חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
הסקירות החדשות בקטגוריה
9.3
קליטה מעולה, שידור Mesh ישר מהקופסה ומחיר גבוה במיוחד: ה-AC86U של אסוס הוא ראוטר מרשים ביותר עם אפשרויות האצה...
יאיר זרצקי | 26.10.2016
8.8
גלישה ללא תשתית, ממשק נוח אך תמיכה ברשת פנימית איטית: ה-MR200 של TP Link מציע קישוריות ברמה גבוהה לצד אפשרות להתחבר...
מדריכי קנייה בקטגוריה
איך לבחור ראוטר (נתב) - מדריך מהיר

המדריך המהיר של WiseBuy מציג את השיקולים החשובים ביותר בבחירת נתב לרשת ביתית.

כדי להבין את הפרמטרים השונים ולהתעמק בהם, תוכלו לקרוא את המדריך השלם או להיעזר במילון המונחים.
למדריך המלא
איך לבחור נתב (Router) לרשת ביתית
מהו נתב (Router)? באיזה נתב כדאי לבחור – קווי או אלחוטי? למה חשוב להתאים את הנתב לתשתית הקיימת בבית ואיך עושים זאת? כל מה שצריך לדעת על בחירת נתב לבית, במדריך הבא למדריך המלא

אינטרנט מהיר בסיבים: איזה שירות קיים אצלכם?

אינטרנט על גבי תשתית סיבים זמין בישראל מספר שנים דרך מותג אנלימיטד, אליו הצטרפו לאחרונה פרטנר וסלקום, אך האם לכל בתי האב בישראל ישנה האפשרות להתחבר אליו?

אלי כהן |  09/05/2018

לאחר שנשלט במשך עשרות שנים על ידי תאגידי התקשורת המקומיים, קבוצות בזק והוט, הצטרף בשנים האחרונות לסערת שוק האינטרנט המהיר מותג Unlimited מבית חברת IBC. בניגוד לתשתיות הוותיקות של בזק והוט, קיבלה את המנדט בשנת 2010 חברת IBC עבור פריסת סיבים אופטיים ברחבי ישראל על גבי תשתית חברת החשמל, שיספקו גלישה ברמה גבוהה יותר מאלו שהוצעו בשוק.


כמעט עשור חלף לו, וכעת בשוק האינטרנט על גבי תשתית סיבים אופטיים בישראל ישנן לא פחות מ-4 שחקניות שונות: קבוצות התקשורת סלקום ופרטנר שהחלו בפריסת סיבים עצמאית והשקת השירות תחת השמות "סלקום סופר פייבר" ו"פרטנר פייבר"; וכן קבוצת בזק שהחלה גם היא בפריסת סיבים תחת המותג BFiber. אז האם כל אחד מאיתנו יכול להצטרף לאינטרנט הסיבים של החברות השונות במחיר הוגן? בדקנו את הנושא, והמצב לא מעודד במיוחד.Unlimited
מותג אנלימיטד הוא הוותיק ביותר מבין ארבעת החברות המתיימרות להציע שירותי אינטרנט על גבי תשתית סיבים אופטיים. שירותי אנלימיטד כוללים פריסת סיב קרוב ככל הניתן לבית, כאשר מתג - Switch מבית סיסקו אליו מגיע הסיב האופטי מותקן בחדר המדרגות של כל בניין מגורים או משרדים, וממנו תשתית נחושת מספקת את האינטרנט ישירות בבית הלקוח.

