חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור מסך לרכב

עודכן לאחרונה: 18/10/2020


אם פעם הסתפקנו בהאזנה לרדיו ברכב, ואחר כך התקדמנו למוזיקה בקלטות ואז לתקליטורים, כיום אנשים רבים מעוניינים גם באפשרות לצפות בתוכני וידיאו וטלוויזיה – אם זה הנהג בעת מנוחה או המתנה, או הנוסעים האחרים. האפשרות להציג  סרטים בנהיגה עשויה גם להיות פתרון יוצא מן הכלל לשמור על הילדים רגועים בנסיעות ארוכות.


אפשרות אחת היא לנצל את מערכת המולטימדיה בעלת המסך המובנית ברכב או לרכוש כזו המאפשרת ניגון של תכנים,  אך אופציה זו מוגבלת משום שהמסך קטן יחסית וממוקם בחזית הרכב, הרחק מהמושב האחורי. האפשרות השנייה היא להרכיב מסך ייעודי לרכב, שמגיע בכמה תצורות וניתן למקמו במקומות שונים כך שיהיה קרוב ונוח לצפייה ליושבי המושב האחורי ברכב.


מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את המסך לרכב המתאים, לפי השיקולים הבאים:

איך לבחור מסך לרכב
1
מיקום ותצורת המסך

ישנן מגוון תצורות לחיבור מסך ברכב: 

תקרתי: מסכים תקרתיים מזכירים בצורתם מחשב נייד. הם בנויים בתצורת צדפה, שבה החלק האחד מכיל את המסך עצמו, ואילו החלק השני מורכב בהברגה אל תקרת הרכב, כך שהמסך נפתח באמצעות ציר כלפי מטה. היתרונות בתצורה זו הם שיושבי המושב האחורי יכולים לצפות בו במשותף, ושניתן לקפל את המסך כשהוא לא בשימוש. גם המסך עצמו נשמר טוב יותר מאבק, מכות ושמש.

 

מסכים תקרתיים הם על פי רוב מהגדולים בקטגוריה. תוכלו למצוא מסכים כאלה בגדלים שבין 5 ל-15 אינטש. על מנת שהיושבים ברכב ייהנו מצפייה נוחה, מומלץ לבחור במסך בגודל 10 אינטש ויותר. בדגמים רבים של מסכים תקרתיים נמצאות נורות קריאה בחלק העליון המורכב לתקרה, המשמשות כתאורה נוספת ברכב.

 

במשענת הראש: מסכים המותקנים במשענת הראש הם קטנים יחסית, בגדלים שבין 6-8 אינטש. הגודל והמיקום שלהם מייעדים אותם ליושבי המושב האחורי.


איך לבחור מסך לרכב

 

בדרך כלל תקבלו את המסך כשהוא כבר מורכב בתוך משענת ראש, שאותה תחליפו בזו הקיימת ברכבכם. לעתים תוכלו לבחור גם את צבע וגימור המשענת כדי שתתאים לריפוד הרכב שלכם. חלק קטן מהמסכים למשענת הראש נמכרים בפני עצמם, אותם תצטרכו להרכיב בתוך המשענת או לחבר אותן חיצונית למשענת הראש באמצעות רצועות. אנחנו ממליצים עם האפשרות הראשונה, הקלה והאלגנטית יותר, וגם הבטוחה יותר.

 

המסך במשענת הראש הוא פתרון לנוסע אחד בלבד, ויתכן מאוד שתרצו לרכוש 2 מסכים כאלה. ואכן, מסכים המובנים למשענת הראש נמכרים במקרים רבים בחבילה בצמד.

 

במגן השמש: אלה מסכים המובנים במגן השמש ומיועדים ליושבים במושבים הקדמיים. המסך הוא בגודל של 8-6 אינטש, והוא נרכש כשהוא מובנה במגן השמש, שאותו יש להרכיב במקום זה שברכב. מיקומו של מסך כזה אינו  תמיד אידיאלי מפני שיש לצפות בו בזווית כלפי מעלה, (אם כי בהטיה של המושב אחורה הצפייה עשויה להיות נוחה.


