חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מצלמת וידאו Samsung Hmxh200 סמסונג
מותג: Samsung
סוג: מצלמה ביתית
תמיכה ב-HD: Full HD
מדיית הקלטת וידאו: כרטיס זיכרון
זום אופטי: 20 x
פורמט מדיות הקלטה: SDHC
מדיית הקלטת סטילס: כרטיס זכרון
גודל חיישן: 1/4.1 אינטש
ציון WiseBuy
8.2
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
אייל 24.07.10
דור 05.08.11
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מצלמת וידאו Samsung Hmxh200 סמסונג

גד גניר | 02.01.2011
הטוב
 • איכות צילום טובה בחושך
 • זום אופטי X20
 • איכות בנייה מצוינת
 • מייצב תמונה יעיל
 • ממשק משתמש נוח בעברית
 • רצועת אחיזה נוחה
 • שמע איכותי
הרע
 • צבעים מעט אנמיים
 • צילום סטילס באיכות ירודה
 • זמן סוללה פושר בלבד
 • מקש הזום לא מדויק
בשורה התחתונה

Samsung HMX-H200 תתאים למי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום מצלמות הוידיאו: הממשק המזמין בעברית, פשטות התפעול והתוצאות הטובות בדרך כלל, שלא קשה להגיע אליהן, הופכות אותה למצלמה ראויה מאוד עבור מתחילים או לשימוש משפחתי.

הקדמה

לקראת סוף שנת 2010 השיקה סמסונג קולקציה מרשימה של מצלמות סטילס ווידיאו חדשות. בין מצלמות הוידיאו החדשות של החברה נמנית ה-HMX-H200, מצלמת Full-HD שמאחסנת סרטי וידיאו ותמונות סטילס על גבי כרטיסי זיכרון מסוג SD/SDHC.

המפרט הטכני של המצלמה כולל עדשת זום אופטי
X20, טכנולוגיית Smart OIS לייצוב תמונה, חיישן CMOS בגודל 1/4.1 אינטש, צילום סטילס ברזולוציה של 3 מגה פיקסל, מסך מגע בגודל 2.7 אינטש ועוד.

זום אופטי מאפשר להתקרב אל האובייקט המצולם מבלי לפגום באיכות התמונה. ככל שדירוג הזום גבוה יותר כך ניתן לצלם את האובייקט ממרחק גבוה יותר. לדוגמה, מצלמה עם יחס זום של x4 תוכל להגדיל את התמונה פי ארבעה, ואילו מצלמה עם זום x10 תגדיל אותו פי עשרה.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר. הרזולוציה נמדדת במספר הפקסלים שלה המסודרים לאורך ולרוחב התמונה. לדוגמה, רזולוציה של 1024x768 משמעותה שיש 1024 פיקסלים אופקיים ו-768 פיקסלים אנכיים.
האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.

איכות הצילום והקול

(45% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

בצילומי וידיאו באור יום ובחדר מואר הציגה ה-Samsung HMX-H200 תוצאות יפות בהחלט. התמונה חדה ומפורטת, ומייצב התמונה האופטי עושה עבודה טובה מאוד ומונע טשטושים ורעידות בצורה יעילה למדי. תנועת המצלמה היתה חלקה ונטולת מריחות והצבעים ריאליסטיים למדי, אם כי היינו שמחים לראות צבעים מעט יותר חיים. מהירות המיקוד גבוהה כמעט לאורך כל טווח הזום, ומדובר בהישג לא מבוטל כאשר מדובר במצלמה בעלת עדשת זום נאה בגודל של X20.

חיישן ה-
CMOS BSI (Backside Illuminated) בו מצוידת המצלמה מסקרן מאוד: מדובר בטכנולוגיה שמטרתה לחשוף את החיישן לכמות מרבית של אור ולשפר את ביצועיה בצילומים בלילה. חיישנים הבנויים באופן זה היו נפוצים בעיקר במצלמות אבטחה, ורק לאחרונה החלו להופיע גם במצלמות וידאו ביתיות. שמחנו לגלות ששילובו של חיישן זה ב- Samsung H200 אינו בגדר גימיק בלבד, וגם אם לא מדובר במצלמה שיעודה העיקרי הוא צילום לילה, היא בהחלט מציגה ביצועים מרשימים בצילומים בתנאי תאורה קשים, גם ללא תאורה מובנית. צילמנו איתה בנייני משרדים בשעות ערב מאוחרות, והצלחנו בעזרת הזום המרשים להתמקד באנשים ובעצמים שהתקשינו להבחין בהם בעין בלתי מזוינת. התמונה היתה מפורטת מאוד וברורה; גם רמת הגרעון נסבלת למדי ואינה מפחיתה מהרושם האיכותי הכללי. בנוסף מצוידת המצלמה בלחצן תאורה אחורית המיועד להדגיש פרטים באזורים חשוכים, שממלא את תפקידו היטב ומשפר את איכות התמונה.

