חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מסגרת לתמונה Samsung SPF800P סמסונג
סוג: מסגרת דיגיטלית
חיבור USB: כולל
סוג כרטיס זיכרון: Secure Digital, Secure...
רמקולים: כולל
ציון WiseBuy
8.7
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מסגרת לתמונה Samsung SPF800P סמסונג

הטוב
  • מקשי מגע נוחים ושלט אלחוטי
  • זיכרון פנימי של 2GB
  • קישורית Bluetooth
  • תפקוד כמוניטור משני למחשב
  • נגינת מוזיקה וסרטים
  • תצורה נוחה ועיצוב אטרקטיבי
הרע
  • צבעי המסך סבירים בלבד
  • הציפוי המבריק גורם להשתקפויות
  • אין תזמון מצגת מדויק
  • אין תמיכה בעברית
בשורה התחתונה


המסגרת של סמסונג מצטיינת בעיצוב חדשני (ביחס למסגרות דיגיטליות) ובשלל תכונות – העברת קבצים דרך ה-Bluetooth
, חיבור למחשב ושימוש כמסך משני וכן הצגת סרטים ונגינת מוזיקה. לא מדובר במרכז מדיה משוכלל, אבל למי שרוצה מסגרת נאה שיודעת לעשות קצת יותר מאשר להציג תמונות,
Samsung 800P

היא בחירה טובה.

הקדמה

800P היא מסגרת דיגיטלית חדשה מבית סמסונג, שכצו האופנה מתהדרת במסך עם תאורת LED אחורית. החידוש בדגם הזה הוא התצורה: במקום מעמד אחורי סתמי, המסגרת הזו מוצבת על כן שטוח ומהודר שכולל רמקולים ומקשי מגע.

המפרט מציע מסך בגודל 8 אינטש וברזולוציית
800X480, בהירות של 250 cd/m2, יחס ניגודיות של 300:1, זיכרון פנימי מובנה בנפח 2GB, קישורית Bluetooth, זוג רמקולים ותפקוד כמסך משני בחיבור למחשב.

בהירות גבוהה של המסך תורמת לאיכות הכללית של התמונה, אך חשיבותה היא בעיקר ביכולתו של המסך להציג תמונה איכותית בתאורה סביבתית חזקה. ככל שהבהירות גבוהה יותר התמונה תיראה ברורה וצלולה יותר ולא תדהה במידה שהחדר מוצף באור. הבהירות נמדדת ב-cd/m2, ומומלץ לבחור מסך בעל בהירות של cd/m2250 ויותר.
יחס הניגודיות משקף את איכות הצבעים שמציג המסך, ובמיוחד את יכולתו להציג את הצבעים הכהים בצורה טובה. יחס ניגודיות גבוה יציג את הצבעים בצורה נאמנה יותר למקור, ואזורים חשוכים או כהים בתמונה יופרדו לגווניהם והפרטים בהם יודגשו בצורה טובה. יחס הניגודיות המומלץ למסגרת של 8 אינטש ומעלה הוא 1:250 ויותר.

איכות התצוגה

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

איכות התמונה שמציגה ה- Samsung 800P חביבה, אך לא מאוד מלהיבה. רזולוציית המסך הגבוהה מעניקה לו חדות טובה, אבל חרף תאורת ה-LED הצבעים היו די אנמיים לטעמנו, גם בהשוואה למסך מחשב LCD פשוט מאוד. בפני עצמה, ובשביל הייעוד שלה – הצגת תמונות משפחתיות כקישוט לבית – המסגרת הזו עושה בסך הכל את העבודה. נקודה נוספת לרעתה של ה- 800P היא הגימור המבריק מאוד של המסך, שמול מקורות אור שונים משקף השתקפויות למכביר.

המסגרת מסוגלת להתאים בעצמה תמונות שלא תואמות ליחס 16:9, לפי התאמה אוטומטית, התאמה לפי הרוחב או האורך – או משאירה את התמונה ביחס המקורי שלה, לבחירתכם.

סמסונג
800P תומכת בהצגת תמונות בפורמטים השגרתיים JPG ו-BMP.

Samsung 800P
איכות התמונה חביבה, אך לא מאוד מלהיבה. רזולוציית המסך הגבוהה מעניקה לו חדות טובה, אבל הצבעים היו די אנמיים לטעמנו והגימור המבריק משקף השתקפויות למכביר

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

Samsung 800P מושכת מבטים מהרגע הראשון. כמעט כל מי שנקלע לחדר בו הצבנו אותה פלט קריאת התפעלות וניגש לבדוק אם מדובר במחשב נייד זעיר או בטאבלט חדש. התצורה החכמה של המסגרת, בה המסך עומד על בסיס שוכב באמצעות ציר, מאפשרת הטייתו לזוויות צפייה שונות ומבטיחה לו עמידה איתנה על המשטח. הגימור שחור מבריק בשילוב פלסטיק שקוף.

