חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
רמקול Kef LS50
6,690 - 3,980 ₪
רמקול Sonos SUB
7,190 - 2,949 ₪
רמקול B&W 685S2
3,989 - 2,700 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחון את צליל הרמקולים בחנות

עודכן לאחרונה: 03/01/2021
יהיו הנתונים הטכניים של הרמקול מרשימים ככל שיהיו, כדי להתרשם מהצליל ולבחור את הרמקול המתאים ביותר, כדאי מאוד, שלא לומר חובה, להאזין לו לפני הקנייה. לכל רמקול יש אופי או גוון צליל הייחודי לו, ולכל מאזין טעמו האישי ומידת חיבתו לצליל זה או אחר, לכן חשוב להאזין למספר רמקולים ולבחור את הצליל המועדף. 

המדריך הבא יסייע לכם להעריך את הצליל של הרמקולים בחנות.
איך לבחון את צליל הרמקולים בחנות

לפני שמתחילים להאזין לרמקולים, יש כמה כללים שחשוב להקפיד עליהם:

1.מומלץ מאוד לגשת לחנויות סאונד מתמחות. חנויות כאלה מחזיקות מבחר של דגמים איכותיים, והצוות במקום בדרך כלל מיומן ואמון על התחום ולכן יוכל להעניק לכם ייעוץ מקצועי.  

 

2. הגדירו את התקציב המיועד לרמקולים והשתדלו לבחור רמקול של יצרן המתמחה ביצור רמקולים.

 

3. התרכזו בביצועים הקוליים של הרמקול ולא בצורתו החיצונית. אם המגבר שברשותכם נמצא בחנות בקשו להאזין לרמקולים דרכו. הביאו דיסקים מוזיקליים מהבית, או סרטי DVD שאתם מכירים היטב, והימנעו מאזנה למוזיקה שמציע איש המכירות.


איך לבחון את צליל הרמקולים בחנות

 

4. השוו בין שלוש מערכות רמקולים בלבד. התמקדות בשלוש מערכות שונות ולא יותר, תבטיח בחירה שקולה. הקפידו שמערכות הרמקולים השונות יחוברו לאותו מגבר ובצעו את ההשוואה בדרך הבאה: האזינו לשתי מערכות רמקולים והשוו ביניהן, ואת המערכת הנבחרת מתוך השתיים השוו למערכת שלישית.

 

5. האזינו לרמקולים מאותו המרחק שבו אתם צפויים להאזין להם בבית. הקדישו 20-15 דקות האזנה לכל מערכת רמקולים..

 

כך תאזינו לרמקולים

בקשו להגביר את הרמקולים לעוצמה גבוהה מאוד, בדקו אם אתם יכולים ליהנות מהצלילים המתנגנים ללא תחושת כאב באוזניים, ושעיוותי הצליל אינם מוגזמים. רמקולים טובים יאפשרו האזנה ארוכה בעוצמות גבוהות, ללא פגיעה במגבר, ברמקולים או במאזין.

 

לבסוף בדקו האם הרמקול בעל יכולת דינמית טובה, כלומר האם הוא עובר בצורה חלקה בין קטע חלש לרועש (רצוי במוזיקה קלאסית), או בין מוזיקת רקע חרישית בסרט לאפקט מלא עוצמה; רמקול טוב יעשה זאת ללא מאמץ.


איך לבחון את צליל הרמקולים בחנות

 

שלוש קבוצות התדרים המרכיבות את אופיו הצלילי של הרמקול הן בס, מיד וטרבל. ננסה לתאר במילים כיצד אמורה להישמע כל קבוצה המופקת בידי רמקול טוב.

 

בס: צלילי הבס הם הצלילים הנמוכים. רמקול טוב יפיק בס עמוק ומדויק. במידה שהבס נשמע עמום, מרוח, מוגזם, או כזה שנשמע אותו דבר ואינו משתנה בכל קטע מוזיקלי, דעו כי הרמקול אינו מצטיין בתחום זה.

 

מיד: צלילי המיד הם הצלילים האמצעיים. אלו דומיננטיים בהאזנה לכלי מיתר, פסנתר ולקול האנושי. רמקול טוב יפיק צלילים מאוזנים ורכים בתחום זה. הפקה טובה של תדרי האמצע תשפר את עומקה ונוכחותה של תמונת הסאונד הכללית.

 

טרבל: צלילי הטרבל הם הצלילים הגבוהים. רמקול שאינו מפיק את הצלילים הגבוהים בצורה טובה, ישמע כואב ולא נעים לאוזן, דבר העלול להפוך אותו ללא כדאי לרכישה, גם אם שאר תחומי התדרים יופקו בצורה טובה.


איך לבחון את צליל הרמקולים בחנות

 

רמקול טוב יפיק את כל שלושת תחומי התדרים, בצורה טובה או בהבדלים קטנים מאוד באיכותם. חשוב לזכור כי רמקול איכותי אמור להפיח חיים במוזיקה, ולגרום לה להישמע חיה בכל עוצמה, ולא רק בעוצמות גבוהות. כדאי לדעת כי ניתן להתאים רמקול בעל צליל נוקשה יחסית, למגבר הנחשב לרך יותר באופיו  הצלילי, ולהפך. על ידי כך ניתן להשיג תוצאה מרוככת ומאוזנת יותר של האופי הצלילי המתקבל.

 

במת הסאונד: מערכת רמקולים טובה תיצור תחושה של במת סאונד, כלומר תצליח ליצור מעין הדמיה צלילית חיה בפני המאזין, כאילו הרכב חי מנגן את המוזיקה בפניו, כולל הדמיה טובה של המיקומים של הכלים השונים והמרחקים ביניהם, ותחושת עומק במה. הצלילים לא יורגשו כמתנגנים מתיבת הרמקול, אלא יקבלו מעין תחושת חיות וממשיות בחלל שבין שני הרמקולים ולפניהם, או במרכז מערכת הרמקולים ההיקפית.


למדריך איך לבחור רמקולים

ההרכב מתייחס למספר הרמקולים שכלולים בסט.   ההרכב הנפוץ הוא זה של זוג רמקולים המשמש בדרך כלל להאזנה למוזיקה.   ההרכב המקובל למערכת קולנוע ביתית הוא של 6 רמקולים – שניים קדמיים, סנטר, שניים אחוריים וסאב וופר. הרכב כזה מוכר בסימון 5.1, כאשר ה-0.1 מסמל את הסאב וופר.

המוצרים המבוקשים בקטגוריית רמקולים

רמקול Kef LS50
Kef LS50
יצרן:Kef,
הרכב הרמקולים:זוג רמקולים מדפיים,
מספר אלמנטים:2...,
החל מ- 3,980 ₪
מתוך 8 חנויות
רמקול Sonos SUB
Sonos SUB
יצרן:Sonos,
תאריך כניסה לאתר:9/2019,
הרכב:סאב ו...,
החל מ- 2,949 ₪
מתוך 6 חנויות
רמקול B&W 685S2
B&W 685S2
יצרן:B&W,
הרכב הרמקולים:זוג רמקולים מדפיים,
מספר אלמנטים:2...,
החל מ- 2,700 ₪
מתוך 6 חנויות
רמקול Kef Q150
Kef Q150
יצרן:Kef,
תאריך כניסה לאתר:1/2020,
הרכב:רמקולים...,
החל מ- 2,390 ₪
מתוך 7 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי רמקולים
הצג הכל >>