חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
ערכת ניקוי בקיטור Karcher SC3
1,490 - 772 ₪
ערכת ניקוי בקיטור Karcher SC5+Iron Kit
2,790 - 2,578 ₪
ערכת ניקוי בקיטור Graetz GR302
799 - 348 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור ערכת ניקוי בקיטור (קיטורית)

עודכן לאחרונה: 01/09/2020

ניקוי בקיטור מיועד למשימות ניקוי מיוחדות, כמו ריפודים, שטיחים, פינות ואזורים שקשה עד בלתי אפשרי לנקות בדרך אחרת; לניקוי יסודי של משטחי רצפה ומשטחים אחרים כמקלחונים, אריחי קרמיקה, חריצים וחלונות, וכן לניקוי ציוד ומכשירים שנוטים לצבור לכלוך עיקש כגון כיריים, מתקן גריל, ברזים, כיורים וכדומה - וכל זה ללא שימוש בחומרי ניקוי כימיים וברמה גבוהה של היגיינה.


בשוק זמינים סוגים שונים של ערכות ניקוי בקיטור, הנבדלים זה מזה בין היתר בגודל ובמידת הניידות, בתכונות המיוחדות להם ובהתאמתם למשימות הניקוי השונות. המדריך של WiseBuy יסייע לכם לבחור את ערכת הניקוי בקיטור המתאימה לפי השיקולים הבאים:


איך לבחור ערכת ניקוי בקיטור (קיטורית)
1
ניידות ושימושיות

ערכות הניקוי בקיטור נחלקות לארבעה סוגים עיקריים, לפי מידת הניידות ואפשרויות השימוש בהן: ערכה נישאת, ערכה נגררת, ערכת משולבת במגהץ ערכה עומדת (או רצפתית או אנכית).


ערכה נישאת: הערכה הנישאת, שתמצאו אותה גם בשמות ערכה ידנית, ערכת כף יד ואקדח ניקוי בקיטור, כוללת את כל מרכיביה ביחידה אחת שמזכירה קומקום חשמלי עם פייה ארוכה. היא קומפקטית וקלת משקל, ובעלת קיבולת מים קטנה שבין 0.25 ל-200 מ"ל. הערכה הנישאת מיועדת למשימות ניקוי נקודתיות וקלות ולפרקי זמן קצרים יחסית ככל שמתיר לה מכל המים שלה - והסיבולת שלכם - שכן לאחר כמה דקות עבודה היד מתחילה להתעייף. מכאן שאם בכוונתכם לעבוד לפרקי זמן ממושכים, יתכן ששווה לשקול ערכה נגררת בגודל קטן-בינוני. לחלופין, ניתן לרכוש ערכה בעלת רצועת נשיאה על הכתף.


איך לבחור ערכת ניקוי בקיטור (קיטורית)


הערכות הנישאות פשוטות ולרוב כוללות פחות תכונות ועזרים שאפשר למצוא בערכות הגדולות יותר. חלקן כוללות צינור מאריך, שמאפשר להגיע למקומות גבוהים או לרצפה, וכן מספר אביזרים נלווים בסיסיים. 

ערכה נגררת: הערכה הנגררת נראית כמו שואב אבק נגרר (צילינדר), היא מצוידת בגלגלים וכוללת דוד מים בנפח בינוני-גדול ומגוון תכונות ואביזרים נלווים, שהופכים אותה לערכת ניקוי רב-תכליתית. דגמים מסוימים מאפשרים לשלב מגהץ קיטור המצורף לערכה.

ערכה עומדת: הערכה העומדת דומה במבנה שלה לשואב עומד (רצפתי) דק גזרה, והיא מיועדת בעיקר לניקוי משטחי רצפה ומשטחים אחרים כגון אריחים, מקלחונים וחלונות, וכן ספות וריפודים שונים.


2
כושר הניקוי של ערכת הקיטור

כושר הניקוי של ערכות הקיטור נגזר מעוצמת הלחץ של הקיטור שהן מפיקות; ואפשרויות הניקוי תלויות באביזרים הנלווים. לחץ הקיטור, שנמדד ביחידות בר (BAR), משקף את יכולתו של המכשיר להתמודד עם רמות לכלוך שונות. ככל שהלכלוך ישן ועיקש או שומני ודביק, יידרש לחץ קיטור גדול יותר כדי לנקות אותו ביעילות. לחצי הקיטור הרווחים במכשירי הביתיים נעים בין 2 ל-4.5 בר. נתון נוסף המעיד על כושר הניקוי של המכשיר הוא קצב פליטת האדים, שנמדד בגרמים לדקה. במכשירים השונים תוכלו למצוא 30, 40, 100 ויותר גרם לדקה.