Samsung 800P
התצורה של המסגרת, בה המסך עומד על בסיס שוכב באמצעות ציר, מאפשרת הטייתו לזוויות צפייה שונות ומבטיחה לו עמידה איתנה על המשטח. הגימור שחור מבריק בשילוב פלסטיק שקוף

בחלק הקדמי של משטח הבסיס נמצאים מקשי מגע עם תאורה לבנבנה – 10 במספר. הם מגיבים למגע קל, אבל למען האמת נוח בהרבה לתפעל את המסגרת הזו עם השלט המצורף: הוא קטן ונוח, עם פריסת מקשים הגיונית וטובה.

התפריטים מעוצבים ואסתטיים מאוד, אך אין תמיכה בעברית – לא בממשק ולא בשמות הקבצים והספריות. תפריט ההגדרות עשיר למדי וניתן להגדיר את מצגת התמונות, לבחור אפקטים למעבר בין התמונות, להגדיר את מהירות המעברים, הגדרת יחס התמונה, קביעת סדר התמונות ועוד. את תזמון מעבר התמונות תוכלו לבחור רק בין איטי, רגיל ומהיר – לא תוכלו לקבוע תזמון מדויק, וקצת חבל (יש למשל שהיו מעדיפים שתמונה תתחלף מדי כמה שעות או אפילו מדי יום, ובמסגרת הזו זה לא אפשרי).

מולטימדיה

(15% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

שתי תכונות מעניינות קימות ב- Samsung 800P. האחת היא ה"מיני מוניטור" – לאחר התקנה של תוכנה במחשב, תוכלו לחבר את המסגרת אל המחשב בכבל USB פשוט והיא תהפוך למסך משני לכל דבר. התכונה השנייה היא קישורית ה-Bluetooth שמאפשרת לכם להעביר תמונות, סרטונים או קטעי מוזיקה ישירות מהטלפון הסלולרי אל המסגרת הדיגיטלית. בצורה כזו יכול כל אחד מבני הבית לשתף את המשפחה בתמונות שהוא צילם לאחרונה – מקסים.

חוץ מלהציג תמונות,
Samsung 800P יודעת  גם לנגן קובצי מוזיקה ואפילו קטעי וידיאו. המסגרת תומכת בקובצי אודיו בפורמט MP3 הנפוץ בלבד, ובקובצי וידיאו בפורמטים MPG ו-AVI. הצלחנו להריץ סרט AVI בקידוד XviD בהצלחה.

Samsung 800P
קישורית ה-Bluetooth  מאפשרת להעביר תמונות, סרטונים או קטעי מוזיקה ישירות מהטלפון הסלולרי אל המסגרת הדיגיטלית. בצורה כזו יכול כל אחד מבני הבית לשתף את המשפחה בתמונות שהוא צילם לאחרונה

הרמקולים, הממוקמים בחלק האחורי של בסיס המסגרת, מפיקים עוצמה גבוהה להפתיע ובאיכות לא רעה בשביל מוצר קטן (למעשה, מחשבים ניידים לא מעטים מתקשים לספק צליל בעוצמה שה- 800P מפיקה). לא היינו בונים עליהם להאזנה במוזיקה, אבל בשביל צפייה בסרטונים קצרים שצילמתם הם טובים.

בגב הבסיס נמצאים החיבורים השונים, הכוללים חריץ לכרטיסי זיכרון מסוג
SD, כניסת USB Host שמאפשרת חיבור של דיסק-און-קי והצגת הנתונים ממנו, שקע Mini-USB לחיבור המסגרת למחשב, שקע 3.5 מ"מ לאוזניות ושקע לכבל החשמל.

Secure Digitalכרטיס זיכרון המשמש לאיחזון בהתקנים רבים - מצלמות סטילס ווידיאו, מסגרות דיגיטליות, מכשירי ניווט ועוד.נחשב לכרטיס הזול והנפוץ ביותר. ל-SD גרסאות נוספות– mini-SD ו-micro-SD, וכן SDHC  (Secure Digital High Capacity). mini-SD ו-micro-SD הם כרטיסים קטנים בממדיהם ומיועדים לטלפונים סלולריים ולנגני מוזיקה ווידיאו. SDHC  זהה בגודלו הפיזי ל-SD אבל בעל נפח זיכרון גדול במיוחד.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

איכות הבנייה של סמסונג 800P טובה ומספקת. ציר המסך חזק ומשדר עמידות, והבסיס הרחב מעניק יציבות רבה למסגרת כולה. גם החיבורים השונים נראים קבועים היטב במקומם.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image