חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
מערכת ניווט GPS Garmin eTrex 20
860 - 760 ₪
מערכת ניווט GPS Garmin eTrex 10
649 - 574 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

תוכנות הניווט – מדריך השוואה

עודכן לאחרונה: 16/03/2011
כל מכשירי הניווט בישראל מצוידים באחת מארבע תוכנות הניווט העיקריות, iGo , Sygic Drive, איתוראן ו-Leader. תוכנת הניווט היא במידה רבה מכשיר הניווט, והיא זו שעושה את ההבדל העיקרי בין הדגמים השונים. מובן שמבחינת החומרה והתכונות שהם מציעים יש הבדלים ביניהם, ולכל דגם יש יתרונות וחסרונות, אבל  תוכנת הניווט מהווה שיקול משמעותי למדי בבחירת המכשיר הרצוי.
 
מדריך ההשוואה הבא של WiseBuy יסייע לכם לבחור את תוכנת הניווט המתאימה:
תוכנות הניווט – מדריך השוואה
1
אודות התוכנה

תוכנת iGo: iGo מבית חברת Nav N Go ההונגרית, היא אחת מתוכנות הניווט הפופולריות ביותר בישראל וגם בעולם. היא מתאפיינת בנוחות שימוש גבוהה, עיצוב מרהיב ופעולה אמינה ומהירה. מאז הקמתה ב2004- הספיקה החברה לשחרר כמה גרסאות של התוכנה, כשהאחרונה שבהן, iGo 8, תומכת בניווט תלת ממדי. התוכנה כוללת הגנה מפני העתקה ולכן היא פועלת רק מכרטיס הזיכרון SD או MicroSD שעליו היא מותקנת.

תוכנת Garmin: גארמין מוכרת בישראל בעיקר בזכות מערכות ניווט השטח שלה, שמאפשרות ניווט באופניים, בשטח ואף בים. בעולם מציעה החברה כבר זמן רב מערכות ניווט עירוניות לכביש, ולאחרונה החלה החברה להציע מכשירי ניווט כאלה גם בארץ. מפות ישראל של התוכנה הן אלה של חברת "מפה", בדומה לשאר תוכנות הניווט בארץ.

תוכנת Sygic Drive: Sygic Drive היא שחקנית חדשה יחסית במגרש תוכנות הניווט בישראל, ואחד החידושים החשובים שהיא מציעה הוא קוד תוכנה אחיד למספר פלטפורמות שונות, מה שאומר שאת תוכנת הניווט הזו תוכלו להריץ על מכשיר PND, מחשב כף יד, מחשב PC רגיל, מערכות מולטימדיה לרכב ואפילו על מערכת ההפעלה סימביאן בטלפונים סלולאריים ועל מכשירי בלאקברי.

 

התוכנה מותקנת על כרטיס SD או MicroSD וכוללת מפות ישראל המעודכנות לשנת 2008.

תוכנת הניווט איתוראן: חברת איתוראן מתמחה כבר שנים במתן שירות מרחוק לבעלי רכב, כמו הכוונה מרחוק, איתור ומיגון וכדומה, ולאחרונה היא נכנסה לשוק מכשירי הניווט עם תוכנת ניווט חדשה המבוססת על התוכנה הותיקה Destinator. בשונה מהחברות האחרות, איתוראן אינה מסתפקת במכירת מכשיר או תוכנת ניווט בלבד, ומשווקת חבילת ניווט מלאה הכוללת מכשיר, תוכנה ומנוי לשירותי דרך טלפוניים במענה אנושי למשך שנה אחת.

 

תוכנת הניווט של איתוראן נמכרת כשהיא צרובה בזיכרון הפנימי של מכשיר הניווט, וניתן להוסיף מפות של ארצות אחרות באמצעות כרטיסי זיכרון מסוג SD. התוכנה מתאימה למכשירי PND של איתוראן בלבד  ולטלפונים סלולריים מסוימים (למשל סמסונג BlackJack).

 

תוכנת הניווט Leader: Leader מבית GPS2GO היא הגרסה החדשה של תוכנת הניווט המבוססת על מנוע Mireo הקרואטית. מדובר בתוכנה חדשה יחסית בשוק שהצליחה להתברג אל בין התוכנות המובילות בתחום הניווט בישראל בזכות מחירים נוחים וממשק פשוט וקל לשימוש. התוכנה נמכרת בדרך כלל עם אחד ממכשירי הניווט של החברה או בנפרד, על כרטיס זיכרון SD. לאחרונה החלה החברה במהלך להתאמת התוכנה לטלפונים סלולריים עם מערכת ההפעלה סימביאן, נכון לעכשיו קיימת גרסה למכשיר Nokia N95 בלבד.