נתון לחץ הקיטור לא תמיד מופיע במפרטים, ועוד פחות מכך קצב (או כמות) פליטת האדים. אם אתם רוצים להבטיח לעצמכם מכשיר שיבצע את משימות הניקוי ביעילות ובקלות, התעקשו על דגם שמציג את יחידות הלחץ ובחרו אחד שיתאים לסוג הלכלוך המיועד לניקוי.


נתון שכמעט תמיד מופיע במפרטים הוא ההספק של המכשיר. זהו למעשה הספקו של גוף החימום המשמש להרתחת המים והפיכתם לאדים (למשל 1500 ואט, 2000 ואט וכדומה). מבלי להמעיט בערכו, כדאי לדעת שההספק אינו מעיד על יכולת הניקוי של הערכה, אלא על מהירות החימום של המים. ככל שההספק ליחידת מים גדול יותר, המים יתחממו בזמן קצר יותר. על פי רוב, יש יחס ישיר בין נפחו של דוד המים החמים ובין ההספק של גוף החימום. לכמות גדולה של מים יידרש הספק גבוה כדי להביא אותם לרתיחה בזמן סביר. בדגמים רבים היצרן מציין את זמן החימום הראשוני, וזה הנתון הקובע מבחינתכם. 


איך לבחור ערכת ניקוי בקיטור (קיטורית)

האביזרים הנלווים לערכת הניקוי בקיטור מקנים לה יכולות ניקוי מגוונת. לכל הערכות מצורפים מספר אביזרים שסוגיהם משתנים מדגם לדגם. אביזרים רבים זמינים לקנייה בנפרד, כך שאם הדגם שבחרתם אינו כולל כסטנדרט את האביזרים הנחוצים לכם, בדקו שאלה ניתנים לרכישה. אביזרים אלה כוללים פייה למקומות צרים, מברשות בגדלים, בצורות ומחומרים שונים (מאורך, עגול, גס, עדין, מחומר סינתטי או ממתכת וכדומה), אביזר לניקוי מרצפות, אריחים וחלונות (לרוב מצורפת מטלית תואמת המולבשת על האביזר) אביזר לבגדים ואריגים וכדומה.


אביזר חשוב נוסף הוא צינור מאריך המעניק גישה נוחה למקומות גבוהים או צרים וצפופים, כמו גם למשטחי רצפה. חשוב שזה יהיה צינור לחץ, כזה ששומר את לחץ הקיטור המקורי, שבקצהו מותקנת דִּיזָה (זַרְבּוּבִית; נְחִיר) שמפיקה לחץ קיטור גבוה.

בחלק מהדגמים האביזרים המקוריים של ערכת הניקוי מאוחסנים במכשיר עצמו וכך ניתן להחליף ביניהם בהתאם לאובייקט הניקוי בקלות ובמהירות.


3
נוחות השימוש, בטיחות ועמידות

ערכות הניקוי השונות כוללות מגוון תכונות שהופכות את השימוש בהן לנוח ובטוח יותר:

הפעלת המכשיר ושליטה על עוצמת קיטור: ברגע שהמים בערכה מגיעים לטמפרטורה הרצויה ומתחילים להפיק קיטור, ניתן להתחיל בפעולת הניקוי. יש ערכות שפולטות קיטור באופן רציף ויש כאלה המצוידות בלחצן, שרק בלחיצה עליו משתחרר הקיטור. לחצן כזה נוח יותר לשימוש ויעיל למצבים שבהם רוצים לעבוד באופן לא רציף, כדי לאפשר זמן מעבר ממקום למקום או סתם לנוח כמה דקות בין משימת ניקוי אחת לאחרת.

תכונה מומלצת נוספת היא מנגנון ויסות המשמש לשלוט בעוצמת הקיטור, ולהתאימו לרמת הלכלוך ולמשטח המנוקה. למנגנון זה שני יתרונות: האחד הוא ניקוי מתון במקומות עדינים שעלולים להינזק או מעוצה לא מידתית של קיטור; והיתרון השני הוא צמצום השימוש במים שבדוד ומכאן הארכת משך פעולתה של הערכה בשימוש אחד רציף.

