חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מצלמה לרכב Proof FR300
רזולוציה: Full HD
עדשה: דו כיוונית
רזולוציית וידאו: 1920x1080 פיקסל
קצב פריימים: 25 fps
זווית עדשה: 140 מעלות
סוג כרטיס זיכרון: Micro-SD
חיישנים: חיישן G
חיבורים: Wi-Fi
ציון WiseBuy
8.4
דירוג הגולשים
(2 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Uriel 14.03.21
weissmanitay 02.10.20
gioralife94 01.10.20
slwmdnynw6 25.09.20
רועי א 11.04.20
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מצלמה לרכב Proof FR300

גיא לוי | 10.03.2020
הטוב
  • ערכה הכוללת 2 מצלמות
  • חיבור סלולרי לשליטה וצפייה מרחוק
  • התקנה קלה
  • אפליקציה נוחה ואינטואיטיבית
הרע
  • איכות המצלמה המשנית - בינונית
  • מחיר לא זול
  • מצלמה ראשית ללא מסך
בשורה התחתונה
תמורת נוחות התפעול, שתי המצלמות והחיבור הסלולרי, אתם משלמים לא מעט כסף. אבל ברגע שהחלטתם לשלם - קיבלתם מוצר טוב, יעיל, והכי חשוב, הוא יהיה שם כשתצטרכו אותו. מצלמת ה-Proof היא לא המצלמה האיכותית ביותר בשוק המצלמות והיא לבטח לא הזולה ביותר, אבל הפתרון הכולל שהיא נותנת הוא נוח, איכותי ובעיקר עונה על הדרישות החשובות ביותר בתחום.
הקדמה

רובנו נתקלים בשנים האחרונות ביותר ויותר סרטונים המגיעים ממצלמות המותקנות ברכבים. בין אם זה תיעוד של תאונת דרכים, אירועים נדירים שהתרחשו בקרבת הרכב או אפילו עימותים עם אנשי חוק או כל גורם אחר. נוכחות המצלמה מגנה על האנשים ברכב מסיבוכים שנגרמים מחילוקי דיעות על אופי הנהיגה, מעורבות הרכב המצולם ועוד.


חברת Proof מציעה פתרון מקיף וכולל לתיעוד הנסיעה ברכב שלנו - מכמה זוויות שונות. בדקנו את המוצר וניסינו להבין האם תמורת המחיר הלא זול שנדרש עבורה, מצדיק את שלמות הפתרון שהיא מעניקה.

איכות הצילום

(60% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

מצלמת הרכב של חברת Proof כוללת 2 יחידות צילום:


Proof FR300: עונה על הכל, לא בזול


המצלמה הראשית, זו שמיועדת לצלם את הדרך בה הרכב נוסע מקדימה. מצלמה עם חיישן מסוג XC7022, שמסוגל לצלם באיכות FHD והיא עושה את העבודה היטב באופן יחסי. הצילומים באור יום ברורים וחדים, כשאפשר לזהות מספרי רישוי של רכבים אחרים בסביבתכם באופן קל ונוח.


בחברת Vision הוסיפו לחיישן הראשי גם יכולות של צילום לילה באמצעות שיפורי תוכנה, כך שצילומי הלילה גם איכותיים למדי וניתן גם בהם לשלוף בקלות את רוב הנתונים שנמצאים בווידאו כמו למשל פרצופים, מספרי רישוי ואפילו תמרורים ושלטי אזהרה.


Proof FR300: עונה על הכל, לא בזול


המצלמה השנייה היא כבר פשוטה מעט יותר והיא מצלמת באיכות HD בלבד, ואת זה ניתן לראות מייד כשמסתכלים על ההבדלים בין המצלמות. הגרעיניות של הצילום גבוהה יותר והמצלמה תתקשה הרבה יותר מאחותה - כשמדובר בשעות הלילה בהן המצלמות נסמכות על הרכיבים שלהן ועל תאורת הרחוב. במקרים בהם נתקלים בפנס רכב בוהק או מקור אור אחר, הצילום נפגע וקשה לראות את הפרטים החשובים אבל באופן כללי, ברוב המקרים גם בתנאי אור חשוכים יחסית - עדיין אפשר לשלוף נתונים מהצילום.


זווית הצילום במצלמות ה-Proof הן 140 מעלות וזה טיפה צר לטעמנו, במיוחד כשבשוק מסתובבות מצלמות עם זוויות של 160 מעלות. זה לא הופך את הצילום ללא יעיל, אבל בהחלט היינו מרוצים אם הזווית הייתה מעט יותר רחבה.

נוחות השימוש

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ההתקנה של המצלמה הזו חייבת להתבצע אצל משווק המצלמה, מכיון שיש צורך להעביר חוטי חשמל גם אל החלק האחורי של הרכב, משימה שבדרך כלל לא מיועדת לנהג הרכב, אבל ההתקנה עצמה לא אורכת זמן רב, ותוכלו לצאת לדרך, מצויידים בשתי מצלמות רכב - בתוך פחות משעה.


Proof FR300: עונה על הכל, לא בזול


אחת התכונות הבולטות במצלמה של חברת Proof, ומה שמעניק לה יתרון גדול למדי על מצלמו של חברות מתחרות - היא היכולת הסלולרית שיש למצלמה. מלבד כרטיס הזיכרון ורכיבי ה-GPS וה-WiFi, נוכל למצוא בערכה גם כרטיס סים המיועד לתקשורת עם המצלמה מרחוק.


Proof FR300: עונה על הכל, לא בזול


זה אומר שמכל מקום בעולם שיש בו אינטרנט סביר, תוכלו לראות את סביבת הרכב מבעד לשתי עדשות מצלמה, הקדמית והאחורית. אופציית החיבור מרחוק נועדה בעיקר לאפשר לבעל הרכב לראות את סביבת הרכב בזמן אמת ומלבד תמונת הווידאו שהמצלמות מאפשרות לראות, המצלמה גם מצוידת בחיישן ג'יירו - מה שאומר שתוכלו לקבל התראה בזמן אמת על כל תזוזה של הרכב. בין אם זו מכה מרכב אחר, ונדליזם מצד אנשים אחרים, או אפילו ניסיון גניבה של הרכב. האפליקציה שולחת התראה חמה לנייד של בעל הרכב, בליווי מפה המעדכנת היכן הרכב נמצא ובליווי שתי תמונות אשר צולמו על ידי כל אחת מהמצלמות ברגע שהחיישן החל להתריע על תזוזה.


Proof FR300: עונה על הכל, לא בזולואם כבר דיברנו על האפליקציה המצורפת, אז נוכל לספר לכם שהיא נוחה ואינטואיטיבית למדי, אם כי ישנה הרגשה שהיא יכולה להיות קצת יותר יציבה או מהירה. האפליקציה מאפשרת לכם להפעיל מרחוק את שתי מצלמות הווידאו, עם אפשרות מעבר נוחה בין המצלמה הקדמית לאחורית. ניתן להוסיף כמובן עוד מצלמות למערך צילום שקיבלתם בזמן הרכישה.


מלבד זאת תמצאו באפליקציה גם גישה לאירועים החריגים שנרשמו ונשלחו, היסטוריית GPS שיכולה להראות למשתמש מלבד המיקום הנוכחי של הרכב, גם את המסלולים השונים בהם נסע והן את כמות הקילומטרים המצטברת שנסע. כמובן שתמצאו שם גם גישה לכל הקבצים שהחלטתם לצלם מרחוק (וידאו או תמונת סטילס) ואת ההגדרות השונות של המצלמה.מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מצלמות לרכב
הצג הכל >>