חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
כסא גיימינג Dragon Olympus
1,019 - 729 ₪
כסא גיימינג Dragon Combat
639 - 464 ₪
כסא גיימינג SparkFox GC60ST
1,199 - 647 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור כיסא גיימינג?

עודכן לאחרונה: 25/01/2021

שוק הגיימינג ממשיך לגדול ואחד מאביזרי הגיימינג הבולטים הפך לפופולרי במיוחד - כסא הגיימינג. הוא מגיע בטווחי מחירים מגוונים, יכולות מגוונות ופיצ'רים שעשויים להיות מעט מבלבלים. 


המדריך של Wisebuy יסייע לכם לבחור את כסא הגיימינג, לפי השיקולים הבאים:

איך לבחור כיסא גיימינג?
1
ריפוד ועיצוב

כיסאות הגיימינג, בדומה לכיסאות מחשב, מגיעים עם שלל אפשרויות גימור לריפוד, המשתנים בהתאם לעלות הכיסא (ככל שאיכות הריפוד נמוכה יותר כך מחירו של הכיסא יהיה נמוך יותר) והעדפותיו של הרוכש. בין הריפודים השונים הזמינים בכיסאות גיימינג נמצא: ריפוד בד, ריפוד עור, דמוי עור, ריפוד בד נושם (Mesh) עוד. 


איך לבחור כיסא גיימינג?


בד נושם (ריפוד Mesh) - אלו הרוכשים כיסאות גיימינג ככל הנראה נהנים משעות ארוכות של משחקי וידאו איכותיים - מה שדורש כיסא איכותי שיוכל לשאת את שעות המשחק הארוכות. הבד שמסוגל לספק רמת איוורור גבוהה מאוד ולצמצם את תחושת ההתחממות שנגרמת כתוצאה מישיבה ממושכת על הכיסא זהו בהחלט בד נושם, המכונה לעיתים גם Mesh בעקבות תצורת שתי וערב (מעיין רשת שאינה אטומה).  ריפוד זה יהיה קשה יותר לניקוי ועשוי להיות פחות עמיד לאורך זמן בהשוואה לריפוד עור, ומדובר למעשה בסוג של ריפוד בד (כמתואר בהמשך). 


ריפוד בד סטנדרטי  - ריפוד מסוג בד הינו בין הריפודים הפופולריים ביותר הן עבור כיסאות גיימינג והן עבור כיסאות מחשב באופן כללי. מדובר בריפוד סטנדרטי ונושם למדי ( נושם יותר מאשר עור או דמוי עור), כך שבישיבות ארוכות הוא יתחמם פחות ויהיה נעים יותר לישיבה מאשר כיסאות עור או דמויי עור. 


ריפוד עור - סוג ריפוד זה הינו מהיקרים בקטגוריה, זאת כיוון שמדובר בריפוד עור בהמה. ריפוד עור נחשב לאיכותי, והוא קל מאוד לניקוי. מדובר בבד נושם יותר בהשוואה לבד דמוי עור, אך הוא עדיין פחות נושם ומאפשר איוורור ברמה נמוכה יותר מבד סטנדרטי או מבד Mesh. ריפודי עור עמידים לאורך זמן וצפויים להישמר לתקופה ארוכה יותר מסוגי בד אחרים.


איך לבחור כיסא גיימינג?


דמוי עור - ריפוד דמוי עור הינו למעשה ריפוד סינתטי שנועד לדמות את הנראות של ריפוד העור. מדובר בריפוד באיכות לא גבוהה מאוד, שהישיבה עליו לשעות ארוכות עשויה להיות לא נוחה או נעימה, תוך היווצרות תחושה של חימום משמעותי של הכיסא. מדובר בבד לא נושם שישיבה ארוכה עליו אינה תמיכה נוחה מאוד. 


עיצוב ונראות

אחד מן המאפיינים של כיסאות גיימינג, בדיוק כמו יתר מוצרי הגיימינג, זהו העיצוב. כיסאות אלו יהיו במקרים רבים מעוצבים מאוד, עם צבעים ססגוניים ובוהקים כמו ירוק, אדום או כחול, ושלל תפירות שהופכים את הכיסא למגניב ויפהפה. הבחירה בעיצוב כמובן נוגעת להעדפותיכם האישיות.

2
ארגונומיה

גובה ומשקל:

בדיוק כמו כל מוצר אחר הנדרש לשאת את משקלנו, גם כיסאות גיימינג מותאמים ללאנשים בגובה ומשקל מסוימים - ומדובר באלמנט חשוב מאוד בבחירת כיסא הגיימינג. כל אחד מן הכיסאות מגיע עם תמיכה במשקל מקסימלי וכן התאמה לגבהים שונים. כך, ישנם כיסאות שיתאימו למשתמשים בגובה מירבי של 180 ס"מ, ואילו כיסאות אחרים יתאימו לאנשים גבוהים במיוחד (בגובה של עד 190 ס"מ או יותר).


