חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מקרר Haier HRF620FG/FB/FGS/FW
טווח מחירים: 5000 - 7000 ש"ח
מותג: Haier
מספר דלתות: 4 דלתות
מיקום המקפיא: מקפיא תחתון, דלת ליד...
דירוג אנרגטי: +A
נפח כללי: 587 ליטר
סוג המוצר: מקרר ביתי
תאריך כניסה לאתר: 7/2016
ציון WiseBuy
9.2
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
אלה לי 07.01.21
איציק אלישע 05.12.20
ranonam8888 26.08.20
Efrat Yifat 27.07.20
sagiv791 30.08.19
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מקרר Haier HRF620FG/FB/FGS/FW

שחר שושן | 12.04.2018
הטוב
  • עיצוב נאה
  • פאנל שליטה פשוט
הרע
  • חובה לפתוח את שתי הדלתות כדי לפתוח את המגירה הימנית
  • פאנל שליטה ננעל אוטומטית
בשורה התחתונה
ה-HRF620 של האייר הוא מקרר טוב כמו כל מקרר אחר. הוא נוח לשימוש, מאפשר שליטה נרחבת בזכות תא ההקפאה המותאם אישית כשהוא מואר כמו סט של סרט קולנוע. הוא מסוגל להגיע לטמפרטורות נמוכות במיוחד ולשמור עליהן וכל זה מצוין, רק שמכשיר ברוחב הזה עם שתי דלתות למקרר
הופך את חוויית השימוש היום יומי לאחת שאינה זורמת במיוחד.
HRF620FG/FB/FGS/FW
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 5,675 ₪
מחיר סופי: 5,950 ₪
מחיר סופי: 5,990 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-3 חנויות>>
הקדמה
מקררים הם מוצר שתמיד עובד כשהם חדשים ורק לאורך השנים מתחילים לראות את הבעיות. במקרה של ה-HRF620 שלו ביצועים מצוינים, זיהינו כמה בעיות קלות בחווית השימוש, אך מאוד התקשינו למצוא מה ממש לא בסדר במקרר הזה. הוא נוח לשימוש, אלגנטי למראה, שקט לתפעול ופרקטי כמו כל מקרר בגודל שלו. אם רק היה קצת יותר רחב יכול היה להיות מושלם.

נוחות השימוש

(60% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

המקרר מורכב מתא אחד ראשי המואר היטב. למעשה הוא המקרר הכי מואר שראינו אי פעם וזה גורם לאוכל להיראות עוד יותר מזמין כשהוא מואר כך באור רך ובוהק. חלוקת המדפים נוחה למדי. ישנם ארבעה מדפים אך רק את אחד מהם ניתן לכוונן לגובה, והוא זה שנמצא בדיוק במרכז, כך שאם אתם נוהגים לאחסן סירים גבוהים, הם ייכנסו בלי בעיה.


Haier HRF620: מואר וחזק


על הדלת השמאלית ישנו לוח בקרה דיגיטלי המאפשר לשלוט בטמפרטורות השונות של המקרר ותאי ההקפאה. השליטה נעשית במגע כשישנו צפצוף כתגובה לכל לחיצה. מקשי המגע ננעלים אוטומטית אחרי 5 שניות של חוסר שימוש, כשהתצוגה כבית גם היא לאחר מכן. אם תרצו לשנות פרמטר כלשהו, יש ללחוץ על כפתור הפתיחה במשך 3 שניות ורק אז תוכלו לשנות את ההגדרה. בבסיסו הרעיון הזה מוצלח כדי למנוע מהילדים לשחק עם המקרר, אך הכפתור הנמוך ביותר נמצא בגובה 153 סנטימטר, ואפשר לצפות שילד שכבר נמצא בגובה הזה הוא בגיל שבו הוא בוגר באופן מינימלי שלא דורש נעילה של הטמפרטורה במקרר.


Haier HRF620: מואר וחזק


אם תחזיקו את כפתור הבקרה של הפריזר למשל 3 שניות, הוא יפעיל פונקציה שנקראת Power Freeze המפעילה את הפריזר בעוצמה מקסימלית עד שיגיע לטמפרטורה הרצויה. עם זאת, לאחר שעשינו זאת, לא הצלחנו להוריד את הטמפרטורה בשני חלקי הפריזר בצורה אחידה ואין כל הסבר מצד המקרר לגבי מה העניין כך שנשארנו קצת מתוסכלים.


כמו בכל מקרר מודרני, ישנה מערכת המודיעה אם אחת הדלתות פתוחה יותר מדקה. בדגם זה שלו דלת אחת מול השנייה, מצאנו את עצמנו שוב ושוב רואים את הדלת השמאלית בעיקר, שעונה על פתח המקרר אך לא סגורה, כשאין כל חיווי מצד המקרר. התגובה שלנו הייתה לסגור במהירות את הדלת אך גילינו שכשסוגרים אותה במהירות, זה גורם לדלת הימנית להיפתח וגם זה לא גורם למנגנון החיווי לפעול כך שכדאי לשים לב לעניין הדלתות.


