חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים

21.tv אתר המכירה של ערוץ הקניות

21.tv
אתר אינטרנט:
בעלים:
כ.י.ד. ערוץ הקניות בע"מ
כתובת אימייל:
sherut@21.tv
למידע נוסף >
דירוג החנות ב-12 החודשים האחרונים:
(1.9 כוכבים מתוך 5)
10%
אחוז חוות דעת חיוביות
189
חוות דעת בשנה האחרונה
189
חוות דעת בכל הזמנים
מפת הגעה לחנות:

נמצאו 189 חוות דעת על החנות 21.tv

מיין לפי: תאריך | דירוג יורד | דירוג עולה
רותי
שם:
רותי
תאריך:
06/08/2019
דירוג:
הדירוג של רותי: 4 מתוך 5
חוות דעת
ההזמנה היתה קלה, השירות היה טוב, זמן ההובלה התאחר וחברת ההובלות היתה בלתי נסבלת. שירות הלקוחות טיפל בבעיה במהירות ובאדיבות. תודה.
המוצר שנקנה בחנות
מזרן פרימו קנדה 140/190
lipazgueta
שם:
lipazgueta
תאריך:
04/08/2019
דירוג:
הדירוג של lipazgueta: 1 מתוך 5
חוות דעת
רכשתי מיקסר קנווד מדגם KVL-8300 מערוץ הקניות.
ההתחייבות הייתה עד 7 ימי עסקים, מסתר כי הנציגת מכירות העבירה פרטים לספק שהיו תקפים מלפני יותר מ10 שנים ולא העבירה את הפרטים העדכניים שניתנו לה. לאחר שקיבלתי את המוצר באיחור שמתי לב כי אריזת המוצר חתוכה ב3 מקומות עם סכין בנוסף היה רטיבות באריזה למטה והקרטון היה נפוח כאילו הוא ספג לחות, האריזה הייתה פתוחה ולא כמו שאמורים לקבל מוצר חשמלי.וערוץ הקניות, בטענה כי הם לא מודעים איך המוצר נראה ומדוע זה קרה והפילו את האחריות על הספק.מאחר ואני קניתי את המוצר מערוץ הקניות חיפשתי תשובות מהם ולא מהספק והם התנערו מכל אחריות.
לאחר ויכוחים אינסופיים קיבלתי תשובה שהם יעבירו פנייה לספק ואם אני רוצה אני גם יכולה לפנות לספק (למרות שאני לא אמורה) וחיכיתי לתשובה מהספק, כאשר ראיתי שאין תשובה נאלצתי להתקשר בעצמי.התקשרתי לטלפון שנתנו לי ערוץ הקניות, מסתבר שזה היה מספר של מוקד מכירות והם נתנו לי מספר של "מוקד שירות" המספר לא היה מחובר ולא היה מענה.רציתי לדעת מי הספק שמספק מוצרים באיכות כזאת ירודה ללקוחות.התוצאות היו מורטות עצבים, מוצרי חשמל שמתלקלים אחרי שנה, מוצרים שיש עליהם אחריות ולקוחות עדיין מחכים טיפול וכ'ו.חזרתי לערוץ הקניות בטענה שהספק מפוקפק ואין מענה בנוסף יש כאן עבירה על חוק שאסור להשמיט פרטים במוצר.דרשתי לבטל את הקנייה, הם בטענה שהמשרדים של הספק סגורים ולכן לא יהיה ניתן לבטל היום.