2
תפריטים וממשק

תוכנת iGo: התוכנה מאפשרת ניווט מלא באמצעות האצבע, ללא שימוש בעט-החרט, בזכות מקשים וירטואליים גדולים מאוד. תפריטי התוכנה מעוצבים בגרפיקה מתקדמת ונעימה לעין, עם הנפשה של התפריטים ואפשרות בחירה של צבעי הרקע. תפקודי המקשים שעל המסך מלווים בכיתוב ברור וגדול בעברית. המקלדות במסכים הדורשים הזנת נתונים הן ברורות ועם מקשים גדולים, ובעברית הם בסידור אלפאביתי. המקלדת מצוידת בתכונה שמסייעת להזנה מהירה של הנתונים: עם תחילת ההקלדה היא סורקת במהירות את מאגר הנתונים שלה ומתחילה להעלים אותיות שאינן רלוונטיות (לדוגמה, אם אין רחובות בעיר שהאות השנייה שלהם היא "נ", האות "נ" תעלם מהמקלדת לאחר הקלדת האות הראשונה). בצורה זו, לאחר הקלדה של כמה אותיות בלבד תקבלו כבר רשימת תוצאות אפשרית.

למשתמשים שמעוניינים בפשטות הפעלה מקסימלית, אפשר לבחור בין מצב רגיל למצב מתקדם, כאשר המצב הרגיל מציג את הפונקציות הבסיסיות הקשורות בניווט בלבד ושאר ההגדרות הן אוטומטיות. המצב המתקדם פותח אפשרויות התאמה אישית והגדרות מתקדמות של הניווט: ניתן לבחור את שפת הממשק ואת שפת ההנחיה הקולית, כמו גם להגדיר את תאורת המסך ביום או בלילה, לשנות את כיוון המסך (במידה שהתוכנה פועלת במחשב כף-יד) ולשלוט בעוצמת הקול.


תוכנת Garmin: הממשק הגרפי של התוכנה נאה מאוד, עם אייקונים יפים ומושקעים - החל בתפריטים ובמסך הבית וכלה בנקודות העניין, שמוצגים גם הם עם צלמיות משובבות עין. המעברים בין המסככים מתבצעים באנימציית גלישה צידית נאה, ותגובת הממשק מהירה.

המסך הראשי של תוכנת המכשיר מציג שני אייקונים גדולים: "הצג מפה" ו"לאן?". הראשון ייקח אתכם ישירות למפה וימשיך את הניווט האחרון במידה והופסק, והשני יוביל אתכם לבחירת היעד הרצוי. אייקונים משניים וקטנים בהרבה בתחתית המסך מציעים גישה לתפריט "כלים" ולכיוון עוצמת השמע, ובמדיה שאתם כבר באמצע הניווט - גם לביצוע מעקף ולביטול הניווט.

 

:Sygic Drive ממשק התוכנה פשוט ונוח למדי, והניווט בתפריטים מתבצע באמצעות אייקונים. מתחת לאיקונים מופיע טקסט בעברית אך הוא קצת קטן מדי. התפריטים מפורטים ועשירים מאוד, וישנן תכונות שלא תמצאו בתוכנות ניווט אחרות כמו התאמה של הממשק לימניים או לשמאליים, שינוי כיוון התצוגה לאנכית או אופקית (מי שהתרגל לנווט עם מחשב כף יד ישמח מאוד על הפונקציה הזו) ועוד. ישנה אפשרות לעיון נוח במפה דו-ממדית באמצעות בר גלילה צדי שמתקרב או מתרחק מהמפה. נוסף ליכולות הניווט כוללת התוכנה גם כמה תוספות חביבות: ממיר יחידות, מחשבון, שעון עולמי ומידע חשוב ומועיל על כל מדינה, כגון מהירויות נסיעה מותרות בדרכים השונות, כיוון נהיגה, מטבע מקומי, מספר תושבים וכדומה.

תוכנת איתוראן: תוכנת איתוראן אמנם מבוססת על Destinator אך המראה הכללי של התפריטים שונה לבלי הכר ונוספו גם אפשרויות רבות; דווקא המפות ומסך הניווט עצמו נשארו כמעט ללא שינוי. התפריטים מבוססי אייקונים גדולים עם טקסט ברור מתחתיהם, והם גדולים ונוחים לשימוש באצבע. המקלדת במסכים שדורשים הזנת נתונים מסודרת בסדר אלפאביתי והיא גדולה ודי נוחה. היא תופסת מקום גדול מדי במסך ומותירה מעט מקום לנתוני החיפוש עצמם, כמו שראינו בתוכנות אחרות, אך ישנו מקש בתחתית המסך שמעלים את המקלדת ומותיר את כל מרחב המסך למידע החיוני. זו אינה מקלדת "חכמה", כלומר היא אינה מעלימה את האותיות הלא רלוונטיות תוך כדי הקלדה וגם אינה מזהה יעדים מורכבים על פי האותיות הראשונות בלבד, אך מסוגלת לזהות יעד פשוט גם אם לא הקלדתם את כל המילה (לדוגמה, "אמפי קיס" לא יזהה את התוצאה כ"אמפיתיאטרון קיסריה", אך "אמפי" יזהה את המילה "אמפיתיאטרון" ויציג רשימה של יעדים מתאימים).


