנו 4 בקבוקי דיו (CMYK) וכן בקבוק דיו שחור נוסף, עם הבטחה לתפוקת 8,100 עמודי שחור ו-6,500 עמודי צבע – מספרים גבוהים מאוד שיכולים להעיד על צריכת דיו חסכונית למדי. תהליך המילוי מאוד נקי ואולי אחד הסטריליים שפגשנו במדפסות מהסוג המילוי הידני: כל בקבוק נכנס באלגנטיות למיקומו במדפסת והדיו שבתוכו מתנקז היטב לתא הייעודי, בלי לכלוכים או איבוד דיו בתום התהליך, כאשר מסירים את בקבוק הדיו מהפיה.


Epson EcoTank L3160: קומפקטית וחסכונית


בדקנו את ה- L3160 לאורך מספר שבועות, כשבמהלכן היא שירתה משרד קטן (כ-10 עובדים) במגוון משימות שוטפות; הדפסה ישירות מהאפליקציה, סריקה לנייד, העתקת רצף מסמכים בצבע, הדפסה של כמה חוברות ציורים לילדים וכדומה. ההתרשמות שלנו מאוד חיובית וגם אחרי 128 דפים שהודפסו קיבלנו ירידה של כמה אחוזים בודדים במפלסי הדיו – עדות לכך שמדובר במדפסת חסכונית למדי.


מחירו של דגם דיו 103 המיועד ל- L3160 בצבעיו השונים עומד על 49 ₪ ליחידה. המדפסת מגיעה עם אחריות סטנדרטית לשנה אחת אבל הרשמה באתר החברה תקנה עוד שנתיים של אחריות.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image