חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מסגרת לתמונה LG F8010S-PN
סוג: מסגרת דיגיטלית
חיבור USB: כולל
סוג כרטיס זיכרון: Secure Digital
חיבור אלחוטי: ללא
ציון WiseBuy
9.1
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
אדיר 06.05.10
דניאל 29.09.10
משה 01.07.11
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מסגרת לתמונה LG F8010S-PN

הטוב
  • איכות תמונה מצוינת
  • חיישן תנועה
  • מקשי מגע נוחים ושלט אלחוטי
  • זיכרון פנימי נדיב של 2GB
  • צריכת חשמל נמוכה
  • תפקוד כמוניטור משני למחשב
הרע
  • אין נגן מוזיקה או סרטים
  • הציפוי המבריק גורם להשתקפויות
  • תכונת ה-Mini Monitor לא נתמכת ב-Windows 7
בשורה התחתונה

LG F8010S-PN היא מסגרת דיגיטלית אלגנטית ומעוצבת שמסוגלת לתפקד גם כמוניטור משני למחשב. בזכות טכנולוגיית ה-LED איכות התמונה נהדרת וגם צריכת החשמל נמוכה. המסגרת תתאים לאלו שאהבו את העיצוב, ואינם זקוקים גם לנגן מוזיקה וסרטים במסגרת.

הקדמה

טכנולוגיית ההארה האחורית מבוססת LED הגיחה לפני קצת יותר משנה והתקבלה בברכה בעולם טלוויזיות ומסכי המחשב, וכעת אין חברה שלא מציעה כמה דגמי LCD מבוססים LED בגלריית המוצרים שלה. אך טבעי היה שהטכנולוגיה הזו, שמציעה שיפור בניגודיות, בצבעים ובצריכת החשמל תזלוג עד מהרה גם למוצרים אחרים - ואכן, LG מוציאה כעת מסגרת דיגיטלית עם תאורת LED אחורית.

הדגם
LG F8010S-PN החדש מתהדר בעיצוב הממשיך את סדרת סקארלט של החברה, אותו ראינו במסכי LCD ופלזמה, בגימור שחור מבריק משולב באדום לוהט וקווים מתעגלים. המפרט מציע מסך בגודל 8 אינטש וברזולוציית 800X600, בהירות של 250 cd/m2, יחס ניגודיות של 500:1, זיכרון פנימי מובנה בנפח 2GB, חיישן תנועה ותפקוד כ-Mini Monitor בחיבור למחשב.

בהירות גבוהה של המסך תורמת לאיכות הכללית של התמונה, אך חשיבותה היא בעיקר ביכולתו של המסך להציג תמונה איכותית בתאורה סביבתית חזקה. ככל שהבהירות גבוהה יותר התמונה תיראה ברורה וצלולה יותר ולא תדהה במידה שהחדר מוצף באור. הבהירות נמדדת ב-cd/m2, ומומלץ לבחור מסך בעל בהירות של cd/m2250 ויותר.
יחס הניגודיות משקף את איכות הצבעים שמציג המסך, ובמיוחד את יכולתו להציג את הצבעים הכהים בצורה טובה. יחס ניגודיות גבוה יציג את הצבעים בצורה נאמנה יותר למקור, ואזורים חשוכים או כהים בתמונה יופרדו לגווניהם והפרטים בהם יודגשו בצורה טובה. יחס הניגודיות המומלץ למסגרת של 8 אינטש ומעלה הוא 1:250 ויותר.

איכות התצוגה

(50% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

בזכות הרזולוציה הגבוהה ותאורת ה-LED, מציג ה- LG F8010S-PNאיכות תמונה מצוינת. התמונה חדה מאוד, עם צבעים טובים וחזקים ובהירות גבוהה שמעניקה נראות טובה גם בחדרים מוארים מאוד. זוויות הצפייה סבירות בלבד, וציפוי הזכוכית של המסך אמנם מעניק לו מראה אלגנטי וגם מעמיק את החדות והצבעים במידת מה, אבל גורם גם להשתקפויות כך שלא מומלץ להניח את המסגרת אל מול חלון פתוח או מקור תאורה חזק אחר.

