חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכונת קפה Nespresso CitiZ & Milk C121
יצרן: Nespresso
חומר גלם: קפסולות
הפעלה: אוטומטית
תכונות נוספות: מיכל הקצפת חלב
פיות מזיגה: 1
לחץ משאבה: 19 בר
נפח מיכל מים: 1 ליטר
ציון WiseBuy
9
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
ark 17.11.16
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכונת קפה Nespresso CitiZ & Milk C121

אמיר שינקמן | 13.10.2016
הטוב
  • מהירות הכנת הקפה מסתכמת בפחות מ-2 דקות
  • קפה איכותי עם קרמה וארומה מצוינים
  • עיצוב נקי ומוקפד
  • קלה לתפעול וניקוי
הרע
  • מקציף חלב בינוני
בשורה התחתונה

ה- Citiz and Milkעם עיצוב מלוטש ומוקפד, מכינה כוס מושלמת של אספרסו עשיר, לונגו או קפוצ'ינו בפחות מ-2 דקות. קלה לניקוי, תפעול פשוט ונוחה לשימוש. אם רק מקציף הקפה היה מייצר קרם חלב עשיר במקום ההפרדה הבולטת בין הקצף לחלב, היא יכלה להיות הפתרון המושלם.

הקדמה

CitiZ, מכונת הקפה החדשה מבית Nespresso הושקה בישראל ומגיעה עם מקציף חלב או ללא המקציף. מכונת הקפה החדשה גם הפעם שמה דגש על עיצוב מודרני ומושקע ומגיעה ב-3 ורסיות שונות. מכונת הקפה הרגילה, מכונת קפה עם מקציף מובנה ומכונה עם מקציף נפרד. אנו התנסינו על דגם CitiZ&Milk הכולל את המקציף המובנה.

מגוון התכונות הזמינות לעומת מכונות קפה אחרות בשוק הוא מינימאלי אך מספק. בדומה למכונות אחרות של נספרסו, גם הגרסה הזו קומפקטית ואינה תופסת מקום רב, מה שנכון גם לגבי הדגם עם המקציף המובנה.

איכות הקפה

(60% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

טעם הקפה תלוי כמובן במידה רבה בקפסולות המצוינות של נספרסו אך גם למכונה יש תפקיד מכריע. הקפה נמזג בלחץ משאבה של 19 בר ומגיע לכוס בטמפרטורה אופטימאלית: חם מאוד אך לא רותח. בעת מזיגת הקפה, המכונה יוצרת שכבת קרמה סמיכה הכולאת את הארומה של הקפה ומעדנת את הטעמים. הארומה משתחררת רק בשלב הטעימה ומייצרת חוויית קפה מרשימה ביותר.

Nespresso Citiz

כיוון שהשתמשנו במכונה המשולבת עם מקציף, נתייחס בסקירה זו גם לחלב. תחילה חשוב לשים לב לקו המקסימום המגביל את כמות החלב שמומלץ למזוג. אנו חרגנו מהגבול והחלב אכן נשפך החוצה בזמן ההקצפה. מהירות ההקצפה יחסית מהירה כך שכל תהליך הכנת קפוצ'ינו שכולל גם הקצפת חלב וגם מזיגת קפה אינה אורכת זמן רב. יחסית למכונות אחרות שסקרנו, מקציף החלב  Aeroccinoשמגיע מובנה במכונה, לא עושה עבודה מדהימה. החלב לא מוקצף באופן אחיד ולא יוצא קרמי. מדובר בשכבות שהחלק התחתון הוא חלב חם והשכבה העליונה היא קצף סמיך, זאת לעומת קרם חלב עשיר שהוא האידיאל שאליו אנו שואפים.

Nespresso Citiz

עיצוב ונוחות השימוש

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

עיצוב המכונה מגיע מארה"ב של שנות ה-30 וה-40 ומזכירה את גורדי השחקים בניו יורק של אותה תקופה. היא מגיעה במגוון צבעים – שחור לימוזינה, אדום כבאית וטיטניום. את ה- Citiz הבסיסית ניתן להשיג גם בצבע כרום. המכונה קומפקטית ואינה תופסת מקום רב.

דגם ה-CitiZ&Milk מגיע מתוכנת מראש למזיגת קפה בשתי מידות – אספרסו ולונגו. הראשון מתוכנת למידה של 40 מיליליטר ואילו הלונגו ל-110 מיליליטר. אם תרצו להגדיר כמות שונה, תוכלו לעשות זאת בקלות רבה על ידי לחיצה רציפה על הכפתור הרצוי, וברגע שתעזבו אותו, המכונה תזכור את משך זמן המזיגה מכאן והלאה.

מרגע הפעלת החימום ועד שניתן למזוג כוס ראשונה עוברות פחות מ-25 שניות, זמן מהיר מאוד בעולם מכונות הקפה ובהשוואה למכונות מתחרות. כדי לחסוך בחשמל המכונה מכבה את עצמה באופן אוטומטי לאחר 9 דקות, אך בהפעלה חוזרת מוכנה לשימוש שוב תוך 25 שניות.

מדדנו מספר פעמים את משך הזמן הלוקח להכין קפה מהרגע שהמכונה כבויה ולא פעילה ועד הרגע שהכוס מוכנה. מילאנו במקציף Aeroccino חלב עד לקו המינימום עבור כוס חלב אחת ויצאנו לדרך. תוך 21 שניות המכונה הייתה מוכנה כשלחלב לקח 1 דקה ו-16 שניות, ולמזיגת הקפה המתנו במשך 17 שניות נוספות. סה"כ לקח לנו פחות מ-2 דקות לעבור ממצב של מכונה כבויה לכוס קפה מוכנה לשתייה.

Nespresso Citiz

Nespresso Citiz

Nespresso Citiz

לאחר כל פעולה, הקפסולה המשומשת נשמרת במגשית אותה ניתן לרוקן בקלות, כשתאלצו לרוקן אותה לאחר שימוש בכ-11 קפסולות. כאשר מכנסים את הקפסולה ה-12, היא לא מצליחה להיכנס באופן תקין ולוקח זמן להבין שהסיבה לכך היא מגשית מלאה. ריקון המגשית הוא פשוט ולא מלכלך, פשוט מוציאים אותה מהמכונה והופכים אותה לתוך פח האשפה.

מיכל המים יכול להכיל עד ליטר מים כך שהיא מספיקה לדי הרבה כוסות קפה בין מילוי למילוי. אורך כבל החשמל מגיע ל-0.8 מטר והיא שוקלת כ-4 קילו. רוחב המכונה הוא 21.8 ס"מ, עומק 37 ס"מ וגובהה 27.3 ס"מ. המכונה חסכונית בחשמל והדירוג האנרגטי לו היא זכתה הוא A.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image