חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
נגן Blu-Ray ו-DVD JVC XV-Y430B
249 - 219 ₪
נגן Blu-Ray ו-DVD Yamaha BDS681
1,990 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור נגן Blu-ray

עודכן לאחרונה: 05/08/2019
נגני Blu-ray, שמיועדים להציג תוכני HD על גבי מסכים תומכים, הם למעשה הדור החדש של נגני ה-DVD. כיום, כשמחירם כבר שווה לכל נפש, אם יש לכם מסך HD בבית אין כל סיבה לקנות נגן DVD רגיל. עם נגן Blu-ray גם לא תצטרכו לוותר על אוסף התקליטורים הרגילים שלכם, כי הנגנים האלה מציגים לא רק תוכני HD, אלא גם תקליטורי DVD, ויש דגמים שמציגים גם CD.

בנוסף לאיכות התמונה המעולה שלהם, נגני Blu-ray מציעים מספר תכונות מעניינות ומהנות שאין בנגני ה-DVD הרגילים, בהן הזרמת מדיה, חיבור לרשת, צפיית בונוס ואף תמיכה בתלת-ממד.

המדריך של WiseBuy יסייע לכם לבחור את נגן ה-Blu-ray המתאים לפי השיקולים הבאים:
איך לבחור נגן Blu-ray
1
פורמטים ומקורות תוכן

בנוסף להצגת כותרי HD, נגני Blu-ray כוללים מה שנקרא "תמיכה לאחור" - כלומר אפשרות לנגן פורמטים ישנים יותר, כמו DVD ו-CD, והם אפילו משפרים את איכות הווידאו של המקורות הללו (upconvert). כך, ניתן ליהנות  מתמונה טובה יותר מהתקליטורים הישנים שלכם. רוב הנגנים תומכים גם בפורמטים נפוצים כמו DivX, MPEG ודומיהם. הפורמט המודרני והמומלץ ביותר הוא MKV, המיועד לשמירת קובצי וידיאו באיכות HD ומעלה.


החידוש האחרון בנגני Blu-ray הוא המרה של רזולוציית Full HD (1080p) לרזולוציית אולטרה-HD. זה כמובן רלוונטי רק למסכים בעלי רזולוציית 2160p (המכונה Ultra HD או 4K).

כל נגני ה-Blu-ray כוללים גם חיבור לרשת ומאפשרים הזרמת מדיה מאתרי תוכן מסוימים, שמציעים מגוון רחב של סרטים, סדרות, תכניות בידור ומשחקים. נגנים בעלי דפדפן מובנה מרחיבים את אפשרויות הגלישה ומעניקים גישה מלאה לתכנים ברשת.


נגני Blu-Ray שתומכים ב-DLNA מאפשרים שיתוף קובצי וידיאו, תמונות ומוסיקה בין הנגן למכשירים אחרים שמחוברים לרשת הביתית.


חלק מהנגנים מצוידים בקישורית Wi-Fi מובנית, שבאמצעותה ניתן לשתף תכנים (סרטים, מוסיקה, תמונות) באופן אלחוטי ממכשירים אחרים דוגמת טלפונים סלולריים, טאבלטים ומחשבים ניידים, ולהציג אותם על מסך הטלוויזיה. זה נוח יותר וגם חוסך את הצורך בחיבור פיזי ישיר לנתב הביתי, ובמקרה שהנגן ממוקם רחוק מהנתב, זה יתרון גדול. בנגנים מסוימים, פונקציית ה-Wi-Fi אינה מובנית אך קיימת בשילוב דונגל המתחבר למכשיר בעזרת תקע USB - מה שנקרא הכנה ל-Wi-Fi, או Wireless Ready.


נגני Blu-ray רבים גם תומכים בהצגת תוכני תלת-ממד. אז אם אתם חובבי תלת-ממד וברשותכם מסך תומך, ודאו שהנגן שלכם תומך בהצגתו.


