חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
אוזניות Jabra Elite Active 75t
יצרן: JABRA
חיבור למכשיר: True Wireless
עיצוב האוזניות: אוזניות In Ear
סוג האוזניות: אוזניות אלחוטיות
תכונות נוספות: מקשי שליטה, מיקרופון...
ייעוד: מוסיקה, סלולארי, שיחות...
תאריך כניסה לאתר: 3/2020
ביטול רעשים: ביטול רעשים
ציון WiseBuy
8.8
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Relu 27.01.21
גל 20.10.20
duck 19.08.20
stamido 17.08.20
זאפר 05.07.20
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - אוזניות Jabra Elite Active 75t

שחר שושן | 07.05.2020
הטוב
  • קלות משקל
  • באסים מעולים
  • עמידות במים ואבק בתקן IP57
הרע
  • צורמות בגבוהים
  • שומעים את עצמכם נושמים בכל מצב
בשורה התחתונה
ה-Jabra Elite Active 75t הן אוזניות ספורט ברמה גבוהה המהוות שדרוג מהדור הקודם אך עדיין מכילות מספר בעיות. איכות הקול מפתיעה עם באסים עמוקים ביותר אך הגבוהים מוגזמים ולעיתים צורמים - מה שדורש תיקון דרך האפליקציה של החברה. הן נאות ונתפסות היטב בתוך האוזן, כך שגם אם אתם משתוללים לכל עבר, הן יישארו במקומן. בו זמנית, האחיזה מייצרת אטימה פאסיבית טובה מהסביבה אך היא גם גורמת לשמיעה עצמית מאוד חזקה של כל צעד ונשימה. הלחץ הפיזי שהאוזניות מפעילות על חלל האוזן הופך אותן ללא נוחות אחרי זמן מה.

אם יש לכם את הדגם הקודם, יש כאן מספיק הבדלים כדי להצדיק שדרוג, אך הפער בין דגם האקטיב לרגיל הוא קטן מדי מלהצדיק את ההפרש במחיר.
Elite Active 75t
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 712 ₪
מחיר סופי: 713 ₪
מחיר סופי: 714 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-22 חנויות>>
הקדמה

סדרת האוזניות הפופולרית של ג'אברה - Elite, מתחדשת מדי שנה עם שני דגמים כמעט זהים: הרגיל והאקטיב. ההבדלים הבולטים בין השניים הם שלאקטיב יש ציפוי גומי סביב האוזניה ודירוג גבוה יותר בעמידות לנוזלים - IP57 במקום IP55.


ה-Jabra Elite Active 75t הן אוזניות True Wireless המיועדות למי שעוסק בפעילות ספורטיבית ורוצה לקחת איתו את המוזיקה לכל מקום, בלי החשש שהן יפלו מהאוזניים באמצע או שיהרסו מזיעה או גשם קל. הן מגיעות עם נרתיק טעינה נייד, כבל USB C ומתאם סיליקון לאוזניים בשלושה גדלים.

איכות האזנה

(50% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

לאוזניות יש פרופיל סאונד המדגיש בעיקר את התחום הבינוני הגבוה כשהבאסים קיימים ונוכחים, ולעיתים בולטים ורועמים אך הם תלויים מאוד במידת האטימה של האוזניה בתוך האוזן שלכם. ה-75t Active מתמודדות היטב עם כל סגנון מוזיקלי אך הן בולטות לטובה בעיקר בסגנונות מודרניים ומופקים יותר.


Jabra Elite Active 75t: סאונד מפוצץ


יחד עם זאת, הרגשנו שישנה הדגשה מוגזמת בתחום הגבוה שהובילה לעיתים לצלילים צורמים למדי שחשפו את חוסר הרזולוציה בחלק מהשירים. כמוכם, גם אנחנו הנחנו שאלו הגדרות ההזרמה שגרמו לבעיית האיכות, לכן וידאנו שבשלושת המכשירים השונים שבדקנו באמצעותם, האיכות מוגדרת על מקסימום. ואז ניסינו אוזניות שונות, ולבסוף כרטיס קול מקצועי המחובר למחשב עם אוזניות מוניטור מקצועיות ובכולן הצליל נשמע מעט יותר טוב.

Jabra Elite Active 75t: סאונד מפוצץ

אך אחרי שהשווינו לדגם הדור הקודם Elite Active 65t, מצאנו שתחום התדרים הגבוה מודגש מדי לעומתן ולעומת כל אוזניה אחרת שבדקנו איתה. לאחר שהנמכנו את הטרבל המוגזם דרך האקולייזר המובנה באפליקציה הייעודית של ג'אברה ודחפנו לאחור את מצילות ההיי האט העכורות שכל כך בולטות בשיר Misunderstood של Dream Theater, הצלחנו להגיע לצליל מאוזן כמעט כמו שאר האוזניות שבהן לא חווינו את הבעיה הזו. לעיתים עדיין אפשר לשמוע ציוצים לא נעימים וזהו אמנם פתרון קל למדי, אך הוא עדיין דורש מכל מי שרכש את האוזניות, להתקין את האפליקציה ולהתעסק בפרופיל הסאונד וזה כבר פחות סביר שכולם יטרחו לעשות.

