חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור מאוורר

עודכן לאחרונה: 28/06/2018
מאווררים מהווים פתרון אוורור מקומי, שאומנם אינו מהווה תחליף של ממש למזגן, אבל בצוק העתים הוא יכול להעניק הקלה מסוימת על עומס החום הארצישראלי. גם אם בביתכם מותקן מזגן, תוכלו ליהנות מיתרונותיו של המאוורר. המאוורר משמש כאמצעי תומך לקירור או לחימום בכל שהוא מספק פיזור יעיל יותר של האוויר, או ממקד את האוויר לאזור הרצוי.   המדריך של WiseBuy יסייע לכם לבחור את המאוורר המתאים לפי השיקולים הבאים:
איך לבחור מאוורר
1
סוג המאוורר

שלושת הסוגים העיקריים של מאווררים הם מאווררים ניידים, מאווררי תלייה ומאווררי תקרה. הבחירה בסוג מסוים תלויה בין היתר בגדול החלל ובשיקולים אסטטיים.

 

מאווררים ניידים: המאווררים הניידים הם הנפוצים ביותר. היתרונות של מאוורר נייד הם האפשרות לשנות את מיקומו בקלות לפי הצורך, מחירו לרוב נמוך יותר ממאווררי תקרה ותלייה, הוא אינו כרוך בהתקנה וניתן לאחסן אותו כשהוא לא בשימוש.

 

איך לבחור מאוורר


מאווררים ניידים קיימים בכמה תצורות: מאווררי שולחן – אלה המאווררים הקלאסיים והוותיקים ביותר, והם לרוב פחות יקרים ממאווררי עמוד וקצת יותר נוחים לניוד ולאחסנה; מאווררי עמוד – כשמם כן הם, מורכבים על עמוד ובכך מעניקים גמישות גבוהה יותר באפשרויות המיקום שלהם, בשל יכולתם לכסות שטח רחב יותר; מאווררי רצפה – מונחים על הרצפה ללא כל הגבהה, ופחות מתאימים לשימוש ביתי; מאווררי מגדל הם סוג חדש יחסית של מאווררי רצפה המתאפיינים בעיצוב ייחודי ובמחיר יקר בהשוואה למאוורר רצפתי ממוצע. מאוורר מגדל תופס פחות מקום ממאוורר רגיל ומצויד בשלל תכונות מיוחדות, אך נוטה להיות רועש ולא בהכרח יעיל יותר מהמאוורר הוותיק; מאווררי מיני הם מאווררים קטנטנים המיועדים לשימוש אישי וממוקד שאותם מניחים על שולחן העבודה או בסמוך למשתמש.


איך לבחור מאוורר

 

מאווררי תלייה: מאווררי תלייה נועדו לשמש במקום קבוע ומוגדר, למשל במטבח או בפינת האוכל, היכן שהצורך באוורור הוא ממוקד וקבוע. ההתקנה של מאווררי תלייה פשוטה בדרך כלל ולרוב כרוכה בקביעת בורג אחד בקיר.

 

מאווררי תקרה: מאווררי תקרה מספקים פתרון אוורור קבוע ויכולים להוות מרכיב דקורטיבי בחלל. על כן הם מוצעים במגוון צבעים ועיצובים, כאשר רבים מהם כוללים גם מנורה להארת החדר. מאווררי תקרה יעילים ושימושיים הן בקיץ והן בחורף, בסייעם לפיזור טוב יותר של האוויר בחלל.  


התקנה של מאוורר תקרה מורכבת יחסית וכרוכה גם בחיבור לחשמל, ולכן מומלץ להיעזר באיש מקצוע לשם כך.

מאווררי רצפה הם מאווררים מונחים על הרצפה ללא כל הגבהה, ופחות מתאימים לשימוש ביתי.
2
התאמת נתוני המאוורר לסביבה

הנתון החשוב ביותר בהתאמת המאוורר לסביבה הוא הגודל של הכנפיים שלו, שנמדד באינץ'.

 

מאווררים ניידים ומאווררי תלייה: ככל שהחלל והמרחק מהמשתמשים גדול יותר, רצוי לבחור במאוורר גדול יותר. למרחק של עד 2 מטרים אפשר להסתפק במאוורר בקוטר של  16-14 אינטש. למרחקים גדולים יותר מומלץ לבחור בקוטר גדול בהתאם. כשמדובר במאווררי מגדל, גודלם נע בין 12 ל-43 אינטש, וגם כאן - ככל שמרחק האוורור הרצוי גדול יותר יש לבחור מאוור גדול בהתאם.


