חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
עגלה וטיולון Cybex Mios 2
4,699 - 4,490 ₪
עגלה וטיולון Sport Line Cielo
2,790 - 1,680 ₪
עגלה וטיולון Sport Line Cielo XL
2,490 - 1,879 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור עגלת תינוק

עודכן לאחרונה: 16/10/2020
הבחירה בעגלה המתאימה אינה משימה קלה כלל ועיקר. יש הורים בני מזל שימצאו עגלה שתתאים בדיוק לצרכים ולתקציב שלהם, אך בלא מעט מקרים תצטרכו להתפשר על תכונה זו או אחרת. לפיכך, הגישה היעילה ביותר בתהליך בחירת עגלה היא לקבוע סדר עדיפויות, מהתכונה החשובה ביותר ועד לתכונה הכי פחות חשובה, לצמצם את המבחר לשתיים-שלוש עגלות ואז לבחור את המתאימה ביותר. מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את עגלת התינוק המתאימה, לפי השיקולים הבאים:
איך לבחור עגלת תינוק
1
סוגי העגלות

העגלות נחלקות לשלושה סוגים עיקריים, אך מומלץ לא לנסות לחפש את העגלה הבאה שלכם לפי שייכות לסוג זה או אחר, אלא בהתאם לתכונות המועדפות עליכם. הסיבה לכך היא ריבוי שמות לכל סוג, מה גם שבחנויות עצמן לא בהכרח יודעים לאיזה סוג משתייכת כל עגלה. בקיצור, אל תתנו לנושא הזה לבלבל אתכם. גם ככה תהליך הבחירה מורכב למדי.


אך ללא חלוקה זה כלל לא אפשרי. לנוחותכם מוצגים הסוגים השונים על כל השמות הרווחים בשוק:


עגלה משולבת: עגלה משולבת מורכבת מבסיס, שעליו מרכיבים בשלב ראשון עריסת תינוק. העריסה, שצורתה כאמבטיה קטנה עם מזרן ודפנות מרופדות, ניתנת לפירוק ולעתים גם לנשיאה כסל-קל. כסל-קל לכל דבר הוא בדרך כלל יהיה פחות נוח מסל-קל ייעודי, אך יתאים למרחקים קצרים.


איך לבחור עגלת תינוק


יש הורים שבשבועות הראשונים לחייו של התינוק משתמשים בעגלה גם כתחליף לעריסת תינוק רגילה - אם לא לשנת הלילה, לפחות לשימוש במהלך היום. בשלב מאוחר יותר העגלה הופכת לעגלת ישיבה-שכיבה רגילה על ידי החלפת העריסה במושב מתכוונן.העגלה המשולבת גדולה בממדיה וכבדה יחסית, ולרוב לא תתאים למקומות צרים וצפופים. כדי לקפל את העגלה יש להסיר את העריסה ולקחת בחשבון מקום אחסון עבורה.


עגלה דו שימושית/דו תכליתית/חצי משולבת: זוהי עגלה מתכווננת רגילה, ממצב שכיבה ועד ישיבה. בחלק מהעגלות האלה המשענת אינה נפתחת במלואה ל-180 מעלות לצורך השכבה בטוחה של התינוק על בטנו, אלא לזווית שכיבה של 175 מעלות או יותר, המאפשרת השכבה של התינוק על גבו בלבד.


איך לבחור עגלת תינוק


יש עגלות הכוללות מזרן שעליו ניתן להשכיב את התינוק על בטנו או על גבו בצורה שטוחה לחלוטין. לעתים כוללות העגלות הללו גם דפנות מרופדות גבוהות ואטומות, שבשילוב עם המזרן יוצרות מעין עריסה מגוננת. בחלק מהעגלות הדפנות ניתנות להסרה.


עגלות אלו בדרך כלל קלות וקומפקטיות מעגלות משולבות ופחות יקרות מהן, אם כי דגמים מסוימים מגיעים למחיריהם ולמשקלם של דגמים משולבים. לדגמים בודדים של עגלות מהסוג הזה יש סל-קל תואם שניתן לרכוש בנפרד.


