חברת הטכנולוגיה ההולנדית, פיליפיס, חשפה אמש (ה', 27.06) סדרת מנורות חכמות חשדה שעונה לשם Philips Hue Bluetooth (או: Philips Hue with Bluetooth). המנורות החדשות נחשפו, כמובן, תחת מותג התאורה החכמה Signify, חברת הבת של היצרנית המוכרת. 


פיליפס מכריזה על מנורות Hue חדשות עם תמיכה בבלוטות'


מנורות ה-Philips Hue Bluetooth מגיעות ב-3 דגמים שונים: תאורה לבנה; תאורה לבנה עם אפשרות לשינוי טמפרטורת הצבע; ותאורה צבעונית המאפשרת גם היא לשנות את טמפרטורת הצבע. שלושת המנורות השונות מגיעות, כמשתמע משמן, עם תמיכה בבלוטות', אך נעדרת מהן תמיכה ב-WiFi אותה ניתן לראות בחלק ניכר מן המנורות החכמות שזמינות כיום בשוק הבית החכם.


השילוב של תמיכה בבלוטות' יאפשר לתפעל את המנורה באמצעות חיבור מקומי דרך אפליקציית Hue Bluetooth הזמינה בחנויות האפליקציות של אפל וגוגל. דרך האפליקציה ניתן להדליק או לכבות את האור, לשנות את עוצמת התאורה שתאים לסצינה הנדרשת וכן לבחור את צבע התאורה (במנורה הצבעונית) מתוך מיליוני הצבעים האפשריים. כמו כן, מאפשרת האפליקציה להפעיל את מצבי הסצינה השונים שמוגדרים מראש וזמינים באפליקציה. 


פיליפס מכריזה על מנורות Hue חדשות עם תמיכה בבלוטות'


המנורות החדשות, בשיתוף עם האפליקציה של פיליפס, מאפשרות את הפעלתן באמצעות העוזרות הוירטואליות Alexa או Google Assistant. עם זאת, כפי שכבר ציינו, המנורות אינן תומכות ב-WiFi, כך שהשליטה עליהן מוגבלת במרחק. אם תירצו לבצע את הפעולות הזמינות באפליקציה, תדרשו להיות במרחק של מספר מטרים מן המנורות עצמן.


פיליפס מכריזה על מנורות Hue חדשות עם תמיכה בבלוטות'


בהנחה שתרצו להרחיב את התמיכה ולבצע פעולות גם מרחוק, תאלצו לבצע שימוש במגשר הייעודי של פיליפס, המכונה Hue Bridge, מה שכמובן יגביר את העלויות באופן משמעותי. את המנורות תציע החברה לרכישה במחיר של 14.99 דולר לגרסת הבסיס הלבנה, 24.99 לגרסה הלבנה עם השליטה על הטמפרטורה ו-49.99 דולר לגרסה הצבעונית. המנורות יעלו על מדפי החנויות מאוחר יותר השנה ובמהלך 2020. 


מקור