חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
טלוויזיה Samsung UE65RU7100
6,100 - 2,640 ₪
טלוויזיה Samsung UE55RU7100
3,288 - 1,939 ₪
טלוויזיה Samsung QE65Q60R
7,982 - 3,959 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור מסך טלוויזיה LED

עודכן לאחרונה: 22/07/2019

מרבית מסכי הטלוויזיה המיוצרים בעולם כיום מתבססים על טכנולוגיית LED. בניגוד לתפישה הרווחת, LED אינה טכנולוגיה שמחליפה את ה-LCD. מדובר בתאורה האחורית של המסך, שעד כה התבססה על תאורת פלואורוסנט, שביצועיה נחותים מתאורת ה-LED. כך שמדובר בשיפור אבל לא בטכנולוגיה חדשה של מסכים.

מקובל לחלק בין מסכי Edge LED, שהם מרבית הדגמים, בהם נורות הלד נמצאות בשולי המסך בלבד ואורן מתפזר על שטח המסך; לבין מסכי Full LED היקרים יותר, שמתבססים על שיטת הארה מקומית (Local Dimming), ובהם נורות הלד פרוסות על כל גב המסך וניתן לשלוט עליהן בצורה אזורית ולהאיר רק את מה שצריך.


אחרי שהצגנו את הטכנולוגיה, נותר לכם לבחור מסך בגודל המתאים ובעל נתונים שיתאימו לצרכים ולהרגלי הצפייה שלכם, אם כי תמיד מומלץ לבחון את המסך טרם הקנייה ולקרוא את הסקירות שלנו.

מדריך WiseBuy יסייע לכם את מסך ה-LED המתאים, לפי השיקולים הבאים:

איך לבחור מסך טלוויזיה LED
1
התאמת המסך לסביבתו

גודל המסך הוא השיקול החשוב ביותר בהתאמתו לחדר הצפייה. בנוסף, יש להתייחס למגבלות בזווית הצפייה ולהכיר את אפשרויות ההתקנה הקיימות.

גודל המסך: בעבר נהוג היה לחשב את גודל המסך המומלץ בהכפלת מרחק הצפייה (במטרים) ב-15. לדוגמה, 45 אינצטש למרחק של כ-3 מטרים. אך המלצה זו איבדה את הרלוונטיות בעקבות עליית רזולוציית התמונה, שהובילה לכך שגם מטווח קרוב יחסית ניתן ליהנות מתמונה צלולה, חדה וברורה.

לכן, כיום ממליצה אגודת מהנדסי הקולנוע והטלוויזיה על מרחק שממנו המסך יתפוס כ-30 מעלות משדה הראייה לצפייה בטלוויזיה, ומרחק ממנו המסך יתפוס כ-40 מעלות משדה הראייה לצפייה בסרטים. לתפישת 30 אחוז משדה הראייה יש לשבת במרחק של פי 4 בסנטימטרים מגודל המסך באינטשים (למשל, 2 מטר למסך בגודל 50 אינטש), ולתפישת 40 מעלות משדה הראייה יש לשבת במרחק של פי 3 מגודל המסך באינטשים (למשל: 1.5 מטר למסך 50 אינטש).

בכל אופן, כדאי לגשת לחנות שמציעה אולם תצוגה נוח, לבקש לשבת מול המסך הרצוי באותו המרחק בו אתם יושבים בסלון (או בחדר השינה) שלכם, ולנסות להתקרב ולהתרחק מעט כדי לראות האם אתם עדיין נהנים מאיכות טובה. ייתכן ותגלו שכדאי לבחור במסך גדול או קטן יותר משחשבתם בתחילה.
זווית צפייה: מרבית המסכים מציעים זווית צפייה טובה ומספקת של 170 מעלות לפחות מכל צד. יש מסכים עם זווית צפייה רחבה יותר וכאלה שכמעט ואינם מוגבלים בזווית הצפייה' אך הם יקרים יותר. אם סידור הישיבה בבית כולל מקומות בצדדים מומלץ כמובן לבחור מסך בעל זווית צפייה רחבה ככל האפשר. בדרך כלל ההתייחסות היא לזווית אופקית (מצד לצד)' ולעתים רחוקות מצוין גם הערך האנכי (מלמעלה ומלמטה). מי שמתכוון להתקין את המסך גבוה מעל קו הראייה, חשוב שיבדוק את זווית הצפייה האנכית.

מבנה קעור של המסך, טרנד חדש בשוק הטלווזיות, מציע זווית צפייה אופקית גדולה מהרגיל. מנגד, זווית הצפייה האנכית של מסך כזה מוגבלת יותר, ומחייבת להתקין אותו בגובה העיניים. קראו עוד על תכונותיו של מסך קעור בהמשך, בפרק המוקדש לו.

