חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טאבלט Lenovo MIIX3 80HV001FIV
יצרן: Lenovo
גודל מסך: 10.1 אינטש
מערכת הפעלה: Windows 8.1
גרסת מערכת הפעלה: 8.1
תמיכה ברשת סלולרית: ללא
רזולציית מסך: 1920x1200 פיקסל
זיכרון RAM: 2GB
נפח אחסון פנימי: 64GB
ציון WiseBuy
6.5
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טאבלט Lenovo MIIX3 80HV001FIV

עידו אשפיז | 03.06.2015
הטוב
  • ניידות גבוהה
  • תחנת עגינה מקורית
  • מסך מוצלח
הרע
  • רמקול גרוע
  • היעדר מצלמה אחורית
  • תחנת עגינה דורשת הסתגלות
בשורה התחתונה

יצאנו ברגשות מעורבים. על פניו, Lenovo MIIX 3 אידיאלי למשתמש הפשוט. מעבד עם ביצועים סבירים, סביבת ווינדוס קלאסית לצד שימושיות טאבלטית לכל דבר ועניין. המכשיר הזה אמור היה לתת את הטוב מכל העולמות, אבל לנובו חסכו בפרטים הקטנים שמסביב והשאירו אותנו עם טעם מעט מריר. העכבר והמקלדת עובדים, אבל לא מספיק טוב, אז לעבודת אופיס הוא גבולי. המסך איכותי למדי, אבל הרמקול גרוע ביותר, אז לצריכת מולטימדיה (בלי אוזניות) הוא לא משהו.

Lenovo MIIX 3
יתאים לפשרנים ומי שמעוניין בטאבלט בעיקר בשביל שיטוט אינטרנטי פשוט. הוא יאפשר מעט עבודת אופיס או מולטימדיה אם יידרש לכך, אך תידרש סבלנות לעניין.

הקדמה

זהו הדגם בעל החומרה הטובה ביותר בסדרת Miix3 של לנובו, המבוססת כולה על מעבדי Intel ומערכת ההפעלה ווינדוס 8.1. לטאבלט מסך בגודל 10.1 אינטש ברזולוציית 1080p., מעבד Intel Atom Z3735F, זיכרון 2GB RAM,  כרטיס מסך מובנה Intel HD, מצלמה קדמית של 2MP, נפח אחסון פנימי של 32GB, חריץ הרחבה ל-Micro-SD ואף מגיע עם כיסוי המכיל מקלדת מובנית.

ביצועים

(35% מהציון הסופי)
5 מתוך 10

הטאבלט הזה עשוי להיחשב כמחשב נייד בעיני חלק מהאנשים, אבל הוא לא. בדומה לנטבוקים של פעם, הוא סוג של גרסה מוחלשת של מחשב נייד. הוא מונע באמצעות מעבד Intel Atom Z3735F, שגם בעולם הטאבלטים נחשב לדרג בינוני פלוס, ולא הרבה מעבר.

למרות זאת, הביצועים לגמרי לא רעים. פתיחת קובץ
ZIP גדול ארכה מספר דקות קצרות, תודות לכונן ה-eMMC המובנה. גלישה בכמה לשוניות עובדת בצורה די חלקה. ברגע שעוברים את הלשונית ה-5-6 בערך, הטאבלט מתחיל להתקשות – אך לא בצורה קריטית. הדבר מתבטא בעיקר בהשהיות קלות בין הלשוניות וגלילת עמודים לא לגמרי חלקה.

ניגון קבצי
HD עבר בצורה חלקה למדי, גם כאלה שהוזרמו ברשת ולא בהכרח היו על גבי המכשיר. מבחן הביצועים PcMark8 שהרצנו עליו נתן לו את הציון 1066. מדובר בציון נמוך למדי, אפילו נמוך מגרסת ה-8 אינטש של הטאבלט הזה שבדקנו בעבר וכוללת את אותה חומרה כמעט בדיוק. בשני המקרים נראה שהתוכנה לא מזהה לחלוטין את חומרת המכשיר ולכן היינו לוקחים את הציון בערבון מוגבל.