LG F8010S-PN


בזכות הרזולוציה הגבוהה ותאורת הלד, מציגה המסגרת איכות צפייה מצוינת. התמונה חדה מאוד, עם צבעים טובים וחזקים ובהירות גבוהה שמעניקה נראות טובה גם בחדרים מוארים מאוד. ציפוי הזכוכית מעניק למסך מראה אלגנטי אך גורם גם להשתקפויות כך שלא מומלץ להניח את המסגרת אל מול חלון פתוח

בזכות חיישן התנועה המובנה, ניתן להציב את המסגרת במצב אופקי או אנכי והתמונה תסתובב לכיוון הנכון ותוצג בהתאם. בנוסף, תוכלו להגדיר בתפריט את יחס התצוגה וצורת ההתאמה של התמונה למסגרת. האפשרויות כוללות הצגה אוריגינלית (בלי מתיחה או התאמה), מילוי המסך במתיחה חכמה תוך שמירה על יחס התמונה המקורי או התאמה לפי הרוחב או האורך בלבד.

LG F8010S-PN תומכת בפורמטים הסטנדרטיים: JPG, BMP, GIF ו-PNG.

הרזולוציה קובעת את חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גדולה יותר כדי להציג תמונה איכותית. רזולוציה טובה למסך בגודל 8-10 אינטש היא 800x480.
בהירות גבוהה של המסך תורמת לאיכות הכללית של התמונה, אך חשיבותה היא בעיקר ביכולתו של המסך להציג תמונה איכותית בתאורה סביבתית חזקה. ככל שהבהירות גבוהה יותר התמונה תיראה ברורה וצלולה יותר ולא תדהה במידה שהחדר מוצף באור. הבהירות נמדדת ב-cd/m2, ומומלץ לבחור מסך בעל בהירות של cd/m2250 ויותר.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

LG F8010S-PN כוללת 8 מקשי מגע בקדמת המסגרת, שבנגיעה בהם זורחים בתאורה אדומה. מיקום המקשים מצוין ומאפשר שליטה קלה ונוחה, והם מגיבים היטב למגע. ואם לא די בזה, ב-LG טרחו וצרפו למסגרת שלט אלחוטי קטן שמקל עוד יותר על השליטה. בחלק העליון של המסגרת, בתחילת השיפוע האחורי, מצאנו מקש מוארך שמכבה או מדליק באופן מיידי את המסך - כל תוכלו לכבות אותה במידה ונכנס מישהו שהייתם מעדיפים שלא יצפה בתמונות, או סתם לחסוך בחשמל כשאתם יוצאים לזמן קצר מבלי לכבות לגמרי את המסגרת.

בצלע התחתונה של המסגרת נמצא הלוגו של
LG שמואר בתאורה אחורית לבנבנה. אם תרצו תוכלו לכבותה בתפריט - הלוגו ייהפך לבלתי-נראה ויישאר את המסגרת חלקה ושחורה לגמרי.

LG F8010S-PN
המסגרת מתהדרת בעיצוב מסדרת סקארלט, בגימור שחור מבריק משולב באדום לוהט וקווים מתעגלים. היא כוללת 8 מקשי מגע בקדמת המסגרת עם תאורה אדומה המאפשרים שליטה קלה ונוחה, ומגיבים היטב למגע. בנוסף מצורף שלט אלחוטי קטן שמקל עוד יותר על השליטה

תפריטי המסגרת אינם תומכים בעברית, אך הם נוחים, ברורים ומעוצבים היטב; קצת חבל שהניווט איטי למדי וישנה השהייה מסוימת בין הלחיצה לבין התגובה. מסך הפתיחה מציג בחירה בין הצגת תמונות רגילה, מצב Slide Show או כניסה להגדרות.

במצב הצגת התמונות הרגיל תוכלו בלחיצת כפתור להקפיץ תפריט אייקונים בראש המסך שמאפשר ביצוע זום, העתקת התמונה או מחיקתה, חזרה לרשימת כל התמונות והצגת שעון או תאריך בנוסף (או במקום) לתמונה.