איך לבחור כיסא גיימינג?


התמונה דומה גם בכל הנוגע למשקל. כיסאות גיימינג מגיעים עם שלל טווחי משקל - עד 90 ק"ג, עד 120 ק"ג ועוד. בבחירת הכיסא, חשוב לוודא כי כיסא הגיימינג אותם אתם מתכוונים לרכוש מתאים הן לגובה שלכם והן למשקל הגוף שלכם ושל כל המשתמשים הצפויים לבצע בו שימוש. 


כריות תמיכה

מכיוון שכיסאות גיימינג מיועדים במרבית המקרים לשימוש רצוף וארוך למדי של כמה שעות, חלק ניכר מהם מגיע עם כריות תמיכה מסוגים שונים. בחלק מן הדגמים תוכלו למצוא כריות תמיכה ייעודיות לגב התחתון, כריות תמיכה לגב העליון או לצוואר וכן בחלק מן הדגמים אף תמיכה מלאה לגוף המחזיקה אותו במרכז הכיסא. 


איך לבחור כיסא גיימינג?


משענות יד

כל כיסאות הגיימינג מצוידים במשענות יד המספקות משטח ייעודי בו תוכלו להניח את הידיים שלכם במהלך המשחק. משענות היד מגיעות במגוון נרחב של ציפויים, ועם שני סוגים עיקריים של מנגנוני הזזה: דו כיווני (2D) ו-4 כיווני (4D). משענות יד בעלות מנגנון דו ממדי, יאפשרו למשתמש להרים ולהוריד את המשענת בהתאם לגובה הרצוי והנוח לו, זאת כמובן בהתאם לגובהו של המשתמש.


משענות יד בעלות מנגנון 4D, יאפשרו למשתמש לא רק לקבוע את גובה המשענת, אלא גם להזיז אותה קדימה ואחורה בהתאם למרחק משולחן המחשב, כך שניתן יהיה להתאים את תנוחת הישיבה בצורה הטובה והמתאימה ביותר לסביבת העבודה או לסביבת המשחק. 

3
מנגנון הטייה וגובה

על מנת להגיע לזווית הישיבה הנוחה ביותר עבורכם, עליכם יהיה לבצע שימוש במנגנון הטייה המובנה במרבית הכיסאות המשרדיים, ובהחלט כמעט בכל כיסא גיימינג, שיאפשר לכם להזיז את המשענת בהתאם לזווית הנוחה ביותר עבורכם.


איך לבחור כיסא גיימינג?


כיסאות הגיימינג מציעים משענות המגיעות לזוויות של לעיתים אף 180 מעלות (תנוחת שכיבה מלאה), כאשר חלק מן הדגמים מאפשרים לבצע זאת באמצעות מנגנון מבוסס משקל שאינו מאפשר לנעול זווית ספציפית, ואילו חלק מן הדגמים מאפשרים לנעול את המשענת לזווית נבחרת. כמו כן, כל הכיסאות מאפשרים התאמת גובה בהתאם לנוחות המשתמש.

4
מחיר ואחריות

כיסאות גיימינג, בדומה מאוד לכיסא משרדי, מגיעים במגוון רחב למדי של מחירים. מחירם יכול לנוע החל מכ-300 שקלים לדגמים הזולים והפשוטים ביותר, ועד ל-2,000 שקלים ויותר עבור כיסאות גיימינג שככל הנראה יהיו איכותיים מדי, עם תמיכה במשקלים גבוהים ועם שלל מנגנוני הטייה.


איך לבחור כיסא גיימינג?


כיסאות גיימינג מגיעים במרבית המקרים עם לכל הפחות שנה אחריות, כאשר ניתן למצוא דגמים המציעים גם 3 שנים אחריות ויותר. כיוון שמדובר במוצר בו מבוצע שימוש אינטנסיבי ולעיתים יום יומי, ישנה עדיפות לכיסאות המציעים את משך האחריות הארוך ביותר כמובן. 

המוצרים המבוקשים בקטגוריית כסאות גיימינג

כסא גיימינג Dragon Olympus
Dragon Olympus
יצרן:Dragon,
סוג:כיסא גיימינג,
טווח מחירים:500 -...,
החל מ- 729 ₪
מתוך 33 חנויות
כסא גיימינג Dragon Combat
Dragon Combat
יצרן:Dragon,
סוג:כיסא גיימינג,
טווח מחירים:עד 500...,
החל מ- 464 ₪
מתוך 22 חנויות
כסא גיימינג SparkFox GC60ST
SparkFox GC60ST
יצרן:SparkFox,
סוג:כיסא גיימינג,
טווח מחירים:500...,
החל מ- 647 ₪
מתוך 24 חנויות
כסא גיימינג Razer Iskur
Razer Iskur
יצרן:Razer,
סוג:כיסא גיימינג,
טווח מחירים:מעל 1500...,
החל מ- 2,085 ₪
מתוך 18 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image