חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת HP LaserJet M1522NF
מותג: HP
סוג המוצר: מדפסת משולבת
סוג הפלט: שחור לבן
מאפייני רשת: LAN
רזולוציה מקסימלית: 600x600 DPI
הדפסה דו צדדית: כן
פקס: כולל
סורק: כולל
ציון WiseBuy
8.3
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Leon 03.03.10
מירי 20.03.10
E 11.05.10
חי 25.06.10
שרון 29.06.10
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת HP LaserJet M1522NF

ינון חיימי | 15.05.2009
הטוב
  • איכות טובה מאוד בהדפסה והעתקה של טקסט
  • איכות סריקה טובה
  • מהירות עבודה מצוינת
  • שקטה יחסית
הרע
  • איכות העתקה בינונית של תמונות
  • מגש ההזנה בולט וחשוף
בשורה התחתונה

M1522nf היא מדפסת זריזה ואמינה שתתאים למשתמשים ביתיים שמרבים להדפיס או למשרד קטן. כמו ברוב מדפסות הלייזר, גם ממנה אל תצפו לאיכות מזהירה בהעתקה ובצילום של תמונות, ואם תכונה זו פחות חשובה לכם, ה-M1522nf היא פתרון נוח ומומלץ.

הקדמה

HP LaserJet M1522nf  היא מדפסת לייזר משולבת, שכוללת סורק, מכונת צילום ופקס עם מודם במהירות של 33..6 Kbps.

המדפסת מצוידת מעבד מהיר של  450MHz, זיכרון של 64MB וכרטיס רשת. למדפסת קיבולת של 250 דפים במגש הראש ומזין מסמכים אוטומטי של עד 50 דפים.

בכל מדפסת לייזר קיים מעבד שמשפיע על מהירות העבודה של המדפסת. מהירות המעבד נמדדת במגה הרץ (MHz) ונעה בין 33 ל-500 מגה הרץ. ככל שהמעבד מהיר יותר המדפסת תעבוד בצורה מהירה וחלקה ובעומסים גבוהים יותר, אבל מחיר המדפסת עולה בהתאם.   למשתמש הביתי הממוצע שמדפיס בעיקר דפי טקסט ומסמכי גרפיקה קלים, גודל המעבד כמעט שאינו רלוונטי, ואין צורך להשקיע במעבד חזק ויקר. להדפסה בעומסים גדולים יותר, בחרו בגודל מעבד של 150 מגה הרץ ויותר, בהתאם לעומסי ההדפסה ולתקציב.
רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.

איכות ההדפסה

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

HP M1522nf מציגה איכות הדפסת טובה בדרך כלל. בהדפסת טקסט בגודל 12 ו-10 נקודות הטקסט יצא חד, נקי וברור. בגודל גופן 5 הייתה ירידה קלה באיכות אבל עדיין התוצאה הייתה טובה מאוד.

בצילום התוצאות קצת פחות מוצלחות. כשצילמנו דף טקסט בגודל גופן שנע בין 12 ל-5 נקודות הבחנו בעיוות קל של האותיות, ובגודל 5 ניכרה גם ירידה בחדות ובמבט מקרוב ניתן היה להבחין במריחה קלה, אם כי הטקס היה קריא ומובן.

המצב מתדרדר בצילום עמוד מגזין. ניתן לצלם באחת מארבע איכויות: טקסט, תמונה, תצלום או משולב. דף הבדיקה שלנו הוא עמוד ממגזין צבעוני שכולל טקסט ותמונות בגדלים שונים. בבחירה באיכות "טקסט" הניבה המדפסת תוצאות בינוניות. התמונות יצאו כהות ומטושטשות והטקסט לקה בחוסר חדות קל. בצילום באיכות "תמונה" יצאו התמונות ברורות ומפורטות יותר, אבל עדיין באיכות בינונית, ואילו הטקסט איבד עוד יותר מחדותו ונראה אפרפר. העתקה באיכות "משולב" הניבה תוצאות סבירות בלבד.

אם בכוונתכם לצלם במדפסת לשם תיעוד ושימוש אישי, למשל מתכונים מתוך ספר או מאמר ממגזין, או לשימוש פנים משרדי, תוכלו להסתפק באיכות שמציעה ה- M1522nf; לשימוש מקצועי יותר, היא פחות תתאים.