מסך מבריק: כדאי לדעת שמסכי LED רבים מצופים בציפוי זכוכית מבריק, בדומה למסכי הפלזמה. במקרים רבים הדבר גורם לתופעה של השתקפויות מול מקורות אור, וכדאי לקחת נתון זה בחשבון.
 

התקנה:  ברבים מהדגמים המסך שטוח, דק מאוד וקל, ניתן להציבו על מעמד, לתלות כתמונה על הקיר או מהתקרה באמצעות התקן תלייה. עם זאת, במסכים מבוססי LED שבהם הנורות פזורות בכל גב המסך ולא רק במסגרתו, עובי המסך עבה יותר ודומה למסכי LCD רגילים. יש סוגים שונים של מעמדים. הסוג הבסיסי הוא מעמד סטטי פשוט, שולחני או רצפתי, שלרוב מצורף כסטנדרט למסך. אם קונים מעמד בנפרד, ודאו שיתאים למסך עצמו ויהיה במידות הרצויות כך שיתאים למקומו. ברבים מהמסכים, המעמדים המצורפים כוללים ציר המאפשר סיבוב אופקי של המסך, כך שתוכלו לכוון את המסך אליכם ללא מאמץ. בדגמים יקרים אפשר למצוא גם מעמד חשמלי שניתן לכוונון באמצעות שלט הטלוויזיה. אם החלטתם להתקין את המסך על הקיר עומדות בפניכם מספר אפשרויות: להתקינו כתמונה בגובה העיניים מול מרכז הצפייה על גבי התקן, שבדרך כלל מצורף למסך. אם לא ניתן להתקין את המסך בגובה העיניים או כשמעדיפים לתלותו גבוה יותר, אפשר להתקין אותו בהטיה אנכית בהתאם לזווית הצפייה באמצעות מתקן תלייה מתכוונן. קיימים מתקני תלייה שנעים על גבי מסילות ומאפשרים להזיז את המסך שמאלה או ימינה לפי הצורך. גם התקרה היא אופציה, ומי שמעוניין בכך יכול למצוא זרועות תלייה היורדות מהתקרה. במקרה שהקיר אינו בנוי לשאת את משקל המסך (קיר גבס או קיר המוגדר כחלש) או באין קיר פנוי, אופציית ההתקנה מהתקרה רלוונטית במיוחד. 

מחיריהם של המעמדים ומתקני התלייה יכולים להגיע למאות שקלים ויותר, תלוי בגודל המסך ובסוג ההתקן. אם תחליטו להיעזר במתקין מקצועי, קחו בחשבון הוצאה נוספת של כמה מאות שקלים.

הזווית המרבית שממנה ניתן לצפות במסך מבלי שאיכות התמונה תפגע. מעבר לזווית זו התמונה מאבדת מהבהירות שלה ונראית מעומעמת. בדרך כלל ההתייחסות היא לזווית אופקית (מצד לצד) ולעתים מצוין גם הערך האנכי (מלמעלה ומלמטה). מסכי פלזמה ו-LCD מציעים  זווית  צפייה טובה  של 170 מעלות  ועד לזווית מרבית הקרובה ל-180 מעלות. מי שמתכוון להתקין את המסך גבוה מעל קו הראייה, חשוב שיבדוק את זווית הצפייה האנכית.
הזווית המרבית שממנה ניתן לצפות במסך מבלי שאיכות התמונה תפגע. מעבר לזווית זו התמונה מאבדת מהבהירות שלה ונראית מעומעמת. בדרך כלל ההתייחסות היא לזווית אופקית (מצד לצד) ולעתים מצוין גם הערך האנכי (מלמעלה ומלמטה). מסכי פלזמה ו-LCD מציעים  זווית  צפייה טובה  של 170 מעלות  ועד לזווית מרבית הקרובה ל-180 מעלות. מי שמתכוון להתקין את המסך גבוה מעל קו הראייה, חשוב שיבדוק את זווית הצפייה האנכית.
מסך קעור מעניק חוויית צפייה עשירה וחיה יותר. התמונה נראית מציאותית יותר ומזכירה תלת ממד, קצת בדומה לאופן שבו העין האנושית רואה את העולם. גם יחס הניגודיות במסך קעור גבוה יותר - הצבעים נראים ברורים ומלאי חיות והגוונים הכהים מובחנים יותר. בנוסף, זווית הצפייה האופקית גדולה יותר, כך שניתן לצפות במסך מהצד בלי לאבד מבהירות התמונה ומהפרטים שלה.   אבל למסך קעור יש גם חסרונות: מסכים קעורים סובלים מהשתקפות גבוהה יחסית וזווית הצפייה האנכית נמוכה יותר. בנוסף, כדי לחוות את יתרונותיו של המסך הקעור עליו להיות די גדול (60 אינטש ויותר) ומרחק הצפייה ממנו צריך להיות בגבולות המרחק המומלץ.
טכנולוגיית פלזמה היא אחת השיטות לייצור מסכים דקים. התצוגה מורכבת משני לוחות זכוכית, וביניהם שכבה דקה של פיקסלים. כל פיקסל מורכב משלושה תאים שמלאים בגז (אדום, ירוק וכחול). אלקטרונים זעירים פועלים על התאים, יוצרים ריאקציה בגז ומפיקים קרני UV שמציתות את הזרחן שבתאים וגורמות להם לזרוח ולייצר תמונה.
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
2
איכות התמונה

