חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
לוח כתיבה אלקטרוני Veikk A30 Pen Tablet
יצרן: Veikk
טווח מחירים: 500 - 600 ₪
שטח עבודה: 25x15 ס"מ
רזולוציה: 5080 LPI
סוג החיבור: USB
ציון WiseBuy
8.3
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - לוח כתיבה אלקטרוני Veikk A30 Pen Tablet

לירן עבדי | 20.08.2019
הטוב
  • משטח עבודה רחב
  • התאמה אישית גבוהה
  • קל משקל ונוח לנוע איתו ממקום למקום
הרע
  • עט שמרגיש מעט זול
  • ללא תוכנת איור ייעודית למחשב
  • רגישות מיוחדת שדורשת עקומת למידה
בשורה התחתונה
הוא אמנם לא מדויק, רגיש להחריד או מקצועי כמו משטחי הכתיבה המקצועיים של Wacom אבל עבור סטודנטים לעיצוב גרפי ומאיירים מתחילים – ה-Veikk A30 הוא פשוט כלי מעולה. גוף המשטח דק וקל, השימושיות גבוהה ומחירו הנוח במיוחד הופכים אותו למוצר שלא דורש השקעה גדולה מדי בעבור הרצון להתחיל לאייר, כתחביב או כקריירה של ממש.
הקדמה

ה-VEIKK A30 הוא לוח כתיבה אלקטרוני המיועד למאיירים ומעצבים גרפיים, עם שטח אקטיבי של 25.4 ס"מ רוחב על 15.2 ס"מ אורך, רזולוציה של 5080LPI , קצב העברת נתונים של 250RPS וממשק USB. במארז מצורף עט נטול סוללה עם 4 לחצנים ו-8192 דרגות לחץ. משטח הכתיבה כולל 4 מקשי מגע ומשטח מחוות המתאים למשתמשים ימיניים ושמאליים.נוחות השימוש

(50% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

מידות כל לוח הכתיבה: 33 ס"מ רוחב, 21 ס"מ אורך ו-9 מ"מ גובה, מתוכן חלק נכבד מוענק לשטח האקטיבי: על פני 25.4 ס"מ רוחב ו-15.2 ס"מ אורך ניתן לבצע עריכות עם העט המצורף במארז. משקלו (550 גרם) וצורתו המלבנית והדקיקה מאפשרים לנוע איתו ממקום למקום בקלות והעובדה שהוא מתחבר ב- USB Type-C הפופולרי רק עודדה אותנו עוד יותר להתנייד איתו. גודל שטח העבודה מעולה – לא קטן ולא גדול מדי, בדיוק לפי העדפת זוג המאיירים שהנחנו בפניהם את לוח הכתיבה, שכבר התנסנו בכמה משטחי Wacom בעבר. משמאל לשטח העבודה ממוקמים 4 מקשי מגע, כולל משטח מחוות מלבני ותאורת LED. במארז קיבלנו גם חולץ חודים ו-8 חודים נוספים.


VEIKK A30: למאיירים המתחילים


ההתממשקות מול המחשב ארכה רגע קל: הורדת הדרייבר והתקנתו היא תהליך של בדיוק 20 שניות ולאחר מכן הצלחנו כבר להתחיל לקשקש במסמך חלק שנפתח ב- Photoshop. הלוח מגיע כמובן עם תוכנה ייעודית הניתנת להורדה, כשבין השימושים הפופולריים הם הגדרת שני מקשי העט לרוב השימושים התכופים (הפעלת תוכנה, דאבל קליק, מעבר קדימה/אחורה וכו'), שינוי רגישות מידת הלחץ, מיפוי של משטח הכתיבה לעומת המסך, הגדרת ארבעת מקשי המגע ואפיון מחוות מסך המגע משמאל למשטח – כשגם אותם הצלחנו לתכנת לפי העדפתנו האישית. נראות הממשק מזעזעת וזועקת עיצוב משנות ה-90 בכל פינה אבל לפחות פונקציונלית למדי.