מאווורי תקרה: בבחירת מאוורר תקרה יש לקחת בחשבון את גודל החלל ואת גובה התקרה.

 

איך לבחור מאוורר


התאמה לגודל החלל – כדי שהמאוורר יעניק את הכיסוי המתאים, הקפידו לבחור את המאוורר בהתאם לגודל החדר. ככלל, ככל שהחלל גדול יותר יש לבחור מאוורר בעל קוטר גדול יותר. לחדר בגודל של כ-25 מ"ר, מומלץ לבחור מאוורר בקוטר של כ-52 אינטש.


התאמה לגובה התקרה  – על מנת שמאוורר התקרה יספק רמת אוורור ניאותה, יש להתחשב בגובה התקרה ולהתקין אותו במרחק מתאים ממנה. חלק מהמאווררים מגיעים עם מוט הארכה בגדלים שונים, באופן שמאפשר להתקין את המאוורר במרחק הרצוי מהתקרה. אם התקרה גבוהה מהממוצע, למשל 3.5 מטרים ויותר, מומלץ להתקין את המאוורר במרחק של כ-90 ס"מ מהתקרה. לתקרה בגובה נמוך יחסית של כ-2.5 מטרים יש להתקין את המאוורר בצמוד לתקרה.

 

שימו לב: משיקולי בטיחות, אין להתקין  מאוורר תקרה בגובה שעלול לסכן את האנשים במקום. חשוב להקפיד שהמאוורר יהיה רחוק מספיק, כך שלא יהיה ניתן לגעת בו בידיים, גם כשאלה מונפות אל על.

3
נוחות השימוש

המאווררים השונים מציעים כמה תכונות שעשויים להקל על נוחות השימוש בהם.

 

שלט רחוק: שלט רחוק שמצורף לחלק מהמאווררים מאפשר לתפעל את המאוורר מרחוק, כך שלא תצטרכו להטריח את עצמכם אליו כדי להפעיל ולכבות אותו. עם זאת, מאווררים בעלי שלט רחוק לרוב יקרים יותר מכאלה שאינם מצוידים בשלט, ואם הוא אינו נחוץ לכם באמת, תוכלו לוותר עליו ולחסוך קצת כסף.

 

צידוד: צידוד הוא תנועת המאוורר שמאלה וימינה, תכונה המעניקה כיסוי נרחב של איזור האוורור. מרבית המאווררים כוללים תכונה זו.

 

שינוי זווית המאוורר: ברוב המאווררים ניתן לשנות את הזווית האופקית שלהם כדי לכוון אותם כלפי מעלה או מטה בהתאם לצורך.

4
מחיר ואחריות

מחיריהם של מאווררים ניידים נעים בין 80 שקלים עבור מאווררים קטנים ופשוטים, ועד כמה מאות שקלים עבור מאווררים גדולים בעלי רשת ולהבי מתכת וגוף מוצק שבנוי מחומרים איכותיים.

 

טווח המחירים של מאווררי תלייה נע בין 100 שקלים ל-700 שקלים למאווררים גדולים ועמידים במיוחד.

 

המחיר ההתחלתי של מאווררי תקרה הוא כ-200 שקלים ויכול להגיע ל-1,500 שקלים ואף יותר.

 

אחריות לרוב המאווררים היא לשנה, ובחלק מהמקרים ניתנת אחריות ל-3 שנים – בעיקר למאווררים יקרים במיוחד.

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מאווררים

מאוורר Semicom Brazil 42'' + שלט
Semicom Brazil 42'' + שלט
סוג:מאוורר תקרה,
מותג:Semicom,
קוטר:42 אינץ',
החל מ- 349 ₪
מתוך 15 חנויות
מאוורר Semicom מאוורר תקרה נפתח Angel 42" SM5004/42W
Semicom מאוורר תקרה נפתח Angel 42"...
סוג:מאוורר תקרה,
מותג:Semicom,
קוטר:42 אינץ',
החל מ- 690 ₪
מתוך 8 חנויות
מאוורר Electrostar Star 7 44"
Electrostar Star 7 44"
סוג:מאוורר תקרה,
מותג:ElectroStar,
הספק:48 וואט,
החל מ- 931 ₪
מתוך 11 חנויות
מאוורר Benaton BT7036
Benaton BT7036
סוג:מצנן אוויר,
מותג:Benaton,
תאריך כניסה לאתר:...,
החל מ- 299 ₪
מתוך 5 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מאווררים
הצג הכל >>