הפרמטרים העיקריים שקובעים את איכות התמונה הם רזולוציה, בהירות, יחס ניגודיות, מנגנון החלקת תמונה ותמיכה ב-HDR. גורמים נוספים המשפיעים על איכות התמונה הם תנאי הצפייה, פונקציות נוספות וטכנולוגיות ייחודיות הקיימות בדגמים השונים.


חשוב לדעת כי קיימים הבדלים באיכות התמונה במסכים שונים בעלי נתונים דומים. יצרניות מסכי הטלוויזיה המובילות מפתחות ומיישמות טכנולוגיות מתקדמות של עיבוד תמונה במוצרים שלהן, והתוצאה היא תמונה טובה ואיכותית יותר ממסכים אחרים בעלי תכונות דומות. לכן, לאחר שבחרתם את הנתונים שמתאימים לצרכים שלכם, מומלץ להשוות בין מספר דגמים בחנות ולהתרשם באופן אישי מההבדלים באיכות התמונה.

נקודה נוספת שחשוב לדעת: מסכים רבים כוללים מצב צפייה מיוחד שמיועד להצגה בחנות, ושמציג צבעים עזים וחדות גבוהה מאוד במתכוון. על קיר המסכים יבלוט מסך כזה וייראה קורץ, אבל בבית תגלו שמצב הצפייה הזה מוגזם ומציק לעיניים, ומצב הצפייה הרגיל עלול לאכזב. לכן, חשוב שתבקשו מהמוכר לאפס את הגדרות המסך ולהחזירו למצב הצפייה הסטנדרטי, ואת בחינת המסך תבצעו במצב נייטרלי זה.
רזולוציה: כל מסכי ה-LED מגיעים לפחות ברזולוציית FullHD, כלומר 1,920x1,080 פיקסלים. מסכים מהדור החדש הם בעלי רזולוציית אולטרה HD, או 4K, הגדולה פי ארבעה מרזולוציית FullHD. מחירי המסכים האלה גבוהים יותר והתכנים הזמינים ברזולוציית 4K עדיין אינם רבים, אך ככל שעובר הזמן יש יותר כאלה - החל מסדרות הדגל של נטפליקס ועד שידורי ספורט בערוצי או אפליקציות 4K מיוחדים בזמן המונדיאל.

בהירות:
התמונה תיראה צלולה וברורה יותר ככל שעוצמת הבהירות תהיה גבוהה יותר. הבהירות נמדדת ב-Cd/m2, והיא נעה בין 400Cd/m2  ליותר מ-1,000Cd/m2. בבחירת רמת בהירות מתאימה יש לקחת בחשבון גם את תנאי הצפייה: ככל שמידת התאורה הסביבתית גבוהה והמרחק מהתצוגה גדול, תידרש עוצמה גבוהה יותר כדי להפיק תמונה איכותית. כדאי לדעת שמסכי LED ניחנו בבהירות טבעית גבוהה. לכן, כל עוד לא מדובר בחדר בעל בתאורה סביבתית חזקה במיוחד או במרחק צפייה גדול מהותית מהמומלץ, בהירות של 500Cd/m2 תספיק.


יחס ניגודיות: ככל שיחס הניגודיות במסך גבוה יותר, כך יהיו הצבעים נאמנים יותר למקור והגוונים הכהים בתמונה ייראו מפורטים יותר. חשיבותו של יחס ניגודיות גבוה מתבטאת בעיקר בסרטי קולנוע, בסדרות טלוויזיה איכותיות שצולמו בפורמט HD, בתכניות טבע ובמשחקים. כאן המקום להכיר את המושג יחס ניגודיות דינמי. להבדיל מיחס הניגודיות הסטטי והקבוע של המסך, שלרוב לא יוצג בפניכם, מסוגלים מעבדי התמונה של רוב המסכים לשנות את יחס הניגודיות באופן מקומי או נקודתי בהתאם לסצנה המוצגת, ולהגביר או להחליש את התאורה באופן מלאכותי כדי לספק תמונה טובה יותר ברגע נתון. הבעיה עם מנגנונים כאלה היא שהאיכות והיעילות שלהם משתנה בין החברות והדגמים השונים, כך שנתון "על הנייר" של יחס ניגודיות דינמי גבוה מאוד לא בהכרח מבטיח איכות תמונה מעולה בפועל.


