בסוף שנת 2019 חשפה ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים האמריקאית, אפל, מסך 6K מקצועי וייחודי במינו, זהו ה-Apple Pro Display XDR. כעת, גורס דיווח חדש כי הדור הבא למחשבי ה-iMac עשוי להגיע בקווי עיצוב דומים לאלו של המסך המקצועי מבית היצרנית. 


דיווח: iMac עם מסך בעיצוב דומה ל-Pro Display XDR ייחשף השנה


על פי פרטי הדיווח, אפל מתכננת להשיק במהלך 2021 מחשבי iMac שיגיעו בעיצוב חדש לחלוטין, זאת בפעם הראשונה מאז הושק עיצובם של דגמי האיימק הנוכחיים בשנת 2012. מחשבי ה-iMac החדשים לשנת 2021 יגיעו לשוק עם קווי עיצוב דומים למסך ה-Pro Display XDR, שכולל שוליים דקים וסימטריים סביב פאנל התצוגה. 


עוד מעיד הדיווח על כך שדגמי ה-IMac 2021 יגיעו לשוק עם גב שטוח (בנניגוד לגב המעוקל של דורות האיימק הקודמים) ויוצעו בשתי וריאציות שונות המכונות בשם הקוד J456 ו-J457. אלו צפויים להחליף את דגמי ה-21.5 ו-27 אינץ' המוכרים, וניתן להעריך כי גרסת הבסיס בסדרה תגיע עם מסך 24 אינץ'. 


דיווח: iMac עם מסך בעיצוב דומה ל-Pro Display XDR ייחשף השנה


את דברים אלו חושף דיווח של כתב מגזין בלומברג מארק גורמן, המהימן בכל הנוגע לפעילותה של ענקית הטכנולוגיה האמריקאית. עוד חשף הדיווח של בלומברג כי החברה מתכננת להשיק שתי גרסאות חדשות ל-Mac Pro: גרסה המגיעה באותו עיצוב של הדור הנוכחי; ואילו גרסה נוספת שתגיע בגודל של כחצי מהדור הנוכחי. נכון לשנת 2021, צפוי הדגם הראשון מבין השניים להגיע עם מעבדי אינטל זו פעם נוספת. 


לצד דגמי iMac מעודכנים ומחשבי Mac Pro חדשים, נחשף בדיווח החדש כי באפל עומלים בימים אלו גם על פיתוחו של מסך חדש מסדרת Apple Pro Display XDR. המסך החדש, כך נמסר, נמצא בשלבי פיתוח ראשוניים, והוא מיועד להגיע לשוק בתג מחיר נמוך יותר. 


מקור