איכות הסריקה של ה- HP M1522nfטובה. סרקנו דף צבעוני שהכיל תמונות, איורים וטקסט בגדלים שונים, והתוצאה הייתה נאמנה למקור, עם חדות טובה וצבעים יפים כמעט ללא איבוד פרטים.

HP M1522nf

בהדפסת טקסט בגודל 12 ו-10 נקודות הטקסט יצא חד, נקי וברור. בצילום התוצאות קצת פחות מוצלחות. כשצילמנו דף טקסט בגודל גופן שנע בין 12 ל-5 נקודות הבחנו בעיוות קל של האותיות, ובגודל 5 ניכרה גם ירידה בחדות

מהירות ההדפסה

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

HP M1522nf התגלתה כמדפסת זריזה וחרוצה. ממצב מנוחה ועד לפלט של דף ראשון חולפות כ-9  שניות בלבד, שזהו זמן טוב מאוד. במדפסת משולבת טכנולוגיה ש-HP מכנה Instant-On להפעלה מיידית. כלומר אין במדפסת הזאת מצב שינה בדומה למדפסות רבות אחרות, מצב שממנו לוקח בדרך כלל הרבה זמן להתעורר. הטכנולוגיה אכן מוכיחה את עצמה, ובכל פעם שניגשנו להדפיס, גם אחרי שעות של מנוחה, הגיבה המדפסת במהירות ולא חרגה מ-9 השניות עד לפליטת הדף הראשון.

בהדפסה רציפה השיגה המדפסת תוצאות טובות והדפיסה 22 דפי טקסט בדקה, הן בהעתקה והן בהדפסה.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

HP M1522nf היא מדפסת גדולה וגבוהה יחסית. גם מגש ההזנה חשוף ובולט, כלומר לא מדובר במגש מגירה שנכנס כולו לגוף המדפסת ובכך מצמצם במעט את נוכחותה. עם זאת, עדיין מדובר בממדים סבירים למדפסת ביתית או למשרד קטן.

פאנל ההפעלה ממוקם בחלק העליון של המדפסת במקביל למשטח ההעתקה. הפאנל אומנם נוטה בזווית שמשפרת את הנגישות אליו כאשר מתפעלים את המדפסת בישיבה, אבל נאלצנו למתוח את צווארנו בכל פעם שרצינו לצפות בתצוגת המסך.

במרכז הפאנל ממוקם מסך מונוכרומטי מואר, לשמאלו לחצני התפעול של הפקס ובצד ימין של הפאנל נמצאים כפתורי התפעול של פונקציות ההעתקה והסריקה. זהו סידור שצריך להתרגל אליו. ברוב המדפסות שבהן נתקלנו שלושת כפתורי הבחירה הראשיים של כל אחת מהפונקציות – העתקה, סריקה, פקס – היו מרוכזים בצמוד למסך ועל כל אחד מהם היה איור שמתאר את תפקודו. לדעתנו זה סידור נוח יותר, אבל כאמור ניתן להתרגל גם לסידור הקיים ב-M1522nf.

הפאנל משופע בכפתורים לפעולות נפוצות כגון קביעת איכות ההדפסה, מספר עותקים, כפתורים לחיוג מהיר וכדומה, שיחסכו מכם את הצורך לנווט בתפריט. הכיתוב הנלווה לכפתורים הוא בעברית. הכפתורים עשויים מגומי איכותי, אבל הם מעט קשים ללחיצה, דבר שמפריע במיוחד בחיוג.

המכסה של משטח ההעתקה נפתח בקלות לזווית נוחה מאוד של 90 מעלות, ונותר יציב במקומו. המכסה כולל מזין נייר אוטומטי בעל קיבולת נאה של 50 דפים רגילים. הזנת הדפים פשוטה והמשיכה מתבצעת בצורה חלקה.

מגש ההזנה הראשי, שנמצא בחזית התחתונה של המדפסת מחזיק כמות נכבדה של 250 דפים. הזנת הדפים פשוטה ובמשך כל ימי הבדיקה לא נתקלנו בתקלות ובתקיעות של דפים.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

המדפסת בנויה רובה ככולה פלסטיק קשיח, ובאופן כללי עושה רושם עמיד למדי. ההתקן שמחזיק את דפי הפלט עשוי פלסטיק שביר, והוא בולט ויש חשש שמכה או פגיעה עלולה לשבור אותו


ל- M1522nf כושר עבודה חודשי של עד 8,000 דפים – סביר.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image