צילומי הסטילס של ה-
Samsung HMX-H200 היו באיכות פושרת בלבד ולא מסוגלים להוות תחליף ראוי למצלמת סטילס אמיתית. תמונות שצילמנו בחוץ ובאור יום היו סבירות, אך תמונות שצולמו בתוך חדר היו חסרות פירוט ורוויות ברעש דיגיטלי בדמות נקודות אדומות באזורים כהים. בנקודות מפגש בין אזורים קונטרסטיים הבחנו מיד בפיקסליזציה ועיבוד יתר של התמונה. לא מדובר בתמונות בלתי שמישות, אך איכותן מזכירה מצלמת טלפון סלולרי ממוצעת ולא יותר. אין במצלמה גם פלאש קסנון, שיכול היה בוודאי לסייע לה להפיק תמונות סטילס איכותיות יותר.

איכות השמע של צילום הוידיאו הפתיעה אותנו לטובה. רעשי רקע סוננו בצורה טובה למדי, לא היה את הרחש הקבוע המאפיין בדרך כלל צילומי וידיאו במצלמות ברמת המחיר הזאת, וקולם של האנשים המצולמים נשמע ברור וצלול כמעט כמו של זה האוחז במצלמה.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

ביחס למצלמות אחרות של סמסונג, שהתאפיינו בעיצוב עגלגל ובעדשה המוצבת בזוית, בחרה כאן סמסונג בעיצוב סולידי וסטנדרטי יותר. ה- Samsung H200 יושבת בנוחות רבה בכף היד. מימדיה צנועים למדי, אך גם בעלי כפות ידיים גדולות לא ירגישו באי נוחות איתה.

Samsung HMX-H200


עיצוב המצלמה סולידי וסטנדרטי, והיא יושבת בנוחות רבה בכף היד. מימדיה צנועים למדי, אך גם בעלי כפות ידיים גדולות לא ירגישו באי נוחות איתה

המקשים השונים סודרו בצורה הגיונית ונכונה: לחצן ההקלטה ממוקם היכן שהאגודל אמור להימצא, בורר הזום ממוקם בשיפוע ונוח מאוד להפעלה (אם כי יש לנו השגות בנוגע לרגישותו), וגם כפתור צילום תמונות הסטילס שנמצא לצד בורר הזום נמצא נוח לשימוש. בורר הזום לא מדויק מספיק לטעמנו בפעולתו: בהזזות עדינות שלו כמעט ואין תנועה, וכאשר מזיזים אותו בצורה אסרטיבית יותר הוא נע מהר מדי. בנוסף, לעיתים הזום ממשיך לנוע כחצי שנייה לאחר שהפסקנו להזיז את לחצן הזום (זה נשמע קטנוני, אך בפועל הדבר מרגיז).

הכפתורים המוסתרים על ידי המסך כאשר המצלמה סגורה אמנם גדולים מספיק, אך תגובתם לא מספיק טובה ולא תמיד הם נענים ללחיצה הראשונה. בחלק מהמקרים הם אינם פעילים בזמן צילום (לדוגמה, כפתור התאורה האחורית), והדבר מבלבל קצת לפני שמתרגלים לשימוש במצלמה. לצד המסך ניתן למצוא כפתור הדלקה נוסף, כפתורי זום (מדויקים ואיטיים יותר מבורר הזום בחלקה העליון של המצלמה), וכפתור המוביל ל–Q.Menu, תפריט מהיר המספק גישה מהירה למגוון הגדרות צילום שימושיות.

רצועת האחיזה של ה-
Samsung H200 עבה ומרופדת, ותורמת לתחושת הנוחות באחיזתה לפרקי זמן ממושכים. לצערנו, תכנון צורתה החיצונית של המצלמה כולל גם סוללה מלבנית שבולטת החוצה בחלקה האחורי. מדובר אמנם בסידור מקובל במצלמות כאלה, אך הסוללה בעלת פינות לא מעוגלות מספיק והדבר מציק מעט באגודל לאורך זמן.

Samsung HMX-H200
רצועת האחיזה עבה ומרופדת, ותורמת לתחושת הנוחות באחיזתה לפרקי זמן ממושכים. הסוללה הבולטת מאחור היא בעלת פינות לא מעוגלות מספיק והדבר מציק מעט באגודל במהלך השימוש

המסך מתפקד מצוין, הן לצרכי התצוגה והן כאמצעי שליטה במצלמה באמצעות מגע. גודלו 2.7 אינטש והוא מציג רזולוציה של 230 אלף פיקסלים. התמונה המוצגת עליו ברורה, בהירה ואיכותית. ניתן לעשות בו שימוש גם באור יום והצבעים המופיעים עליו נאמנים למדי למקור. כמסך מגע הוא מגיב מצוין ללחיצות, והודות לבהירות החזקה שלו טביעות האצבעות שמכסות אותו עד מהרה אינן מפריעות למשתמש לראות את המוצג עליו. ברוב התפריטים בממשק נעשה שימוש בפקדים וירטואליים גדולים ונגישים לאצבע, וכמעט ואין לחיצות שגויות באקראי.

