חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מצלמת אבטחה Motorola Focus 66 מוטורולה
ראיית לילה: כולל
התאמה לסביבה: להתקנה במבנה
רזולוציה מקסימלית: 1280x720
מצלמה ממונעת: לא
זום: ללא
אודיו: מיקרופון מובנה
ציון WiseBuy
7.4
דירוג הגולשים
(2 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
אורן 01.10.16
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מצלמת אבטחה Motorola Focus 66 מוטורולה

אורי הראל | 09.05.2016
הטוב
  • מספקת תמונה רציפה כמעט בזמן אמת
  • מיקרופון רגיש וברור
  • בעלת חיישן טמפרטורה
הרע
  • תלות בשרתים של Hubble
  • צפייה במצלמה על גבי אינטרנט סלולרי התגלתה כבלתי אפשרית
  • אין גרסה עברית של ממשק האפליקציה
בשורה התחתונה

כמוניטור לתינוק ה-Focus66 עובדת היטב - היא מעבירה צלילים באופן טוב מאוד וניתן לקבל תמונה כמעט בזמן אמת של המתרחש בחדר התינוק. העובדה כי לא יכולנו להשתמש בה מחוץ לבית בצירוף עם התלות המוחלטת באפליקציה והניסיון לחלוב עוד כסף מהמשתמשים גרמו לנו לדבוק במוניטור הבסיסי והפשוט שלנו.

הקדמה

ה-Focus66 מבית Motorola הינה מצלמת מעקב ביתית המשדרת תמונה וצליל על גבי רשת ה-Wi-Fi הביתית שלכם. יש לה חיישן ברזולוציה של 1 מגה פיקסל והיא מצלמת באיכות HD. היא בעלת חיישן טמפרטורת ונורת LED שמאירה בתאורת אינפרה אדום כדי שהמצלמה תוכל לצלם גם בחושך. Motorola מייעדים את המצלמה לשימושים רבים הכוללים גם אבטחה ביתית לצד מוניטור תינוקות ובהיותנו הורים טריים בחרנו להתייחס לתרחיש האחרון בבדיקת המצלמה.

נוחות השימוש

(40% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

מרבית המוניטורים שיצא לנו לראות כללו שתי יחידות, אחת מצלמת ומשדרת והשנייה מאפשרת צפייה והאזנה. יחידת המצלמה מעוצבת בקפידה: צבעה שחורה-Focus66 וצורתה מלבן עם קווי מתאר מעוגלים. העדשה ממוקמת בחלק שמאל של המצלמה ולידה ממוקם רמקול. התרשמנו לטובה מכך שאת העדשה מקיפה לוחית שמאחוריה מוסתרות נוריות LED בתאורת אינפרה אדום. לרוב נורות אלו בולטות למראה ומכערות את המראה הכללי של המוצר אך אין כך במקרה של ה-Focus 66. בראש המצלמה נמצא נורית כחולה/אדומה המחווה את החיבור לטלפון או לרשת הביתית. למצלמה רגל המתחברת לבסיס וניתן להטותה ולכוונה באופן שיצלם את החדר מהזווית הנוחה ביותר עבורכם. בצד שמאל נמצא את מתג ההפעלה של המצלמה ומתחתיו את כפתור PAIR המחבר בין המצלמה לרשת הביתית שלכם. את אספקת החשמל ה-Focus66 מקבלת באמצעות מטען המחובר לשקע החשמל ויש לו כבל ארוך למדי ומתחבר למצלמה בחיבור micro USB.

Motorola Focus66

כאמור, ה-Focus66 עושה שימוש בסמארטפון שלכם כיחידת הצפייה, והחיבור ביניהם מתבצע על ידי התקנת אפליקציית Hubble. האפליקציה הזו, שאיננה מבית מוטורולה ועובדת גם על מצלמות של חברות אחרות, מהווה את ממשק המשתמש של המצלמה. לאחר התקנת האפליקציה נדרשנו לחבר את הסמארטפון אל הרשת הביתית וכן את המצלמה אל הרשת באמצעות כפתור PAIR. תהליך ההתחברות למצלמה עובר למעשה דרך השרתים של Hubble, ויש צורך ביצירת שם משתמש וסיסמא. מצאנו את תהליך החיבור בין המצלמה והסמארטפון קל ופשוט, אם כי מרובה שלבים ודורש ידיעת אנגלית היות והאפליקציה איננה מתורגמת לשפות אחרות.