עגלה רב תכליתית/רב שימושית/Travel System: זוהי עגלה מתכווננת ממצב שכיבה לישיבה שכוללת סל-קל תואם המשמש גם כמושב בטיחות לרכב. לערכת העגלה מצורפת תושבת למושב הבטיחות, שמותקנת באופן קבוע ברכב. היתרון הבולט של עגלה כזאת הוא באפשרות להעביר את התינוק מהרכב לעגלה באמצעות הסל-קל.


איך לבחור עגלת תינוק


בנוסף, זוהי העגלה היחידה שניתן להשתמש בה בנסיעה במונית או ברכב שאינו הרכב הקבוע שלכם. נכון, בשביל זה צריך לסחוב את התושבת של מושב הבטיחות, אבל כל אופציה אחרת תהיה מסורבלת אף יותר או בלתי אפשרית. חשוב לזכור שהסל-קל אינו מיועד לשהייה ממושכת של תינוק בחודשי חייו הראשונים. בנסיעה שגרתית בעגלה רצוי שהתינוק ישכב במושב העיקרי של העגלה.


טיולון: יש שני סוגי טיולונים: טיולון קלאסי, שזהו טיולון קליל וקומפקטי המיועד לילד מגיל 6 חודשים. חלק מהטיולונים הללו הם בעלי משענת בד גמישה בלי אפשרות כוונון למצב שכיבה או שכיבה חלקית. הסוג השני הוא טיולון המשמש למעשה כעגלה לכל דבר ומותאם לתינוק מגיל שלושה חודשים, ויש טיולונים בודדים המיועדים גם לתינוקות בני יומם, אך זווית הפתיחה המרבית שלהם קטנה מ-180 מעלות.


איך לבחור עגלת תינוק

 

הטיולון קל משקל, מתקפל בקלות, תופס מעט מקום והוא זול יחסית. בשל תכונותיו אלו, הורים רבים שיולדים בחורף ואינם מתכוונים להוציא את התינוק לטיולים מחוץ לבית בחודשים הראשונים, מעדיפים לרכוש טיולון במקום עגלה רגילה.


עגלה לתאומים: הבעיה בבחירת עגלה לתאומים, לבד מהגודל והסרבול, היא שההיצע קטן והמגבלות רבות. מצד שני, אפשר להתנחם בכך שזה לא מותיר הרבה מקום להתלבטויות.


ישנם שני סוגים לעגלות תאומים, כל אחד עם יתרונות וחסרונות משלו:


  • עגלה טורית – ארוכה יותר ולא כל כך נוחה לתמרון ולטיפוס על מדרכות ומדרגות, והילד שיושב במושב האחורי יוצא קצת מקופח. עגלה טורית צרה דיה כדי להיכנס לפתח של כמעט כל מעלית, אך עלולה להיות ארוכה מדי למעלית קטנה. בנוסף, העגלה עשויה להיות פחות נוחה לשימוש, למשל לכוונון משענת המושב הקדמי וכן לקיפול ולפתיחה.


  • עגלה רוחבית – היצע העגלות הרוחביות מעט גדול יותר, שזה כבר יתרון בפני עצמו. עגלה רוחבית רחבה מהרגיל, ובשל כך היא מוגבלת בכניסות ובמעברים צרים, אך נוחה יותר לנסיעה ולתמרון ושני הילדים נהנים מתנאים שווים. בבחירת עגלה רוחבית, השתדלו לבחור אחת שרוחבה המרבי לא יעלה על 75 ס"מ, ובכך תבטיחו לעצמכם כניסה חלקה דרך רוב הדלתות ולחלק גדול מהמעליות, וכן במעברים צרים יחסית. עגלה רוחבית בדרך כלל קלה יותר לקיפול ולנשיאה מעגלה טורית.

2
נוחות השימוש

אחת ההחלטות הראשונות שתצטרכו לעשות היא גודל העגלה ומשקלה. אתם לא רוצים עגלה שלא תיכנס בנוחות לתא המטען של הרכב או למעלית בבניין מגוריכם, או שתהיה כבדה מדי במידה שאתם אמורים לשאת אותה במעלה המדרגות. שיקולים נוספים שמשפיעים על נוחות השימוש הם אופן קיפול העגלה, סוג הגלגלים וגודלם ומבנה הידית של העגלה.


גודל: העגלה צריכה להתאים לבית שלכם ולסביבה המיידית, ולהיכנס בנוחות לתא המטען של המכונית שלכם. אם יש לכם ספק קל שבקלים באשר ליכולתו של תא המטען להכיל את העגלה, בקשו בחנות שיאפשרו לכם לבדוק זאת טרם הקנייה.


