אירוע ההכרזה על המייט 30 של חברת וואווי הסתיים לפני מספר דקות עם שלוש הכרזות נוספות, אחת מהן מפתיעה למדי.

על השעון החדש של החברה כבר שמענו לפני מספר שבועות ואכן הוא הוצג. ה-Watch GT 2 מציע מפרט משופר ביחס לקודמו בעיקר בזכות המעבד החדש שהוטמן בו. ה-Kirin A1 הוא מעבד חדש מתוצרת וואווי וזו הפעם הראשונה שהיא מייצרת את המעבד עבור השעונים החכמים שלה.


לא רק סמארטפון: וואווי מציגה שעון וטלוויזיה


לדברי נציגי וואווי, המעבד החדש משפר את ביצועי השעון באופן משמעותי, מגדיל את טווח הקליטה האלחוטי שלו ובנוסף גם מאריך את חיי הסוללה של השעון לעומת הדגם הקודם. לא שאלו היו צריכים שיפור מלכתחילה עם זמן סטנד-ביי של 14 יום, בדגם הגדול. וואווי מקדימה את אפל והיא מציידת את השעון במסך OLED בגודל 1.39 אינץ' עם יכולת Always On.


לא רק סמארטפון: וואווי מציגה שעון וטלוויזיה


השעון יגיע בשני גדלים, 46 מ"מ וגם 42 מ"מ, כאשר רק הדגם הגדול יותר יתמוך בשיחות טלפוניות, עם המיקרופון והרמקול המובנים בו. שני הגדלים מגיעים עם 4GB של זכרון הפעלה, כאשר מבחינת זיכרון האחסון, הדגם הגדול יגיע עם 32GB ואילו הדגם הקטן יגיע עם 16GB. השעון מוגן מפני מים והוא יחזיק מעמד גם בעומק של 50 מטרים.


Huawei Vision

לצד השעון החדש וסדרת הסמארטפונים Mate 30, חשפה וואווי גם הפתעה לא קטנה, וזו הטלוויזיה הראשונה בפיתוחה, Huawei Vision. אף שהחברה די מסרבת להתייחס לכך במילים אלו, מדובר בטלוויזיה חכמה, ואחת מעניינת למדי. היא מגיעה עם מסך בגדלים הנעים מ-55 ל-85 אינץ', יחד עם פאנל תצוגה התומך בטכנולוגיית Quantum Dot. 


לא רק סמארטפון: וואווי מציגה שעון וטלוויזיה


המסך מגיע ברזולוציית 4K UHD, ותמיכה מובנית ביכולות בינה מלאכותית. בוואווי מדגישים שוב ושוב כמה פונקציות הבינה המלאכותית מושרשות היטב במסך, ואלו ישמשו עבור התאמת האודיו והוידאו. כמו כן, הטלוויזיה כוללת מערך אודיו בעל 8 רמקולים וזוג סאב-וופרים, ומונעת על גבי מערכת ההפעלה Harmony OS מבית היצרנית.


שלט הטלוויזיה מגיע עם מיקרופון לשליטה קולית, מספר מקשים מצצומצם, משטח מגע לביצוע פעולות שונות ושקע USB Type-C לטעינה. סוללת השלט, אגב, תאפשר עבודה רצופה למשך לא פחות מ-3 חודשי שימוש ממוצע. נוסף על כך, תומך השלט בפונקציית One Hop Projection, כך שניתן יהיה לקרב את הסמארטפון לשלט על מנת להעביר את התוכן המשודר בסמארטפון ישירות לטלוויזיה. 


לא רק סמארטפון: וואווי מציגה שעון וטלוויזיה


מלבד השימושים הסטנדרטיים בטלוויזיה לצפייה בתוכן וידאו, בוואוווי דאגו להדגיש כי ה-Vision תשמש גם עבור שליטה במוצרי הבית החכם הנתמכים. כמו כן, ישנה מצלמת פופ-אפ הנשלפת מחלקה העליון של הטלוויזיה, כך שניתן יהיה לבצע בזו שימוש עבור שיחות וידאו או שיחות ועידה, ללא צורך בחיבור מצלמה חיצונית.


נכון לרגע זה לא ברור מתי תושק טלוויזית ה-Huawei Vision, ומה יהיה מחירה לצרכן. באופן ראשוני, כך נמסר, יושקו גרסאות ה-65 ו-75 אינץ', כאשר שני דגמים נוספים - בגודל של 85 ו-55 אינץ', יגיעו לצרכנים בשלב מאוחר יותר. הטלוויזיה החדשה של וואווי מהווה לכניסתה הראשונה (בערך) לשוק הטלוויזיות החכמות, כאשר מוקדם יותר השנה חשף מותג הונור מבית החברה גם הוא את הטלוויזיה הראשונה שלו, Honor Vision.