חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
מסור Makita 4329
699 - 350 ₪
מסור Target MS210
928 - 379 ₪
מסור Bosch PST650
395 - 286 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור מסור אנכי (ג'יגסו)

עודכן לאחרונה: 31/07/2019
מסור אנכי הוא שמו הרשמי של המכשיר הידוע יותר בשם ג'יגסו (jigsaw), שבטעות נקרא גם ג'יקסו – ומכאן המרחק לשיבוש נוסף היה קצר, ויש לא מעט אנשים שמכירים אותו בשם ג'קסון. איך שלא קוראים לו, מעלתו העיקרית של המסור הזה היא ביכולתו לנסר בצורות שונות – בזווית בעיגול, בגל – ובקיצור, בהתאם לצורה המבוקשת ולאו דווקא בקו ישר. אם אתם נגרים או משפצים חובבים, מסור אנכי הוא כלי חובה עבורכם. מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את המסור המתאים, לפי השיקולים הבאים:
איך לבחור מסור אנכי (ג'יגסו)
1
מסור חשמלי או נטען

רוב הדגמים בשוק הם מסורים חשמליים המתחברים לשקע החשמל בעזרת כבל, אך יש גם דגמים חסרי כבל המבוססים על סוללה נטענת. למסורים נטענים יש יתרונות רבים, בהם החופש לעבוד בכל מקום ללא תלות במקור מתח, ונוחות יתר בעבודה בלי כבל שעשוי להפריע ולסרבל את השימוש במסור. מסור כזה הוא גם בטיחותי יותר, מאחר שאין כבל שעלול לפגוש את המסורית ולהיקרע בעודו מחובר לחשמל – דבר המהווה סכנה בטיחותית של ממש. עם זאת, עוצמתו של מסור נטען לרוב נמוכה יותר, ומשך העבודה של מסור כזה מוגבל.


לעבודות קלות ומזדמנות אפשר לבחור מסור נטען, אך למשימות חיתוך מאסיביות ולעבודה ממושכת יתאים יותר מסור חשמלי. אם בכל זאת החלטתם שמסור נטען הוא המסור המועדף עליכם ובכוונתכם לעשות בו שימוש מאסיבי, בחרו מסור מקצועי מחברה ידועה ובעלת שם בתחום, ורצוי גם שתצטיידו בסוללה נוספת.


איך לבחור מסור אנכי (ג'יגסו)

2
ביצועים

ביצועיו של המסור נמדדים בהספק שלו, בעומק החיתוך המרבי שהוא מציע ובמהירות העבודה שלו. הבחירה במסור זה או אחר תלויה בשימושים העיקריים שבכוונתכם לעשות בו.


הספק: הספק המסור, שנמדד בוואט (Watt), קובע את עוצמתו של המכשיר ואת יכולתו להתמודד עם חומרים שונים. ככל שההספק גבוה יותר כושר החיתוך של המסור יהיה גבוה יותר והוא יוכל להתמודד ביתר קלות עם חומרים קשים. לשימושים מזדמנים וקלים יחסית יספיק מסור בעל הספק של 500-450 ואט, ולשימושים רציניים יותר כדאי לבחור הספק גבוה ככל האפשר.


זה המקום לציין כי יש מסוריות שונות המותאמות לחיתוך חומרים מסוגים שונים. לחלק מהדגמים מצורף סט של מסוריות המיועדות לחומרים שונים, ובמקרה שלא מצורף – דאגו להצטייד במסוריות מתאימות.


עומק החיתוך: המסורים השונים מציעים עומק חיתוך מרבי שונה, בהתאם לסוג החומר. לדוגמה, 60 מ"מ בעץ ו-10 מ"מ במתכת. בחרו כמובן במסור בעל נתונים התואמים את מטרות השימוש, ורצוי תמיד לשאוף למסור בעל נתונים גבוהים.