איכות התצוגה

(15% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

לגרסה זו של Lenovo MIIX 3 יש מסך בגודל 10.1 אינטש המציג תמונה ברזולוציה של 1920x1080 או 1080P. איכות התצוגה טובה מאוד, המסך חד, הצבעים מדויקים למדי והניגודיות טובה גם כן. כמו בדגמים המקבילים גם פה מדובר בפאנל תצוגה מסוג IPS. זוויות הצפייה טובות מאוד גם כן (כ-175 מעלות) אך הגימור המבריק שלו הופך אותו לפחות מוצלח תחת תאורה ישירה. במכשירים רבים ישנו חיישן אור המודד את עוצמת התאורה סביב המכשיר ומשנה את בהירות המסך בהתאם. אותו חיישן אינו קיים בדגם זה והצורך לשנות את רמת הבהירות לכל מצב של שימוש מעט מעיק.

Lenovo MIIX 3

מסך המגע עובד היטב גם ביישומים שאינם ייעודיים למסכי מגע כמו מצב העבודה הקלאסי של Windows. העבודה איתו יחסית מדויקת ולא נתקלנו בבעיות גם בשולי המסך, כשהמכשיר מזהה היטב את הנקודה בה נגענו וברוב המקרים גם את כוונת המפעיל. המסגרת סביב המסך שגודלה כשני סנטימטר מכל צד, הרגישה לנו מעט גדולה בעידן בו מסגרות הולכות ומתכווצות.

ניידות ונוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

Lenovo MIIX 3 הוא טאבלט בעל ממדים סבירים: 256.8x172.9x9.3 מ"מ ומשקל של 549 גרם, ללא כיסוי. קטן משמעותית מכל מחשב נייד, ובמקום טוב באמצע בעולם הטאבלטים. עם הכיסוי הייעודי שלו שבו ישנה מקלדת מובנית, הוא מגיע ל: 270x185x19 מ"מ ומשקל של 1.1 ק"ג. מדובר בממדים צנועים המאפשרים ניידות גבוהה עם המכשיר. הגימור לעומת זאת, צנוע על גבול הזול כשגב המכשיר עשוי פלסטיק פשוט.


לטאבלט שני כפתורים פיזיים – כפתור הפעלה ולחצני ווליום. שניהם ממוקמים בצד ימין של המכשיר, בחלק העליון. הכפתורים שטוחים יחסית והפידבק מהם לא אידיאלי כך שלא תמיד מרגישים ביד מתי הם נלחצו
.

Lenovo MIIX 3

Windows 8.1 עם הטאבלט תקבלו את מערכת ההפעלה האחרונה של מיקרוסופט שבגרסתה המלאה סובלת מפיצול אישיות: מצד אחד ממשק קלאסי לתוכנות רגילות ומצד שני תפריט התחל מנותק שמיועד לאפליקציות ייעודיות. הטאבלט הזה נועד למצות את הפוטנציאל הקיים בפיצול הזה. הקונספט של עגינת מסך על מקלדת והפיכה של טאבלט "רגיל" לסוג של מחשב נייד אמורה לעשות שימוש בשני הצדדים של מערכת ההפעלה. בפועל, הנטייה הטבעית שלנו הייתה להשתמש רק במערכת המוכרת והמלאה, גם ללא המקלדת מחוברת. המסך אמנם לא גדול במיוחד, אך לא התקשינו לדייק בפעולות פשוטות על גבי המסך בלבד.

תחנת העגינה שהגיעה עם המכשיר נראית שימושית על פניו. מקשי המקלדת מופרדים היטב זה מזה, גם אם הם מעט קטנים. משטח המגע לעומתם בממדים מספקים יותר. פעולת החיבור בין החלקים פשוטה ואוטומטית. ברגע שמניחים את המסך במקום הייעודי לו, הטאבלט מזהה את החיבור והמקלדת והעכבר זמינים מידית לעבודה.

Lenovo MIIX 3

הצד התפעולי של המקלדת והעכבר פחות מוצלח ממה שהם שידרו. למקשים אין עומק לחיצה והפידבק שלהם לא טוב. כדי לקבל תגובה נכונה מהמקלדת היה צורך בהקלדה אגרסיבית למדי, ואטית מהרגיל ויש צורך לתת לכל מקש את מלוא תשומת הלב כדי שיוכל להביע את עצמו. לא ברור אם זה נובע מטיב החיבור בין המקלדת למסך או פשוט מהמקלדת עצמה.