במראה: מסך שנרכש כיחידה המורכבת על המראה המקורית, ומוסיפה מעט לגודלה,, בהתאם לגודל המסך שנע בין 6 ל-8 אינטש. כשהמסך כבוי מתפקדת המראה כמראה רגילה (כך גם הסיכוי לגניבה נמוך יותר). ברוב הדגמים קיים מנגנון בטיחות המאפשר הפעלת המסך רק כאשר בלם היד מורם, כדי לוודא שלא ייעשה בו שימוש בזמן הנהיגה.


איך לבחור מסך לרכב

 

על לוח המחוונים: מסך בגודל קטן-בינוני של 10-6 אינטש, שניצב על מעמד מיוחד על לוח המחוונים הקדמי. המעמד. יתרונה של תצורה זו הוא שהיא יכולה להכיל מסך גדול למדי, בהתאם לגודל הרכב ולוח המחוונים, אך המסך מרוחק ובמידה רבה מוסתר מעיני היושבים במושב האחורי. כמו כן, הוא חשוף לשמש ולאבק ואינו מתקפל ואינו ניתן להסרה מהירה. חשוב למקם מסך כזה באופן שלא יסתיר לנהג את הדרך.

 

נשלף: תצורה המזכירה רדיו-דיסק DVD עם מסך נשלף, רק ללא הרדיו-דיסק עצמו. על פי רוב מסך כזה מקושר לפאנל נוסף עם DVD, ברכבים שיש בהם חלל בגודל Din 2 ויכולים להכיל שני פאנלים ביחד. המסך עצמו הוא בגודל של 6 או 7 אינטש, הוא מוגן בזמן שאינו בשימוש.

2
גודל המסך ואיכות התצוגה

המסכים לרכב נועדו לצפייה בתנאים לא שגרתיים, ולכן חשוב לוודא שהם יהיו בגודל המתאים, יספקו איכות תצוגה טובה בתנאי תאורה שונים וזווית צפייה רחבה. 

 

גודל המסך: נע בין 5 אינטש ל-15 אינטש, מסך גדול יספק חוויית צפייה טובה יותר, אך יש לזכור שהמרחק בין המסך לצופה בתוך הרכב אינו רב, כך שגם מסך בגודל בינוני של 10 אינטש עשוי להספיק.

 

רזולוציה: הרזולוציה קובעת את חדות התמונה ואת רמת פירוט שלה. ההמלצה שלנו היא לבחור ברזולוציה הגבוהה ביותר שניתן למצוא למסך בגודל נתון, וככל שהמסך גדול יותר – הרזולוציה צריכה להיות גבוהה יותר. מומלץ שלא לרדת מרזולוציית HD 720p ולחפש מסך בעל הרזולוציה גבוהה ככל שניתן. 

 

בהירות: הבהירות של המסך משפיעה הן על איכות התצוגה והן על יכולתו של המסך להציג תמונה ברורה בתאורה סביבתית חזקה. רצוי לבחור מסך בעל בהירות גבוהה ככל האפשר, אך מאחר שנדיר למצוא את הנתון הזה במפרט, מומלץ לצפות במסך לפני הרכישה. אם הנתונים מופיעים, בחרו מסך בעל בהירות של לפחות 300 cd/m2.

 

איך לבחור מסך לרכב


יחס ניגודיות: יחס ניגודיות גבוה יספק תצוגה עשירה בצבעים ובעלת נאמנות גבוהה לצבעי המקור. אך גם נתון זה נעדר ממרבית המפרטים ולכן נחזור על ההמלצה לבחון את המסך לפני הרכישה. במקרה שהנתון מופיע – רצוי לבחור במסך בעל יחס ניגודיות של 1:200 לכל הפחות.

 

זוויות צפייה: גם נתון זה אינו מופיע בדרך כלל במפרט, אך הוא חשוב מאוד במסך לרכב, שלעתים אמור לספק צפייה טובה ליותר מנוסע אחד. מסך עם זוויות צפייה רחבות יציג תמונה ברורה גם בצפייה מהצד. גם את הנתון הזה מומלץ לבדוק במעמד הרכישה.