מהירות משתנה: בפעולת החיתוך במסור אנכי, המסורית נעה מעלה-מטה במהירות וכך למעשה מתבצע החיתוך. חלק מהמסורים הם בעלי מהירות קבועה, ואחרים הם בעלי מהירות משתנה. חשיבותה של מהירות משתנה היא בחיתוך אופטימלי של סוגי חומרים שונים. למשל, מהירות גבוהה תתאים לחיתוך עץ בעוד מהירות נמוכה יותר תתאים לחיתוך חומרים אחרים וקשים יותר. במידה שתרצו שהמסור ישמש אתכם לחיתוך חומרים מסוגים שונים בחרו מסור עם מהירות משתנה (אלקטרוני).


תכונת פנדל: פּנדל היא תכונה שקיימת בחלק מהמסורים והיא משפרת את כושר החיתוך של המסור. במסורים בעלי תכונת פנדל, המסורית – בנוסף לתנועתה האנכית הרגילה – נעה גם לצדדים ובכך מאיצה את מהירות החיתוך ומפחיתה את הסיכוי לתקיעת המסורית בחומר.

הספק המסור, שנמדד בוואט (Watt), קובע את עוצמתו של המכשיר ואת יכולתו להתמודד עם חומרים שונים. ככל שההספק גבוה יותר כושר החיתוך של המסור יהיה גבוה יותר והוא יוכל להתמודד ביתר קלות עם חומרים קשים. לשימושים מזדמנים וקלים יחסית אפשר לבחור במסור בעל הספק של 500-450 ואט, ולשימושים רציניים יותר כדאי לבחור הספק גבוה ככל האפשר.
המסורים השונים מציעים עומק חיתוך מרבי שונה, בהתאם לסוג החומר. לדוגמה, 60 מ"מ בעץ ו-10 מ"מ במתכת. בחרו כמובן במסור בעל נתונים התואמים את מטרות השימוש, ורצוי תמיד לשאוף למסור בעל נתונים גבוהים.
3
נוחות השימוש

בביצוע עבודות חיתוך וניסור, רצוי שהשימוש בכלי יהיה נוח כדי להשיג תוצאות טובות במינימום מאמץ ועייפות. לכן, כדאי לבחון את המכשיר לפני הקנייה ולשים לב לדברים הבאים:


אחיזה ותפעול: חשוב שהמכשיר יהיה נוח לאחיזה, ושהאחיזה תהיה יציבה ובטוחה. השתדלו להחזיק את המסור ביד ולהתרשם מהארגונומיה של ידית האחיזה. העדיפו ידית בעלת מעטפת גומי איכותי, שתשפר את נוחות האחיזה ותמנע החלקה.


איך לבחור מסור אנכי (ג'יגסו)


תפעול: בדקו את הכפתורים וודאו שהם נגישים וקלים לתפעול. דבר חשוב נוסף שלא כדאי לדלג עליו בבדיקה הוא אופן הרכבת המסוריות. ישנן שיטות שונות, כאשר הפשוטה והקלה שבהן היא זו שבה ניתן להחליף מסורית ללא שימוש באמצעי עזר.


חיבור לשואב אבק: בחלק מהדגמים יש חיבור המיועד להתקנת שואב אבק. כידוע, תוצר לוואי של פעולת הניסור הוא אבק ושבבים שמתפזרים לכל עבר, ובכלל זה על המשטח עצמו, באופן שמסתיר את קו החיתוך. אם אתם מרבים לעבוד עם המסור, ובמיוחד עם עץ לסוגיו, מומלץ שתשקלו ברצינות דגם הכולל את האופציה לחבר אליו שואב אבק.

4
מחיר

המחיר של מסורים אנכיים נע בין 180 ל-2,500 שקל. דגמים מסוימים מגיעים עם מזוודה ומסוריות.

5
אחריות

האחריות הניתנת למסורים אנכיים נעה בין שנה ל-3 שנים.


מצאתם את המדריך מועיל? שלחו אותו לחבר

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מסורים

החל מ- 350 ₪
מתוך 18 חנויות
החל מ- 379 ₪
מתוך 16 חנויות
החל מ- 286 ₪
מתוך 16 חנויות
יצרן:Makita,
סוג:עגול,
קוטר הלהב:1/2 -6 אינטש,
החל מ- 678 ₪
מתוך 13 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מסורים אנכיים
הצג הכל >>