תוכנת Leader: תפריטי המכשיר טקסטואליים לרוב, ללא אייקונים, בעברית ובכתב גדול וברור. השימוש מתבצע באצבע, ללא צורך בעט-חרט. המעברים בין העמודים השונים מתבצע באפקט גלילה או היפוך נאים, אך באופן כללי עיצוב התפריטים מיושן למדי ומתמקד בניקיון ויזואלי ובפשטות רבה, עם קריצה למערכת ההפעלה Vista בצבעים ובטקסטורות. המקלדות במסכים השונים גדולות וברורות, וניתן לבחור בין מצב אלפא-ביתי רגיל למצב QWERTY.

כל שדות החיפוש נמצאים במסך אחד מתוך רצון לשמור על פשטות ונוחות, והמקלדת החכמה מסוגלת לאתר את היעד הרצוי גם מתוך חלקי מילים: אם תכתבו "פתח" בשדה העיר ו"רוט" בשדה הרחוב, תקבלו רשימת תוצאות אפשריות עם היעד "פתח תקווה, רוטשילד" בתחילתו. הפונקציה פעילה גם בשאר החיפושים, כמו נקודות עניין, צמתים וכדומה, והיא מקלה מאוד על החיפוש. מאגר נקודות העניין גדול ומגוון וכולל גם בתי כנסת, בתי ספר, מרכזים קהילתיים, מזכירויות ישובים ועוד.

התפריטים מפורטים ועשירים מאוד, וישנן תכונות שלא תמצאו בתוכנות ניווט אחרות כמו התאמה של הממשק לימניים או לשמאליים, שינוי כיוון התצוגה לאנכית או אופקית ועוד
התפריטים מפורטים ועשירים מאוד, וישנן תכונות שלא תמצאו בתוכנות ניווט אחרות כמו התאמה של הממשק לימניים או לשמאליים, שינוי כיוון התצוגה לאנכית או אופקית ועוד
מימין, המסך הראשי של תוכנת איתוראן. המקלדת אינה מעלימה את האותיות הלא רלוונטיות תוך כדי הקלדה וגם אינה מזהה יעדים מורכבים על פי האותיות הראשונות בלבד, אך מסוגלת לזהות יעד פשוט גם אם לא הקלדתם את כל המילה
מימין, המסך הראשי של תוכנת איתוראן. המקלדת אינה מעלימה את האותיות הלא רלוונטיות תוך כדי הקלדה וגם אינה מזהה יעדים מורכבים על פי האותיות הראשונות בלבד, אך מסוגלת לזהות יעד פשוט גם אם לא הקלדתם את כל המילה
כל שדות החיפוש נמצאים במסך אחד, והמקלדת החכמה מסוגלת לאתר את היעד הרצוי גם מתוך חלקי מילים: אם תכתבו "פתח" בשדה העיר ו"רוט" בשדה הרחוב, תקבלו רשימת תוצאות אפשריות עם היעד "פתח תקווה, רוטשילד" בתחילתו
כל שדות החיפוש נמצאים במסך אחד, והמקלדת החכמה מסוגלת לאתר את היעד הרצוי גם מתוך חלקי מילים: אם תכתבו פתח בשדה העיר ורוט בשדה הרחוב, תקבלו רשימת תוצאות אפשריות עם היעד פתח תקווה, רוטשילד בתחילתו
3
אופן הניווט

תוכנת iGo: מסך הניווט מציג מפה תלת ממדית או דו ממדית, על פי בחירת המשתמש, ולשמאלה עמודת מידע מגוונת. בראש העמודה מסומנת הפנייה הבאה בחץ גדול וברור, עם ציון המרחק עד הפנייה, ובשדה מתחת מוצגת גם הפנייה שלאחריה, לתכנון טוב יותר של הדרך. בנוסף ישנם שלושה שדות נוספים שניתן לבחור באופן אישי איזה מידע יציגו. האפשרויות כוללות: שעון, גובה, המהירות המותרת, קמ"ש, מרחק שנותר ליעד, זמן שנותר ליעד ושעת הגעה. בתחתית העמודה נמצאים מחוונים לעוצמת אות ה-GPS ולמצב הסוללה.

תפריטי משנה בלחיצה על השדות עצמם מאפשרים מצב לילה (תאורה חסכונית וכהה יותר למניעת סנוור בחושך), מצב רגלי, כיוון עוצמת השמע של הוראות הניווט הקוליות ועוד. בחלק השמאלי של המסך נמצאים מקשים נוספים שהופכים לשקופים כדי לא להסתיר את המפה, ומאפשרים ביצוע מעקף על הדרך, הוספת נקודת עניין וגישה לתפריט הראשי. בראש ובתחתית המסך, על פסים כהים וצרים, כתובים בכל זמן נתוני הדרך הנוכחית (רחוב או מספר כביש) והדרך הבאה לאחר הפנייה הקרובה.

המפה עצמה מציגה את המסלול בצורה מפורטת ונאמנה מאוד, ובגרסה 8 היא אף מציגה בתלת ממד את המבנים והבניינים השונים לצד הדרך, בדיוק כפי שהם נראים במקור. כך מושגת התמצאות מעולה בשטח וניווט מושכל יותר. מעבר לכך מסומנים נתיבים קרובים לפי כיוון הנסיעה, גשרים, מספר הכבישים, נקודות עניין (על פי בחירה אישית אילו נתונים יוצגו מתוך מאגר נקודות העניין, למשל - רק חניונים ומסעדות)  וכמובן רחובות בטקסט ברור וקריא. התקדמות הדרך מהירה, בשונה מתוכנות אחרות, ואינה מפגרת אחר קצב הנסיעה של הרכב כך שתכלו להיות בטוחים שלא תחמיצו פנייה בדרך.


