חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור בריכה עילית

עודכן לאחרונה: 19/05/2019
בריכה ביתית בחצר או בגינה היא דרך מצוינת ליהנות מרחצה מרעננת קרוב לבית בימי הקיץ החמים. בריכות קיימות במספר צורות, גדלים וסוגים שונים של מבנים, החל בבריכות פשוטות מפלסטיק ובריכות מתנפחות שמיועדות לפעוטות ולילדים קטנים, דרך ברכות גדולות יותר שדורשות הרכבה ומיועדות לכל הגילאים, ועד ברכות מאסיביות, מעוצבות ומרשימות למראה בעלות חיפויי עץ או אבן שמחייבות התקנה מקצועית והן קבועות במקומן. המדריך עוסק בבריכות העיליות הנפוצות שניתן להרכיב עצמאית.

המדריך של WiseBuy יסייע לכם לבחור את הבריכה המתאימה לפי השיקולים הבאים:
איך לבחור בריכה עילית
1
מיקום הבריכה

את הבריכה יש להציב על משטח מפולס, חלק ונקי מאבנים, משורשים ומעצמים אחרים שעלולים לגרום נזק לבריכה. בקביעת מיקום הבריכה כדאי לתת את הדעת למידת החשיפה לשמש: שמש ישירה תבטיח שהמים ישמרו חמימים ונעימים, אבל מצד שני אידוי המים יהיה מהיר יותר והרוחצים יהיו חשופים לקרינה ישירה. אפשר להתגבר על העניין באמצעות כיסוי הבריכה בזמן שאינה בשימוש, ולהשתמש בפתרון הצללה נייד כדי להגן על הרוחצים מקרינה ישירה. מומלץ לא למקם את הבריכה מתחת לעצים כדי למנוע נפילת עלים וזרדים לתוך המים. עם זאת, בריכה שמוצבת ליד עצים ושיחים נהנית מהגנה טבעית מפני רוחות. משבי רוח על פני הבריכה מקררים את המים וכן מאיצים את אידויים. אם אין מגני רוח טבעיים כדאי למקם את הבריכה בסמוך לחומה או לגדר סגורה.


בהקשר זה, הקפידו לבחור בריכה שהמעטפת שלה עמידה בפני קרני UV ומפני בקטריות, פטריות ועובש.איך לבחור בריכה עילית
איך לבחור בריכה עילית
2
גודל הבריכה

הבחירה בגודל הבריכה תלויה בראש ובראשונה בשטח הפנוי שמוקצה לה. חשוב שהגישה אל הבריכה תהיה נוחה ושייוותר מספיק מקום סביבה כדי לאפשר תנועה חופשית של אנשים וציוד במידת הצורך. כמו כן, יש להתאים את גודל הברכה לסוג הפעילות הרצויה: אם הבריכה מיועדת לשכשוך וטבילת התרעננות של עד 5 אנשים מבוגרים, תספיק בריכה באורך של כ-3 מטרים (או קוטר בבריכה עגולה); לשחייה או לפעילות ספורטיבית כבר תידרש בריכה גדולה (ורצוי מלבנית), באורך של 4 מטרים ויותר ורוחב של כ-3 מטרים ומעלה. בריכות באורך של יותר מ-4 מטרים מוגדרות כבריכות אולטרה. העומק של הבריכות השונות נע בטווחים עיקריים של בין 80 ל-130 ס"מ. בבריכות לפעוטות העומק המרבי קטן יותר.


איך לבחור בריכה עילית
איך לבחור בריכה עילית
3
מבנה הבריכה

הבריכות זמינות במספר צורות: עגולות, אובליות ומלבניות. ברכות עגולות קלות יותר להתקנה אבל פחות יעילות מבחינת ניצול המקום, אבל הן נחשבות יציבות יותר מאחר שהלחץ המופעל על המעטפת שווה בכל היקפה. ברכות אובליות מאפשרות ניצול מרבי של המקום הפנוי והן יותר מתאימות לפעילות ספורטיבית כמו שחייה ומשחקי כדור. תכונותיה של ברכה מלבנית דומות לאובלית אבל היא קצת פחות יעילה בניצול המקום. מנגד, היא עשויה להיות נוחה יותר לשחייה ולמשחקי מים. צורות נוספות ופחות נפוצות של בריכות הן ריבוע, משושה ומתומן.

 

מרבית בריכות הגינה עשויות מיריעות PVC או מחומר דומה והרכבתן פשוטה. בסוף העונה ניתן לפרק את הבריכה, לקפל אותה ולאחסן אותה עד הקיץ הבא. הבריכות האלה מיועדות להצבה במקום קבוע, אבל במידת הצורך ניתן להזיז אותן בקלות יחסית (לאחר ריקון המים).