איך לבחור עגלת תינוק


אם בביתכם או בסביבה המידית שלכם יש מעברים צרים במיוחד או כניסה צרה של מעלית בבניין, בדקו את המידות לפני שאתם יוצאים לרכוש את העגלה, במיוחד אם חשקה נפשכם בעגלה גדולת ממדים. אם אתם גרים בסביבה עירונית עם מדרכות המשמשות חלקית לחניית מכוניות, העדיפו עגלה קומפקטית וצרה, ורצוי גם שתהיה קלה לתמרון, כך שאם תיאלצו לרדת ממדרכה חסומה ולעלות חזרה תוכלו לעשות זאת בזריזות.


משקל: במידה שתצטרכו לשאת את העגלה קומה אחת או יותר ברגל, מוטב שהיא תהיה קלה ונוחה לנשיאה, רצוי במשקל של עד 9-8 ק"ג. חשוב שהעגלה במצבה המקופל תינעל היטב ותהיה מצוידת בידית אחיזה, כך שניתן יהיה לניידה בקלות כשהיא מקופלת.


איך לבחור עגלת תינוק


קיפול העגלה: עגלה שניתן לקפל ולפתוח ביד אחת מותירה יד פנויה להחזיק את התינוק. עם זאת, אם מצאתם עגלה שהולמת את הצרכים שלכם, אבל קיפולה מחייב שימוש בשתי ידיים - אל תמהרו לוותר עליה. אפשר להושיב את התינוק במושב הבטיחות, ואז לקפל את העגלה.


בכל מקרה, בדקו את נוחות הקיפול והפתיחה של העגלה, וכן ודאו שהעגלה ננעלת היטב הן במצב פתוח והן במצב מקופל. כמו כן, כדאי לבחור עגלה בעלת ידית אחיזה, כך שניתן יהיה לניידה בקלות כשהיא מקופלת.


גלגלים ובולמי זעזועים: בבחירת הגלגלים ובולמי זעזועים קחו בחשבון את המסלולים העיקריים שתעשו. האם אתם גרים בסביבה עירונית, עם מדרכות שצריך לעלות ולרדת; האם בסביבה המאופיינת בדרכי עפר ובמשטחים משובשים, האם בכוונתכם לטייל במדשאות ובפארקים.


   גלגלים – כיום נפוצות העגלות בעלות גלגלים גדולים. יתרונם של גלגלים כאלה הוא בעבירות הטובה שלהם על משטחים משובשים, וכן ביכולתם המשופרת לטפס על מדרכות ומדרגות. מנגד, גלגלים גדולים פחות נוחים לתמרון בדרכים מפותלות מרובות מכשולים, והם גם עלולים לתפוס מקום אחסון יקר או להקשות על האחסון בתא מטען גבולי. במקרים רבים הגלגלים ניתנים לפירוק, אך לא בכל מקרה הפירוק נעשה בקלות וללא אמצעי עזר, וכדאי לבדוק זאת.


ברוב העגלות הגלגלים הם בגודל סטנדרטי – קטן או בינוני – ועשויים מגומי או פלסטיק יצוק ואינם דורשים תחזוקה. הם עמידים יותר ולא גוזלים מקום רב, בעלי כושר תמרון טוב יותר ויעילים לעקיפת מכשולים שונים בדרך, אך מעט פחות נוחים בטיפוס על מדרכות ובנסיעה בדרך משובשת.


איך לבחור עגלת תינוק

 

חלק מהעגלות מצוידות בגלגלי אוויר. גלגלים כאלה מאפשרים נסיעה חלקה יותר במהמורות ובדרכים משובשות. חסרונם העיקרי הוא בהיותם חשופים לתקרים ובצורך לנפח אותם מדי פעם.


   בולמי זעזועים – על פי התקן הישראלי, כל עגלה חייבת להיות מצוידת בבולמי זעזועים לפחות בשני הגלגלים האחוריים. איכותם ויעילותם של בולמי הזעזועים משתנה בין הדגמים השונים. לנסיעה בדרכים משובשות מומלץ מאוד לבחור עגלה המצוידת בבולמי זעזועים איכותיים, ורצוי בכל ארבעת הגלגלים. ניתן לבדוק את איכות בולמי הזעזועים באמצעות הפעלת כוח על העגלה בלחיצות קצרות ולראות איך הם מגיבים.