רק לאחר שביקתי ביטול יצרו איתי קשר מהספק שאלתי אותה מדוע באריזה הייתה חתוכה ב3 מקומות היא אמרה שהם חותכים את המק"ט והשאר היא לא יודעת, אמרתי לה שבכל זאת אני רוצה לבטל והיא בתגובה כי הספק ייצור איתי קשר כדי לקחת את המיקסר.פניתי לערוץ הקניות והם בטענה כי עד שהמוצר לא מגיע לספק אני לא יוכל לקבל ביטול עסקה, למרות שאת הכסף הם קיבלו ברגע,את הביטול ייקח לי כשבועיים להשיג. לאחר כ3 ימים הגיע המשלוחן של הספק ולקח את המוצר, המוצר כבר לא היה בידיי ולכן כן דרשתי ביטול עסקה במיידי.לאחר עימותים וויכוחים בלתי פוסקים ברמה של שעות ואף ימים, "הנפיצו" לי מסמך שנקרא "ביטול עסקה" ללא מספר ביטול וללא שום אסמכתא שמוכיחה שבאמת בוצע הביטול.למחרת פניתי אליהם שוב! והם בטענה שעדיין לא בוצע ביטול והם רק "התחילו תהליך של ביטול" וזה משום שבמוצר עדיין לא הגיע לספק אחרי ימים, מה שגרם לאי אמון ביני הלקוח לערוץ הקניות.הויכוחים המשיכו ללא הרף, השירות היה מזעזע בכל רמה שהיא. לא הייתי מאמינה שידברו ויתנהגו ככה ללקוח שחווה עוגמת נפש. לאחר כשבועיים מאז שביקשתי ביטול הגיע הרגע שבו ה" אחראית" אומרת לי ש"באמת" בוצע ביטול ואני יראה את ביטול תוך 24 שעות. לאחר 24 שעות לא היה ביטול, אמרתי לנציגת שירות כי הובטח לי ע"י האחראית כי אני יראה את הביטול תוך 24 שעות, היא טענה כי אני יראה את הביטול תוך 48 שעות, הסברתי לה כי הובטח לי כך ע"י האחראי והיא התחילה לתקוף שזה הנהלים וזה לא הובטח לי בכלל.יום למחרת, שוב זה מה שקרה ויכוחים,עוגמת נפש נציגים שמדברים בשפה לא ראויה.לאחר מספר ימים דומים קיבלתי ביטול.אני ממש לא מצליחה לעבור חווית רכישה כזאת לא הולמת. אני כן ממליצה לעשות לעצמכםטובה ולא לעבור את הגיהנום שעברתי
המוצר שנקנה בחנות
מיקסר קנווד kvl-8300
תגובת החנות
שלום רב, ההזמנה סופקה בעיכוב של יום אחד בלבד. לקוחה פנתה לשרות הלקוחות שלנו והלינה כי האריזה הייתה קרועה. לצערנו היא לא אפשרה לנו לבדוק את התלונה ובמידת הצורך להחליף את המוצר בחדש ובחרה לבטל את הזמנתה. לקוחה התעקשה לביטול וזיכוי מיידי למרות שהוסבר לה שצריך קודם לאסוף ממנה את המוצר על מנת שנוכל לזכות את העסקה, מתוך רצון לתת מענה הולם ללקוחה, עשינו ככל האפשר על מנת לזרז את התהליך והעסקה בוטלה וזוכתה במלואה תוך ימים ספורים. אנו מצרים על אי הנעימות כ.י.ד. ערוץ הקניות
Ester
שם:
Ester
תאריך:
07/07/2019
דירוג:
הדירוג של Ester: 1 מתוך 5
חוות דעת
מיואשת משירות לקוחות שלהם. אני שוקלת פניה לבית משפט לתביעות קטנות. עוגמת נפש שלא תתואר. ואני הייתי לקוחה וותיקה שלהם.לא שווה גם 1 פשוט לא עובד מסך שחור.
