חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור Hoverboard

עודכן לאחרונה: 13/05/2020
ה-Hoverboard, מעין סקטבורד ממונע שמזכיר באופן פעולתו את הסגווי הוותיק, הוא הטרנד הלוהט של העת האחרונה. לפעמים לוהט מדי. מאז הגיח הדגם הראשון, כבר דווחו מספר מקרים של התלקחויות לאחר שהסוללה שלהם התפוצצה. מקורם של המוצרים הפגומים אינו ברור לעת עתה, ככל הנראה חיקויים זולים של הדבר האמיתי, אך בינתיים הוועדה לבטיחות מוצרים בארצות הברית החליטה להתנות את שיווקם בקבלת אישור מחברת UL לבטיחות מוצרים. מומלץ אפוא לקנות רק דגמים שקיבלו את אישור החברה ושעומדים בתקן הבטיחות שנקבע להם.

בישראל המוצר מכונה רכינוע ועל פי משרד התחבורה מותר לשווק אותו בארץ תחת מגבלות מסוימות: מהירות מרבית של 13 קמ"ש ; רוחב 90 ס"מ לכל היותר; ומשקל כולל (של המכשיר והמשתמש) - עד 160 ק"ג. 

 בכל מקרה, כדאי לבחור מותג מוכר ומבוסס ולהיות חשדן לנוכח מחיר נמוך מדי. זה עדיין לא מבטיח את בטיחותו של המוצר, אבל לפחות מצמצם את הסיכון. בין המותגים המובילים בשוק נמנים IO Hawk, Phunkeeduck, Monorover, Swagway, Airwheel, iSwegway, Razor, Groundspeeder, Powerboard by Hoverboard.  אם החלטתם לקנות Hoverboard, הנה מה שאתם צריכים לדעת:
איך לבחור Hoverboard
1
איך זה עובד?
השם Hoverboard מטעה, שכן לא באמת מדובר בלוח המרחף מסדרת סרטי המדע הבדיוני בחזרה לעתיד, אלא יותר כסגווי ללא כידון עם אופי של סקטבורד. מרבית ההוברבורדים הם בעלי שני גלגלים שמונעים באמצעות מנועים חשמליים, אך יש דגמים בעלי גלגל מרכזי אחד או זוג גלגלים צמודים. הניהוג והתמרון בהוברבורד מתבצע על ידי מחוות הגוף ותנועות הרגליים. הוא נע קדימה כשהרוכב רוכן, ונוסע לאחור - או מאט ועוצר - בהטיה אחורית של פלג הגוף העליון. תמרון שמאלה או ימינה מתבצע בשילוב של הטיות הגוף ותנועות קלות של הרגליים בהתאם לכיוון ולזווית הפנייה הרצויים.

איך לבחור Hoverboard

השליטה במהירות נעשית באמצעות רפידות (דוושות) רגישות ללחץ. ככל שגדל הלחץ על הדוושה עולה מהירותו. כדי להשיג שליטה בהוברבורד נדרשת התנסות זהירה והדרגתית. בחלק מהדגמים יש "מצב מתחילים" שמגביל את מהירות הנסיעה ומאפשר התנסות אטית ובטוחה יותר.

בכל רכיבה על ההוברבורד, קצרה כארוכה, הקפידו על אמצעי בטיחות - קסדה ומגני מרפקים וברכיים. כמו כן, יש להימנע משימוש בכלי בכבישים ובמדרכות ובמקומות הומים וצפופים, ולרכוב עליו רק בשבילי אופניים, פארקים ומישורים פתוחים שמאפשרים נסיעה חלקה ובטוחה.
2
משקל נשיאה
משקל הנשיאה המרבי בהוברבורדים נע בין 99 ל-140 ק"ג. כדאי לבחור דגם שמשקל הנשיאה שלו גדול ב-20 אחוזים לפחות ממשקל הרוכב, כך הוא לא יפעל בשיא מאמץ כל הזמן ולא ימהר להישחק ולהתבלות. בנוסף מציינים היצרנים את משקלו המינימלי של הרוכב המיועד, שברוב הדגמים עומד על 20 ק"ג, ובמפרטים מסוימים מצוין גם הגיל המינימלי לשימוש.
3
התאמה לתנאי הדרך

תנאי הדרך האופטימליים לנסיעה בהוברבורד הם משטחים חלקים, מוצקים ומישוריים, אבל לעתים הסביבה מזמנת תנאים פחות אופטימליים, ובמקרה כזה בחרו ההוברברד שיתאים לתנאי הדרך בסביבתכם:

גודל הגלגלים: החשיבות של גודל הגלגלים מתבטאת ביכולת העבירות של ההוברבורד בתנאי דרך שונים: ישנם שלושה גדלים נפוצים - 6.5, 8 ו-10 אינטש. כדי לפשט את ההבדל בין גלגל גדול לקטן אפשר לומר שהגדול הוא הארבע על ארבע של המכוניות, במגבלות הכלי כמובן. אם כן, לדרכים שאינן חלקות או מעט משובשות ולמסלולים משופעים בעלי עליות ומורדות, וכן למשטחי דשא או דרכי כורכר - יתאים גלגל גדול.מרבית ההוברבורדים הם בעלי צמד גלגלים בשני צדי הכלי, אבל יש דגמים מסוימים, דוגמת Air wheel, המצוידים בגלגל אחד מרכזי או שני גלגלים צמודים שמשפרים את היציבות בהוברבורד. אלה מיועדים בעיקר לשימוש ספורטיבי ולהנאה ופחות לנסיעות ממושכות, אבל הבחירה בין כלי דו או חד גלגלי תלויה בסופו של דבר בהעדפה האישית שלכם. יש כאלה שימצאו את החד גלגלי נוח גם לנסיעות ממושכות.

