חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מצלמה לרכב Anker Roav DashCam c1
רזולוציה: Full HD
עדשה: עדשה קדמית
רזולוציית וידאו: 1920x1080 פיקסל
קצב פריימים: 30 fps
מסך: כולל מסך
גודל מסך: 2.4 אינטש
זווית עדשה: 140 מעלות
חיישנים: חיישן G
ציון WiseBuy
8.5
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
shemeshj 25.06.20
yotam12925 16.12.19
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מצלמה לרכב Anker Roav DashCam c1

אלי כהן | 16.10.2019
הטוב
  • איכות צילום די טובה
  • אפליקציה ייעודית לסמארטפון
  • התקנה מהירה ונוחות תפעול גבוהה
הרע
  • מחיר גבוה באופן יחסי
  • זווית צילום צרה למדי
בשורה התחתונה
חרף המחיר המעט גבוה ושדה ראיה די מצומצם, מצלמת ה-Roav C1 של חברת Anker היא מצלמת דרך מעולה ובהחלט בין הטובות שבדקנו: איכות הצילום מעולה ביום ודי טובה בלילה, ההתקנה שלה מהירה ויעילה עם תפריט ברור ונוח לתפעול, והיא כוללת אפליקציה ייעודית לשליטה ושינוי הגדרות וכן לטובת צפייה בסרטוני הוידאו הנמצאים עליה, והיא לא תסיח את דעתכם במהלך הנהיגה.
הקדמה

בין אם זה במקרה של תאונות דרכים, דו"חות או כל סיטואציה אחרת, הצורך בצילום ותיעוד הנסיעה ברכב הפך בשנים האחרונות לקונקרטי ומשמעותי עבור מרבית הנהגים. שוק הטכנולוגיה, כצפוי, הגיב בהתאם, ומספר שנים לאחר שצץ לו שוק מצלמות הדרך, הוא הפך לרווי בשלל מוצרים שמטרת כולם זהה: לספק אמצעי אמין ובעל איכות צילום מספקת עבור תיעוד הנסיעה ברכב. 
בין היצרנית שמתיימרות לספק את המענה לצורך זה על הצד הטוב ביותר נמצאת חברת Anker עם סדרת מצלמות הדרך Roav DashCam, שזמינה בשוק כבר זמן מה בטווח מחירים לא צנוע שנע סביב 400 שקלים. לקחנו לבדיקה את ה-Anker Roav DasCam C1 ובדקנו אם יחד עם המחיר הגבוה מגיעה גם תמורה רבה יותר.

נוחות השימוש

(40% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

ה-Anker Roav DashCam C1 היא מצלמה נוחה לשימוש, ואין כל ספק בכך. התקנתה סטנדרטית למדי - היא מגיעה עם כבל הזנת מתח מסוג MicroUSB, ומטען לרכב בעל שתי כניסות USB שיאפשרו להמשיך ולטעון את הסמארטפון שלכם גם כשהמצלמה מחוברת. 


הכבל שמגיעה עם המצלמה באריזה ארוך במיוחד ויאפשר את סלילתו והטמעתו ברכב בצורה הטובה ביותר, גם במקרה שהמצלמה לא תחובר ישירות לאספקת החשמל של הרכב. התקנת המצלמה על השמשה הקדמית מהירה ויעילה -  מדבקת 3M ועליה מתקן הנשיאה של המצלמה מוצמדת לשמשה, ואת המצלמה עצמה ניתן "להלביש" על המתקן תוך שניות ספורות. 


ה-Roav C1 מגיעה בתצורה שטוחה, כאשר היא נצמדת לשמשה באופן שאינו מאפשר הסחת דעת לנהג (דומה למתקן הפסקל של כביש 6). המחיר של ההיעדר המבורך בהסחות דעת תוך כדי נהיגה מתבטא בחסרון משמעותי, והוא אי יכולת לתפעול המצלמה בצורה נוחה כשהיא מותקנת על השמשה, ועל אחת כמה וכמה כאשר מנסים לשלוט עליה ממושב הנהג. 


Anker Roav DashCam C1: עושה את העבודה


את חיישן הצילום, ששוכן בחלקה התחתון של המצלמה, ניתן לכוונן מעלה ומטה בהתאם למיקום התקנתה על גבי השמשה הקדמית, אך לא ניתן לכוון אותו ימינה או שמאלה לטובת הרחבת שדה הראייה של המצלמה מימין או משמאל. אחרי שהתקנו את המצלמה בהצלחה על השמשה וחיברנו אותה לשקע החשמל - מופעלת ומתחילה להקליט באופן אוטומטי לחלוטין.


