בין חמישי לשישי בשעה 2:00 השעון המוגדר בסמארטפון שלכם ישתנה אוטומטית, ואם בטלפון שלכם ישנה תוכנה שיצאה אחרי 27.10.2014 או אם עדכנתם את התוכנה מאז, הוא צפוי לעבור אוטומטית לשעון הקיץ בלי התערבות ידנית. מי שמעדיף לסמוך על עצמו מאשר על המכשיר, יוכל להגדיר את השעון ידנית כך שהוא לא יתעדכן מעצמו, ולמעשה תעשו כמו בימים לפני הזמן הדיגיטלי, ותגדירו את שעון הקיץ מבעוד מועד.

באנדרואיד: לחצו על הגדרות > תאריך ושעה > בטלו את העדכון האוטומטי של התאריך והשעה > אם קיים סעיף נוסף של "אזור זמן אוטומטי" בטלו גם אותו > וכוונו את השעון שעה אחת קדימה.ב-iOS: לחצו על הגדרות > כללי > בטלו את כיוון אוטומטי וכוונו את השעון לשעה קדימה.


 

טלפון חכם מתאפיין בצג גדול, בקיבולת זיכרון גדולה, ולעיתים מצויד במסך מגע או במקלדת מלאה (QWERTY), לצורך הקלדה נוחה יותר של טקסט. מערכת ההפעלה במכשירים אלו מתקדמת ממערכת ההפעלה של טלפונים רגילים ולכן מאפשרת מגוון רחב של יישומים.
 מאנדרואיד היא אחת משלוש מערכות הפעלה בסמארטפונים. היא מתאפיינת בפתיחות ובהתאמה למגוון עצום של מכשירים. אנדרואיד מאפשרת התאמה אישית נרחבת של כל תכונה ומאפיין, וקל להחליף כל תוכנת בסיס (מחייגן ועד דפדפן) באפליקציה אחרת. ישנה תמיכה בווידג'טים בעמודי הבית שמציגים תוכן רלוונטי ולא רק אייקונים. בנוסף, ניתן לפתוח את מרבית מכשירי האנדרואיד להרשאות מתקדמות (Root) בקלות יחסית, ואף להחליף את גרסת המערכת (ROM) באופן עצמאי לגרסאות אחרות.החסרונות של אנדרואיד הם פעולה פחות זורמת וחלקה, בדרך כלל, מהמתחרה של אפל, ובפרגמנטציה רבה – לאמור, בגלל מגוון המכשירים והקונפיגורציות, חלק מהאפליקציות אינן מתאימות לכל המכשירים ועדכוני הקושחה מגיעים לעיתים באיחור, מפני שכל יצרן צריך להתאים את התוכנה למכשירים שלו בנפרד.