זווית שיפוע הדרך: ה-Hoverboard במיטבו בדרכים מישוריות, אבל אם מסלול הנסיעה שלכם כולל עליות ומורדות, בדקו במפרט היצרן את הזווית הגבוהה ביותר שהכלי מסוגל לטפס. דגמים טובים מציעים זווית של 30 עד 40 מעלות.

מהירות נסיעה
: מהירות הנסיעה המרבית בדגמים השונים נעה בין 10 ל-20 קמ"ש. ההחלטה על המהירות הרצויה תלויה בסגנון הרכיבה שלכם ובתנאי הדרך. אם אתם טיפוסים ספורטיביים והרפתקניים, שרואים בהוברבורד לא רק כלי תעבורה, אלא תחביב אקסטרימי, תתאים לכם מהירות גבוהה; וכך גם אם תנאי הדרך נוחים ומאפשרים נסיעה מהירה רצופה ובטוחה. לטיפוסים יותר סולידיים, שמעדיפים נסיעה מתונה ונינוחה יתאים הוברבורד במהירות נמוכה יחסית. קחו בחשבון שמהירות גבוהה יותר משמעותה לעתים מחיר גבוה יותר.

4
תכונות מיוחדות
התכונות המיוחדות שקיימות בדגמים השונים לא משפיעות על הביצועים שלהם, ואף מיקרות אותם, אבל אחת מהן או יותר עשויה להיות שימושית עבורכם. 

תאורה: רובם ככולם של ההובורדים מצוידים בתאורה - מתאורת דרך בהירה ופונקציונלית ועד תאורה צבעונית מהבהבת.

איך לבחור Hoverboard

קישורית Bluetooth: ואם כבר תאורה צבעונית, מה עם מוזיקה? דגמים המצוידים ב-Bluetooth ובצמד רמקולים ישמיעו מוזיקה מהסמארטפון שלכם, בדיוק כמו כל רמקול Bluetooth.

GPS: מקלט GPS שמותקן בדגמים ספורים יאפשר לכם לתעד את מסלולי הנסיעה שלכם.

שלט הדלקה וכיבוי: לחלק מהדגמים מצורף שלט רחוק לתפעול המכשיר בדומה לשלט ברכב. זה חוסך התכופפות בכל פעם שמפעילים את ההוברבורד, ובנוסף, מאפשר לעמוד עליו בלי שהוא מיד יתחיל לנסוע כתוצאה מהלחץ המופעל על הדוושות. פונקציה נוספת שקיימת בחלק מהשלטים היא מצב "מתחילים".
5
סוללה וטעינה
טווח הנסיעה שמספקת סוללה טעונה במלואה נע בין 12 ק"מ ל-32 ק"מ של נסיעה רצופה. זהו נתון תיאורטי בלבד, מאחר שצריכת הסוללה מושפעת ממשקל הרוכב, מהירות הנסיעה ותנאי הדרך. אם צפויות לכם נסיעות ארוכות או מסלולים משופעים הקפידו לבחור סוללה שתעניק לכם טווח נסיעה ממושך ככל שניתן.

ככל שזה נוגע לטעינה, עד שהרשויות בארצות הברית ישלימו את בדיקתם בנושא ההתלקחויות בהוברבורדים, מומלץ לטעון את הסוללה תחת השגחה והרחק מפריטים דליקים. משך הטעינה במרבית הדגמים הוא כשעתיים.

6
מחיר ואחריות

הנתונים המשפיעים על מחירו של ההוברבורד הם משקל הנשיאה שלו, מהירותו המרבית, טווח נסיעה (זמן סוללה) ותכונות מיוחדות שקיימות בדגמים השונים. עם זאת, מאחר שמדובר במוצר חדש, עדיין לא הצטבר די ניסיון כדי לקבוע את ההבדלים בביצועיהם של המותגים השונים. לכן הפערים במחירים אינם משקפים בהכרח את ההבדלים באיכותם ובעמידותם לאורך זמן.

בישראל תשלמו על הוברבורד בישראל בין 1,000 ל-2500 שקלים. מחיריהם של המותגים המובילים בארה"ב מתחיל ב-500 דולר ומטפס עד 1800 דולר. אם אתם חושבים להביא לעצמכם אחד מחו"ל, קחו בחשבון שחברות תעופה רבות אוסרות על העלאתם למטוס עקב תופעת ההתלקחות.

ככל שזה נוגע לאחריות, למרבית הדגמים המובילים ניתנת אחריות לשנה בדרך כלל.

המוצרים המבוקשים בקטגוריית סקייטבורד ורולרבליידס

סקייטבורד ורולרבליידס Energym סקייטבורד קיק כפול עם מסבי אבק 7 a7
Energym סקייטבורד קיק כפול עם מסבי...
מותג:Energym,
סוג:סקייטבורד,
טווח מחירים:עד 200...,
החל מ- 128 ₪
ב-Energym
סקייטבורד ורולרבליידס Hoverboard Germaine
Hoverboard Germaine
מותג:Hoverboard,
סוג:הוברבורד,
טווח מחירים:מעל 900...,
החל מ- 1,190 ₪
ב-GadgetShop
סקייטבורד ורולרבליידס K2 Raider
K2 Raider
מותג:K2,
סוג:רולרבליידס,
טווח מחירים:700 - 900 ...,
החל מ- 739 ₪
ב-Sporty
סקייטבורד ורולרבליידס Hoverboard Ninio
Hoverboard Ninio
מותג:Hoverboard,
סוג:הוברבורד,
טווח מחירים:מעל 900...,
החל מ- 1,190 ₪
ב-GadgetShop
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image