הוראות הניווט הקוליות מלווות בצליל פתיחה (דינג), שלמרבה הצער לא ניתן לבטלו בגרסה האחרונה, והן ברורות מאוד. ההוראות אינן מציינות את מספר הכביש או הרחוב אליו יש לנווט, אלא מציינת פנייה ימינה, שמאלה, פרסה, היצמדות לנתיב מסוים וכדומה. מבט קצר אל המסך מגלה את כל המידע הרלוונטי - שם הרחוב הבא, המרחק עד אליו וכאמור גם נתוני הפנייה שלאחר מכן.

תוכנת Garmin: התוכנה מאפשרת גמישות רבה בבחירת סוג הנתונים שיוצגו על המסך, ומעניקה את אפשרות הבחירה בידי הנהג. כברירת מחדל מסך הניווט מוקדש ברובו למפה עצמה, כאשר פס בחלק העליון של המסך מציג את שם הרחוב או הכביש הבא וחיווי על הפנייה הבאה, ובתחתית המסך יש אייקון אחד לחיווי מהירות הנסיעה והמהירות המותרת בכביש, ואייקון שמציג נתון ניווט חשוב לבחירתכם - זמן הגעה ליעד, מרחק מהיעד, כיוון הנסיעה, גובה או שעה. במידה ותרצו לבדוק נתוני נסיעה מורחבים, אלה זמינים לכם בלחיצה על האייקון הימני, ועל מסך ייעודי נפרשים לפניכם נתונים רבים ומפורטים - החל מקילומטראז' שעברתם עם המכשיר, המרחק והזמן עד הפנייה הבאה והמהירות הממוצעת בנסיעה, ועד גובה מעל פני הים ועלות הדלק (מותנה בהגדרה מראש). אפשרות אחרת היא להגדיר בתפריט נתוני מפה מרובים, ואז ייחצה המסך לשניים, בחלקו הגדול תוצא המפה ובחלקו הקטן יותר ארבע קוביות המציגות נתוני דרך לבחירתכם.

כיוון הפנייה הקרובה מוצג כחץ ברור ומובן, אבל זה לא הכל: בכביש מרובה נתיבים יוצג חיווי של מספר חיצים, כל חץ מייצג נתיב על הכביש, והנתיבים שאליהם יש לפנות בפנייה הבאה מודגשים ובהירים יותר. שיטה זו מקלה מאוד על הניווט בכבישים ראשיים ובמיוחד במחלפים סבוכים יחסית.

המפה עצמה מוצגת בצבעים בהירים ובפרספקטיבה נוחה לצפייה, כולל התקרבות לקרא פניות וסימון חץ גדול וברור שמכוון את כיוון הפנייה על המפה. פירוט שמות הרחובות סביב לנתיב הנסיעה קצת קמצני, ורק רחובות מועטים יופיעו בשמם; לעיתים קרובות התמצאות ברחובות הסמוכים משפרת ומקלה על הניווט.

הוראות הניווט הקוליות מוצגות בקול גברי, עמוק ומלא פאתוס, ומוקראות באיטיות אך באופן ברור. בגרסה העברית אין ציון של מספרי הכבישים, כמו בתוכנות אחרות שראינו, אבל אם תבחרו לנווט עם המכשיר בחו"ל תמצאו הוראות קוליות בשלל שפות, כאשר רבות מהן מקריאות לא רק את מספרי הכבישים אלא גם את שמות הרחובות.

כמה דברים קטנים ןמציקים: ההוראה הקולית "היכנס לכביש הגישה" בלי לפרט באיזה כביש מדובר; או ההוראה "היכנס לכיכר" מבלי לציין מתי יש לצאת ממנה - הוראה שמגיעה רק כשאתם בכיכר עצמה. לעומת זאת, בכמה אנקדוטות באה התוכנה לקראת המשתמש באופן משעשע: בעמידה בפקק מבחינה התוכנה בקצב ההתקדמות האיטי ומציעה לעבור למצב הולכי רגל. כשמפעילים את המכשיר בתוך הבית, לאחר מספר דקות של חוסר קליטה מציעה התוכנה לכבות את מקלט ה-GPS 
ולעבור למצב סימולציה.

תוכנת :Sygic Drive בשונה מתוכנות אחרות, מסך הניווט מינימלי ופשוט מאוד ונותן את מרב המרחב למפה עצמה. בתחתית המסך ישנה רצועה שחורה לרוחב שעליה מופיעים נתוני הנסיעה השונים, ומלבד שני מקשי פלוס ומינוס קטנים שמשמשים להתקרבות והתרחקות מהמפה, את כל שאר התצוגה תופסת מפת הניווט. המפה מופיעה בפרספקטיבה עלית (מעוף הציפור) אך ניתן גם לבחור זווית עליונה לגמרי – דו ממדית.

