ערב עמוס עובר על ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסלולר הגדולה ביותר בעולם, חברת סמסונג אלקטרוניקס. אחרי שהציגה בפנינו את סדרת מכשירי הדגל Galaxy S10 וחשפה את הסמארטפון המתקפל הראשון בפיתוחה (ובין הראשונים בעולם), ה-Galaxy Fold, מתפנה היצרנית לחשוף את מוצרי המחשוב הלביש החדשים בפיתוחה. אלו הם השעון החכם ה-Galaxy Watch Active וצמידי הכושר החכמים Galaxy Fit ו-Fit e.


Galaxy Watch Active

השעון החכם החדש שחשפה הערב (ד', 20.2) ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית מגיע כדגם השני בסדרת Galaxy Watch שנחשפה לראשונה בשנה שעברה. הפעם מגיע הדגם החדש בגרסה יחידה העונה לשם גלקסי ווטש אקטיב, וזו מוצעת בגודל בודד של 40 מ"מ. השעון לא מציע את החוגה המסתובבת המוכרת, אלא מסתמך על שני מקשים פיזיים יחידים שמשולבים על צידה הימני של מסגרת המתכת שעוטפת אותו.
אל מסגרת האלומיניום ממנה עשוי השעון, מתעגלת זכוכית מסוג Gorilla Glass 3 שעוטפת את מסך ה-Galaxy Watch Active. המסך מגיע בגודל צנוע של 1.1 אינץ' בלבד, ברזולוציית צפייה של 360X360 פיקסלים ועם תמיכה בפיצ'ר המסך שדולק תמיד (AoD).השעון מגיע כשמתחת לפני השטח נמצאת מערכת שבבים מדגם Exynos 9110 הכוללת 2 ליבות עיבוד בתדר מקסימלי של 1.15GHz.


לצידה ישולבו 769MB של זיכרון RAM ו-4GB של זיכרון אחסון פנימי לצורך שמירת מוסיקה להאזנה ללא חיבור לאינטרנט. את שעון ה-Watch Active תניע סוללה צנועה בנפח של 230mAh ומערכת ההפעלה Wearable OS 4 מבוססת טייזן. השעון עמיד בפני מים עד לעומק של 50 מטרים תחת תקן 5ATM, בנוסף לתמיכה ב-IP68 ובתקן העמידות MIL-STD-810G. בסמסונג מתגאים כי השעון מסוגל לנטר אחר לחץ הדם של המשתמש הודות לאפליקציית My BP Lab שפיתחה בחברה בשיתוף עם אוניברסיטת קליפורניה.
כמו כן, בזירת הפיצ'רים והערך המוסף נמצא מספר פיצ'רים נוספים: Stress Tracker ומאפשר לנטר אחר לחץ המשתמש, בשילוב עם תרגילי נשימה שיציע השעון באופן אוטומטי; אפשרות לזיהוי פעילות גופנית באופן אוטומטי או הפעלה ידנית של אחת מ-39 תוכניות הפעילות הגופנית המוגדרות בשעון (חתירה, רכיבה על אופניים ועוד). השעון מכיל שבב GPS ייעודי ותומך בבלוטות' ו-WiFi.


Galaxy Fit ו-Galaxy Fit e

צמד מוצרי המחשוב הלביש הנוספים שהוצגו באירוע הם ה-Galaxy Fit ו-Fit e, הם זוג צמידים חכמים בעלי מסך המגיעים כדור הבא לסדרת "פיט" המוכרת של היצרנית. השניים מגיעים עם מד דופק, מד תאוצה, תמיכה בבלוטות', עמידות בפני מים עד לעומק של 50 מטרים (5ATM) ועמידות בתקן הצבא האמריקאי MIL-STD-810G.
גם עבור צמד הצמידים הללו משלבת סמסונג תמיכה בזיהוי הפעילות הגופנית באופן אוטומטי (צעידה, ריצה, רכיבה על אופניים ועוד). כמו כן, ישנה אפשרות לבחירה של פעילות גופנית באופן ידני דרך אפליקציית Samsung Health בסמארטפון. דגם ה-Galaxy Fit הסטנדרטי מגיע עם מסך AMOLED צבעוני בגודל 0.94 אינץ' וברזולוציה של 120X240 פיקסלים, עם 512KB RAM, סוללה בקיבולת של 120mAh ותמיכה ב-NFC. ה-Galaxy Fit e, מנגד, מגיע עם מסך PMOLED בגודל של 0.74 אינץ' וברזולוציה של 64X128 פיקסלים, עם 128KB RAM וסוללת 70mAh צנועה יותר.