נוכח הגעת הסיב ישירות אל הלקוח, תשתית אנלימיטד המבוססת על התשתית של חברת החשמל היא איכותית ביותר ומספקת תוצאות מרשימות בערים בהן היא פרוסה. עם זאת, נוכח הקושי הרב שבפריסה כה רחבה והעלויות העצומות, הערים והרחובות בהן זמינים הסיבים של החברה אינם רבים. כך, מאפשרת אנלימיטד מגוון חבילות הכוללות כולן תשתית וספק: 50 מגה-ביט סימטרי (מהירות העלאה והורדה זהות) בעלות של החל מ-79 שקלים לחודש; 200 מגה-ביט בעלות המתחילה ב-99 שקלים לחודש, 500 מגה-ביט גלישה בעלות של 119 שקלים לחודש ו-1000 מגה-ביט בעלות של 399 שקלים לחודש.מאז נוסדה החברה המחזיקה במותג איי שם בתחילת העשור הנוכחי, הושק השירות במספר ערים מרכזיות בישראל: תל אביב, באר שבע, רמת גן, רמת השרון, רעננה, נתניה וחיפה. עם זאת, וכפי שציינו קודם, גם בתוך הערים הללו הפריסה של אנלימיטד מצומצמת למדי, ותוכלו לקבל את שירותיה בעיקר במרכזי הערים ובבנייני מגורים/משרדים חדשים. על מנת לבדוק האם תשתית אנלימיטד זמינה במקום מגוריכם, תוכלו לגשת לאתר האינטרנט של החברה ולבחון זאת לפי כתובתכם. כמו כן, מפה המציגה את איזורי הפריסה בערים זמינה גם כן באתר.פרטנר פייבר
בחודש אוגוסט של השנה שעברה הודיעה קבוצת פרטנר באופן רשמי כי זו משיקה את שירות האינטרנט המהיר על גבי תשתית סיבים אופטיים לקהל הרחב. עם זאת, גם במקרה של פרטנר מהווה הפריסה לבעיה המשמעותית ביותר של החברה. בשלב הנוכחי זמינים שירותי האינטרנט על גבי תשתית סיבים של פרטנר בערים מרכזיות כדוגמת תל אביב, קריית אונו, ראש העין, פתח תקווה, באר שבע ורמת גן, אם כי גם באותם ערים תהא הפריסה מצומצמת. במרבית המקרים יהיו גם כאן מבני מגורים חדשים שיזכו להינות מיתרונותיה של התשתית החדשה, כאשר צפויים לחלוף חודשים רבים עד אשר תגיע החברה לפריסה רחבה משמעותית.

על מנת לבחון האם העיר והרחוב שלכם זכה לקבל את תשתית הסיבים של פרטנר, תוכלו לגשת לאתר האינטרנט של החברה ושם להקיש את כתובת המגורים המלאה שלכם. לאחר מכן, תוכלו להשאיר פרטים על מנת שנציג פרטנר יוכל לחזור אליכם בעת שהדבר יהיה רלוונטי. כמו כן, מדגישים בפנינו בפרטנר כי במבנים ובשכונות בהן היא מקימה תשתית, מופצים פליירים המודיעים על כך.
בזירת התמחור מציעה פרטנר תנאים לא רעים כלל. כך, על חבילת אינטרנט שכוללת ספק ותשתית במהירות הורדה של 1000 מגה-ביט ומהירות העלאה של עד 100 מגה תגבה החברה 100 שקלים לחודש בלבד (10 שקלים נוספים יגבו בגין השכרת נתב התומך במהירויות הללו). נוסף על כך, בשילוב עם שירותי הטלוויזיה והטלפון הביתי שלה, מציעה פרטנר שתי חבילות נוספות: טריפל 200 מגה וטריפל 1000 מגה, המוצעים במחיר של 169 ו-199 שקלים, בהתאמה, וכוללים את שירות פרטנר TV יחד עם 3 ממירים, קו טלפון ביתי ואינטרנט על גבי תשתית סיבים. מחיר השכרת הנתב בחבילות הטריפל הוא 20.9 שקלים לחודש.סלקום סופר-פייבר
אחרי שהרחיבה את כניסתה לבתי אב ברחבי ישראל דרך בשוק הטלוויזיה והאינטרנט על גבי תשתית בזק, ובאיחור קל אל מול מתחרתה, חברת פרטנר, השיקה לפני כחודש קבוצת התקשורת סלקום שירות אינטרנט חדש העונה לשם "סלקום סופר פייבר" ומספק, גם הוא, שירותי אינטרנט מהיר על גבי תשתית סיבים.