Jabra Elite Active 75t: סאונד מפוצץ

לטעמנו הסאונד שה-75t Active מציעות הוא מרשים ביותר ואכן מהווה שדרוג לעומת הדור הקודם, אך לא מדובר בהבדל של שמיים וארץ, ועדיין חסר לצליל מעט נפח.


אוזניות ה-Active 75t אינן מכילות מסנן רעשים אקטיבי אך הן מציעות אטימה פאסיבית מרשימה מאוד. בעוד שיש כאלו שיטענו שאטימה אקטיבית גורמת לתחושת מחנק ולחץ באוזניים, אטימה פאסיבית מגיעה עם בעיות משלה. באוזניות האלה ולמעשה ברוב הדגמים של ג'אברה לאורך השנים, ישנה שמיעה עצמית מאוד בולטת כך שכל צעד או קפיצה נשימה - שטוחה כעמוקה, נשמעת בעוצמה בתוך חלל הראש, מה שיוצר חווית שימוש לא נעימה במיוחד.

Jabra Elite Active 75t: סאונד מפוצץ

הרעש המוגזם לא מפריע רק בפעולות סטטיות כמו אכילה או שתייה, הוא בולט במיוחד בזמן עיסוק בספורט - התחום הכללי שנוטה לגרום לקצב הנשימות לעלות. ואם כל נשימה נשמעת היטב בתוך חלל הראש, אתם צריכים להחליט אם אתם מעוניינים להחליף למתאמי הסיליקון הקטנים שלא אוטמים את האוזן היטב, בכך להחליף בין סאונד עמוק לבין נוחות שימוש. במשוואה שכזו, קשה לומר האם סאונד עמוק ועשיר שווה יותר מהלימת חבטות העקבים ברצפה הנשמעות בתוך חלל הראש. כמו כן, אל תבנו על זה שבמנוחה יהיה לכם קצת שקט, שכן ברגע שתנמיכו את העוצמה, תגלו שיש משהו אחד שאי אפשר להנמיך וזה הרעש שלכם נושמים בתוך הראש.

Jabra Elite Active 75t: סאונד מפוצץ

דרך האפליקציה ניתן להגדיר את מצב HearThrough המשתמש במיקרופונים המובנים כדי להשמיע את הסביבה בתוך האוזניות. מצאנו שהפעלת מצב זה מפחיתה את העוצמה שבה שמענו את עצמנו נושמים אך היא גם הכניסה רעש מבחוץ כך שזה לא פתרון מושלם.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

בעוד שההבדלים בין דגם האקטיב לדגם האליט הרגיל אינם מהותיים, כן ישנם שדרוגים בולטים לעומת דגם ה-Active 65t של שנה שעברה. אחד השינויים הבולטים נמצא בנרתיק הטעינה; כעת הוא מגיע עם תחתית שטוחה כך שניתן להניח אותו על השולחן, לעומת המבנה העגול של הדגם הקודם. שקע הטעינה הוא כעת USB C ולא מיקרו USB ובנוסף הוא קל יותר לפתיחה - משהו שהיה בעייתי בדגם הקודם. משקלן נמוך יותר, הן פיזית קטנות יותר וגם אין להן את הכנף הבולטת כך שהפרופיל שלהן צר יותר והן כמעט ולא בולטות החוצה מהאוזניים. כמות הכפתורים זהה אך הם רגישים יותר ללחיצה, כך שאין צורך לתחוב את האוזנייה פנימה עם כל פעולה.


Jabra Elite Active 75t: סאונד מפוצץ


למרות כל זאת, ה-Jabra Elite Active 75t הן לא האוזניות הנוחות ביותר שניסינו. לאורך השימוש מצאנו שהן מכאיבות למדי באוזניים אך בעיקר בישיבה ממושכת וגם זה לאחר שעה וחצי של שימוש. מצד אחד אפשר להחליף למתאמי הסיליקון הקטנים יותר כדי להפחית את הלחץ על חלל האוזן, אך זה מונע את האטימה הפאסיבית ומפחית משמעותית את עומק הבאסים. מצד שני, בזמן פעילות גופנית - שזו הרי מטרתן, הן כמעט ולא מורגשות.

