חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכונת גילוח Philips One Blade QP2520 פיליפס
מותג: Philips
מספר ראשים: 1 ראשים
נטענת: נטענת
קוצץ פאות: ללא קוצץ פאות
חיווי טעינה: ללא חיווי טעינה
עמידות במים: מלאה
תאריך כניסה לאתר: 2/2018
ג'ל/קרם לחות: ללא, גילוח עם ג'ל...
ציון WiseBuy
8.3
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
ישי 12.10.20
Mor 19.11.20
Nira 26.08.20
ארז 06.06.20
אביחי 22.02.20
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכונת גילוח Philips One Blade QP2520 פיליפס

הטוב
  • קיצוץ, עיצוב וגילוח במכשיר אחד
  • מחיר
  • להב דו כיווני
  • עמיד במים ובקצף גילוח
  • אישור הלכתי של מכון צומ"ת
הרע
  • סכינים יקרים להחלפה
  • מקל דק יחסית
  • מיקום לחצן הפעלה
  • איכות סבירה של קיצוץ
  • לא מחליף סכין או מכונת גילוח ייעודיים
בשורה התחתונה
על פי החברה הוא קוצץ, מעצב ומגלח, אבל אם תחפרו קצת יותר עמוק, תגלו שהכוונה בגילוח זה לא עור חלק בקו אפס כמו מכונה או סכין, אלא כמעט. האח הקטן למשפחת One Blade מאפשר טעימה קטנה וזולה ממוצרי הטיפוח לגבר של חברת פיליפס. מספר מוגבל של מסרקים מגביל את המשתמש ל-3 דרגות אורך של זקן, כשקיצוץ הזקן או גילוח בפאות ובלחיים טוב יחסית, אך באזורים צפופי שיער כמו בחלק התחתון של הפנים, נדרשת עבודה יסודית ומעייפת.

ה-QP2520 של פיליפס הוא הדגם הפשוט בסדרה שלא הצלחנו להבין למה היא קיימת למעט כשיטה ליצירת הוצאה קבועה אצל המשתמש. חוץ מהעובדה שהמכשיר קטן מימדים, הוא לא עושה דבר שמכונות לעיצוב זקן אחרות של פיליפס עצמה לא עושות ובאותה עלות ראשונית. ההבדל המרכזי הוא שבסדרה הזו יש צורך להחליף להבים שוב ושוב - ואלו עולים כמו המכונה עצמה.
One Blade QP2520
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 132 ₪
מחיר סופי: 132 ₪
מחיר סופי: 133 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-18 חנויות>>
הקדמה

את מוצרי One Blade יצא לי באופן אישי להכיר לפני כשנתיים, כאשר רכשתי את דגם ה-QP6510 באוסטריה, שם הוא נמכר תמורת עשרות בודדות של יורו. לפני כשנה, משפחת One Blade של פיליפס עשתה עלייה, וה-2520 הוא הקוצץ הבסיסי בחבורה. ראוי לציין כי הסכינים הדו כיווניים זהים בכל משפחת One Blade, אך בערכתו ניתן למצוא רק 3 ראשים המאפשרים קיצוץ בגבהים של 1,3 או 5 מ"מ. מלבד אלו, ניתן להשתמש בסכין כסכין גילוח (רטוב או יבש, עם קצף או בלי). סוללת המכשיר אמורה להספיק ל-45 דקות שימוש, ולהיטען במלואה תוך 8 שעות.


Philips One Blade QP2520: גם קוצץ גם מגלח


נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

גוף או מקל ה-2520 צר וקטן יחסית, מה שמאפשר את לקיחתו לכל מקום בקלות וביעילות. גם צבעו, ירוק בהיר, מאפשר את מציאתו בקלות בתיק רחצה או בכל תיק אחר שבו תשימו אותו. עם זאת, הסכין של ראשו עדינה מאד, ואם הוא יפול לכם, חיבורי הסכין לגוף שעשויים פלסטיק זול ודק ישברו בקלות.


הגוף עטוף גומי מחורר ופלסטיק אפור לטובת שימוש תחת מים זורמים, והוא נוח בידיים קטנות או בינוניות. לאלו שיש ידיים גדולות הוא ירגיש קטן מדי ופחות ארגונומי. כפתור ההפעלה ממוקם במקום לא טוב, כיוון שבמשך השימוש האגודל מונחת עליו, ותחת הפעלת לחץ קל ביותר היא עלולה ללחוץ על הכפתור ולכבות את המנוע. הזזתו למיקום אחר או החלפתו במפסק העולה מעלה מטה היה משפר דרמטית את המצב. רעש המנוע שקט יחסית, בהשוואה לדגמים אחרים של מכונות תספורת, אך הוא רועש יותר ממכונת גילוח רגילה.

Philips One Blade QP2520: גם קוצץ גם מגלח


סכיני המכשיר, ה-One Blade הירקרקים, אומנם מבצעים את עבודתם בצורה טובה מאד, אך לחובתם עומדים חסרונות כמו צורך בהחלפה כל כמה חודשים (כל 4 חודשים בשימוש דו שבועי לטענת החברה). אומנם אין הרבה מקצצי זקן שדורשים החלפת סכינים במכונה, אך מחירם יקר מאד, ומעלים שאלה האם בכלל כל המכשיר הזה משתלם לטווח הארוך. באופן אישי, רכישת סכינים דרך אמאזון הופכת את כל העסק ליקר, כאשר חבילה של 3 סכינים מגיעה לסכום של כמעט 170 שקל. את הלקח היקר הזה למדתי כאשר בטעות הפלתי את המכשיר האישי והסכין נשברה. כך ה-One Blade נשאר מחוסר עבודה עד להגעת הסכינים החדשים.