ידית העגלה: שני סוגי הידיות הם ידית רוחבית הניצבת במקביל לעגלה או שתי ידיות נפרדות בשני צדי העגלה. לידית רוחבית יש כמה יתרונות על פני שתי ידיות: בעזרת ידית כזאת קל יותר להסיע את העגלה ביד אחת; במידה שמדובר בעגלה כבדה קל יותר לטפס על מדרכות על ידי הפעלת משקל על הידית; האחיזה בה נוחה ובטוחה יותר כאשר שני אנשים מרימים את העגלה במעלה מדרגות; אפשר גם להתאים לה מגוון גדול יותר של תיקים.


איך לבחור עגלת תינוק

 

חשוב לבחור עגלה שבה גובה הידיות מתאים למשתמש העיקרי שלה. בדגמים מסוימים גובה הידית ניתן לכוונון, וכך ניתן להתאימה למשתמשים שונים.

3
נוחות התינוק והילד

חשוב שהעגלה תהיה נוחה לתינוק. כדי להבטיח זאת, בחרו עגלה שתגן עליו היטב מפני שמש, קור וגשם, בעלת ריפוד נעים ונוח, משענת יציבה ותומכת ורצוי גם מסעד לרגליים לילד שכבר יושב.


הגנה מפני שמש וגשם: כל העגלות כוללות גגון שמש. בחלק מהעגלות הגגון קצר ומכסה אזור קטן בלבד, כך שבמצבים מסוימים הילד חשוף לחלוטין לשמש; ובחלקן הגגון מכסה אזור נרחב ומספק הגנה טובה יותר. ככל שתסתובבו באוויר הפתוח בחרו בגגון המעניק כיסוי נרחב ככל האפשר. לחלק מהדגמים יש תוספת לגגון השמש, אך השימוש בה בדרך כלל מסורבל יותר מגגון מתקפל. בדגמים בודדים גגון השמש מחובר באופן כזה שמאפשר להסיט אותו לכל צד של העגלה לפי הצורך.


יש עגלות בעלות גגון העמיד לגשם, ולעגלות מסוימות מצורף כיסוי ניילון או פלסטיק שמיועד לכסות את העגלה ולהגן על התינוק מפני גשם קל. לעתים מצורף הכיסוי לעגלה כסטנדרט ולעתים צריך לרכוש אותו בנפרד. לא לכל העגלות יש כיסוי תואם, ואם נראה לכם שתזדקקו לכיסוי כזה בררו אם האפשרות קיימת.


איך לבחור עגלת תינוק


כדי למנוע את חשיפת התינוק לרוח ולקור, בחרו עגלה שדופנותיה גבוהות ואטומות. יש עגלות עם כיסוי לרגליים שמזכיר שק שינה. אם התינוק צפוי להיוולד בחורף ובכוונתכם לטייל מחוץ לבית, כיסוי כזה עשוי להיות שימושי מאוד.


ריפוד: הפעילו את חוש המישוש והחליקו את ידיכם על הריפוד. בדקו האם הריפוד נעים למגע ואכן מספק מצע נוח ובטוח לילד ואם אינכם נתקלים בבליטות או שקעים שעלולים להסב לו אי נוחות. על הריפוד להיות רחיץ, ורצוי שיהיה פשוט וקל להסרה ולהרכבה.


משענת: כל העגלות, למעט טיולונים פשוטים לילדים בוגרים, כוללות משענת קשיחה מתכווננת משכיבה לישיבה. דרגות הכוונון בדגמים השונים נעות בדרך כלל בין 3 ל-5, יש דגמים עם 7 דרגות וכאלה עם כוונון רציף ללא הגבלת דרגות. רצוי שיהיו לפחות 4 דרגות ומומלץ לבדוק את אופן ביצוע הכוונון. עוד חשוב לבדוק את יציבות המשענת ולוודא שהיא אינה נוטה בזווית או שוקעת לצד זה או אחר.
מסעד לרגליים: מומלץ שהעגלה תהיה מצוידת במסעד לרגליים, שעליו יכול הילד להניח את רגליו בנוחות במצב ישיבה. בחלק מהעגלות ניתן לשנות את גובה ואת זווית המסעד.