מצב ה-
Slide Show מאפשר בחירה בתזמון תחלופת התמונות עם טווח אפשרויות נאה (3, 10 או 30 שניות, או 1, 12 או 24 שעות), בחירה בין מגוון אפקטים למעבר בין התמונות וכן קביעת הכרונולוגיה של התצוגה - על פי התאריך בו נוצרו התמונות, על פי שמו הקבצים או באופן אקראי. באפקטים בין התמונות חביבים ובעיקר פועלים באופן חלק ובמהירות טובה (ולא מגמגמים וזוחלים לאיטם כמו שראינו במסגרות אחרות).

בגב המסגרת נמצא המעמד השולחני, בצורת עיגול גדול ואדום שנפתח על ציר. ניתן להעמיד את המסגרת במצב אופקי או אנכי, אך אין אפשרות לתליית המסגרת על הקיר.

בגב המסך מימין תמצאו את מקש ההפעלה העגול שניתן לגשש אחריו ולמצוא אותו בקלות גם מבלי לסובב אליכם את גב המסגרת, וכן דלת פלסטיק שמרכזת מאחריה את החיבורים - חריץ לכרטיסי זיכרון
SD, שקע USB לחיבור התקני פלאש ניידים וחיבור Mini-USB המשמש כ"מארח" (Host) ומאפשר חיבור המסגרת למחשב, הן להעברת קבצים בין הזיכרון הפנימי של המסגרת ובין המחשב, והן לשימוש במסגרת כמוניטור משני למחשב. בצד השני של גב המסגרת נמצא שקע החשמל.

LG F8010S-PN
בגב המסגרת נמצא המעמד השולחני, בצורת עיגול גדול ואדום שנפתח על ציר. ניתן להעמיד את המסגרת במצב אופקי או אנכי, אך אין אפשרות לתליית המסגרת על הקיר

תכונת ה-
Mini Monitor מאפשרת לחבר את המסגרת באמצעות כבל USB פשוט למחשב, ולהשתמש בה כמסך משני לכל דבר. ניתן למשל לפתוח על מסך המסגרת את תוכנת הדואר, או מסמך מסוים, ולעבוד במקביל עם המסך העיקרי. כדאי לדעת שהתכונה דורשת התקנה של תוכנה ודרייבר מתוך הדיסק המצורף, אך מערכת ההפעלה Windows 7 לא נתמכת בשלב זה.

תכונה חביבה שמצאנו בתפריט היא האפשרות לבחור אחד מכמה עשרות משפטי ברכה בנושאים שונים (באנגלית בלבד), ולקבוע שהמשפט הרצוי יופיע בהפעלה הבאה של המסגרת, כך שאם תעניקו אותה במתנה לחבר, מכר או קרוב, כרטיס הברכה כבר בפנים. נחמד.

Secure Digitalכרטיס זיכרון המשמש לאיחזון בהתקנים רבים - מצלמות סטילס ווידיאו, מסגרות דיגיטליות, מכשירי ניווט ועוד.נחשב לכרטיס הזול והנפוץ ביותר. ל-SD גרסאות נוספות– mini-SD ו-micro-SD, וכן SDHC  (Secure Digital High Capacity). mini-SD ו-micro-SD הם כרטיסים קטנים בממדיהם ומיועדים לטלפונים סלולריים ולנגני מוזיקה ווידיאו. SDHC  זהה בגודלו הפיזי ל-SD אבל בעל נפח זיכרון גדול במיוחד.

עמידות

(15% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

LG F8010S-PN בנויה היטב מפלסטיק שמעניק רושם של עמידות טובה לממדי. המעמד השולחני לעומת זאת נראה קצת שברירי ודק. החיבורים השונים ממוקמים מאחורי דלת כדי להגן עליהם מאבק, אבל הם מעט שקועים מדי והנגישות אליהם לא אידיאלית; במיוחד התקשינו לשלוף החוצה את כרטיס הזיכרון מהחריץ הייעודי.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image