ענקית התוכנה ואחת מהחברות הפופולריות ביותר בעולם, מיקרוסופט, תיחזקה בעשור האחרון מערכת הפעלה המיועדת לסמארטפונים ומכונה בשם Windows Phone. זו רצה על גבי מכשירים בפיתוחה של הענקית האמריקאית, כמו גם על סמארטפונים מבית יצרניות אחרות כדוגמת HTC, HP ועוד. את הגרסה האחרונה לסדרה, שבוססה על מערכת ההפעלה ווינדוס 10 ומכונה בשם Windows 10 for Mobile, השיקה החברה ב-2015.
וכעת, מוותרת מיקרוסופט באופן רשמי וסופי על מערכת ההפעלה לסמארטפונים בפיתוחה, Windows 10 Mobile ו-Windows Phone. בעמוד תמיכה שהעלתה היצרנית לאתר האינטרנט שלה, המכונה בשם "Windows 10 Mobile End of Suppourt", מודיעה החברה רשמית כי בכוונתה להפסיק את התמיכה ב-Windows Phone החל מה-10 בדצמבר 2019.


בזמן שמכשירי ווינדוס 10 למובייל המריצים את גרסה 1709 יתמכו על ידי מיקרוסופט עד לחודש דצמבר הקרוב, חלק אחר מן הדגמים (אלו שמריצים את גרסת 1703), יעודכנו עד לחודש יוני הקרוב בלבד. באשר ללקוחות שעוד אוחזים בידיהם סמארטפון המריץ את אחת מגרסאות ווינדוס 10 למובייל, ממליצה החברה לאלו לבצע את המעבר הנדרש (וככל הנראה המובן מאליו) לאחת מן הפלטפורמות הפופולריות ביותר בשוק - iOS או אנדרואיד.
מתוך עמוד התמיכה של מיקרוסופט בעניין הפסקת התמיכה ב-Windows 10 Mobile:

"עם הפסקת התמיכה ב-Windows 10 Mobile, אנו ממליצים ללקוחות לפלטפורמות הנתמכות אנדרואיד או iOS"


הפסקת התמיכה משמעותה שבעלי המכשירים הרלוונטיים לא יקבלו יותר כל עדכוני תוכנה או אבטחה מכל סוג שהוא, וכי תמיכת החברה בפלטפורמת המובייל שלה תופסק באופן סופי. כמו כן, החברה לא תספק כל תמיכה טכנית או סיוע באתר, וכלי הגיבוי שמציעה היצרנית ללקוחותיה יפסיק את עבודתו באופן הדרגתי עד שיפסיק לעבוד באופן סופי במהלך 2020.

מקור