חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת Brother MFC7320
סוג המוצר: מדפסת משולבת
סוג הפלט: שחור לבן
מאפייני רשת: ללא
רזולוציה מקסימלית: 2400x600 DPI
הדפסה דו צדדית: לא
פקס: כולל
סורק: כולל
מהירות הדפסה מקסימלית: 18 דפים בדקה
ציון WiseBuy
8.3
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Dave 11.09.11
yacov 02.10.11
אורן 23.01.10
oded 13.10.10
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת Brother MFC7320

הטוב
  • איכות הדפסה טובה מאוד בטקסטים
  • צילום זריז ובאיכות טובה למדי
  • מידות קטנות ואיכות בנייה טובה
הרע
  • איכות סריקה בינונית
  • אין תמיכה בצילום דו-צדדי
  • אין תאורה למסך
בשורה התחתונה

לעסקים קטנים או אפילו לסטודנטים שמרבים להדפיס ולצלם עבודות, MFC-7320 של Brother היא פיתרון נוח, קומפקטי ויעיל במחיר עממי. היא לא מתוחכמת במיוחד אבל עושה את העבודה טוב מאוד, עם איכות הדפסה משביעת רצון בכל הקשור לטקסטים ומהירות עבודה טובה.

הקדמה

MFC-7320 של Brother היא מדפסת לייזר משולבת, הכוללת מכונת צילום, פקס, סורק צבע ומדפסת (בשחור בלבד) במכשיר אחד. זהו מכשיר קטן יחסית, שמיועד למשרד ביתי ועסקים קטנים. MFC-7320 מעוצבת בפשטות סולידית ובצבע אפור בהיר, וכוללת פאנל מקשים קדמי עם מסך דיגיטלי ומזין מסמכים אוטומטי.

איכות ההדפסה

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

בהדפסת טקסט, MFC-7320 עושה עבודה מצוינת. הטקסט יוצא שחור מאוד, חד ומדויק ללא סטיות או מריחות, וגם בגודל גופן קטן במיוחד נשמרת הפרדה בין האותיות ובחללים שבתוכן, וחדות גבוהה שמותירה את הטקסט קריא להפליא.

בדקנו איך מתמודד המכשיר עם הדפסת עמודים שכוללים טקסט צבעוני וגרפיקה בסיסית, כמו גרפים ואיורים שונים. ובכן, אל תצפו ליותר מדי. מדפסות לייזר עם טונר שחור בלבד יוצרות "רשת" של נקודות כדי ליצור מראה של גווני אפור, במקום הצבעים שבמקור, והתוצאה לא משהו. כשהדפסנו ברזולוציה גבוהה יותר (1200 במקום 600DPI הסטנדרטי) ניכר שיפור קל, צפיפות הנקודות הייתה גבוהה יותר אך טקסטים עדיין נראו מנוקדים ולא חדים – אין מה לעשות, זו המגבלה הטכנית של מדפסות כאלה. מצב "גרפיקה" אינו עוזר במיוחד, ובסך הכול מעלה מעט את הניגודיות וכתופעת לוואי מעלים פרטים באזורים אפורים, שהופכים לשחורים כמעט.

בדקנו את איכות הצילום של עמוד טקסט מדף שהמכשיר עצמו הדפיס קודם לכן. ניכרת ירידה מסוימת באיכות בין המקור לעותק המצולם, שמתבטא בחספוס מסוים של האותיות שבמקור נראות חדות ומהוקצעות למשעי. עם זאת הירידה באיכות קלה יחסית, ומורגשת בעיקר בטקסטים קטנים במיוחד (גודל 5). בסך הכול, העותק מזכיר דף שהודפס במדפסת הזרקת דיו ממוצעת. בצילום של עמוד עם איורים ומשטחי "צבע" אפורים, ניכרת ירידה חדה יותר מהמקור לעותק ואזורים שנראו אחידים מופיעים בצילום מנומרים ומנוקדים, ובהירים לעומת המקור. אגב, תוכלו לבחור במכשיר בין צילום במצב "טקסט" לצילום במצב "פוטו", וההתאמה מורגשת – הטקסטים יוצאים שחורים וחדים יותר במצב הטקסט, ותמונות יוצאות מפורטות יותר ועם מעברי גוונים חלקים יותר במצב פוטו.

MFC-7320 יודעת גם לסרוק מסמכים ותמונות ישירות למחשב, לפענח טקסט ולהמיר אותו לטקסט חי (OCR, באנגלית בלבד) או לשלוח את הסריקה ישירות למייל. מדובר בסורק ברמה ביתית בלבד, ואיכות הפלט לא מזהירה. בעמוד ממגזין שסרקנו, ברזולוציית 300DPI, הטקסטים יצאו מעט רכים ולא לגמרי ממוקדים, ומשטחי צבע חלקים או עם מעברי גוונים עדינים הופיעו מלוכלכים במעין רעש דיגיטלי. איכות הצבעים טובה למדי והם נאמנים למקור, וכפי שאמרנו, לסריקות מזדמנות וביתיות האיכות מספיקה. סריקה למחשב בצבע וברזולוציה סטנדרטית (300) אורכת כ-33 שניות.