VEIKK A30: למאיירים המתחילים

עוברים לעט, שמרגיש יציב ביד. הוא מספיק עבה מכדי להחזיק בו בבטחה אבל לא מדי כדי שנוחות השימוש לאורך זמן תעייף את היד, למשך לאורך שעה-שעתיים ברצף. שני מקשים פיזיים ממוקמים לאורך העט – המקש העליון משמש מעבר בין כתיבה למחיקה והמקש התחתון משמש כקליק ימיני בעכבר, כברירת מחדל. איכות גוף העט סבירה למדי, כלומר מרגיש שהוא עשוי מפלסטיק קשיח ודי בסיסי – כזה שאמור להספיק ליום-יום אבל בהחלט לא עשוי מאותו חומר של המתחרות היוקרתיות יותר, לא בהרגשה בעת האיור ולא בנראות המסיבית שלהם לעומתו. להפתעתנו, כן חשוב להוסיף שהוא מגיע עם נרתיק נשיאה תפור ונאה למדי.

VEIKK A30: למאיירים המתחילים
VEIKK A30: למאיירים המתחילים

לוח הכתיבה A30 תומך ברוב תוכנות העיצוב הגרפי הפופולריות כמו Photopshop, Illustrator, Krita – ובכולם לא חווינו אף בעיות. כאמור; פשוט חיברנו את משטח הכתיבה לשלושה מחשבים שונים וכולם זיהו בשניות את המשטח ובפחות מדקה העכבר כבר זז לפי תנועת העט. כן הרגשנו בחסרונה של איזושהי תוכנת איור שתגיע עם המשטח, גם אם חובבנית ופשוטה – אבל אין בנמצא. גובה קריאה מקובל של 10 מ"מ מאפשר לרחף מעל המשטח בבטחה ונקישה על המשטח עצמו כבר יבצע את הבחירה. קיימת גם תאימות מלאה לימיניים ושמאליים – כל שנותר למשתמש זה פשוט לסובב את הלוח לצד הנוח אליו והכפתורים ושאר השימושים משנים את הכיוון גם הם, כמובן לא לפני שהגדרנו זאת בממשק התוכנה.

ביצועים

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

על הנייר הנתונים מרשימים מאוד, במיוחד כשמתחשבים בתג המחיר הנוח שהוצמד אליו: 8192 דרגות לחץ נחשב לנתון מתקדם מאוד שאותו פגשנו במשטחי Wacom שעולים פי כמה ממנו וגם שוקלים יותר. קצב העברת נתונים עומד על 250RPS, מעט יותר גבוה מה-200RPS הסטנדרטי. הדבר אומר מהירות תגובה גבוהה המאפשרת איורים מהירים ונטולי פספוסים או "שיהוקים" מצד המערכת. גם הרזולוציה גבוהה, שעומדת על 5080LPI – והדבר אומר כמובן איורים יותר ריאליסטיים, איכותיים ופחות מפוקסלים. 


VEIKK A30: למאיירים המתחילים

VEIKK A30: למאיירים המתחילים

VEIKK A30: למאיירים המתחילים


מידת הרגישות הנדרשת מהמשתמש מספקת – כלומר החיווי הנדרש מהיד שלנו היה הגיוני ולא דרש שימוש בלתי סביר כדי להעביר לעט את המסר "אנחנו רוצים פס יותר עבה". עניין שלא היה אפשר להתעלם ממנו הוא חוד העט: הוא נע מאוד בבסיסו ובניגוד לעטי איור אחרים שבדקנו, אין לו את הרגישות הטיפוסית כשמגיעים לכלים השונים בסרגל הכלים הצדי של פוטושופ, למשל. התופעה מורגשת בעיקר ברעידות קלות אך מורגשות מאוד. מלבד אלו חשוב גם לדעת שיש עקומת למידה טיפוסית של רגישות העט – אך מדובר בעניין שגרתי למדי כשמגיעים לכל מכשיר כתיבה דיגיטלי כך שהעניין די מקובל.


VEIKK A30: למאיירים המתחילים


ביקשנו ממאייר מקצועי לצייר את פרצוף כותב שורות אלו באמצעות משטח הכתיבה. כל פירוט השיער העליון והשרבוטים בזקן, ההצללות וצורת הפנים – בוצעו עם ה-A30. הצביעה בוצעה עם תוכנת אילוסטרייטור שעדיפה למילוי גוונים בשטחים גדולים כמו אלו. ההערות הבולטות נגעו לרגישות העט והנוחות לאחוז בו לאורך זמן, בעיקר בשל עוביו שמעט יותר רחב מזה של עטי Wacom הפופולריים יותר. עוד שימוש שעזר לנו היה תכנות מקשי העט ל-Undo (הפונקציה Ctrl+Z) כדי לחזור אחורה בכמה צעדים ולתקן פספוסים קלים.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image