חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים

האם משתלם לחמם מים בגז - שנתיים אחרי

ב-2016 החלטנו להתקין חימום מים בגז במחשבה שזה יחסוך בחשבון החשמל וישפר את זמינות המים החמים. שנתיים אחרי הבנו את העלות האמיתית של חימום בגז

שחר שושן |  06/01/2019

חימום מים בגז הוא הדבר הראשון שאנחנו חושבים עליו כששוב אין מים וצריך לחכות כמעט שעה עד שנוכל להתקלח. בארץ יש מספר חברות שמייבאות מחממי מים מהירים המופעלים בגז, המסוגלים מעכשיו לעכשיו לספק מים חמים בלי הגבלה. בדצמבר 2016 החלטנו להתקין מכשיר לחימום מים בגז ומאז ועד עכשיו התחבטנו בשאלה, האם חימום מים בגז משתלם? האם זה מחזיר את העלות דרך החיסכון בחשמל ואם לא, מה תהייה תוספת העלות השנתית למעבר לחימום בגז?
בכתבה זו איגדנו והשווינו את תשלומי החשמל והגז בשנים 2015 עד 2018, כשבסוף דצמבר 16 המכשיר הותקן בביתינו. בסמוך למועד ההתקנה, הדוד החשמלי\סולארי התקלקל כך שנאלצנו להישאר עם חימום בגז גם בחודשי הקיץ שבהם החימום הסולארי אמור להחליף אמצעים אחרים. כדי לקבל את העלות הצפויה לכל מי שלא נתקל בבעיה שלנו, החלפנו את החיובים הגבוהים של החודשים מאי עד אוקטובר שבהם יש שמש חזקה לפי העלות הממוצעת בחודשים שבהם המכשיר לא היה פעיל, בתוספת התשלום החודשי על המכשיר שעומד על שקל ליום.


מכשיר חימום המים בגז

חברת סופרגז הנותנת את השירות בבניין שבו אנו מתגוררים יצאה במבצע שבו היא מציעה את מחמם המים בעלות של שקל ליום למשך 4 שנים וסך הכל 1,460 שקלים. הדגם שהותקן הוא מחמם מים מאקרו 16 ליטר טורבו דגם E1 שסופרגז משווקת המתאים למסתורי כביסה ומרפסות שירות. השימוש פשוט ביותר - פותחים את ברז המים החמים וכעשרים שניות לאחר מכן - תלוי במרחק הברז ממרכזיית המים בבית, המים החמים מגיעים אליכם. על המכשיר ישנו צג דיגיטלי וממשק פשוט המאפשר לקבוע את הטמפרטורה המקסימלית של המים - אותה הגדרנו ל-45 מעלות אך המכשיר מגיע עד 55 מעלות.


האם משתלם לחמם מים בגז - שנתיים אחרי


רמת השירות שמחמם המים נותן גבוהה ביותר. לא הייתה פעם אחת שהוא לא ניצת בזמן או תפקד בצורה פחות ממצוינת. היכולת לקבל מים חמים באופן מיידי וללא צורך בתכנון מראש כלשהו, מקל מאוד על ההתנהלות היום יומית, ובפרט להורים לתינוקות שידועים כלקוחות אקראיים במיוחד של מקלחת כזו או אחרת.


מחיר הגז לרוב עולה

בארבע השנים האחרונות מחיר הגז השתנה משמעותית. ב-2015 המחיר הממוצע למ"ק עמד על 22.75, ב-2016 הוא ירד ל-17.27 למ"ק, ב-2017 עלה ל-22.20 וב-2018 הגיע לממוצע של 25.29 שקל למ"ק. דגם ה-E1 של חברת מאקרו צורך מ"ק גז אחד לשעה וכל עוד המים זורמים, כך גם הגז פועל.


האם משתלם לחמם מים בגז - שנתיים אחרי


ככל שראינו את מחיר הגז עולה, תהינו אם זו שיטה של חברת סופרגז לייצר לעצמה עוד הכנסה - להציע ללקוחות מכשיר שצורך הרבה מאוד גז בהנחה ואז להעלות את המחיר. אך על פי אתר משרד האנרגיה, המחירים של סופרגז הם דווקא הזולים ביותר באזור.


