חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שואב אבק iRobot Roomba 980
מותג: iRobot
סוג השואב: שואב אבק רובוטי
אלחוטי: אלחוטי
טכנולוגית שאיבה: שאיבה ישרה
תאריך כניסה לאתר: 11/2015
אמצעי איסוף: מיכל איסוף
חובט: ללא חובט
ציון WiseBuy
8.8
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 2,199 ₪
מחיר סופי: 3,000 ₪
חוות דעת גולשים
טלי 09.05.20
diklaroch 15.02.19
Doron 29.01.19
yanai77 31.10.18
זאב 11.09.18
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - שואב אבק iRobot Roomba 980

שחר שושן | 26.01.2016
הטוב
  • קל לתפעול
  • ניתן לשליטה מהסמארטפון
  • שואב ביעילות
הרע
  • רועש מאוד
  • מחיר גבוה
בשורה התחתונה

האיירובוט 980 מבטיח לשמור על הרצפה והשטיחים נקיים עם מינימום התעסקות ידנית ואכן מקיים את זה. למעט סיטואציות מאוד ספציפיות, הוא השאיר אחריו רצפות נקיות מאבק ולכלוך, ודרש מעט מאוד תשומת לב מאיתנו. אם אתם שואלים את עצמכם, למה אני צריך את הרובוט הזה? אז התשובה היא אף אחד לא צריך רובוט מנקה, אבל אתם רוצים אותו. כי הוא אלגנטי, כי הוא עובד מצוין, וכי הוא עושה את זה במקומכם.

הקדמה

מאז שמשפחת חללי שיעבדה את הרובוט רוזי שתנקה להם את הבית, אנשים חלמו שיהיה רובוט קטן שיסתובב בבית ויעשה במקומנו את כל המטלות המתישות של החיים. ועם כניסת שואבי האבק הרובוטיים אל חיינו התקרבנו אל היעד הזה.

רומבה הייתה אחת החברות הראשונות להציע שואב אבק אוטונומי שמסתובב בבית וושואב כל הנקרה בדרכו, אבל כמו שכל מי שאי פעם היה לו שואב כזה יודע, זה לא עבד טוב.

הם נתקעים על שטיחים, ברהיטים, הם לא באמת מצליחים לשאוב והתוצאות בהתאם. נריץ קדימה לשנת 2016, רומבה הוציאה לפני כמה חודשים את ה-iRobot 980 - שואב אבק אוטונומי עם מערכת זיהוי עצמים, שניתן לשלוט בו מהסמארטפון.
איכות השאיבה והסינון

(60% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

האיירובוט 980 עמד בגבורה כמעט בכל משימה שהצבנו בפניו. על רצפה ועל שטיח, הוא הצליח לחלץ את הלכלוך הסטנדרטי האורב בכל משטח. היכולת שלו לטפס על שטיחי שאגי ולשאוב אותם בהצלחה, מבדילה אותה משואבים רבים, בעיקר הזולים מביניהם, המתפקדים יותר כמטאטא חשמלי מאשר כשואב אבק.

iRobot 980

שתי גלגלות הגומי הנעות בכיוונים מנוגדים תחת גוף השואב, מרימות את הלכלוך ביעילות אך לא משאירות סימנים אחריהן. אך למרות הטכנולוגיה המתקדמת, היו סיטואציות מסוימות שבהן הוא לא הצליח לנקות כפי שהיינו רוצים. במקרה שלנו ישנו שיש שטיח שלא מכסה את כל שטח המסדרון ויש כשבעה סנטימטרים של רצפה בכל צד, מה שגורם לשואב לפעול באלכסון וכשאין מגע עם הקרקע, השאיבה אינה אפקטיבית. למעט הסיטואציה המאוד ספציפית הזאת, לא נתקלנו באף בעיה.

iRobot 980

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

כמו שאר הרובוטים בשוק, האיירובוט עגול ובחלקו התחתון ישנם שני גלילי גומי הנעים בכיוונים מנוגדים והם אלה שמגרדים את הלכלוך ממשטחים כמו שטיחים שצריכים קצת עזרה כדי להישאב. בנוסף יש בצד ימין מברשת עגולה המסתובבת ודוחפת לכלוך אל פתח השאיבה הנמצא במרכז השואב.