 

צבעי המפה נעימים לעין והדרך מוצגת עליה בבירור. שמות הרחובות מופיעים בתוכנה הזו בתוויות קטנות עם חץ זעיר מתחתן, וכולן מוצגות באופן אופקי וברור לקריאה ואינן שוכבות על צדן בהתאם לרחוב עצמו, כפי שקורה בתוכנות המתחרות – לדעתנו זה בהחלט נוח. עם זאת המינימליזם שורה גם כאן ואין פירוט רב במיוחד של שמות הרחובות על המפה, אלא רק כמה שמות רחובות נבחרים וקרובים מופיע. מניסיוננו היה טוב ויעיל יותר לו ניתן היה לראות שמות רחובות רבים בכל האזור, מפני שלעתים קל יותר לנווט גם אל רחובות מוכרים וסמוכים ולא לסמוך לחלוטין על אלגוריתם החישוב של התוכנה. קצב רענון המפה אינו מהיר כמו ב-iGo אבל בסך הכול סביר. בנוסף, יש כאן התקרבות אוטומטית (“זום חכם") המשפרת את ההתמצאות ומתקרבת אל המפה לפני פנייה או מחלף – נוח מאוד.

 

נתוני הנסיעה מופיעים ברצועה השחורה בתחתית המסך, בכתב מעט קטן אך קריא דיו. ניתן לבחור אילו נתונים יופיעו – סוג המידע על המרחק (מרחק שנותר או מרחק מההתחלה) וסוג הזמנים המוצגים (זמן הגעה משוער, שעון, זמן עד ההגעה ליעד). כמות מידע הנסיעה שאפשר להציג על המסך במקביל אינו רב במיוחד אבל מספק. כמו כן מופיע שם הרחוב או מספר הכביש הנוכחי ואיור של חץ המסמן את הפנייה הבאה. המידע על שם הרחוב הבא שאליו יש לפנות אינו מופיע באופן קבע, אלא עם ההתקרבות אל הפנייה תווית שם הרחוב או מספר הכביש גדלה באופן משמעותי והופכת למעין כותרת בולטת.


הוראות הניווט הקוליות נאמרות בשטף ובקול ברור, ללא עצירות בין המילים, ומציינות גם את מספרי הכבישים אליהם יש לפנות, אם כי בתחביר קצת משונה (למשל "כביש ארבע מאות ושבעים ושלוש"). קריין הוראות הניווט מנומס באופן כמעט מבדח, ומקפיד לומר "בבקשה" לפני חלק מהוראות הניווט וגם מבקש לבצע פניית פרסה רק אם הדבר חוקי.תוכנת הניווט איתוראן: מפת הניווט מוצגת בפרספקטיבה עילית או בדו-ממד, לפי בחירת המשתמש. סביב המפה נמצאים כמה מקשים וירטואליים קטנים שאינם מפריעים לצפייה במפה, הכוללים מצפן, התקרבות והתרחקות מהמפה וחיווי על מצב הסוללה ואות הלוויין. שאר נתוני הנסיעה נמצאים ברצועה כהה בתחתית המסך. המפה עצמה נראית מעט מיושנת, בעיקר בגלל טקסטורות השטח החד-ממדיות שלה, אך היא מציגה את שמות הרחבות באופן ברור ובטקסט גדול וקריא. בתפריטים מצאנו אפשרויות נרחבות לטיפול במפה, כמו הגדלת תוויות שמות הרחובות, זום אוטומטי, בחירה אילו לחצנים ומחוונים יופיעו סביב המפה וכדומה. ממסך הניווט לא ניתן להזיז את המפה באמצעות האצבע כדי לראות את המשך המסלול, אך אפשר לחזור לתפריט ולבצע "חיפוש חופשי במפה" במצב דו-ממדי בלבד.

 

בתפריט המסלול ניתן לסנן את הכבישים ולהימנע מנסיעה בכבישי יש"ע C, כבישי אגרה וכדומה. למרות זאת באחת הנסיעות מצאנו את עצמנו בכפר פלסטיני בשטחים – ממש לא חוויה מומלצת, ולקח חשוב לבדוק לפני הנסיעה את תוואי המסלול.

 

נתוני הנסיעה העיקרים, כאמור, מופיעים בשתי שורות בתחתית המסך. כברירת מחדל מופיעים שם הרחוב הבא, והזמן והמרחק שנותרו ליעד. בלחיצה על רצועת המידע ניתן להציג במקום זאת את שם הרחוב הנוכחי, שם היעד וכן מהירות הנסיעה והגובה. בנוסף מופיע חץ די קטן המורה על כיוון הפנייה הבא והמרחק עד אז, ועם ההתקרבות לפנייה הבאה, במקביל להוראת הניווט הקולית, מופיע אייקון גדול מאוד וחצי שקוף במרכז המסך המורה ביתר בהירות על הפנייה, מה שמקל מאוד על הניווט.


קצב רענון המפה טוב למדי, בעיקר במהירות נסיעה גבוהה יחסית, אך בנסיעה ברחובות קטנים ומפותלים לא תמיד התקדמות הסמן על המפה מהירה מספיק.