הרזולוציה קובעת את חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה. ככל שהמסך גדול יותר – הרזולוציה צריכה להיות גבוהה יותר. במסכי 6 אינטש מומלצת רזולוציה שלא פחותה מ-234960x, ולמסכים גדולים יותר לא פחות מ-640x480.
3
חיבורים, טלוויזיה ורדיו

המסך מתחבר אל הרדיו-דיסק DVD ברכב באמצעות חיבור סטנדרטי. מלבד החיבור הזה ניתן במסכים רבים לחבר התקנים נוספים, בהם:

 

   כניסות וידיאו AV  – כניסת Composite בסיסית שמתחברת למכשיר הרדיו-דיסק DVD שברכב. בחלק מהמסכים ישנן 2 כניסות וידיאו, אחת קדמית ואחת אחורית, כך שהאחורית מחוברת דרך קבע למערכת המדיה ברכב, ואל הקדמית ניתן לחבר התקנים נוספים כמו Playstation וכדומה.

 

   S-Video – כניסת וידיאו טובה מחיבור Composite.

 

   VGA – חיבור וידיאו אנלוגי. מאפשר חיבור של המחשב הנייד אל מסך הרכב.

 

   שקע אוזניות – שימושי ביותר אם אחד הנוסעים מעוניין לצפות בסרט מבלי להפריע לשאר יושבי הרכב.


איך לבחור מסך לרכב

 

טיונר טלוויזיה: מקלט פנימי במסך המאפשר צפייה בשידורי טלוויזיה אנלוגיים, כך שאתם או הילדים תוכלו לצפות בתכניות החביבות עליכם גם בדרכים. במסכים עם טיונר טלוויזיה ישנה גם אנטנה חיצונית או חיבור ייעודי לאנטנה, לשיפור הקליטה.

 

מקלט FM: מקלט רדיו המאפשר קליטה עצמאית של שידורי רדיו בתדר FM.

 

רמקול פנימי: בחלק מהמסכים לרכב נמצא רמקול פנימי, החוסך את הצורך להפעיל את מערכת השמע ברכב. עוצמת הרמקול הפנימי ואיכותו על פי רוב אינן גבוהות, ולכן אם הפרט הזה חשוב לכם, כדאי לבחון את איכות הצליל לפני הקנייה.

שלט רחוק: חלק מהמסכים המתקדמים מגיעים עם שלט, דרכו ניתן לכוון את הגדרות התצוגה, לשלוט על העוצמה (במידה ויש רמקולים פנימיים) ולכבות או להדליק את המסך.

חיבור וידיאו מהסוג הפשוט ביותר, בין המסך לרכב לבין הרדיו-דיסק DVD והתקנים אחרים. חיבור Composite מפיק תמונה באיכות נחותה בהשוואה ל-S-video.
חיבור וידיאו מהסוג הפשוט ביותר, בין המסך לרכב לבין הרדיו-דיסק DVD והתקנים אחרים. חיבור Composite מפיק תמונה באיכות נחותה בהשוואה ל-S-video.
4
מחיר ואחריות

מחירי מסכים לרכב מתחילים ב-300 שקלים לדגמים קטנים ופשוטים, ומטפסים עד 2,000 שקלים ויותר לדגמים גדולים ואיכותיים. תקופת האחריות למסכים לרכב היא לרוב 12 חודשים.

 


למדריך קנייה של רדיו-דיסק DVD לרכב

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מסכים לרכב

מסך לרכב Premier 9200
החל מ- 1,299 ₪
ב-Al-Galgalim
מסך לרכב Premier HPM7000/7000D
Premier HPM7000/7000D
יצרן:Premier,
החל מ- 429 ₪
ב-Al-Galgalim
מסך לרכב SAMSONIX SM1001AND
SAMSONIX SM1001AND
יצרן:SAMSONIX,
החל מ- 2,350 ₪
ב-Al-Galgalim
מסך לרכב Premier HRP793
Premier HRP793
יצרן:Premier,
גודל המסך:7 אינץ',
מיקום המסך:במשענת...,
החל מ- 699 ₪
ב-Al-Galgalim
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מסכים לרכב
הצג הכל >>