Haier HRF620: מואר וחזק


הנחת היסוד במקררי Side By Side היא שאפשר לפתוח כל דלת בנפרד ולגשת למה שצריך בפנים וכך לאבד את המינימום האפשרי מבחינת קור. אך הרעיון הזה תקף רק אם הדלתות מספיק רחבות כך שאפשר לגשת עם היד פנימה בנוח ולחלץ החוצה את מה שזה יהיה שתרצו להוציא מבלי להיתקע בדלת השנייה או בשאר הפריטים שבמקרר. במקרה של ה-HRF620 רוחב הדלתות סביר אך לא יותר מזה, כך שמצאנו את עצמנו פותחים את שתי הדלתות כל הזמן.


בנוסף לכך, המגירה הימנית לא ניתנת לפתיחה אלא אם שתי הדלתות פתוחות, וזאת בגלל ה"קלאפה" - חלק הפלסטיק שאוטם את סגירת שתי הדלתות הממוקם באמצע המקרר ומחובר לדלת השמאלית. זה אומר שכדי לפתוח את המגירה השמאלית אפשר לפתוח רק את הדלת השמאלית אך כדי לפתוח את הימנית צריך לפתוח את שתי הדלתות שזה בדיוק ההפרש בין מקרר שהוא רחב מספיק לכזה שלא.


Haier HRF620: מואר וחזק


שתי המגירות הבודדות במקרר נשענות על מסילה בעלת גלגלים שלה תנועה חלקה וקלה כך שניתן לפתוח את המגירות בקלות גם עם משקל כבד בתוכן. עם זאת, ידית האחיזה של המגירה נמצאת בחלקה התחתון ולא העליון, כך שאם אתם בגובה 175 ומעלה, אתם תמצאו את עצמכם מתכופפים מעט כדי לפתוח את המגירות ואותנו זה דיי תסכל. עם המקרר תקבלו שני מתקנים לאחסון שש ביצים.


Haier HRF620: מואר וחזק


להבדיל מהמקרר, הפריזר מחולק לשני צדדים, כשניתן לשנות את הטמפרטורה של כל אחד מהתאים בנפרד. בכך, צד ימין הנקרא My Zone תומך בטמפרטורות שבין 5 מעלות למינוס 18 מעלות במדרגות של מעלה אחת, ואילו הצד השני מסוגל להגיע לטווח שבין 15 ל-24 מעלות. השליטה האינדבידואלית הזו מאפשרת לבצע פעולות כמו הפשרה מבוקרת, שמירה על דגים בטמפרטורת הגשה וכדומה ישירות דרך המקרר וללא צורך במכשיר נוסף. עם זאת, לא מדובר במקרר עצום ובוודאי שחצי מהפריזר הוא לא בנפח ריאלי למשפחה שלמה כך שאנחנו מתקשים לראות סיטואציה ריאלית שבה תרצו לשנות את טמפרטורת חצי מהפריזר שלכם לזו של מקרר ליותר מפעמיים בעשור.


Haier HRF620: מואר וחזק


שמחנו לגלות שהפריזר לא רק מואר, אלא מואר היטב. ישנם פנסי לד חזקים המותקנים בחלק התחתון של דלתות המקרר. במידה ורק דלתות המקפיא פתוחות, התאורה מאירה כמעט את כל חלל המקפיא, ובמיוחד אם תשלפו את המגירות החוצה, התאורה תהייה ישירות מעל וזה מאוד נוח.


Haier HRF620: מואר וחזק


כל צד של הפריזר מכיל שתי מגירות עמוקות נשלפות ומגירה שטוחה אחת עליונה. ישנו מתקן קרח האמור למנוע את הטפטוף המוכר בדרך לפריזר - טכניקה שפחות או יותר עובדת. המסילות בפריזר מאפשרות תנועה חלקה למדי של המגירות - משהו ששמחנו מאוד לראות כי לרוב יהיו מסילות איכותיות במקרר ופשוטות יותר בתא ההקפאה וזה משהו שבא לידי ביטוי במיוחד כשיש משקל כבד על המגירות.

ביצועים

(40% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

טמפרטורת המקרר נעה בין 1 ל- 9 מעלות כששני תאי המקפיא מסוגלים להגיע עד מינוס 18 או 24 מעלות, תלוי בתא, ואפילו עד מינוס 27 אם תפעילו את פונקציית ה-Power Freeze. בתוך מגירות הירקות והגבינות במקרר ראינו חיי מדף מצוינים, במיוחד של ירקות עליים שנוטים לצבור לחות מאוד במהירות. כאן שקית סלט קנויה החזיקה משמעותית יותר מהצפוי וללא התקרחות או עיבוי.


המקרר שמר על מידת הקור הרצויה באופן עקבי וללא שינויים, כצפוי ממקרר חדש.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image