הוראות הניווט ברורות וניתן לבחור בין קול גברי לקול נשי. הן מורות על כיווני הפניות אך אינן מכריזות על מספרי הכבישים. הקראת המשפטים מקוטעת למדי (מילה – אחר – מילה).

תוכנת הניווט Leader: מסך הניווט מציג מפה תלת ממדית (כלומר בפרספקטיבה עלית, מעוף הציפור), כאשר סביב-סביב ישנם מקשים וירטואליים המאפשרים סיבוב המפה, הטייתה בזווית עד כדי מבט עלי ודו-ממדי, התקרבות והתרחקות. המקשים אמנם מעמיסים למדי על המסך, אך הם הופכים כעבור כמה שניות לחצי שקופים ומאפשרים צפייה טובה יותר במפה. בחלק הימני העליון נמצאת חלונית שמציגה מעין "צילום מסך" של הפנייה הבאה, במקום החצים שבתוכנות האחרות, ומתחתיה המרחק עד הפנייה. שיטת צילום-המסך אמורה לתת מושג טוב יותר לגבי הפנייה הבאה והכרת סוג הצומת או המחלף; בפועל התמונה המוצגת לא תמיד ברורה מספיק. ניתן גם למזער את החלונית הזו למי שאינו זקוק לה.

מתחת למפה מוצגים מחוונים שונים: מצפן, מצב הסוללה, מצב קליטת ה-GPS, שעון או קילומטראז', וכן מקשי התפריט. נתוני הנסיעה מופיעים בחלקה העליון של המפה, והם כוללים את המרחק מהיעד, שעת ההגעה ומשך הנסיעה הצפויה עד ההגעה. נתוני הנסיעה הללו חולקים את מקומם לסירוגין עם שם הרחוב או מספר הכביש הבא, כלומר בכל כמה שניות המידע בראש המסך מתחלף. פתרון זה אמור לחסוך במקום על המפה, אך למעשה עלול לקרות מצב שבו ברגע קריטי בו הנהג זקוק למידע על הרחוב הבא יופיעו דווקא נתוני הנסיעה, ולהיפך.


בתפריט המשנה "מסלול" ניתן להגדיר את סוגי הרכב והמסלול (מהיר, קצר ואופטימלי), להימנע מסוגי כבישים או דרכים ולראות את נקודות העניין שבדרך. ניתן לסמן נקודה במפה באצבע ולנווט אל הנקודה או לחפש נקודות עניין קרובות אליה.

המפה מוצגת באופן ברור ונעים לעין, עם שמות הרחובות המופיעים בצורה ברורה וקריאה. אין תמיכה בהצגת מבנים תלת ממדיים. קצב רענון המסך אטי יחסית, ומתבצע בקפיצות בנות כ
3- שניות בכל פעם. ברחובות קטנים וצפופים עם פניות רבות התוכנה עלולה שלא לעמוד בקצב – ובכך היא מזכירה את הניווט בטלפונים סלולריים.


הוראות הניווט ברורות מאוד, ומגיעות בזמן הנכון. בניווט עירוני הוראות הניווט מורות על פניה ימינה או שמאלה, אך בפנייה לכביש ממוספר נאמר גם מספר הכביש, מה שעוזר מאוד להתמצאות, בעיקר מחוץ לעיר.

מסך הניווט מציג מפה תלת ממדית או דו ממדית, על פי בחירת המשתמש, ולשמאלה עמודת מידע מגוונת. בראש העמודה מסומנת הפנייה הבאה בחץ גדול וברור, עם ציון המרחק עד הפנייה, ובשדה מתחת מוצגת גם הפנייה שלאחריה, לתכנון טוב יותר של הדרך
מסך הניווט מציג מפה תלת ממדית או דו ממדית, על פי בחירת המשתמש, ולשמאלה עמודת מידע מגוונת. בראש העמודה מסומנת הפנייה הבאה בחץ גדול וברור, עם ציון המרחק עד הפנייה, ובשדה מתחת מוצגת גם הפנייה שלאחריה, לתכנון טוב יותר של הדרך
מסך הניווט מינימלי ונותן את מרב המרחב למפה עצמה. מלבד שני מקשי פלוס ומינוס קטנים שמשמשים להתקרבות והתרחקות מהמפה, את כל שאר התצוגה תופסת מפת הניווט. המפה מופיעה בפרספקטיבה עלית (מעוף הציפור) אך ניתן גם לבחור זווית עליונה לגמרי – דו ממדית
מסך הניווט מינימלי ונותן את מרב המרחב למפה עצמה. מלבד שני מקשי פלוס ומינוס קטנים שמשמשים להתקרבות והתרחקות מהמפה, את כל שאר התצוגה תופסת מפת הניווט. המפה מופיעה בפרספקטיבה עלית (מעוף הציפור) אך ניתן גם לבחור זווית עליונה לגמרי – דו ממדית
מפת הניווט מוצגת בפרספקטיבה עילית או בדו-ממד, לפי בחירת המשתמש. סביב המפה נמצאים כמה מקשים וירטואליים קטנים שאינם מפריעים לצפייה במפה, הכוללים מצפן, התקרבות והתרחקות מהמפה וחיווי על מצב הסוללה ואות הלוויין
מפת הניווט מוצגת בפרספקטיבה עילית או בדו-ממד, לפי בחירת המשתמש. סביב המפה נמצאים כמה מקשים וירטואליים קטנים שאינם מפריעים לצפייה במפה, הכוללים מצפן, התקרבות והתרחקות מהמפה וחיווי על מצב הסוללה ואות הלוויין
בחלק הימני העליון נמצאת חלונית שמציגה מעין "צילום מסך" של הפנייה הבאה, במקום החצים שבתוכנות האחרות, ומתחתיה המרחק עד הפנייה. שיטת צילום-המסך אמורה לתת מושג טוב יותר לגבי הפנייה הבאה והכרת סוג הצומת או המחלף; בפועל התמונה המוצגת לא תמיד ברורה מספיק
בחלק הימני העליון נמצאת חלונית שמציגה מעין צילום מסך של הפנייה הבאה, במקום החצים שבתוכנות האחרות, ומתחתיה המרחק עד הפנייה. שיטת צילום-המסך אמורה לתת מושג טוב יותר לגבי הפנייה הבאה והכרת סוג הצומת או המחלף; בפועל התמונה המוצגת לא תמיד ברורה מספיק
4
חיפוש כתובות ונקודות עניין