התפריטים ברורים ופשוטים להתמצאות, אך כוללים גם שלל אפשרויות מתקדמות כמו שליטה על רוחב פתיחת הצמצם ומשך פתיחת התריס, איזון לובן ועוד. הממשק מוצג בעברית מלאה, כך שההתמצאות בו אף קלה וידידותית יותר. עבור מי שחושש מצלילה לתפריטים והגדרות, סמסונג שילבה כאן את מצב Smart Auto שמתאים את ההגדרות באופן אוטומטי לתנאי הצילום.

Samsung HMX-H200
המסך מתפקד מצוין: התמונה המוצגת עליו ברורה, בהירה ואיכותית, ניתן לעשות בו שימוש גם באור יום והצבעים המופיעים עליו נאמנים למדי למקור. כמסך מגע הוא מגיב מצוין ללחיצות

ל-
Samsung HMX-H200 כיסוי עדשה שנפתח ונסגר בלחיצת מפסק ומגן על העדשה כאשר המצלמה כבויה, אך חבל שאינו נפתח מעצמו באופן אוטומטי. פרק הזמן שלוקח מרגע פתיחת המסך ועד לרגע שבו המצלמה מוכנה לצילום עומד על 4.8 שניות, בתנאי שזכרתם לפתוח במהלך זמן זה את מגן העדשה. במידה ולא כיביתם לחלוטין את המצלמה באמצעות כפתור הכיבוי, המצלמה תהיה מוכנה לצילום באופן מיידי ברגע שתפתחו את המסך. במידה וסגרתם את המסך למשך יותר מ-20 דקות, או שהשארתם אותה ללא שימוש למשך יותר מ-5 דקות, תכבה המצלמה מעצמה.

Samsung H200 אינה כוללת ולו קילובייט אחד של נפח אחסון פנימי. כל ההקלטות נשמרות על כרטיסי SDHC בנפח של עד 32GB. הקבצים מסוג MP4 ובקידוד H.264 יכולים להגיע לנפח מקסימלי של 1.8GB, ועל כרטיס אחד בנפח 32GB ניתן לצלם כ-253 דקות באיכות הגבוהה ביותר ברזולוציית 1080/50i. צילום ברזולוציה זו מחייב כרטיס זיכרון מהיר יותר מהסטנדרט, וצילום באיכות זו בכרטיס זיכרון רגיל אינו אפשרי.

ערכת המצלמה סוללה כוללת כבל
Mini USB לטעינה ולחיבור למחשב, מטען ביתי, כבל קומפוננט לחיבור לטלוויזיה, ספרי הוראות כולל חוברת מקוצרת בעברית ותקליטור התקנה למחשב.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר. הרזולוציה נמדדת במספר הפקסלים שלה המסודרים לאורך ולרוחב התמונה. לדוגמה, רזולוציה של 1024x768 משמעותה שיש 1024 פיקסלים אופקיים ו-768 פיקסלים אנכיים.
האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.
מנגנון המווסת את כמות האור המגיעה לחיישן התמונה. (ראו מהירות צמצם, מפתח צמצם)
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר. הרזולוציה נמדדת במספר הפקסלים שלה המסודרים לאורך ולרוחב התמונה. לדוגמה, רזולוציה של 1024x768 משמעותה שיש 1024 פיקסלים אופקיים ו-768 פיקסלים אנכיים.

סוללה

(15% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

סמסונג מצהירה על זמן סוללה של שעתיים בצילום באיכות המקסימלית. בפועל הצלחנו לסחוט מהמצלמה כשעה של צילום וידאו בהגדרות הצילום האיכותיות ביותר, אך יש לקחת בחשבון שעשינו שימוש רב בזום, צילמנו תמונות סטילס, והשימוש שלנו במצלמה דימה שימוש רגיל במשך שבוע ולא צילום רציף לאחר טעינה מלאה. גם עם סייגים אלו, מדובר בזמן סוללה פושר בלבד.

את ה-
Samsung H200 ניתן לטעון באמצעות כבל ה-Mini USB המצורף לערכה. מדובר ביתרון משמעותי מאחר והוא מאפשר לטעון את המצלמה דרך המחשב מבלי לקחת את המטען לכל מקום.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

HMX-H200 בנויה ברובה מפלסטיק שאינו נראה יוקרתי במיוחד, ולמעט ציר המסך לא תמצאו כאן חלקי מתכת. עם זאת המצלמה בסך הכל משדרת איכות טובה ובנויה היטב. אין רעשי פלסטיק רופף, והגימור של הפלסטיקה אינו סופח טביעות אצבעות כלל. הכפתורים קבועים היטב במקומם ואינם נעים, והדלתיות שמכסות את החיבורים השונים עמידות ואינן מעלות חשש שיתבלו במהירות.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image