חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מצלמת אבטחה Provision PT737 HD
מותג: Provision
סוג: מצלמה ממונעת
High Definition: HD
חיבור לרשת: מצלמת IP
ראיית לילה: עד 10 מטר
רזולוציה מקסימלית: 1280x720
קצב פריימים מרבי: 25 fps
מצלמה ממונעת: כן
ציון WiseBuy
6.8
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 405 ₪
חוות דעת גולשים
Kobi 03.08.17
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מצלמת אבטחה Provision PT737 HD

אורי אשכנזי | 23.03.2017
הטוב
  • חיבור והתקנה פשוטים ומהירים
  • מחיר נוח
  • ראיית לילה מצוינת
הרע
  • ממשק מיושן ולא ידידותי
  • עיצוב מגושם ולא מחמיא
  • איכות שידור בינונית
  • לא מקליטה וידאו באופן אוטומטי
בשורה התחתונה
Provision 737 היא מצלמת "אבטחה" בסיסית למי שבעיקר רוצה את היכולת להציץ על ההתרחשות בחדר אחר בלחיצת כפתור ולקבל תמונת מצב בזמן אמת, מבלי להשקיע בכך כסף רב. היא מתאימה בעיקר למקומות עבודה ולהשגחה על המטפלת או המנקה בבית, ופחות כמוניטור לתינוק או כמצלמת אבטחה אמיתית.
הקדמה

מצלמת Provision P737 היא מצלמת אבטחה המיוצרת ע"י חברת Provision ISR, חברה ישראלית המייצרת מגוון רחב של מצלמות אבטחה ומוניטורים. ה-P737 היא חלק מסדרת מצלמות ה-Plug and View, הסדרה הבסיסית מבין הסדרות הקיימות, כאשר המצלמה הספציפית הזו היא הפשוטה מביניהן. בכל הנוגע לשירות לקוחות ותמיכה, יש לכן אפשרות לקשר ישיר עם נציגיה, מה שמשרה תחושת ביטחון בהיבט התפעולי.

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

כאמור, כמוניטור לצפייה עושה המצלמה שימוש בסמארטפון/הטאבלט בעזרת אפליקציה ייעודית (אנדרואיד ו-ios) בשם Provision PnV המותאמת ספציפית למצלמות החברה. חיבור והתקנת המצלמה וסינכרונה עם האפליקציה היה פשוט מאוד ואורכו של כל התהליך כולו היה כדקה. לאחר חיבור המצלמה לחשמל ולכבל הרשת, מצאנו את המצלמה באפליקציה, התחברנו אליה, ומאותו רגע ניתן היה לחבר אותה אל הרשת האלחוטית ולנתק את כבל הרשת. אל הממשק ניתן לחבר במקביל 4 מצלמות ולצפות בכל אחת בנפרד או בכולן בו זמנית, וניתן לקבוע סיסמא כך שלא כל אחד יוכל להתחבר ולצפות בשידור מרחוק.


Provision 737: אבטחה בסיסית


ממשק האפליקציה עצמו לוקה בחסר, החל מהעיצוב הבסיסי והטכני, ועד לקושי אינטיאוטיבי לדעת איפה ללחוץ ולאיזה תפריט להיכנס כדי להשיג את מבוקשך. עושה רושם שהממשק מתאים בעיקר לאנשים שאין להם בעיה או רתיעה מעבודה טכנית שכזו, אבל יקשה על מי שאינם אוהבים וחיים ממשקים ומכשירים טכנולוגים בשגרה.

 

השליטה בתנועת המצלמה נעשית על ידי החלקה של האצבע על מסך השידור, לכל הכיוונים, וכוללת אפשרות למצב "פטרול" שבו המצלמה תסתובב בצורה אופקית 355 מעלות (היא לא משלימה סיבוב שלם, אלא נעצרת בנקודה מסוימת באחוריה, ומתחילה להסתובב לכיוון השני), או בצורה אנכית 120 מעלות. השליטה בתנועת המצלמה, בייחוד כשלא היינו מחוברים לרשת האלחוטית של המצלמה, איננה חלקה ומעט מתסכלת, שכן כל החלקה של האצבע לכל כיוון תגרום למצלמה לזוז רק מעט, כך שלעיתים תצטרכו לבצע 10 החלקות אצבע ויותר כדי למקם את המצלמה בכיוון שרציתם.

 

צילום תמונות או וידאו של השידור החי נעשה בלחיצת כפתור פשוטה, והשמירה נעשית על גבי כרטיס המיקרו SD, או על גבי המכשיר ממנו אתם צופים בשידור. אבל שימו לב - במידה ותבחרו באופציה השנייה, לא תוכלו לייצא את הקבצים. לפחות לא בקלות. כדי לשלוח את התמונות במייל לדוגמא, תצטרכו ראשית לעשות צילום מסך ידני ולשמור את התמונה, ולגבי הווידאו העניין מסובך עוד יותר.