משטח המגע סבל מבעיה דומה. נדרשה לחיצה הגונה כדי לקבל תגובה ממנו. בצד הגלילה והזזת העכבר היו פחות בעיות. שליטה בעכבר ומיקומו על גבי המסך עבדו היטב עם משטח המגע. הוא בתורו מציע גם מחוות שונות, כמו זום או גלילה בשתי אצבעות. המחוות האלה קרטעו קצת ולא עברו בצורה חלקה במיוחד לטאבלט, בעוד שביצוע המחוות הללו ישירות על מסך המגע דווקא עבדו בצורה חלקה.

כיסוי המקלדת אמור לאפשר שימוש דמוי מחשב נייד בטאבלט. חלקו העליון של הצד שמחזיק את הטאבלט מתקפל ונתפס באמצעות מגנט לכדי רגל המאפשרת העמדה על גבי משטחים. המגנט הזה חלש יחסית ומחזיק בצורה סבירה על משטחים ישרים כמו שולחנות או אפילו ספות. עבודה על הברכיים עם הטאבלט קשה יותר והוא או נסגר או שהרגל נפתחת והוא נשכב ל-180 מעלות.

סט החיבורים של ה-
 Lenovo MIIX 3הזה הוא טאבלטי למהדרין: Micro-USB, Micro-HDMI, Micro-SD וכניסת 3.5 מ"מ לאזניות ומיקרופון. אמנם כבל פשוט מאפשר חיבור של כל מכשיר USB בקלות, אך לטעמנו חיבור USB אמיתי היה מספק שימושיות גבוהה יותר.

Lenovo MIIX 3


לצד סט החיבורים נמצא הרמקול. מדובר באחד הרמקולים הגרועים ביותר שנתקלנו בהם על גבי מכשיר כלשהו. נראה כאילו לנובו עשו את המינימום האפשרי, ואם זה לא היה דרישת חובה – היו מוותרים עליו כמו שוויתרו על המצלמה האחורית הבולטת בהעדרה. הרמקול קטן וחלש למדי. אלא אם אתה נמצאים בחדר ריק ושקט לא תצליחו לשמוע כמו שצריך דבר.

המצלמה הקדמית תואמת את איכות הרמקול. מצלמת 2 מגה פיקסל פשוטה מאוד שמפיקה תמונות מאוד לא משכנעות. כנראה שהסיבה ששני האלמנטים האלה קיימים בכלל היא העובדה שווינדוס 8.1 מגיעה עם סקייפ מותקן מראש.

שטח האחסון הפנימי לא גדול במיוחד ועומד על
32GB לפני התקנת מערכת ההפעלה. בפועל נשארים כ-23GB פנויים. קישוריות המכשיר בסיסיות למדי גם הן: Wi-Fi בתקנים b/g/n, ו-Bluetooth בתקן 4.0.

משך פעולת סוללה

(15% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

לנובו מבטיחה ומקיימת 7 שעות עבודה עם המיקס 3, בזמן חיבור ל-Wi-Fi. הדבר כמובן תלוי בבהירות המסך העדיפה על המשתמש, אך בהחלט הצלחנו להגיע לסדרי הגודל המדוברים. בזמן חיבור המחשב למקלדת זמני העבודה יורדים מעט, אך לא בצורה דרמטית. הבעיה הגדולה שנתקלנו בה כאן, היא חיי הסוללה בזמן מנוחה דווקא. מכשיר ששכב ללא שימוש במשך היום מאבד אחוזי סוללה יקרים. כפי שזה נראה, הסוללה תתרוקן לחלוטין תוך 24 שעות, ללא שימוש כלל.

זמן הטעינה לא קצר ולוקח מספר שעות. אין שום אופציה של טעינה מהירה, טכנולוגיה הצוברת תאוצה בעולם המובייל בימינו.

עמידות ואבטחה

(10% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

לא מצאנו אזכור לסוג הזכוכית ב- Lenovo MIIX 3. גוף המכשיר עצמו עשוי פלסטיק סביר אך לא נראה שבפני עצמו הוא יספק הגנה כלשהי. הכיסוי-מקלדת הנלווה עוזר לשמור על המכשיר בצורה לא רעה כיוון שצדו החיצוני רך וגמיש. הדבר סופג מעט זעזועים ומונע החלקה של המכשיר.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טאבלטים
הצג הכל >>