המוצר שנקנה בחנות
טושיבה 65' u5850
תגובת החנות
שלום רב, הצטערנו לקרוא את שכתבה הלקוחה. כנראה שהייתה אי הבנה מול ספק המוצר, "ניופאן". אנו עומדים בקשר רציף עם הלקוחה עד לגמר טיפול לשביעות רצונה. ערוץ הקניות מצר על אי הנעימות ופועל בכל הכלים שברשותו על מנת לספק שרות מעולה ללקוחותיו
יוסי
שם:
יוסי
תאריך:
01/07/2019
דירוג:
הדירוג של יוסי: 1 מתוך 5
חוות דעת
קניתי בחודש מאי 2017 סיר לחץ חשמלי. עבד בסדר עד שטבעת האיטום בין המכסה לסיר הפסיקה לאטום. בפרסומת לקניה פורסם שהסיר הוא מוצר בלעדי של ערוץ הקניות ולא ניתן להשיגו במקום אחר. בתחילת 2019 פניתי לערוץ בבקשה לספק לי טבעת איטום מתאימה. נאמר לי שעלות הטבעת 30 ש"ח אבל אין להם במלאי ויודיעו כשתסופק. מאז פניתי שוב שלוש פעמים ובכל פעם קבלתי תשובה דומה. לבסוף בחודש יולי 2019 הודיעו לי כי אין להם כדאיות כלכלית להתעסק יותר עם המוצר הזה. ולכן אין טעם שאפנה אליהם שוב.
מתברר שערוץ זה שמקרין יעילות הגינות ויושר אינו שונה מחנויות אינטרנט אחרות שכל מטרתן לפתות ולסדר קונים תמימים. ומהסיר שנותר בידי ושעלה יותר מ 600 שח לא נותר לי רק לעשות ממנו עציץ.
הלקח שקבלתי הוא שמומלץ להתרחק מהם ולא להתפתות בכל צורה שהיא למבצעים היפים שלהם.
המוצר שנקנה בחנות
סיר לחץ FLAVOR MASTER 1000W
תגובת החנות
שלום רב, הלקוח מטופל ממש בימים אלו במוקד שרות הלקוחות. אנו נספק ללקוח את החלק המבוקש ללא תשלום,כפיצוי על העיכוב. ערוץ הקניות מצר על אי הנעימות.
בן
שם:
בן
תאריך:
16/05/2019
דירוג:
הדירוג של בן: 1 מתוך 5
חוות דעת
כאשר אני קורא את חוות הדעת השליליות על החנות הזו, לא פלא שגם לי הייתה חווית קניה לא נעימה. אפילו כוכב אחד לא מגיע לחנות זו. זה התחיל בכך שהחלטתי לפנק את בת זוגתי עם שלישיית מחטבים דמוי ג'ינס לאחר שקפצה לי פרסומת של הערוץ עם המוצר בפיד הפייסבוק. ניגשתי לאתר ומשם הזמנתי את המוצר הנ"ל, אופן ביצוע ההזמנה באתר היה בסדר והוספתי הערות לגבי אופן המסירה. לאחר כמה ימים המשלוח לא הגיע למרות ששולמו דמי משלוח תוספת של 29 שקלים עבור משלוח "אקספרס", רק לאחר 4 שיחות עם שירות הלקוחות (שניים של בת זוגתי) וללא הסבר מצד הנציגות על הטעות שביצעו המשלוח הגיע לאחר תשעה ימים (להלן משלוח "אקספרס") בסביבות 18:00 ללא תיאום מראש בניגוד להוראותיי - את המשלוח יש לתאם מראש ובשעות הבוקר. איני מאשים באופן אישי את הנציגות אך "שירות" הלקוחות של הערוץ היא חוויה כלל לא נעימה, התשובות הן מתחמקות ושלא לדבר על פיצוי שכלל לא הוצע. בעקבות מקרה זה נוצרה אי נעימות אישית וכן החלטתי האישית שלא לרכוש יותר בחנות הערוץ. הנני מאוד מאוכזב מהתנהלות הערוץ והיחס שלהם ללקוח ששילם את מיטב כספו על מנת לקבל שירות.
המוצר שנקנה בחנות
מחטבים דמוי ג'ינס
תגובת החנות
שלום רב , ההזמנה קיבלה אישור אשראי ביום 5.5.19 וסופקה ביום 13.5.19 (כשחג עצמאות חל באמצע) סה"כ 6 ימי עסקים. המוצר נמכר באספקה רגילה של 7 ימי עסקים למעט מקרים מיוחדים בהם הלקוח מבקש משלוח אקספרס, כמו במקרה הזה. עקב תקלה מחשובית ההזמנה לא סופקה בלו"ז של משלוח אקספרס ואנו מאוד מצרים על כך. הלקוח כמובן יזוכה בעלות משלוח האקספרס ששילם. ערוץ הקניות פועל בכל הכלים שברשותו על מנת שמקרים כאלו לא ישנו.