איך לבחור נגן Blu-ray

דיסק אופטי עם קיבולת גבוהה במיוחד שבין 25GB על גבי שכבה אחת ל-50GB על גבי שכבה כפולה, המיועד לאחסון תוכן HD. לשם השוואה, הקיבולת של תקליטור DVD רגיל היא 4.7GB על גבי שכבה אחת.בטכנולוגיה זו המידע נקרא בקרן לייזר כחולה בעלת אורך גל קצר המאפשר קריאת מידע בצפיפות גבוהה יותר. זאת בשונה מקרן הלייזר האדומה ב--DVD וב-CD.
2
צפיית בונוס ו-BD-Live

צפיית בונוס היא ההגדרה לתכנים נוספים שקיימים בתקליטור עצמו, וכוללים מידע והערות שונות הקשורות בסרט מאת משתתפי הסרט - שחקנים, תסריטאים, במאים ומפיקים. ההערות האלה מופיעות כתמונה בתוך תמונה בגוף הסרט.

תכונת
BD-Live מאפשרת לגשת בצורה מקוונת לתכנים ותוספות מיוחדות הקשורים לסרט, כמו קטעים שהורדו בעריכה ואינם כלולים בגרסה הסופית של הסרט, קדימונים (טריילרים) ומשחקים, ולעתים גם שיחות רשת (צ'טים) עם גורמים המעורבים ביצירת הסרט. בדגמים מסוימים של נגני Blu-Ray נדרש זיכרון נוסף כדי לאפשר את התכונה הזאת, אם באמצעות כרטיס זיכרון או התקן USB.

3
פורמטים לאודיו

כדי שתוכלו להפיק מהנגן את המקסימום, בחרו בדגם שתואם את הרכב הרמקולים של מערכת הקולנוע הביתית שלכם ואת המפענחים שכלולים בה. כל נגני ה-Blu-Ray תומכים כסטנדרט בצליל היקפי של 5.1 ויותר (6.1, 7.1). לכן, למשל, אם המערכת כוללת 7 רמקולים (6 רמקולים היקפיים וסאב-וופר), ודאו שהנגן הנבחר תומך בצליל היקפי של 6.1. כך גם לגבי מפענחים/מקודדים שבהם תומכת מערכת הקונולע הביתית שלכם, כגון Dolby, DTS ,AAC ,WMA, MP3 וכדומה.

שיטה המתחרה ב-Dolby Digital, שנועדה גם היא לפענוח צליל היקפי לארבעה רמקולים ומעלה.
4
אזורי צפייה

בדומה לחלוקה הגיאוגרפית של אזורי הצפייה (Zone) שבנגני ה-DVD, גם נגני ה-Blu-Ray משווקים לפי אזורים גיאוגרפיים. חלוקה זו קובעת את יכולתו של הנגן להציג תכנים מסוימים על פי האזור הגיאוגרפי שאליו משויך הנגן. בנגני Blu-Ray החלוקה היא לשלושה אזורים המקודדים באותיות B, A ו-C. ישראל שייכת ל-B. הנתון הזה רלוונטי רק למי שרוכש נגן מחו"ל. הנגנים המשווקים בישראל באופן רשמי משויכים ל-B, וכך גם כל דיסק שנמכר אצל משווקים מורשים בארץ. אופציה אחרת היא לרכוש נגן מולטי-אזורי שתומך בשלושת האזורים.

5
מחיר ואחריות

מחירם של נגני Blu-Ray מתחיל מכ-800 שקלים ומגיע עד לכ-6,000 שקלים (אם כי דגמים מסוימים המשולבים עם נגני אודיו איכותיים במיוחד מאמירים לכיוון 10,000 שקלים ואף יותר מכך). האחריות עליהם היא בדרך כלל לשנה ולדגמים מסוימים ניתנת אחריות לשנתיים או לשלוש שנים.

המוצרים המבוקשים בקטגוריית נגני Blu-Ray ו-DVD

נגן Blu-Ray ו-DVD JVC XV-Y430B
החל מ- 219 ₪
מתוך 8 חנויות
נגן Blu-Ray ו-DVD Hyundai HAD-296
Hyundai HAD-296
מותג:Hyundai,
סוג המכשיר:נגן DVD,
Divx:קורא Div...,
החל מ- 274 ₪
ב-MaorDeal
נגן Blu-Ray ו-DVD Yamaha BDS681
החל מ- 1,990 ₪
מתוך 3 חנויות
נגן Blu-Ray ו-DVD Panasonic DMP-BDT270
Panasonic DMP-BDT270
מותג:Panasonic,
החל מ- 799 ₪
ב-SalePrice
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי נגני DVD
הצג הכל >>