תוכנת iGo: מסך החיפוש מציג 5 אפשרויות: חיפוש כתובת על פי עיר, רחוב ומספר, חיפוש על פי קואורדינטות, נקודות עניין, היסטוריה של ניווטים קודמים ומועדפים. מאגר נקודות העניין גדול מאוד ונראה שגם עדכני למדי. ניתן לחפש נקודות עניין סביב מיקום ה-GPS, סביב היעד לאורך המסלול או סביב הסמן שמוצב ידנית במיקום כלשהו במפה. נקודות העניין מחולקות לקטגוריות והמידע הנבחר מוצג עם נתוני המרחק עד היעד, ובמקרים רבים גם עם כתובת מלאה ומספר טלפון.


במסך חיפוש היעד ישנן כמה אפשרויות ניווט: אל כתובת, מועדפים (כתובות שנשמרו מראש), היסטוריה, מיקוד (לא פעיל בישראל), נקודות עניין, מרכז עיר ונקודות עניין בעיר ספציפית.

 

המקלדת במסכי החיפוש ברורה ונוחה, עם כיתוב לבן על רקע כהה, אך היא תופסת שטח כה גדול על המסך עד שנשאר מעט מדי מקום למידע החשוב שמחפשים – נקודות העניין, רשימת הערים או הרחובות וכדומה. זוהי מקלדת חכמה, כלומר היא מעלימה את האותיות שאינן רלוונטיות תוך כדי ההקלדה וגם מציגה תוצאות רלוונטיות ומיידיות עם ההקלדה, כך שלרוב אין צורך להקיש יותר משתיים-שלוש אותיות וכבר היעד הרצוי מופיע.

 

חיפוש כתובות מתבצע בשיטת מסך אחר מסך, כאשר המעבר ביניהם נעשה מיידית ואוטומטית: מיד לאחר בחירת העיר תועברו לבחירת רחוב, ומיד בבחירתו תוכלו לבחור את המספר או הצטלבות עם רחוב אחר.


תוכנת Garmin: התוכנה מציעה כמה אפשרויות חיפוש: לפי כתובת (בשיטת מסך אחרי מסך - עיר, רחוב, מספר), נקודות עניין, מועדפים, חיפוש צומת, כשבעצם הכוונה היא להצטלבות רחובות ולא לחיפוש שמי של צומת ספציפי, חיפוש ערים, היסטוריה, קואורדינטות, עיון במפה וכן אפשרות לניווט מהיר הביתה (שדורש הגדרה ראשונית).

תכונה מעניינת נוספת, שנקראת כאן "היכן אני נמצא?", מציגה את המיקום המדויק בקואורדינטות ובגובה, את הכתובת הקרובה ביותר, הצומת הקרובה ביותר וכן מאפשרת חיפוש של בתי חולים, תחנות דלק ותחנות משטרה בסמוך - תכונת חירום יעילה ונוחה.

 

תוכנת :Sygic Drive נקודות עניין יש כאן בשפע, כנראה יותר מכל תוכנה אחרת, אך מנגנון חיפוש הנקודות טעון שיפור. ראשית, החלון הצר שנותר מעל למקלדת הופך את הניווט וחיפוש נקודות העניין ללא נוח מספיק. גם המקלדת החכמה רק מכבידה כאן, מפני שתוך כדי ההקלדה התוכנה מחשבת את כל נקודות העניין באזור ובינתיים מחשיכה את כל האותיות, ומשחררת אותן להמשך ההקלדה באטיות – במיוחד אם לא תרצו לחפש לפי קטגוריות ותתי קטגוריות אלא לחפש באופן חופשי לגמרי, מה שכמעט לא מתאפשר כאן. משום מה גם הניווט לנקודות עניין בעיר ספציפית הודח לתפריט אחר, אך יש לומר שדווקא השימוש בו נוח יותר ונותן תוצאות טובות.