במקרה של סלקום, כמו גם עם פרטנר ואנלימיטד, ישנה פריסה מצומצמת ביותר של הסיבים האופטיים מבית החברה. כך, גם כאן יהיה זה מספר ערים מצומצם בהן קיים השירות (ביניהן תל אביב, באר שבע, רמת גן ואחרות). גם בתוך אותן ערים תהא הפריסה צנועה ומצומצמת למדי. בניגוד לפרטנר ואנלימיטד, על מנת לברר האם ישנה פריסת סיבים של סלקום באיזור המגורים שלכם, תדרשו לצלצל אל מוקד המכירות של החברה.באתר האינטרנט של החברה, מתחייבת זו כי עד לסוף 2018 תהא פריסת הסיבים שלה רחבה ביותר, ותגיע לצפון (מנהריה ועד נתניה), לשרון (מרעננה ועד רמת השרון) וכן תתרחב במרכז ובדרום הארץ. בין הערים אליהן צפוי השירות להתרחב עד לסוף השנה נמצא את חולון, בת ים, פתח תקווה, רחובות, ראשון לציון, רמלה, יבנה, מודיעין, ירושלים, קרית גת, אשדוד, גבעתיים ועוד.

בכל הנוגע לתמחור שירותי האינטרנט המהיר, מציעה סלקום מגוון חבילות: ב-99 שקלים לחודש יהנו הלקוחות ממהירות הורדה של 500 מגה-ביט (50Mbps מהירות העלאה), כאשר עבור 1000 מגה ידרשו הצרכנים לשלם 115 שקלים. על חבילת טריפל, הכוללת קו טלפון ביתי, שירותי סלקום TV ואינטרנט על גבי תשתית סיבים במהירות של 1,000 מגה, תגבה החברה 199 שקלים לחודש. חבילה נוספת הזהה לטריפל וכוללת 2 קווים סלולריים בנוסף תעלה לצרכן 265 שקלים לחודש.Bfiber
אם חשבנו שמצבם של יתר החברות אינו כה חיובי בכל הנוגע לפריסת תשתית הסיבים האופטיים, הרי שהסטטוס של תשתית הסיבים מבית בזק גרוע אף עוד יותר. על פי עמוד השירות באתר האינטרנט של החברה, בזק ביצעה ניסוי מוצלח בתשתית סיבים בעיר פתח תקווה בלבד, ומצב פריסת הסיבים בערים נוספות אינו ידוע לציבור בשלב זה. בשיחה שקיימנו עם אחד מנציגי המכירות של החברה נמסר כי בזק ערכה הרשמה לפיילוט מצומצם נוסף, אך זו נסגרה ובשלב זה טרם ברור מתי יתרחב פרוייקט B-פייבר לערים אחרות בישראל ומתי יושק לציבור הרחב.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

מוצרים פופולאריים בקטגוריית נתבים (ראוטרים)

מותג:TP-Link,
מודם:ראוטר כולל מודם,
מהירות אלחוטית:1300...,
החל מ- 409 ₪
מתוך 20 חנויות
מותג:TP-Link,
מודם:ראוטר,
מהירות אלחוטית:1300 M...,
החל מ- 379 ₪
מתוך 22 חנויות
מותג:D-Link,
מודם:ראוטר כולל מודם,
מהירות אלחוטית:300...,
החל מ- 215 ₪
מתוך 12 חנויות
מותג:TP-Link,
מודם:ראוטר כולל מודם,
מהירות אלחוטית:300...,
החל מ- 164 ₪
מתוך 28 חנויות
אלי כהן - כתב חדשות

אלי כהן - כתב חדשות

כתב וסוקר טכנולוגיה
בן 23 מהעיר באר שבע, יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, בעבר שימש בתפקיד כתב ועורך באתרי טכנולוגיה ישראליים, כיום כתב וסוקר טכנולוגיה המתמחה בתחום המובייל והסלולר ויזם המעורב בהקמת חברת סטארט-אפ חדשה בשוק הסלולר הישראלי.
לפניות: support@wisebuy.co.il