האם משתלם לחמם מים בגז - שנתיים אחרי


לא חסכוני בעליל

המכשיר הותקן בסוף 2016 ובטבלה מטה איגדנו נתונים משנת 2015 עד עכשיו, כלומר שנתיים לפני התקנת המכשיר ושנתיים לאחר מכן. חשבון החשמל לשנתיים שלפני ההתקנה עמד על 8,300 שקל וחשבון הגז היה 792 שקל. לאחר ההתקנה חשבון החשמל ירד ל-7,754 שקל ואילו חשבון הגז עלה ל-2,755 שקל. כלומר חיסכון של 7% בחשמל ועלייה של 348% בחשבון הגז. בכך, המעבר לגז הגדיל את ההוצאות הכלליות ביותר מ-1,400 שקל בשנתיים.


האם משתלם לחמם מים בגז - שנתיים אחרי


לאור פרופיל השימוש שלנו, אנו מניחים שחלק מהסיבות לעלות הגבוה נובעת מאופי ההתקנה של המכשיר. למרות שבאתר החברה מצוין ש"מחמם המים מאקרו מותאם להתקנה גם כתוספת לדוד השמש כך שמחמם המים יפעל אוטומאטית רק כאשר טמפרטורת המים בדוד השמש נמוכה מהטמפרטורה הרצויה", הוא בפועל הותקן בנפרד ולא במקביל. בכך, מעבר בין המים המגיעים מהדוד הסולארי\חשמלי לגז, נעשית על ידי סגירה ופתיחה של ברזים שאותם עלינו להסיט ידנית, ולא בהתאם לטמפרטורה כפי שציפינו שזה יהיה.


האם משתלם לחמם מים בגז - שנתיים אחרי


המשמעות היא שכל חודשי הביניים שבהם השמש מסוגלת לחמם את הדוד במידה כלשהי, אינם מנוצלים והברירה בין מקורות המים החמים נעשית שרירותית על ידי המשתמש ולרוב גם באיחור. אז פנינו לסופרגז וציינו את מה שהחברה עצמה טוענת באתר שלה, וביקשנו שיגיע טכנאי לתקן את ההתקנה. לאחר בירור הם ענו שכדי שזה יעבוד יש להתקין קיט סולארי בעלות של 350 שקל. זו הפעם הראשונה שאנחנו שומעים שיש צורך בהתקן נוסף, והוא כלל לא מופיע בתיאור המוצר באתר.


פנינו לסופרגז בבקשה לקבל הבהרה לגבי הנושא אך עד כה לא פנייתנו לא נענתה.


בשורה תחתונה

חימום מים בגז אינו משתלם כלכלית בשום צורה, הוא טכנית חוסך בחשמל אך עלות תפעול הדוד זניחה לעומת עלות הגז. מכאן, חימום מים בגז הוא מותרות ברמה גבוהה, ואם אתם מוכנים לשלם הרבה יותר על מים חמים, תוכלו ליהנות מהם בצורה רציפה ומיידית, ללא תכנון מראש.


כל המחירים שייכים לחברת סופרגז באזור נתניה. ל-Wisebuy אין כל קשר לחברה, היא נבחרה כברירת מחדל שכן היא ספקית הגז בבניין בו כותב הכתבה מתגורר.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מחממי מים

מחמם מים אטמור Classic 500  5.5kw
אטמור Classic 500 5.5kw
יצרן:אטמור,
סוג:למקלחת,
טכנולוגיה:חשמל,
החל מ- 253 ₪
מתוך 8 חנויות
מחמם מים אטמור Super 900 5.5 kw
אטמור Super 900 5.5 kw
יצרן:אטמור,
סוג:למקלחת,
טכנולוגיה:חשמל,
החל מ- 385 ₪
מתוך 8 חנויות
מחמם מים אטמור Super 900 7.7kw
אטמור Super 900 7.7kw
יצרן:אטמור,
סוג:למקלחת,
טכנולוגיה:חשמל,
החל מ- 459 ₪
מתוך 7 חנויות
מחמם מים Paloma PH-163EWH
Paloma PH-163EWH
יצרן:Paloma,
סוג:למקלחת,
טכנולוגיה:גז,
החל מ- 3,090 ₪
מתוך 2 חנויות
שחר שושן - עורך ראשי

שחר שושן - עורך ראשי

מומחה מחשבים, טלפונים סלולריים, ציוד צילום ומוצרי אודיו
שחר שושן הוא עורך האתר ומנחה ערוץ היוטיוב הרשמי של WiseBuy. בן 34, נשוי ואב לשניים. ביומיום מנהל את האתר, עורך את חדשות הטכנולוגיה, כותב סקירות ויוצר סרטונים. בעבר כתב ב-ynet דיגיטל ומנחה פודקאסט בנושאי טכנולוגיה.
לפניות: support@wisebuy.co.il