חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שלט רחוק Sensibo Sky
יעוד: למזגנים
ציון WiseBuy
9.1
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - שלט רחוק Sensibo Sky

צחי הופמן | 23.04.2017
הטוב
  • שליטה חכמה במזגנים בבית
  • חיווי טמפרטורה
  • זיהוי אוטומטי לכיבוי המזגן (כאשר המשתמש עוזב את הבית)
  • שליטה קולית עם אמזון Echo
  • לא דורש סוללות (שיפור לעומת הדור הקודם)
הרע
  • לא כל תכונות השלט רחוק המקורי קיימות
בשורה התחתונה
בשורה התחתונה, הקיץ כבר כאן, סנסיבו Sky הופך כל מזגן, אפילו הכי מיושן לחכם. הוא מאפשר הפעלה מרחוק באמצעות הסמארטפון, קביעת תוכניות עבודה, שליטה במספר מזגנים בו זמנית ואפילו כיבוי אוטומטי כאשר יוצאים מהבית. מדובר בדרך נוחה מאוד להפוך את השליטה באקלים הביתי שלנו לחכמה ובמיוחד למי שמחזיק את העוזרת הקולית של אמזון. המחיר של המוצר לא זול, אבל אם מסתכלים על החסכון בעקבות השארת מזגן פעיל גם שלא נמצאים בבית, הוא הופך ליותר אטרקטיבי.
הקדמה

שנים רבות אנחנו שומעים על בתים חכמים, האינטרנט של הדברים (IOT) ועוד שלל מילות באזז. הסטארט אפ סנסיבו הישראלי השיק לאחרונה את הדור החדש לאביזר השליטה שלו במזגנים בבית - Sky.  המוצר של סנסיבו, הופך כל מזגן מיושן למזגן חכם וגם אמור לחסוך 40% מצריכת החשמל. הדור החדש מציע שיפור משמעותי לעומת הדור הקודם.התקנה

(15% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

בסנסיבו שיפרו משמעותית את חוויית ההתקנה של המוצר שלהם. בעוד שבדור הקודם המשתמש היה חייב לרכוש Hub המתחבר לנתב ומאפשר את החיבור לרשת האינטרנט, בדגם ה-Sky אין כבר צורך ב-Hub. ה-Sky מתחבר ישירות ל-WiFi הביתי. מעבר להתקנת האפליקציה (עליה נרחיב בהמשך), יש צורך בצילום קוד ה-QR או הקלדת המספר/אותיות המופיעות עליו. בדגם הקודם ה-QR היה גדול ובולט יותר, כאן זו משימה קצת יותר קשה, אבל אפשרית במאמץ קטן. במיוחד שכבל החשמל מעט מסתיר את ה-QR.


Sensibo Sky: הופך כל מזגן לחכם


 

את ה-Sky צריך להניח באותו חדר בו נמצא המזגן, כל עוד הוא בטווח עין עם עינית האינפרה של המזגן. סנסיבו שילבה מדבקה עמידה להדבקת ה-Sky על הקיר או באמצעות מתלה (בדומה לתמונה). חשוב לזכור, שיש צורך לשים את ה-Sky במקום הקרוב לנקודת חשמל. בדגם הקודם, הסנסיבו פעל על סוללות, שמצד אחד הציקו מאוד בהחלפה שלהן (פעם בכחצי שנה - שמונה חודשים), אבל מצד שני, אפשרו להדביק את הסנסיבו על המזגן או על הקיר, ללא נקודת חשמל קרובה. לטעמנו, החלופה שסנסיבו עשו עדיפה. רכישת סוללות היא תמיד דבר מציק.

נוחות השימוש

(50% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

הקסם בסנסיבו הוא בחיבור כל המזגנים בבית למערכת אחת ולא רק במזגן בודד. סנסיבו יודע לזהות אם המשתמש נמצא בבית (דרך האפליקציה), כך הוא מכבה או מדליק את המזגן. היתרון במזגנים המחוברים לרשת, הוא כמובן היכולת לשלוט בהם מרחוק. הדבר חשוב בעיקר לכיבוי/הדלקת המזגן. בסנסיבו אפילו לא צריך לעשות את זה. האפליקציה מבצעת את הפעולה הזו בשבילנו.

 

לאחר ההתקנה הראשונית, גם אם מחליטים לוותר על הפעלה אוטומטית של המזגן (על-ידי מיקום), האפליקציה בסמארטפון הופכת להיות השלט רחוק. החסרון במקרה הזה, שאם דייר אחר בבית, החליט להפעיל או לכבות את המזגן מהשלט הרחוק הרגיל, האפליקציה לא תדע על כך. לכן סנסיבו הוסיפו אופציית סנכרון לה צריך להגיד אם המזגן עובד/כבוי (רק בתנאי שמשתמש אחר מפעיל את המזגן מהשלט הרגיל).


Sensibo Sky: הופך כל מזגן לחכם


 

אצלנו בבית יש שלושה מזגנים, שניים ישנים של LG והשלישי דגם יחסית חדש של תדיראן. הזיהוי של שלושת המזגנים נעשה במהירות דרך האפליקציה, אבל במזגן של תדיראן היה חסרון. בתדיראן כוללים בשלט הרחוק שלהם אפשרות להגברת עוצמת המזגן בשם "טורבו". זו לא קיימת בסנסיבו (או לפחות אנחנו לא מצאנו אותה).

 

כדאי לציין, שמשתמשים המחזיקים בבית את העוזרת קולית של אמזון - אלכסה. יכולים להפעיל חלק מהאופציות של המזגן בהפעלה קולית בשפה האנגלית. 

אפליקציה

(35% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

האפליקציה של סנסיבו מתעדכנת כל מספר חודשים בפיצ'רים חדשים. אנחנו בדקנו את האפליקציה על גבי מספר מכשירי אנדרואיד. האפליקציה כוללת ממשק בשפה האנגלית (למרות שהחברה ישראלית), אבל עדיין אפשרית להפעלה גם למי שמתקשה באנגלית. ההגדרה הראשונית מאפשרת לבחור את המזגן, לשים אייקון המציין באיזה חדר הוא ממוקם (חדר השינה, הסלון או חדר הילדים), ניתן גם להוסיף טקסט בעברית המציין את הפרטים הללו.


Sensibo Sky: הופך כל מזגן לחכם

 

ליד כל מזגן מופיעה הטמפרטורה בחדר, אחוז הלחות וגם כפתור המאפשר להפעיל/לכבות את המזגן במהירות. לחיצה על אייקון המזגן לוקחת אותנו לתפריט של אותו מזגן. ניתן להגדיר אם רוצים טמפרטורה חמה או קרה ולהגדיר טיימר. בתפריט הראשי של האפליקציה ניתן לקבוע שעון מעורר למזגנים בחדרים השונים. ניתן להגדיר טמפרטורה וימים שהפעולה הזו תחזור על עצמה. למשל, לכוון את הפעלת המזגן בבוקר בחדר השינה והילדים. ניתן גם להגדיר שהמזגן יכבה בשעה מסוימת, למקרה ששוכחים לכבות אותו כאשר יוצאים מהבית בבוקר.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image