Brother MFC-7320

בהדפסת טקסט, MFC-7320 עושה עבודה מצוינת. בדקנו את איכות הצילום של עמוד טקסט מדף שהמכשיר עצמו הדפיס קודם לכן. ניכרת ירידה מסוימת באיכות בין המקור לעותק המצולם, שמתבטא בחספוס מסוים של האותיות שבמקור נראות חדות ומהוקצעות למשעי

אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.
טכנולוגיית הדפסה נפוצה במדפסות ביתיות המבוססת על סדרת מזרקים זעירים המתיזים טיפות דיו קטנות אל הנייר בהתאם לאותות חשמליים הנשלחים מהמחשב.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.

מהירות ההדפסה

(15% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

Brother מבטיחה מהירות הדפסה של עד 18 עמודים לדקה, ושהעמוד הראשון מודפס תוך פחות מ-10 שניות. בבדיקה שערכנו התגלו הנתונים כמדויקים למדי. העמוד הראשון הודפס תוך 9.1 שניות, ובדקה אחת הצליחה המכונה להדפיס 17 עמודים בסך הכול, הן דפי טקסט בלבד והן דפים עם איורים וגרפים (בשחור לבן כמובן). למשרד ביתי קטן זהו קצב סטנדרטי.

בין ההדפסות, שוקעת המדפסת למצב "שינה", כנראה כדי לחסוך בחשמל. שליחת הדפסה תעיר אותה מתנומתה, ועד שהדף הראשון ייצא תאלצו להמתין כ-20 שניות.

מספר העמודים שהמדפסת מסוגלת להדפיס בדקה (Pages Per Minute –PPM ). הנתון משתנה בהתאם לאיכות ההדפסה (טיוטה, רגיל, מיטבי), צבע ההדפסה (שחור או צבעוני) וסוג המידע המודפס (טקסט או תמונה). במדפסות דיו הנתון שמופיע במפרט הוא תיאורטי ומתייחס לכיסוי חלקי של הדף – 5 אחוז בשחור ו-15 אחוז בצבע. במדפסת לייזר הנתון שמופיע במפרט קרוב לביצועיה בפועל.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

MFC-7320 היא מדפסת משולבת קטנה יחסית ביחס למכשירים מסוגה, ותופסת שטח קטן על שולחן העבודה. היא כמעט ריבועית במידותיה, כמעט ללא חלקים בולטים, והיא מגיעה מורכבת ישירות מהקופסא, מבלי שתצטרכו לטרוח ולהרכיבה (למעט הזנת הטונר והדפים).

מגש הדפים העיקרי נמצא במגרה בחלק התחתון של המכשיר, שמסוגלת להכיל 250 דפי A4. תהליך הזנת הדפים פשוטה בתכלית והם נשמרים בתוך המגירה כשהמדפסת לא בשימוש, ואינם חשופים לאבק ולחות. הפלט יוצא ממגרעת שמתחת לפאנל המקשים, שכוללת מעין ידית מתקפלת קטנה לאיסוף וקליטת הדפים.

בראש המכשיר ישנו מזין דפים אוטומטי שמסוגל להכיל עד 35 דפים, המיועד לצילום או לשיחת פקס של קבוצת מסמכים. את יחידת המזין ניתן להרים, ומתחתיו נמצאת יחידת הסריקה השולחנית. המזין נשאר עומד ביציבות כשהוא פתוח.

בקדמת המכשיר נמצא פאנל הפיקוד, הכולל את המקשים הנומריים, לוח מקשי ניווט ותפקוד ראשיים, לחצנים למעבר בין המצבים (סריקה, פקס, צילום) ומקשים לחיוג המהיר. המקשים כולם עשויים גומי, מסומנים היטב ונוחים לשימוש. בצד השמאלי של הפאנל תוכלו למצוא מקשים ייעודיים לכל מצב, כמו הגדלה והקטנה למצב צילום, חיוג חוזר ורזולוציה למצב פקס וכדומה. באופן זה השליטה בתכונות השונות במכשיר ברורה ונוחות השימוש משופרת.

המסך הקטן מציג 2 שורות של 16 תווים בכל שורה, וניתן לכוון את הניגודיות שלו. למרבה הצער הוא אינו מצויד בתאורה אחורית, ולא ניתן לראותו בחושך. אגב, נציין לטובה את העובדה שפאנל הפיקוד כולו מוצב בשיפוע כלפי מטה, מה שמאפשר שימוש במכשיר בנוחות גם בישיבה. התפריטים המופיעים במסך פשוטים למדי, וקל להתמצא בהם. התפריט באנגלית בלבד, וכך גם הסימון לצד המקשים השונים.

אבקת דיו במדפסת הלייזר שמקובעת לנייר באמצעות התכתה על ידי גוף חימום (Fuser).
הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

כמו רוב המדפסות שפגשנו, גם MFC-7320 בנויה רובה ככולה מפלסטיק, אבל איכות הבנייה שלה נראתה לנו סולידית וטובה. החלקים המתרוממים או נשלפים בנויים כיאות מפלסטיק קשיח ועבה ולא נראים רופפים, וגם הצירים שלהם ברוב המקומות עושים רושם של טיפוסים קשוחים.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image