בדגמים מסוימים ניתן לנעול את הדק ההפעלה למצב הרצוי (בדומה לזה של ידית תדלוק), כך שלא צריך לאמץ את כף היד בלחיצה ממושכת על ההדק.


איך לבחור ערכת ניקוי בקיטור (קיטורית)


דוד חימום:
דוד החימום, שתופס את עיקר נפחה של ערכת הקיטור, הוא יותר מסתם כלי קיבול למים: יש משמעות לנפח שלו, לחומר ממנו הוא עשוי, לאופן המילוי והריקון שלו וכן להימצאותו של מכל נוסף שמזין את דוד החימום. הקיבולת של הדוד קובעת את משך הזמן הרציף שניתן להשתמש בערכת הניקוי. דוד חימום גדול יאפשר פעולה ממושכת ויתאים למי שמבקש לנקות משטחים רחבי ידיים או לבצע משימות ניקוי רבות ברחבי הבית ללא הפסקות הנדרשות למילוי חוזר של המכל. מילוי חוזר משמעותו לעתים הפסקת הפעולה, המתנה להתקררות המים הנותרים ולירידת הלחץ (תהליך שיכול לקחת כמה דקות טובות) מילוי והמשך עבודה. ישנן ערכות הכוללות מכל נוסף שמזין את הדוד ומאפשר משך פעולה בלתי מוגבל, כל עוד מחדשים את אספקת המים למכל ההזנה. בדגמים מסוימים מכל ההזנה נשלף ובדגמים אחרים המילוי נעשה באמצעות משפך, שלרוב מצורף לערכה.


יש יצרנים, שלצד נתון הקיבולת של הדוד, שנעה בטווחים עיקריים שבין 0.25 ל-1 ליטר, מציינים במפרט את משך הזמן הממוצע הרציף - בין כ-15-10 דקות לערכות קטנות ועד כשעת עבודה רציפה, כך שתוכלו לבחור מראש את הדגם מבלי לנסות לנחש מה תהיה הקיבולת המתאימה.


פרט נוסף שיש להתייחס אליו הוא החומר שממנו עשוי דוד החימום. בדגמים הפשוטים הדוד עשוי פלסטיק, כזה שלאורך זמן עלול להיסדק מפאת החום והלחץ שבו הנתון. ערכות איכותיות יותר, המיועדות לשימוש אינטנסיבי וממושך ובעלות עמידות גבוהה, מצוידות דוד מפלדת אל-חלד או מסגסוגת אלומיניום.
  

אורך הכבל: לאורכו של הכבל יש חשיבות לחופש התמרון והתנועה במרחב. אם משימות הניקוי תופסות שטח נרחב רצוי כמובן שהכבל יהיה מספיק ארוך כדי שלא תצטרכו להעביר אותו משקע לשקע.

אמצעי בטיחות: לצד יתרונותיו הרבים כאמצעי ניקוי יעיל, מכשיר הניקוי בקיטור טומן בחובו סיכונים, שבראשם סכנת כווייה בדרגות שונות. בערכות הקיטור השונות יש מספר אמצעי בטיחות: מד הלחץ המורה על מידת הלחץ ומאפשר לדעת אם בטוח להסיר את המכסה, ומתי המכשיר מוכן שוב לפעולה. מכסה בטיחות מאפשר לפתוח את דוד המים החמים, בשילוב שסתום שחרור שדרכו האדים יוצאים לפני פתיחתו המלאה


המוצרים המבוקשים בקטגוריית ערכות ניקוי בקיטור

ערכת ניקוי בקיטור Karcher SC3
החל מ- 772 ₪
מתוך 28 חנויות
ערכת ניקוי בקיטור Karcher SC5+Iron Kit
Karcher SC5+Iron Kit
מותג:Karcher,
החל מ- 2,578 ₪
מתוך 20 חנויות
ערכת ניקוי בקיטור Graetz GR302
החל מ- 348 ₪
מתוך 8 חנויות
ערכת ניקוי בקיטור Gold Line ATL-935
Gold Line ATL-935
מותג:Gold Line,
הספק:1200 וואט,
ניידות:נישא,
החל מ- 168 ₪
מתוך 7 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image