מערכת ההפעלה למחשבים מבית חברת הטכנולוגיה וענקית התוכנה האמריקאית, מיקרוסופט, ווינדוס 10, הושקה לראשונה בשנת 2015, ומאז דואגת היצרנית לשחרר אחת לשנה או יותר עדכון משמעותי למדי עבורה. כעת, משיקה החברה מרדמונד את עדכון מאי 2019 ל-Windows 10, שמביא עמו מגוון נרחב של שדרוגים ושיפורים.
עדכון מאי 2019 לווינדוס 10 כבר זמין להורדה ועדכון עבור כל משתמשי מערכת ההפעלה של החברה. על מנת לעדכן את מחשבכם לגרסה החדשה, יש לגשת לאפליקציית ההגדרות, ושם, תחת קטגוריית עדכוני מערכת ההפעלה (Windows Update), לבדוק את הימצאותו של העדכון החדש


הגרסה החדשה למערכת ההפעלה של מיקרוסופט מביאה מספר שדרוגים משמעותיים. בין השינויים הבולטים נמצא ערכת נושא בהירה חדשה, שהופכת להיות ערכת הנושא ברירת המחדל של מערכת ההפעלה ב-Windows 10 Home. כחלק מערכת הנושא הבהירה, גם רקע ברירת המחדל יהיה מעט יותר בהיר ותואם לקווים של ערכת הנושא.


מיקרוסופט משחררת את עדכון מאי 2019 ל-Windows 10


נוסף על כך, משלבת החברה את פונקציית Windows Sandbox, המאפשרת למשתמשים להריץ יישומים בסביבת שולחן עבודה נפרדת לחלוטין, כך שניתן יהיה לבדוק שתוכנות מסויימות אינן רוגלות או יישומים שעשויים להזיק למחשב. בין השינויים הנוספים יהיו: תפריט התחל מעודכן בנראות חדשה; הפרדת שורת החיפוש שבתפריט Start מכפתור הפעלת קורטנה, העוזרת הוירטואלית; שילובם של "קאומוג'י" - סמיילים יפניים ועוד.


מקור 1 | 2