מוקדם יותר השנה, במסגרת חודש מרץ האחרון ובמסגרת כנס המפתחים GDC (ר"ת: Gaming Developer Conference) שהתקיים בסן פרנסיסקו, קליפורניה, קיימה חברת גוגל אירוע הכרזה במסגרתו היא חשפה בפני העולם את פלטפורמת הגיימינג Google Stadia, המיועדת לטלוויזיות, סמארטפונים וטאבלטים. כעת, מציגה גוגל את כל הפרטים שטרם חשפה בנושא - מחיר, זמינות ועוד.


גוגל חושפת את כל הפרטים אודות פלטפורמת הגיימינג Stadia


על פי ההודעה הרשמית שמסרה גוגל בנושא, Google Stadia תושק החל מחודש נובמבר הקרוב כשהיא מגיעה בשתי וריאציות - Stadia Base ו-Stadia Pro. גרסת הבסיס תהיה זמינה בחינם לחלוטין, בעוד גרסת הפרו תושק במחיר של 9.99 דולר לחודש (קצת יותר מ-35 שקלים, לפי שער ההמרה הנוכחי). עם זאת, Stadia Base לא תושק לציבור בנובמבר, והצרכנים שמעוניינים לבצע שימוש בזו יאלצו לחכות עד למועד שאינו ידוע במדוייק בשנה הבאה.


עיקר ההבדלים בין Stadia Pro ל-Stadia Base מתבטא באודיו ותצוגה. גרסת Stadia Pro תתמוך ברזולוציית 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה, וידאו HDR וסאונד ב-5.1 ערוצים. מנגד, Stadia Base תתמוך ברזולוציית Full HD בלבד ובסאונד סטריאו סטנדרטי. 


גוגל חושפת את כל הפרטים אודות פלטפורמת הגיימינג Stadia


על מנת להרשם לשירותי Stadia בשלב זה דורשת היצרנית מן הצרכנים לרכוש חבילת מוצרים המכונה Stadia Founder's Edition. זו כוללת את בקר המשחק של גוגל, Chromecast Ultra, שלושה חודשי Stadia Pro ועוד. מחיר חבילה זו עומד כעת, במסגרת המכירה המוקדמת, על 129 דולר. 


גוגל חושפת את כל הפרטים אודות פלטפורמת הגיימינג Stadia


השקתה הראשונית של הפלטפורמה תתבצע במגוון נרחב של מדינות, בהן: באירלנד, גרמניה, ארה"ב, צרפת, קנדה, פינלנד, בלגיה, שוויץ, בריטניה, נורווגיה, ספרד, איטליה, הולנד ודנמרק. גוגל מציינת כי מהירות חיבור האינטרנט המינימלית והמומלצת לשימוש ב-Stadia היא 10 מגה-ביט, וזו תאפשר ניגון וידאו ב-HD בלבד.


גוגל חושפת את כל הפרטים אודות פלטפורמת הגיימינג Stadia


עבור תמיכה בוידאו 4K, נדרש חיבור מומלץ של 35 מגה-ביט. בזירת המשחקים שיהיו זמינים בפלטפורמת סטאדיה מיום השקתה, נמצא 31 כותרים מוכרים, ביניהם: Dragon Ball Xenoverse 2, Rage 2, Tomb Raider: Definitive Edition, Assassin's Creed: Odyssey, Just Dance, Tom Clancy's The Division 2, The Crew ואחרים. 


מקור