אם נרצה לשנות ולהתאים את הגדרות המצלמה באופן ידני, נוכל גם כן לעשות זאת במהירות ויעילות, זאת הודות ל-4 מקשי מגע ברורים הפונים אל פנים הרכב. כך, ניתן יהיה לשנות את רזולוציית הצילום וקצב הצילום ולהתאים את משך קטעי הוידאו המצולמים (ברירת המחדל היא 3 דקות, אנו מעדיפים לחלק את הסרטונים לפרקים של דקה). ראוי לציין כי ה-C1 מצלמת ללא הפסקה ובשיטת FIFO - ראשון נכנס ראשון לצאת. כך, בעת שיתמלא כרטיס הזיכרון עד לאפס מקום, תחל המצלמה למחוק את הסרטון הישן ביותר ולהקליט סרטון חדש על חשבון אותו נפח אחסון. 


כמו כן, כוללת המצלמה מספר פיצ'רים נוספים שגם אותם ניתן להפעיל דרך מסך ההגדרות שלה. בין הפיצ'רים הללו נמצא אפשרות להפעלת מצב "ניטור חנייה" - שלמעשה מטרתו לזהות זעזוע המתרחש ברכב בעת שזה נמצא בחנייה, ולהתחיל לצלם אוטומטית. 


Anker Roav DashCam C1: עושה את העבודה


מלבד ההגדרה הפיזית של המצלמה, כוללת ה-Anker Roav C1 גם תמיכה ב-WiFi ואפליקציה ייעודית פרי פיתוחה של היצרנית. לאחר ביצוע התאמה וחיבור ראשוניים בין המצלמה לאפליקציה בסמארטפון, ניתן לגשת דרך האפליקציה לכל הסרטונים השוכנים בכרטיס הזיכרון של ה-C1, לצפות בהם/לשמור אותם בסמארטפון, וכן לבצע התאמה ושינוי של הגדרות שונות במצלמה. 


ה-Roav C1 תומכת באפשרות לשילוב כרטיס זיכרון בנפח מירבי של 128GB, והיא אף מגיעה באריזה עם כרטיס זיכרון בנפח של 32 גיגה-בייט. בסך הכל מדובר במצלמה נוחה לשימוש ותפעול, ואחרי הפעלתה והגדרתה הראשוניים, לא הגענו למצב בו נדרשנו לבצע במצלמה פעולות נוספות, והעובדה שהיא נסתרת מן העין ואינה מסיחה את הדעת בהחלט הייתה חיובית לטעמנו. 

איכות הצילום

(60% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

ה-Anker Roav DashCam C1 מגיעה לשוק עם הבטחה לצילום וידאו מן השורה הראשונה בשוק מצלמות הדרך. היא כוללת חיישן צילום מסוג IMX323 שמגיע, כפי שמתגאה אנקר, בפיתוחה של ענקית הצילום היפנית, סוני. המצלמה מסוגלת לצלם וידאו ברזולוציה של Full HD 1080p או ב-720p HD, בקצב סטנדרטי של 30 פריימים בשנייה. 


Anker Roav DashCam C1: עושה את העבודה


בניגוד למצלמות הסמארטפונים שלנו או למצלמות דיגיטליות, עם מצלמות דרך המיועדות לרכב, הדרישות שלנו קצת יותר צנועות. אנו מצפים לתמונה שתהא מספיק חדה על מנת לאפשר את קריאת מספר הרכב, וכזו שתהיה רלוונטית גם בשעות הלילה ולא רק בשעות האור. במקרה של ה-Roav DashCam C1, המצלמה בהחלט עונה על מרבית דרישותינו


איכות הצילום של הנקלט בעדשת ה-Roav C1 הייתה מספקת במרבית המקרים, עם כמות פרטים גבוהה, חדות ברמה טובה ואפילו טווח דינמי לא רע. ניתן לקרוא את מספרי הרכב ללא בעיה בתאורה טובה, הדרך והרכבים מוצגים בחדות מספקת ובסך הכל ה-C1 הצליחה לבצע את עבודתה בצורה טובה. 


בצילום הלילי הצליחה המצלמה להפתיע אותנו, עם איכות צילום שכצפוי נפגעה - אך נותרה ברמה מספקת כדי לאפשר קריאה של מספרי רכב. במקרה של תאורה עזה - פנסי רכב, תאורת רחוב בוהקת וכו', אכן נרשם קושי מסויים בצפייה וקריאה של מספרי הרכב, כמו במרבית המצלמות שבדקנו.


Anker Roav DashCam C1: עושה את העבודה
 


בניגוד למצלמות פרימיום שמאפשרות צילום בקצב של 60 פריימים או ברזולוציית 2K, כאן לא נמצא את אף אחד מן הפיצ'רים הללו - אך זה לא הפריע לנו. מה שכן הצליח להפריע לנו בשימוש זו זווית הצילום (140 מעלות), שהייתה מעט צרה מדי לטעמנו. ראוי לציין כי על גבי התמונה ניתן להשאיר "סימן מים" (Water Mark) שמציג את השעה והתאריך בהם צולם הסרטון בו אנו צופים, וכן ניתן לצפות בכל קטעי הוידאו המצולמים ישירות דרך האפליקצייה של Anker לסמארטפון. 

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מצלמות לרכב
הצג הכל >>