 

תוכנת איתוראן: אפשרויות החיפוש בתוכנה כוללות חיפוש כתובת, נקודות עניין, צמתים, היסטוריה, מועדפים, מיקוד (לא פעיל בישראל), ניווט רב יעדים וניווט מהיר ליעד מוגדר מראש. אם תבחרו בחיפוש לפי כתובת תוכלו לבחור בין הזנת העיר תחילה ואחר כך הרחוב והמספר, או חיפוש של רחוב או כביש בכל הערים. מצאנו את הפונקציה הזו שימושית למדי, למשל כדי לדעת באילו ערים עובר כביש בינעירוני מסוים.

 

חיפוש נקודות העניין יכול להתבצע לפי שם או לפי סוג (קטגוריות), סביב היעד, מיקום נוכחי או בעיר ספציפית. מאגר נקודות העניין רחב ביותר הכוללת קטגוריות לא שגרתיות כמו אולמות וגני אירועים, בנקים וכספומטים, שכונות וכיכרות. בנוסף, קיימת כאן פונקציה ייחודית לתוכנה של איתוראן – מומלצי "מפה": תוכלו לחפש יעדים באזור הרצוי בסיווגים מזון, לינה ואטרקציות ולקבל רשימה של יעדים שהומלצו על ידי חברת "מפה", כולל מספר הטלפון של המקום – יפה ושימושי. בעת בחירת היעד ניתן לבחור בין ניווט מהיר או קצר.

 

תוכנת Leader: Leader מציעה אפשרויות חיפוש מגוונות: חיפוש כתובת, נקודות עניין, ספר כתובות, אלבום כתובות, היסטוריה, מרכז העיר, הצטלבות רחובות, מיקוד (לא פעיל בארץ), נקודות ציון וצמתים. חיפוש על פי אלבום כתובות מעניין במיוחד; מדובר במאגר (מצומצם מאוד, יש לומר) תמונות של אתרים בישראל, שניתן לנווט אליהם בקלות גם למבוגרים או מאותגרי-טכנולוגיה. ניתן גם להוסיף למאגר תמונות שתויגו כיאות (Geotag), שאותן ניתן להשיג ברשת האינטרנט או באמצעות מצלמה עם רכיב GPS.

5
דיווחי תנועה ועדכונים

תוכנת iGo: תוכנת iGo תומכת ב-TMC, אך שירות זה עדיין אינו פעיל בישראל. מפות התוכנה ומאגרי המידע אינם מתעדכנים באופן שוטף, אלא החברה משחררת עדכון מפעם לפעם (עדכון אחד בכל רבעון) שניתן להוריד ולהתקין ידנית מהאינטרנט.

תוכנת Garmin: התוכנה לא כוללת מקלט לדיווחי תנועה, כך שתאלצו לברר את מצב התנועה לפני צאתכם לדרך. המפות מתעדכנות פעם ברבעון, וניתן לעדכן אותן (בתשלום) דרך אתר Garmin  הישראלי - ללא צורך בגישה אל נקודת שירות.

תוכנת Sygic Drive: כמו בשאר התוכנות בשוק הישראלי, עדכוני המפות תלויים בחברת מפה, המשחררת עדכונים בערך אחת לרבעון. לגבי עדכונים שוטפים של התוכנה עצמה זכאי הלקוח לעדכונים חינם למשך השנה הראשונה.

תוכנת איתוראן: נכון להיום אין תמיכה בדיווחי תנועה (TMC), כמו בכל תוכנות הניווט האחרות. עדכון המפות תלוי בחברת מפה. התוכנה כוללת גם אפשרות להתראה על מכמונות מהירות, אך מאגר המכמונות אינו מעודכן בלשון המעטה.


 

תוכנת הניווט של איתוראן ייחודית בכך שהיא מגיעה עם מנוי לשירותי דרך במענה אנושי לשנה אחת. באמצעות השירות תוכלו להתקשר (מהטלפון האישי שלכם) אל מוקדני החברה ולקבל מהם הכוונה אנושית אל היעד, עדכון על מצב התנועה בכבישים, עזרה בתפעול התוכנה והמכשיר ואפילו יבדקו בשבילכם אילו סרטים יש היום בקולנוע ויזמינו עבורכם מקומות. התקשרנו אל המוקד של איתוראן וקבלנו מענה מיידי, אדיב ויעיל, אם כי נראה שמאגר נקודות העניין שלהם אינו מושלם – ביקשנו מסעדה חלבית כשרה ולא הופנינו לאחת כזו שהייתה ממש לידינו אלא לכמה אחרות בסמוך.

תוכנת Leader: מפות התוכנה ומאגרי המידע אינם מתעדכנים באופן שוטף, אלא החברה משחררת עדכון מפעם לפעם (עדכון אחד בכל רבעון) שניתן להוריד ולהתקין ידנית מהאינטרנט.

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מערכות ניווט GPS

החל מ- 760 ₪
מתוך 2 חנויות
החל מ- 574 ₪
מתוך 3 חנויות
יצרן:Mio,
סוג המוצר:מכשיר עצמאי ,
ניידות:מכשיר ...,
החל מ- 689 ₪
ב-Mio4U
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מכשירי GPS
הצג הכל >>