איכות השידור

(30% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

איכות השידור באה לידי ביטוי בשני מובנים: הראשון – איכות השידור החי המוזרם אל מכשיר הצפייה, והשני - איכות הצילום ולכידת הווידאו.

 

Provision 737: אבטחה בסיסית
Provision 737: אבטחה בסיסית

מבחינת הזרמת השידור – בזמן שמכשיר הטלפון שלנו היה מחובר לרשת האלחוטית אליה הייתה מחוברת המצלמה, השידור זרם באופן חלק ועם פער זמן מינימאלי בין ההתרחשות לבין שידורה אל המסך. יחד עם זאת, כשיצאנו מהבית והשתמשנו ברשת הסלולארית או רשת אלחוטית אחרת, השידור היה מקוטע ופעמים רבות ניסה לפצות על העיכובים על ידי הזרמה של הווידאו במהירות גבוהה ומעוותת.

מבחינת הצילום – המצלמה מספקת תמונות באיכות של 1 מגה פיקסל באמצעות עדשה רחבה (3.66 מ"מ). סך הכל בצפייה בתמונות דרך מסך הטלפון, התמונות נראו מספקות וברורות מספיק כדי לזהות פנים בקלות והתרחשות בזירת הצילום. סרטוני הווידאו לעומת זאת, באיכות של עד 720P, מוצגים בצורה לא חלקה, עם לא מעט שגיאות של פיקסלים ומריחות, ולא מעט פעמים חווינו גם שגיאות בנגינת הווידאו.

עיצוב

(20% מהציון הסופי)
6 מתוך 10

המצלמה עצמה מגיעה ללא יחידת צפייה (מוניטור) ועושה שימוש במכשיר הטלפון או הטאבלט לשם כך, באמצעות אפליקציה ייעודית. המצלמה מעוצבת באופן בסיסי ביותר, מפלסטיק פשוט וצבעי שחור לבן. היא איננה יפה במיוחד ומעט גדולה יחסית, כך שאם תכננתם להציב אותה בדיסקרטיות מינימלית, כדאי לבחון מצלמות אחרות.


Provision 737: אבטחה בסיסית


בחזית המצלמה מיקרופון זעיר וכמעט בלתי נראה המשמש ליצירת קשר עם סביבת המצלמה, ובחלקה האחורי רמקול קטן אך חזק, שיחד עם המיקרופון מאפשרים תקשורת דו כיוונית בין יחידת הצפייה לבין המצלמה. עוד באחורי המצלמה - יציאת אוזניות, חיבור מיקרופון חיצוני, חריץ לכרטיס micro SD, חיבור לכבל רשת אנטנת ה-wifi וחיבור החשמל. כבל החשמל פשוט ואורכו מספק.


בסיסה של המצלמה רחב ויציב מאוד על גבי משטחים ישרים, אך תצטרכו למצוא לשם כך הרבה מקום פנוי. במידה ותרצו להציב אותה במקומות קצת פחות שיגרתיים משולחן או מדף גדול, תמצאו שהעניין לא פשוט. כך למשל כשימוש במצלמה כמצלמת אבטחה ביתית, לא התקשנו למצוא לה מקום בחלל הסלון והכניסה לבית. אך כשניסינו להשתמש בה כמצלמה לניטור תנועות התינוק בחדר השינה, עניין הקצאת המקום כבר נעשה מסובך מאוד. בכל מקרה, אם תרצו, תוכלו לתלות את המצלמה על הקיר בעזרת חיבורים מובנים.

 

עדשת המצלמה מעט בולטת וסביבה ממוקמות 12 נורות בולטות ייעודיות לשימוש לצילום בחושך. שוב, לא מדובר בעיצוב הכי אלגנטי שיש.

תכונות מיוחדות

(10% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

את המצלמה ניתן לחמש למצב אבטחה, שבו תוכלו לקבל התראה בכל פעם שהמצלמה חשה בתנועה (לפי מצב הרגישות שכיוונתם אותה, בין רמת רגישות 1 ועד 10). רגישות המצלמה גבוהה מאוד, והיא זיהתה בקלות תנועות תינוק ישן בחושך. יחד עם זאת, המצלמה לא תתחיל לצלם תמונה או וידאו באופן אוטומטי ברגע שהיא מזהה תנועה, כך שאם ברצונכם לתעד את המאורע, תאלצו להיכנס אל הממשק בעקבות ההתראה, ולהפעיל את ההקלטה בעצמכם.


Provision 737: אבטחה בסיסית

 

כאמור, המצלמה חמושה ביכולת צילום בחושך, המופעלת באופן ידני דרך הממשק ומצליחה לספק תמונה ברורה מאוד גם בחושך מוחלט, ועד למרחק של 10 מטרים.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image