iRobot 980

האיירובוט מסוגל לזהות לבד מתי הוא נמצא על רצפה קשה או משטח רך כמו שטיח, ובהתאם לשנות את מהירות ועוצמת השאיבה. לא שזו פונקציה בלעדית לדגם הזה, ראינו אותה בלא מעט שואבים, אבל זה מאוד שימושי שזה נמצא כי זה מלמד אותנו שני דברים: הרומבה חוסך בסוללה, והוא יודע מתי הוא נמצא על מקום שצריך עוצמה חזקה יותר.

iRobot 980

אחת התכונות שבלטו לעינינו כמעט מיד היא היכולת של האיירובוט לנווט בבית בהצלחה. ישר מההפעלה הראשונה, השואב לא הסתובב סביב עצמו ויצא מיד לעבודה. מערך החיישנים המובנים בו, כולל המצלמה המובנית על חלקו העליון, מאפשרים לו ללמוד את מבנה הבית והחפצים הפזורים בו. מצד אחד זה מאוד מסייע לרובוט לנווט בבית שהרי אין קליטת GPS בשטח שכזה, מצד שני זה יכול להוביל לבעיה בפרטיות.

לדגם זה ישנו חיבור WiFi המשמש כדי לחבר את השואב אל הרשת הביתית. בעזרת האפליקציה הייעודית לאייפון או אנדרואיד, ניתן להפעיל ולכבות את השואב, אך גם לתכנת את זמני הפעולה שלו. שמחנו לגלות שניתן לשלוט בו גם מרחוק, כך שניתן להפעיל אותו גם כשאינכם בסביבתו.

iRobot 980

עם זאת, החיבור האלחוטי מעלה חששות: כמו כל מכשיר אלחוטי, גם הוא ניתן בתיאוריה לפריצה, והיות וישנה מצלמה מובנית וחיבור אלחוטי, זה יכול להיות פחות נעים לחלק מהמשתמשים. כן תוכלו להשתמש בו ידנית דרך שלושת הכפתורים המובנים בחלקו העליון, אך לא ניתן לתכנת אותו משם. בנוסף התאכזבנו לגלות שאי אפשר לנהוג בו ידנית כמו שואבים אחרים, לא שזה הדבר הכי חשוב בעולם כי בכל זאת הוא פועל לבד, אבל לפעמים עולה צורך לשאוב אזור ספציפי ואז אתה מוצא את עצמך רץ הלוך חזור כדי לתחום את השואב לאותו אזור.

אחת הדרכים לתחום את השואב היא דרך שני משדרי האינפרא אדום הכלולים בערכה. כל מגדל פועל על זוג סוללות AA וברקע שתפעילו אותם, ימנעו מהאיירובוט לחצות את הקו הבלתי נראה שלהם. ניתן להגדיר מצב מגדל שמירה המייצר רדיוס סביב התחנה, וזה לפי החברה נועד לשמש באזור כמו המקום שבו קערת האוכל והמים של הכלב נמצאים, בכך מונע מהשואב להפיל אותם בטעות. בנוסף ניתן להגדיר שהתחנה תחסום קו ישר דמיוני ובכך תמנעו גישה לחדר מסוים. אם אתם חוששים מנפילה במדרגות, האיירובוט מסוגל לזהות אותן ונמנע מליפול מטה.

iRobot 980

שמחנו לגלות כיצד הדגם הזה מסוגל לעלות על שטיחים בהצלחה רבה, גם שטיחי שאגי בגובה נמוך לא הפריעו לו וספציפית באותו שטיח שבדקנו, שואבים אחרים נכשלו. מצד שני, מצאנו אותו לא פעם תקוע דווקא מתחת לאחת הכורסאות בבית. בהקשר הזה אף מכשיר לא מושלם כי בית ממוצע מכיל אינסוף מכשולים.

מעבר לעניינים הספציפיים האלה, הרומבה עבד מצוין. הוא לא ניתקע על כל מהמורה קטנה, וזמן הסוללה שלו היה כשעה וחצי של עבודה, אבל זה משתנה בהתאם להרכב הרצפה\שטיח שיש לכם בבית, שכן על שטיח הוא מפעיל עוצמה גבוהה יותר.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image