במסכי ה-LED ניכר שיפור רב בעניין, ועל פי רוב הם מספקים את הסחורה ומעניקים איכות תמונה גבוהה, אבל תמיד כדאי לקחת את נתון יחס הניגודיות עם קמצוץ מלח (במיוחד אם הוא נראה לכם גבוה באופן חשוד, במאות אלפים או במיליונים) ולהשתדל לצפות במסך קודם הרכישה כדי לראות האם הוא מתמודד היטב עם סצנות חשוכות כבהירות.

זמן תגובה: זמן תגובה מהיר מפחית את תופעת המריחה בתמונה שהעצמים בה נעים במהירות. ככל שזמן התגובה קצר יותר, המסך יציג תמונה חלקה יותר וללא מריחות.  זמן תגובה נמדד באלפיות השנייה (ms) .במסכי LED הוא עומד על 2-5 מילי-שניות ואף פחות, וכמעט תמיד זמן התגובה מהיר מספיק כדי שלא תבחינו בתופעות לוואי כלשהן.

מנגנון החלקת תנועה 100Hz/200Hz: קצב הרענון, או קצב סריקת המסך, כלומר מספר הפעמים שהתמונה נסרקת בזמן נתון. הקצב הסטנדרטי הוא 50Hz או 60Hz, אך מנגנוני החלקת התנועה מאפשרים להגיע לקצבים של 100Hz עד 600Hz. ככל שקצב הרענון עולה - התנועה נראית חלקה יותר וללא ריצודים. בטכנולוגיית סריקה של 100Hz ודומיו, מעבד התמונה למעשה מייצר תמונות-ביניים בין הפריימים הקיימים, מה שגורם לתנועה להיראות חלקה ורציפה יותר. כדאי לדעת שההבדל בין 50Hz ל-100Hz משמעותי וניכר לעין, בעוד שההבדל בין 100Hz ל-200 או 240Hz כבר קטן משמעותית ולא כולם מסוגלים להבחין בו. נקודה חשובה נוספת שכדאי לדעת היא, שלצופים רבים נראה מנגנון החלקת התנועה 100Hz מלאכותי ומעצבן. כמו תמיד, המלצתנו הקבועה היא לבדוק בעיניכם את המסך כשמנגנון ההחלקה פועל, לצפות בסרט אקשן או בשידור ספורט (בהם המנגנון אפקטיבי ביותר) ולהחליט האם אתם נהנים מהאפקט או לא.


תמיכה ב-HDR: המילה האחרונה בתחום המסכים היא HDR - ראשי תיבות של High Dynamic Range, או טווח דינמי רחב. מסכים התומכים בטכנולוגיה זו מספקים תצוגה עשירה, מפורטת ומציאותית יותר, עם יכולת להציג פירוט צבעים מירבי באזורים חשוכים ומוארים של התמונה בו-זמנית. גם כמות התכנים הזמינים התומכים בטכנולוגיה הזו עדיין צנועה יחסית, אך בדומה לתכני 4K מדובר במגמה הולכת ומתרחבת.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. הפיקסלים הם נקודות זעירות המסודרות לאורך ולרוחב התמונה או מסך התצוגה. לדוגמה, רזולוציה של 1024x768 משמעותה שיש 1024 פיקסלים אופקיים ו-768 פיקסלים אנכיים. ככל שהמדדים גבוהים יותר כך התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גבוהה יותר כדי להפיק תמונה איכותית.
היחס בין הלבן הבהיר ביותר לבין השחור הכהה ביותר שהמסך מפיק. ככל שיחס הניגודיות גבוה יותר, הגוונים הכהים בתמונה יהיו מפורטים וברורים יותר והצבעים נאמנים יותר למקור.  
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. הפיקסלים הם נקודות זעירות המסודרות לאורך ולרוחב התמונה או מסך התצוגה. לדוגמה, רזולוציה של 1024x768 משמעותה שיש 1024 פיקסלים אופקיים ו-768 פיקסלים אנכיים. ככל שהמדדים גבוהים יותר כך התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גבוהה יותר כדי להפיק תמונה איכותית.
פיקסל הוא האלמנט הקטן ביותר בתמונה והוא מהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.
תקן אולטרה HD או 4K,הוא שם לרזולוציה הגדולה פי ארבעה מרזלוציית Full HD ועומדת על 3840x2160. התקן מוכר בתעשייה כ-UHD 4K, זאת להבדיל מ-DCI 4K שהוא התקן הקולנועי (Digital Cinema Initiatives) לרזולוציה זו העומדת על 4096x2160. כאשר רוכשים טלוויזיה ביתית היא תגיע בתקן UHD 4K וכך גם סרטוני יוטיוב המוצגים ב-4K או סרטי בלו ריי. הבלבול נובע מהדרך שבה התקן החדש הופץ. להבדיל מתקן ה-Full HD לרזולוציה 1920x1080 שהופרד מהתקן הקולנועי 2K שלו רזולוציה של 2048x1080. התקן של Ultra HD הופץ תחת השם 4K ורבים לא מבחינים בהבדל.
כל מקורות האור המגיעים לחדר –  אור יום שמגיע מהחלון והתאורה המלאכותית בבית. איכות התמונה בכל סוגי התצוגה מושפעת במידה כלשהי מהתאורה הסביבתית.
זהו המרחק בין הצופה לתצוגה, נתון המשמש לבחירת גודל מסך או גודל תצוגה מתאים. ההמלצה הבאה לחישוב מרחק הצפייה היא כללית, ויכולה להשתנות בהתאם להעדפות הצפייה של כל אחד. על מנת לחשב את גודל המסך המתאים, כופלים את מרחק הצפייה (במטרים) ב-15. לדוגמה, במרחק של כ-3 מטרים יתאים מסך בגודל הקרוב ל-45 אינטש מבין הגדלים הקיימים בשוק - בין 42 ל-55 אינטש.נתון נוסף המשפיע על בחירת גודל המסך הרצוי הוא מקור השידור. אם מקור השידור הוא בהפרדה גבוהה (HD), ניתן לבחור מסך גדול יותר או לשבת מעט קרוב יותר למסך.
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
3
תלת ממד