אורית
שם:
אורית
תאריך:
18/04/2019
דירוג:
הדירוג של אורית: 1 מתוך 5
חוות דעת
אם אתם רוצים לקבל מוצר שהזמנתם בזמן סביר אל תתקרבו לערוץ הקניות. הזמנתי סט צלחות בתחילת חודש מרס עלמנת לארח קרובי משפחה שהגיעו לארץ בחודש אפריל. למרות שהיה רשום אספקה תוך 7 ימי עסקים עד היום לא קיבלתי את המוצר שהזמנתי. כל שבוע התקשרתי לשירות הלקוחות וקיבלתי תשובה עוד יום יומיים. השבוע אחרי צעקות ושיחה ממש לא נעימה נמסר לי על ידי מנהלת משירות הלקוחות שהמוצר מחכה לי בחנות. נסעתי לחנות , המוצר אכן חיכה לי אבל לא המוצר שהזמנתי. עוד פעם שיחות עם שירות הלקוחות שהודיעו לי בשיא האדישות שהם מתנצלים אבל אני לא הולכת לקבל את מה שהזמנתי עד אחרי החגים וגם אז לא היו סגורים מתי בדיוק.
המוצר שנקנה בחנות
סט צלחות 36 חלקים מבית CORNING דגם simple lines
תגובת החנות
בעקבות העברת המחסן הלוגיסטי של ערוץ הקניות חל עיכוב בלתי צפוי באספקת המוצר . אנו עומדים בקשר רציף עם הלקוחה עד לגמר טיפול . ערוץ הקניות מצר על אי הנעימות ופועל בכל הכלים העוצדים לרשותו על מנת למנוע מקרים דומים .
אהוד
שם:
אהוד
תאריך:
20/01/2019
דירוג:
הדירוג של אהוד: 1 מתוך 5
חוות דעת
ראו הוזהרתם לא לרכוש בערוץ הקניות, אם המוצר הגיע שלם הרווחתם,
אחרת הסיוט מתחיל.

המוצר HOMETOWN הדום ישיבה ענק 120 ס"מ המשלב תא אחסון גדול,
נרכש לפני 3 שבועות, הגיע לא שלם ועדיין ממתין לפריט חסר.
דחו אותי שוב ושוב בטענה כי הפריטים החסרים בדרך,
אך בבדיקה מול חברת השליחויות מתברר כי לא יצאה חבילה מהספק.
אני עדיין ממתין.(שוקל להחזיר את המוצר).

המוצר שנקנה בחנות
HOMETOWN הדום ישיבה ענק 120 ס"מ המשלב תא אחסון גדול
תגובת החנות
שלום רב, בבדיקה מול ספק המוצר והלקוח לצערנו כנראה שהייתה אי הבנה. הלקוח קיבל כעת מענה לשביעות רצונו. הפרטים נמצאים במעקב שלנו עד לגמר טיפול. ערוץ הקניות מצר על אי הנעימות ופועל בכל הכלים שברשותו על מנת למנוע מקרים דומים.
Itzhak
שם:
Itzhak
תאריך:
18/06/2018
דירוג:
הדירוג של Itzhak: 1 מתוך 5
חוות דעת
הזמנתי כיריים שאמורים היו להחליף כיריים שההצתה החשמלית לא פעלה באופן חלקי, לאחר שהכיריים הגיעו הזמנתי מחברת פזגז טכנאי להתקנת הכיריים ( פזגז היא ספקית הגז לדירה).עם סיום ההתקנה בישר לנו הטכנאי שההצתה של אחת הלהבות אינה פועלת. כאן החל מסלול הייסורים בניסיון להביא לפתרון התקלה, ערוץ הקניות הפנה אותי לספק (מסתבר שהם סתם מתווכים)שמבקש ממני לשלוח בפקס :תעודת אחריות , חשבונית קניה וחשבונית של חברת פזגז ורק לאחר מכן להתקשר כדי לתאם ביקור טכנאי. אגב הכיריים חדשים ואת תעודת האחריות וחשבונית הקניה הספק הנפיק. פניות חוזרות ונשנות לערוץ הקניות נענו בקצרה זה הנוהל! עם תשובה כזו אני בוודאי לא אשוב לקנות בערוץ זה !