ערכת המכשיר דלה יחסית, וניתן למצוא בה 3 מסרקים, מטען, וכמובן את המכשיר. מפתיע שאין בה לפחות מברשת קטנה לניקוי השיער, סכין נוסף להחלפה או תיק נשיאה. את עניין המברשת, פיליפס פתרה כך שהמכשיר עמיד במלואו במים, וניתן לשטוף אותו תחת מים זורמים.

ביצועים

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ה-2520 מצויד בלהבי סדרת ה-One Blade, שהם להבדיל מקוצצי זקן או תספורת אחרים, דורשים החלפה כל כמה זמן. עם זאת, הם דו כיווניים כך שניתן לקצץ או לגלח במשיכה למעלה או למטה, ובכך לחסוך זמן עבודה, ולשפר את הגילוח או הקיצוץ במקומות בעייתיים.


המנוע של ה-2520 מספק בעבודות שוטפות של קיצוץ זקן בלחיים ובפאות, אך ניכר כי הוא חלש משמעותית כאשר עובי ואורך השיער גדלים (אזור הסנטר והצוואר). בחלקים אלו נדרשה יד חזקה ועבודה ארוכה כדי להגיע לתוצאות מספקות, אך יאמר לזכותו כי כל משך העבודה הוא לא תלש שיער, פצע או הכאיב. לעיתים היינו צריכים לחזור על החלקים כדי להגיע למצב מושלם, כיוון שהיו מקרים שהוא לא קיצץ את כל השיער בפעמים הראשונות.

Philips One Blade QP2520: גם קוצץ גם מגלח


כאשר הרכבנו את המסרקים בדרגות שונות, הביצוע היה פושר. המסרקים מסרבלים את אופן השימוש, ומגבילים את הלהב לחד כיווני – הסכין בחלק התחתון כלל לא עובד כאשר המסרק מולבש עליו. המסרקים מגיעים בגבהים של 1, 3 או 5 מ"מ, כך שהבחירה אינה מגוונת, ומי שרוצה לטפח זקן באורך ארוך יותר, יחפש מכשיר אחר.

התוצאות הטובות ביותר הושגו כאשר הוא היה ללא מסרקים, ועיקר הטיפול היה לעצב את הזקן לאחר הקיצוץ – לגלח או לקצץ כמעט ל-0 את שאריות הזקן לטובת קבלת קווי מתאר טובים. עם זאת, אבקש לציין כי הוא אינו מחליף של סכין גילוח – גם לא חד פעמית. הגילוח מרוחק מעט מהעור, אינו מגלח במלואו את כל הזיפים וניכר כי הגילוח חייב לעבור מקצה שיפורים בעזרת סכין רגילה. הגילוח עצמו יכול להתאים מאד לאלו שמגלחים את הראש לטובת קרחת – שם הגילוח יכול להיות קל, פשוט ומהיר, וכאשר המשתמש מרוויח סכין דו כיוונית.

Philips One Blade QP2520: גם קוצץ גם מגלח


במשך הסקירה כל הפעולות בוצעו על פנים יבשות, ללא הרטבות או קצף גילוח, כיוון שלא היה צורך בהם. למי שמעוניין לקצץ או לגלח במקלחת, האפשרות הזו כמובן קיימת.

משך פעולת הסוללה

(20% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

על פי פיליפס, הסוללה אמורה להחזיק עד 45 דקות שימוש. בשימוש חד שבועי שאורך רבע שעה, הסוללה הספיקה כמעט לשלושה קיצוצים, בטרם נגמרה ודרשה חיבור למטען. למה כמעט? כי בסופו של הקיצוץ השלישי, כשהעבודה לא מושלמת, הסוללה נגמרה. לתומי חשבתי שניתן יהיה להמשיך ולקצץ תוך כדי חיבור לחשמל, אך נכונה לי אכזבה – המכשיר משותק כאשר הוא מחובר להטענה, להבדיל מאחיו האמצעי, ה-6510.


Philips One Blade QP2520: גם קוצץ גם מגלח


בהמשך לכך, חזרתי לקוצץ האישי שלי כדי לסיים את העבודה, ולהניח ל-2520 להיטען במשך שעות. החברה טוענת כי לסוללה נדרשות 8 שעות כדי להגיע לטעינה מלאה – פרק זמן ארוך ביותר לכל הדעות, לבטח כאשר ה-6510 צריך רק שעה אחת כדי להיטען (והוא מספק זמן שימוש ארוך יותר של שעה).


את האכזבה מבחינת חיי הסוללה פיליפס יכלה לחסוך ממני, לו הייתה משלבת נוריות לד המייצגות את מד הסוללה. גם בחיבור למטען, אין שום חיווי על טעינה או השלמת טעינה, מלבד נורית זעירה על המטען עצמו. גם חיבור המטען שונה משאר דגמי One Blade ומכונות הגילוח. בעוד שבדגם האישי, ה-6510, חיבור המטען זהה למטעני מכונות הגילוח והתספורת של פיליפס, במקרה של ה-2520 המטען הוא אחר לגמרי.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image