מסכים תומכי 3D כבר אינם יקרים כמו שהיו בעבר, אך הפופולאריות של הטכנולוגיה דווקא דעכה, וכיום היא נפוצה יותר בבתי קולנוע ופחות בבית.


ישנן שתי שיטות עיקריות להצגת תכני תלת ממד, באחת המשקפיים הם אקטיביים ובשנייה הם פסיביים. לא נתעכב כאן על הטכנולוגיות שמאחורי השיטות, אך נזכיר את היתרונות והחסרונות של כל שיטה:


משקפיים אקטיביים: לרוב גדולים וכבדים יחסית, ופועלים על סוללה (נטענת ישירות מהמשקפיים עם כבל USB או ניתנת להחלפה). הם נוטים להחשיך מעט את התמונה ורגישים לשינוי זווית הראש. כפי שניתן לראות בתמונות, המשקפיים האקטיביים מחשיכים בכל שבריר שנייה עין אחת כדי לקלוט את התמונה המתאימה לעין השנייה, וקצב ההחלפה בין העיניין נקלט כאות מהמסך בטכנולוגיית RF או Bluetooth, כאשר השיטה השנייה איכותית ורציפה יותר ופחות מושפעת מהפרעות ממכשירי חשמל אחרים בסביבה. היתרון הבולט של מסכים עם משקפיים אקטיביים הוא שניתן לצפות ברזולוציית המסך מלאה. מחירו של זוג נוסף עלול להגיע לכמה מאות שקלים. משקפיים פסיביים: משקפיים פשוטים, קלי משקל, ללא רכיבי אלקטרוניקה וללא צורך בטעינה. מבוססים על הרעיון של משקפי התלת-ממד הישנים בצבעי אדום וכחול, אלא שבמקום שצבעים שונים ייחסמו מכל עין, המסך מחלק את התמונה לשניים וכל עין רואה למעשה רק כל שורה שנייה במסך. הם אינם מכהים את התמונה ומאפשרים צפייה גם ממרחק רב ומזוויות מגוונות. חסרונם הוא שרזולוציית המסך יורדת למחצית (540 שורות רוחביות במקום 1080 במסכי Full HD). לכן, חשוב מאוד לוודא במסכים אלה שמרחק הצפייה מהמסך יהיה מספיק כדי שלא ניתן יהיה להבחין בכך. מחירו של זוג נוסף מגיע לעשרות שקלים בודדים בלבד, וניתן לרכוש גם משקפיים חסרי מסגרת בתצורת תופסן, להרכבה על משקפי הראייה. 

מסך עם משקפי תלת-ממד פסיביים יתאים לצפייה משפחתית של כמה אנשים במקביל, משום שהמשקפיים זולים מאוד, קלים ואינם דורשים טעינה. לצפייה אישית או בזוג, מסך עם משקפיים אקטיביים יספק חדות תמונה גבוהה יותר. בקשו להרכיב את המשקפיים לפני הרכישה ולבדוק האם הם נוחים לכם, לא מכבידים ולא מפריעים למשקפי הראייה שלכם.


תכני תלת-ממד: מרבית הסרטים, הסדרות ושידורי הטלוויזיה השונים משודרים בדו-ממד רגיל, אך ניתן למצוא תכנים בתלת-ממד, במיוחד בדיסקים מסוג Blu-Ray. קחו בחשבון שתצטרכו לרכוש גם מכשיר שקורא דיסקים כאלה כדי לצפות בתכני תלת-ממד, או מזרים-מדיה תומך.


חלק מהמסכים מסוגלים לבצע המרה בזמן אמת של תכנים רגילים לתלת-ממד. לא בכל המקרים זה פועל כהלכה, ובעוד שבחלק מהמסכים האפקט מרהיב – באחרים הוא מאכזב וכמעט ואינו ניכר. מומלץ מאוד לבקש להתרשם בעצמכם ממנגנון ההמרה כדי לראות האם הוא אכן מוצלח.

איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
4
מסך קעור

מבנה קעור של מסך הטלוויזיה הוא אחד החידושים האחרונים בתחום הטלוויזיות.


מסך קעור מעניק, לדברי החברות שמקדמות את הטכנולוגיה, חוויית צפייה עשירה וחיה יותר. צורתו הקעורה יוצרת תחושת עומק שכמו מושכת את הצופה פנימה. התמונה נראית מציאותית יותר ומזכירה תלת-ממד, קצת בדומה לאופן שבו העין האנושית רואה את העולם. גם יחס הניגודיות במסך קעור גבוה יותר - הצבעים נראים ברורים ומלאי חיות והגוונים הכהים מובחנים יותר. בנוסף, זווית הצפייה האופקית גדולה יותר, כך שניתן לצפות במסך מהצד בלי לאבד מבהירות התמונה ומהפרטים שלה.
אבל למסך קעור יש גם חסרונות: מסכים קעורים סובלים מהשתקפות גבוהה יחסית, מה שאומר שכדי ליהנות מתמונה טובה יש להימנע מתאורה ישירה על המסך. כמו כן, זווית הצפייה האנכית נמוכה יותר, דבר המחייב להתקין את המסך בגובה העיניים, ועשוי להגביל את אפשרות ההתקנה של המסך. חיסרון נוסף של מסך קעור, חוץ ממחירו הגבוה מאוד בהשוואה למסך שטוח, הוא שכדי לחוות את יתרונותיו של המסך הקעור עליו להיות די גדול (60 אינטש ויותר), ומרחק הצפייה ממנו צריך להיות בגבולות המרחק המומלץ.


המלצתנו היא לחכות עד שהטכנולוגיה תבשיל יותר ותתגבר על חסרונותיה, ולבטח גם תהיה פחות יקרה.

מסך קעור מעניק חוויית צפייה עשירה וחיה יותר. התמונה נראית מציאותית יותר ומזכירה תלת ממד, קצת בדומה לאופן שבו העין האנושית רואה את העולם. גם יחס הניגודיות במסך קעור גבוה יותר - הצבעים נראים ברורים ומלאי חיות והגוונים הכהים מובחנים יותר. בנוסף, זווית הצפייה האופקית גדולה יותר, כך שניתן לצפות במסך מהצד בלי לאבד מבהירות התמונה ומהפרטים שלה.   אבל למסך קעור יש גם חסרונות: מסכים קעורים סובלים מהשתקפות גבוהה יחסית וזווית הצפייה האנכית נמוכה יותר. בנוסף, כדי לחוות את יתרונותיו של המסך הקעור עליו להיות די גדול (60 אינטש ויותר) ומרחק הצפייה ממנו צריך להיות בגבולות המרחק המומלץ.
מסך קעור מעניק חוויית צפייה עשירה וחיה יותר. התמונה נראית מציאותית יותר ומזכירה תלת ממד, קצת בדומה לאופן שבו העין האנושית רואה את העולם. גם יחס הניגודיות במסך קעור גבוה יותר - הצבעים נראים ברורים ומלאי חיות והגוונים הכהים מובחנים יותר. בנוסף, זווית הצפייה האופקית גדולה יותר, כך שניתן לצפות במסך מהצד בלי לאבד מבהירות התמונה ומהפרטים שלה.   אבל למסך קעור יש גם חסרונות: מסכים קעורים סובלים מהשתקפות גבוהה יחסית וזווית הצפייה האנכית נמוכה יותר. בנוסף, כדי לחוות את יתרונותיו של המסך הקעור עליו להיות די גדול (60 אינטש ויותר) ומרחק הצפייה ממנו צריך להיות בגבולות המרחק המומלץ.
מסך קעור מעניק חוויית צפייה עשירה וחיה יותר. התמונה נראית מציאותית יותר ומזכירה תלת ממד, קצת בדומה לאופן שבו העין האנושית רואה את העולם. גם יחס הניגודיות במסך קעור גבוה יותר - הצבעים נראים ברורים ומלאי חיות והגוונים הכהים מובחנים יותר. בנוסף, זווית הצפייה האופקית גדולה יותר, כך שניתן לצפות במסך מהצד בלי לאבד מבהירות התמונה ומהפרטים שלה.   אבל למסך קעור יש גם חסרונות: מסכים קעורים סובלים מהשתקפות גבוהה יחסית וזווית הצפייה האנכית נמוכה יותר. בנוסף, כדי לחוות את יתרונותיו של המסך הקעור עליו להיות די גדול (60 אינטש ויותר) ומרחק הצפייה ממנו צריך להיות בגבולות המרחק המומלץ.
מסך קעור מעניק חוויית צפייה עשירה וחיה יותר. התמונה נראית מציאותית יותר ומזכירה תלת ממד, קצת בדומה לאופן שבו העין האנושית רואה את העולם. גם יחס הניגודיות במסך קעור גבוה יותר - הצבעים נראים ברורים ומלאי חיות והגוונים הכהים מובחנים יותר. בנוסף, זווית הצפייה האופקית גדולה יותר, כך שניתן לצפות במסך מהצד בלי לאבד מבהירות התמונה ומהפרטים שלה.   אבל למסך קעור יש גם חסרונות: מסכים קעורים סובלים מהשתקפות גבוהה יחסית וזווית הצפייה האנכית נמוכה יותר. בנוסף, כדי לחוות את יתרונותיו של המסך הקעור עליו להיות די גדול (60 אינטש ויותר) ומרחק הצפייה ממנו צריך להיות בגבולות המרחק המומלץ.
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
5
חיבורים ותאימות לשידורי טלוויזיה