ישנן שתי שיטות הרכבה עיקריות לבריכות האלה: צינורות המושחלים לשרוולים ביריעה בשילוב עמודים תומכים המוצבים מסביב למסגרת הבריכה, והסוג השני מורכב מצינורות בלבד המהווים את שלד הבריכה. הצינורות בבריכות האלה עשויים לרוב ממתכת מגולוונת או פלדת אל-חלד והן נחשבות חזקות ויציבות יותר. אותן בריכות נחשבות אסתטיות יותר, מאחר שאין עמודים בולטים לעין המקיפים את הבריכה. לרוב, הן גם כבדות ומעט ומאסיביות מהבריכות האחרות. סוג נוסף ובסיסי יותר הוא בריכות מתנפחות קטנות בגודלן, המיועדות לפעוטות ולילדים קטנים.

 

שימו לב למידות הפיזיות של הבריכה. יצרנים רבים גורמים לבריכה להיראות גדולה יותר על ידי הקטנת האנשים המוצגים בתוכה בתמונות המוצר. בכך הבריכה נראית כאחת שבה נכנסת משפחה שלמה כשבפועל היא קטנה בהרבה.


איך לבחור בריכה עילית
איך לבחור בריכה עילית
4
אביזרים נלווים

לבריכות הגדולות מצורפים משאבה חשמלית ומסנן. המשאבה מזרימה את המים דרך מסנן שתפקידו לשמור על ניקיונם היחסי. ישנם סוגים שונים של מסננים, כשהאיכותיים ביותר הם מסנני חול. מסננים מהסוג הזה תמיד טובים, אך מומלצים במיוחד לברכות של כ-15-14 קוב מים ומעלה. לכמות קטנה יותר של מים אפשר להסתפק במסנן פשוט יותר. לבריכות גדולות מצורף גם סולם טיפוס.


הבריכות כוללות יריעת כיסוי - בחלקן מצורפות למוצר ובחלקן ניתנות לרכישה בנפרד. מומלץ מאוד להצטייד ביריעה כזאת כדי לכסות את הבריכה כשהיא אינה בשימוש ובכך לשמור על ניקיונה ולצמצמם את אידוי המים. אם מסתובבים ילדים קטנים בסביבת הבריכה שלא בהשגחת מבוגר - כיסוי הבריכה הוא בבחינת חובה.


אביזרים נוספים שניתנים לרכישה בנפרד כוללים אמצעי הצללה, מתקן חימום למים, מסננים מתקדמים, רובוט לניקוי אוטומטי של קרקעית הבריכה ובסוגים מסוימים - גם את דפנותיה, חומרי ניקוי ייעודיים, שואבים המיועדים לשאיבת משקעים מקרקעית הבריכה ועוד. לתחזוקה ולניקיון ברמה אופטימלית, סביר להניח שתצטרכו להצטייד בכמה המוצרים האלה. תוכלו להתחיל להשתמש בבריכה עם הציוד הבסיסי, ובהמשך להצטייד באביזרים לפי הצרכים שלכם בפועל.


איך לבחור בריכה עילית
איך לבחור בריכה עילית
5
מחיר

מחירן של בריכות לילדים נע בין 50 שקלים לבריכות קטנטנות ופשוטות ועד כ-1,000 שקלים לבריכות גדולות יחסית, בחלקן כאלה המחייבות הרכבה, אך גובהן נמוך יחסית ומותאם לילדים.

מחירן של הבריכות המיועדות לכל הגילאים ודורשות הרכבה במקום, נע בין 600 שקלים לבריכה בגודל של כ-2 מטרים וגובה של כ-80 ס"מ, ועד 20,000 שקל לבריכות הגדולות.איך לבחור בריכה עילית
איך לבחור בריכה עילית

המוצרים המבוקשים בקטגוריית בריכות

סוג המוצר:בריכת עיסוי - ג'קוזי,
יצרן:Jilong,
צורה:...,
החל מ- 1,948 ₪
מתוך 2 חנויות
סוג המוצר:בריכה לילדים,
יצרן:Intex,
צורה:עגולה,
החל מ- 149 ₪
מתוך 4 חנויות
סוג המוצר:בריכת עיסוי - ג'קוזי,
יצרן:MSPA,
צורה:...,
החל מ- 4,844 ₪
ב-CoolPool
סוג המוצר:בריכת אולטרה,
יצרן:Bestway,
צורה:מלבנ...,
החל מ- 2,847 ₪
מתוך 8 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image