המוצר שנקנה בחנות
כיריים MULLER
zap go
שם:
zap go
תאריך:
30/03/2018
דירוג:
הדירוג של zap go: 2 מתוך 5
חוות דעת
הזמנתי מכנסי הוליווד חשבונית מספר 19611844 על שם רביב דוד 77327344 ההזמנה הייתה 1 שחור 1 כחול גינס 1בורדו
ואני קיבלתי 3 שחור. נאמר לי שיתכן והמוכר לא הסביר לי נכון אבל מבחינתם אני לא יכול לקבל את אשר הזמנתי וחבל כי להבא
לא אוכל לסמוך על מה שמסכמים. אני מבקש עדיין לקבל את מה שהזמנתי. תודה
המוצר שנקנה בחנות
מכנסי הוליווד
Sagit
שם:
Sagit
תאריך:
26/03/2018
דירוג:
הדירוג של Sagit: 1 מתוך 5
חוות דעת
אני רוצה לשתף בחוויה הכי לא נעימה שחווינו כל בני משפחתי .לצערי המסך שלנו מושבת ,ובאותה נשימה נכנסנו לזאפ ,שלבעלי היו 2 נקודות חשובות בחיפוש אחר המיועד -כמות של 100hz ומעלה במפרט טכני ומסך 70 של LG או סמסונג .נעשה חיפוש קצר ומצאנו את הדגם המיוחל מערוץ הקניות. יום למחרת הספק-כל אלקטרוניקה יצר עמי קשר בשיחה מתועדת והבחורה שמעבר לקו כמעט התחננה לשנות לי דגם הוסבר לה בנימוס שעקב המפרט 50HZ ,זה פחות ממה שהוזמן ושהיה בעל חשיבות עבורנו אני נשארת עם המוצר המקורי.חשוב לציין שלא נאמר לי דבר על מוצר שאינו במלאי או דבר מה אחר .למחרת שמחה וצהלה בבית ללא מסך בחופשת פסח טלפון משמח על התקנה מה שהצריך ממני לקחת יום חופש מתועד. הילדה הנרגשת משעות הבוקר מחכה בציפייה לשוב לצפות במסך החדש. המתקינים הגיעו וכהרגלי בדקתי את הזמנתי ונוכחתי להבין שזה דגם שגוי ,הדגם שאותה נציגה רצתה שארכוש ולמרות שסירבתי. לאחר ברור מעמיק נמסר לי שבאותו יום של השיחה עמה הוזמן המסך השגוי ביודעין ,לאחר שנאמר בפרוש שאין לי רצון לרכוש מוצר זה.חשוב לציין שהבחורות מערוץ הקניות מאוד נחמדות אך ישנה סחבת לפתרון שמכבד את מצבנו. הספק מתנער מאחריות ומציב לי עובדה שמבטל לי הזמנה בלי לתת לי מוצר בעל HZ100 של חברת LG,ועוד טוען בשקר שהמוצר יותר טוב. על פי חוק חובה לתת מוצר בעל מפרט זהה או מעליו אך במקום אני בשיחות ועוד שיחות ועוד שיחות...רוצה תשובות ברורות עבור המשך הליך שבע רצון מול ערוץ הקניות שהם החברה שהזמנתי דרכה או במסלול משפטי שיכבד את מה שאנו חשים ועוברים באווירת החג.
המוצר שנקנה בחנות
led smart tv 4k lg 100hz
תגובת החנות
ערוץ הקניות מצר על אי הנעימות ובודק את תלונת הלקוחה מול הספק. לאחר הברור ניצור קשר עם הלקוחה להמשך טיפול.