המסך מצויד במגוון כניסות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים, סטרימר ועוד.


רוב החיבורים נמצאים בגב המסך. חלקם עשויים להימצא בצד או בחזית, ובטלוויזיות דקות במיוחד החיבורים עשויים להימצא בתיבה נפרדת דמוית סאונד-בר. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים, דיסק-און-קי וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.


סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר (במפרטים מסוימים מופיעים חלק מהחיבורים כתמיכה באותות).


   (A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר, המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולהעדיף מסך עם חיבורים איכותיים יותר.
   Scart (21 פינים) חיבור מתקדם יותר, המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.

  S-Video  חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.
  Component חיבור וידיאו ברמה גבוהה ואיכותי מקודמיו ולכן המומלץ ביותר מבין הארבעה. מפריד את הבהירות לערוץ אחד, ואת הוידיאו לשני ערוצים. 

  D-sub ,VGA) RGB)  חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.
    DVI חיבור דיגיטלי שתומך בהפרדה גבוהה, אך עדיף להשתמש בחיבור HDMI שמעביר גם אות אודיו ולא רק וידיאו. חיבור DVI נמצא במחשבים, בנגני DVD ובמגברים.
   HDMI חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. ברוב המסכים כיום יש 4 חיבורים כאלה, כך שניתן לחבר אליהם יותר מאביזר אחד התומך בחיבור הזה.
   S/PDIF – יציאת שמע דיגיטלית שתומכת בהעברת שמע רב-ערוצי. מיועדת לחיבור המסך לרסיבר כדי להשמיע את הסאונד במערכת שמע חיצונית במקום ברמקולים המובנים במסך.
  חריץ לכרטיס זיכרון חריץ שנמצא על פי רוב בפאנל החיבורים הצידי של המסך ומאפשר הצגה של התמונות מהמצלמה הדיגיטלית על המסך. כמעט תמיד התמיכה היא בכרטיסי SD ו-SDHC בלבד.


• USB – באמצעות שקע USB ניתן לחבר אל מסך הטלוויזיה מכשירים חיצוניים בעלי חיבור זה, וכן כונן זיכרון נייד (דיסק-און-קי) לצורך הצגת קובצי וידיאו, מוזיקה ותמונות.

   LAN – חיבור מסוג RJ-45 לרשת קווית. נועד להזרמת תכני מולטימדיה מהרשת הביתית או מהאינטרנט ישירות למסך.
תאימות לשידורי טלוויזיה – שלוש שיטות השידור המקובלות בעולם הן PAL, הנהוגה בישראל; NTSC, הנהוגה בארצות הברית; ו-SECAM, הנהוגה במזרח אירופה ובצרפת. הנתון רלוונטי בעיקר עבור מי שמביא מחו"ל מכשירים שמיועדים להתחבר למסך הטלוויזיה, כגון קונסולת משחקים, נגן DVD וכדומה. מסך שתומך בשלוש השיטות נקרא מולטיסיסטם.

המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
חיבור להעברת אות וידיאו בלבד המפיק תמונה איכותית, הודות להפרדה בין הבהירות לצבע. חיבור זה איכותי מ-composite ופחות איכותי מ-component.
חיבור דיגיטלי שתומך בהפרדה גבוהה (HD). נמצא במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.לחיבור המסך למקור שידור HD, העדיפו את החיבור HDMI.
המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
High Definition Multimedia Interface חיבור דיגיטלי באיכות גבוהה המיועד להעברת תוכן וידיאו ואודיו HD בין מסך הטלוויזיה או המקרן למכשירים תומכים, בהם ממיר של חברות הלוויין והכבלים, רסיבר או מגבר ביתי, מחשב, קונסולות משחקים, נגני HD-DVD ו-Blu-ray ונגני DVD מתקדמים. מומלץ לבחור מסך טלוויזיה בעל שני חיבורי HDMI לפחות.
המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד. ל-USB שלוש גרסאות: USB 1.1 מהדור הראשון שכבר לא קיים בדגמים החדשים, USB 2.0 בעל קצב העברת נתונים המהיר מקודמו פי ארבעים ו-USB 3.0 המהיר שבשלושה.
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
איך לבחור מסך טלוויזיה LED
6
איכות השמע

כדי ליהנות מצליל איכותי, בעיקר בצפייה בסרטים, מופעים או במשחקים, כדאי לחבר את המסך למגבר.