לאחר שהתחברנו מוצגת בפנינו רשימת המצלמות המחוברות לרשת הביתית, כאשר ניתן לחבר עד 10 מצלמות. במקרה שלנו הייתה מצלמה אחת ויחידה ודרך האפליקציה ניתן לקבל ממנה שידור וידאו וכמובן לשמוע מה מתרחש בחדר. באם יצאנו מהאפליקציה ובחדר מתרחש דבר מה, כגון בכי של תינוק, נקבל על כך התראה וגם נראה רישום של האירוע בלוח הזמן של האפליקציה. קראנו מספר ביקורות של משתמשים המתלוננים על שינוי במדיניות של Hubble בדבר ההתראות הללו. בעבר, האפליקציה הייתה מזרימה וידאו במקום התראה ואילו כעת כדי ליהנות מהשירות הזה יש לשלם דמי מנוי חודשיים. קשה לנו שלא להתרעם גם כן על הצורך בעשיית מנוי עבור פיצ'ר כה בסיסי אך היות והשתמשנו במצלמה כמוניטור לתינוק פחות נדרשנו לפיצ'ר הזה. Hubble מציעים מספר מסלולי תשלום הנבדלים במשך הזמן בו נשמרים קטעי הווידאו על השרתים שלהם. כאמור, אנו סבורים כי יש מעט טעם לפגם בכבילה של משתמשים למכשיר שהם כבר רכשו, הן בגביית כסף על מנוי והן בלהכריח אותם ליצור חשבון רק בשביל להשתמש במכשיר.

Motorola Focus66

מעבר לכך, ניסינו לבחון את המצלמה גם בשימוש מחוץ לבית, כלומר על גבי רשת אינטרנט סלולרית במקום על הרשת האלחוטית הביתית. בדקנו זאת על שני סמארטפונים שונים (אייפון 4 וסמסונג גלקסי S4) ובשניהם האפליקציה נתקעה ולא הצליחה להזרים וידאו מהמצלמה. יכול להיות שמדובר במכשירים מעט מיושנים (אך שניהם עומדים בדרישות המינימום של המערכת) ולטעמנו משתמשים שחושבים לרכוש מצלמה זו על מנת להשגיח מרחוק על האנשים המטפלים ביקיריהם, צריכים לחשוב על אלטרנטיבה אחרת.

איכות השידור

(40% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

על אף שמדובר במצלמת HD לא התרשמנו רבות מאיכות התמונה. ניתן להבחין בקווי מתאר כללים, והתנועה היא חלקה ורציפה, אך התמונה מטושטשת ופרטים רבים חסרים. בנוסף, זווית הצפייה אינה רחבה דייה וגם אם כיוונו את המצלמה למיטת תינוק, אלו שישתמשו בה כמצלמת אבטחה עלולים להתאכזב מכך וכנראה ידרשו לרכוש מצלמה נוספת על מנת להעניק כיסוי רחב יותר לביתם.

Motorola Focus66

המיקרופון שלה מעבר צליל ברור וחד והרעש הלבן שהוא מייצר אינו מעיק ייתר על המידה אך מורגש. כל אימת שהתינוק בכה יכולנו לשמוע זאת היטב. הרמקול של המצלמה עצמה מפיק צליל מתכתי מעט ובכל מקרה העדפנו לגשת לתינוק בעצמנו מאשר לדבר אליו דרך המצלמה.


תכונות מיוחדות

(20% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ניתן לדבר אל הסמארטפון והמצלמה משמיעה את הדברים למי שנמצא בחדר. כמו כן, ניתן לבחור מבין מספר קטעי מוזיקה מרגיעה שאותה המצלמה משמיעה דרך הרמקול המובנה שלה. במידה ויצאתם מהאפליקציה תקבלו התראה על שינוי במצב החדר, כגון ירידה בטמפרטורה, תנועה או רעש. ניתן אף לשלוט במידת הרגישות של המצלמה לשינויים הללו, ומצאנו שהמצלמה רגישה דייה גם לרעשים קלים ביותר (במידה והוגדרה לחוש בהם).

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image