יצרנית מערכות העיבוד אינטל, הציגה את סדרת המעבדים החדשה והחזקה ביותר שלה לשנת 2017, הנושאים את השם i9 כאשר עד כה הוצעו בשוק מעבדי i3,i5, ו-i7. לסדרה זו, הנקראת גם Core X-series,מספר מעבדים שונים וכמות ליבות משתנה בהתאם לדגם, ולמעבד הדגל הקרוי i9-7980X, יכולות עיבוד יוצאות דופן. לפי דבריה של אינטל, הוא המעבד החזק והעמיד ביותר של החברה המורכב במחשב ביתי נייח, והיא תיכננה אותו כך שיתמוך בהרחבות עתידיות ושיפורים נוספים. 

אינטל חושפת את המעבדים החדשים - i9

הסדרה עצמה פונה לקהל המשתמשים במחשב בצורה מסיבית וכבדה – החל משחקנים מקצועיים המשחקים במשחקי עתירי גרפיקה ותמיכה ב-VR, כמו גם יוצרי ועורכי תוכן העוסקים בעיקר ברזולוציות גבוהות כמו 4K (עד 30% קצב עיבוד מהיר יותר בעריכת תוכן בהשוואה למעבדים הקודמים של החברה). היכולת לעבד כמות גדולה של נתונים בו זמנית תוך שמירה על עמידות לאורך זמן היא אתגר שבינתיים אינטל עמדה בו היטב, וכעת היא מרחיבה את כמות הליבות בנוף הביתי – מ-14 עד 18 ליבות.

אינטל חושפת את המעבדים החדשים - i9

עוד נמסר במהלך ההשקה, כי המעבדים החדשים מתכוננים לעבוד בצורה מיטבית עם העברות של קבצים ונתונים, החל מכונני SSD מהירים, המשך בתמיכה עד 4 כרטיסי מסך שונים וסיים בחיבור Thunderbolt™ 3 המהיר והחדש.
המעבדים יגיעו לשווקים השונים החל מסוף אוגוסט, כאשר במהלך ספטמבר יצטרפו אליהם סדרת המעבדים בעלי 18 ליבות.