רוב המסכים כוללים צמד רמקולים מובנים, המספקים איכות שמע סבירה לצפייה בשידורי טלוויזיה. מי שמעוניין ברמת שמע גבוהה יותר, יכול לבחור מסך הכולל ארבעה עד שישה רמקולים עם סאב וופר, מובנים או נפרדים.

כדאי לקחת בחשבון שעוביים הדק של מסכי LED רבים גורם לכך שגם הרמקולים המובנים דקים וקטנים, ולכן איכות השמע במסכים כאלה עלולה להיות נמוכה יחסית.

7
תכונות נוספות

יצרני המסכים השונים מספקים שלל תכונות ופונקציות נוספות, חשובות יותר או פחות, הנה כמה מהן:

 

נגן מולטימדיה פנימי: חלק מהמסכים כוללים חיבור USB, שמאפשר חיבור של כונן חיצוני או דיסק-און-קי ונגינה של התכנים ישרות מהמסך. שימו לב שהמצאותו של חיבור USB במסך לא מבטיחה תמיכה בכל סוגי המדיה - מסכים רבים כמאפשרים תמיכה רק בהצגת תמונות או מוזיקה. בנוסף, גם במסכים שמאפשרים נגינת קובצי וידיאו באמצעות חיבור ה-USB, כמעט תמיד התמיכה מוגבלת לפורמטים אחדים בלבד. תמיכה בקבצים ברזולוציית HD אינה מובטחת, אם כי גם לא מאוד נדירה כיום, יחד עם תמיכה בהצגת כתוביות מקובץ נפרד.

חלק מהמסכים מסוגלים לתפקד כמזרימי-מדיה ולהציג קבצים ישירות מהמחשב שלכם דרך הרשת הביתית, באמצעות חיבור LAN.

חיבור לרשת: דגמים מסוימים יכולים להתחבר לרשת האינטרנט, ולהציג תכנים שונים כמו אתרי חדשות, מניות, מזג אוויר, שירותי מוזיקה, אתרי שיתוף וידיאו וכדומה. כדאי לדעת שנכון להיום, לא מדובר בדפדפן אמיתי עם גלישה מלאה באינטרנט, אלא בעיקר בגישה מוגבלת לשירותים קבועים מראש על ידי היצרן.


Ambient Light (תאורה סביבתית): תכונה חדשה יחסית, שמורכבת מנורות LED בצידי המסך המקרינות על הקיר שמאחוריו את הצבע הדומיננטי בסצנה בכל רגע נתון. האפקט גורם לאשלייה כאילו התמונה שעל המסך גולשת אל מחוצה לו, ומרחיב את חוויית הצפייה.


DTT/DVB-T: מסכים רבים כיום כוללים רכיב פנימי לקליטת שידורי הערוצים הדיגיטליים (עידן ) ללא תשלום. מסך עם רכיב כזה מייתר את הצורך ברכישת ממיר דיגיטלי חיצוני (אם כי עדיין מצריך אנטנה), ואם החלטתם לוותר על חבילות הכבלים או הלוויין כדאי לשקול רכישה של מסך הכולל מקלט DVB-T2 - תקן השידורים של עידן .

8
מחיר ואחריות

מחיר: טווח המחירים העיקרי למסכי LED  נע בין 1,000 לעשרות אלפי שקלים, כאשר הנתונים המשפיעים ביותר הם גודל המסך, מערכת ההפעלה (או ממשק הסמארט, כפי שנוהגים לכנות זאת), טכנולוגיית ההארה (Edge או Full), מנגנון החלקת התנועה, תמיכה בתלת-ממד ועוד.


אחריות: אחריות על מסך LED
נעה לרוב בין שנה לשלוש שנים. חשוב לבדוק מי נותן האחריות על המוצר, האם היבואן הרשמי או יבואן מקביל, ובכל מקרה לבחון היטב את תנאי האחריות ולוודא כי היבואן מעניק שירות החלפה ותיקונים אמין ואיכותי.

למידע אודות תקנות הגנת הצרכן לגבי שירות ואחריות למוצרי חשמל לחצו כאן.

המוצרים המבוקשים בקטגוריית טלויזיות

יצרן:Samsung,
גודל מסך:65 אינטש,
High Definition:...,
החל מ- 2,640 ₪
מתוך 56 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:55 אינטש,
High Definition:...,
החל מ- 1,939 ₪
מתוך 57 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:65 אינטש,
High Definition:...,
החל מ- 3,959 ₪
מתוך 54 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:65 אינטש,
High Definition:...,
החל מ- 5,325 ₪
מתוך 48 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלויזיות
הצג הכל >>