Jabra Elite Active 75t: סאונד מפוצץ

בכל אחת מהאוזניות ישנו כפתור שכעת משמעותית קל יותר ללחיצה וזה הבדל חשוב, שכן ב-Active 65t היה צורך להפעיל יותר מדי כוח שהיה לא נעים בעליל. כמו כן, ברגע שתרחיקו או תקרבו מהאוזן את אחת או יותר מהאוזניות, המוזיקה תעצר או תמשיך בהתאם. לטעמנו החיישן היה מעט רגיש מדי או לחילופין, הטיימר שלו היה קצר מאוד, כך שבסך הכל הוצאנו את האוזניה לשנייה כדי לסדר אותה באוזן, והמוזיקה נעצרה, למרות שהיינו מספיק קרובים כדי לשמוע את הצליל מהאוזניה שבחוץ.

Jabra Elite Active 75t: סאונד מפוצץ

האפליקציה הייעודית של החברה עודכנה והיא כעת נוחה ויעילה מתמיד. בנוסף לתמיכה בעוזרות הקוליות המובנות בסמארטפונים ואלכסה של אמאזון, התוכנה מאפשרת להתאים אישית את אופי הצליל דרך שלושה מצבי על הנקראים "רגעים": הרגע שלי, נסיעה ופוקוס. תחת כל אחד מהם ניתן להגדיר אם להפעיל או לכבות את השמיעה החיצונית ולקבוע את עוצמתה ולהגדיר את האקולייזר או לבחור מתוך הגדרות מוכנות מראש.

תכונה נוספת המסתתרת לה בתחתית העמוד היא ה-Soundscape. זוהי רשימת השמעה של רעשי רקע שונים הנעים בין הקלאסיים כמו יום גשום או נחל מפכפך, לאלו שהם מעט יוצאי דופן כמו רעש של רחוב עמוס או מאוורר. כך או כך, מטרתם לנתק אותכם מהסביבה והם עושים זאת בהצלחה. עם זאת, נתקלנו כאן בבעיה שהתרחשה בזמן שאפליקציית ספוטיפיי הייתה פתוחה ברקע אך לא פעלה, והאזנו למגוון רעשי הרקע שיש בספריה. כשהסרנו את האוזניות והחזרנו אותן, התוכנה לא ידעה מאיזה מקור לנגן אז היא ניסתה להשמיע את גלי האוקיינוס מתנפצים יחד עם Bozzio Levin Stevens, כך שכל אחד מהם ניגן כחצי שנייה הלוך חזור, ולא נרשמה כל תגובה ללחיצה שלנו על הכפתור המובנה באוזנייה.

Jabra Elite Active 75t: סאונד מפוצץ

ה-Elite Active 75t משמשות גם כדיבורית בלוטות' ומיד עם הפעלת השיחה, האוזניות מפעילות את מצב השמיעה העצמית כדי שתשמעו את עצמכם מדברים ולא תצעקו. עם זאת, גם במצב המקסימלי, עוצמת השמיעה העצמית אינה גבוהה במיוחד כך שגם אם תרצו לחסוך את הסרת האוזניה כדי לדבר עם נותן שירות אקראי, סביר להניח שלא תשמעו אותם כראוי.

אלו המעדיפים לנהל שיחות עם אוזניה אחת ישמחו לדעת שניתן לעשות זאת גם כאן, אך רק עם האוזניה הימנית, שכן השמאלית מחוברת לימנית ולא ישירות לסמארטפון. בהחלט שמחנו לראות שאפשר להתחבר לשני מכשירים בו זמנית ויש להן זיכרון לעד שמונה מכשירים כך שאין צורך לצמד אותן מחדש בכל פעם שעוברים התקן.

משך פעולת הסוללה

(25% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

ג'אברה מצהירה על זמן שימוש רציף של עד 7.5 שעות ועד 28 שעות יחד עם הקייס. אנחנו הצלחנו להגיע לקצת יותר מ-6 שעות שזה בערך 5 שעות אחרי שהן הפסיקו להיות נוחות באוזן.


אחד הסעיפים המוצלחים בדגם הזה הוא היעדר פריקה עצמית. לעומת אזניות TWS רבות שבדקנו לאורך השנים, שמחנו לראות שב-Active 75t אין פריקה עצמית של הסוללה, כך שהן לא מתרוקנות מעצמן כשאינן בשימוש.


Jabra Elite Active 75t: סאונד מפוצץ


הטעינה מתבצעת בתוך נרתיק ייעודי שעבר עיצוב מחדש וכעת הוא לא רק ניתן להנחה על שולחן בלי שייפול - חידוש אצל ג'אברה, הוא גם מגיע עם שקע USB C. נכון לעכשיו לדגם זה אין תמיכה בטעינה אלחוטית אך נאמר שתכונה זו תגיע כעדכון עתידי ולמעשה יש תמונה רשמית של טעינה אלחוטית באתר החברה. כך או כך, האוזניות כפי שהן כעת אינן תומכות בטעינה אלחוטית.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image