דרגש לילד נוסף: אם יש לכם ילד קטן בבית, דרגש ייעודי בחלקה האחורי של העגלה יכול להיות שימושי. בנסיעות קצרות הילד יכול לעמוד עליו וכך עגלה אחת יכולה לשמש את שני הילדים.

4
אמצעי אחסון

בכל עגלה יש אמצעי אחסון, כשהנפוץ שבהם הוא סל בתחתית העגלה. גודל הסל משתנה בין הדגמים השונים. מי שמתכוון לצאת לקניות (קלות) עם העגלה או להשתמש בסל כאמצעי אחסון עיקרי לכל הפריטים הנלווים, יעדיף סל גדול וחזק. בדקו את הסל בחנות ושימו לב כיצד הוא מגיב לעומס (אפשר להפעיל עליו לחץ בעזרת כף היד). רצוי שיישמר מרחק של כמה סנטימטרים בין תחתית הסל לרצפה כשהוא עמוס. כדאי גם לבדוק האם יש גישה לסל כשהמושב במצב שכיבה.


אמצעי אחסון נוספים שקיימים בחלק מהדגמים כוללים כיסים שונים בגב העגלה ובצדדים, התקן לבקבוק או לכוס ועוד. בדגמים מסוימים מותקן מגש להורה בחלקה האחורי של העגלה ולחלק מהדגמים מצורף תיק ייעודי. זכרו שאביזרים כמו התקן לבקבוק ותיק ניתן לרכוש בנפרד.

5
בטיחות ועמידות

איך לבחור עגלת תינוק


קורה שבתהליך הבחירה נאלצים להתפשר על תכונות מסוימות - לא כך כשמדובר בבטיחות. יש כמה כללי בטיחות חשובים שצריך להקפיד עליהם.


בטיחות: יש לוודא שהעגלה מאושרת על ידי מכון התקנים הישראלי וכוללת את פרטי היצרן.


  • תו תקן – כל העגלות המשווקות בארץ חייבות בתו תקן, אבל כדאי לדעת שבישראל נמכרות פה ושם גם עגלות שלא אושרו על ידי מכון התקנים. אם יש לכם ספק - דרשו לראות אישור שהדגם הספציפי אכן מאושר. 

התקן הישראלי מחייב משענת גב קשיחה, בלמים טובים וחזקים לפחות בשני גלגלים על אותו ציר הנסיעה, בולמי זעזועים בגלגלים האחוריים לפחות, רצועות בטיחות בעלת חמש נקודות עיגון (רצועות כתפיים, רצועות מותניים המחוברות לשלדה ורצועת מפשעה) ואמצעי בטיחות למניעת קיפול העגלה כשהתינוק בתוכה. התקן הישראלי אינו מחייב זאת, אך רצוי שלעגלה יהיה פגוש קדמי, שישמש כאמצעי הגנה נוסף מפני נפילה של התינוק היושב בתוכה


  • פרטי היצרן – על גבי שלדת העגלה חייב להימצא סימון שבה מצוין שם היבואן, כתובתו, דגם העגלה, ארץ ייצור, שנת ייצור ושם יצרן.


  • עמידות: כדי להתרשם מעמידות העגלה תצטרכו לבחון אותה בקפידה, לבדוק את הצירים, החיבורים, הגלגלים, הבלמים ודוושותיהם וחלקים אחרים בעגלה. ודאו שהם אינם רופפים או חלשים ובצעו את הבדיקה גם תוך כדי קיפול, פתיחה ונסיעה בעגלה. אם יש חלקים מתפרקים, החל מעריסה ועד חלקי ריפוד שניתן לפרק בקלות בחנות, נסו לפרקם ולראות שהמחברים השונים יעילים וחזקים ואינם נוטים להיתלש או להתפרק. נסו לבדוק גם את איכות הצבע של השלדה. גרדו אותה קלות במקומות שונים בעזרת הציפורן. אם הצלחתם לשרוט את שכבת הצבע, מוטב שתוותרו על העגלה.


6
מחיר ואחריות

הגורמים העיקריים המשפיעים על מחיר העגלה הוא סוג העגלה והרכבה, מספר החלקים המשולבים בה, סוג הריפוד, מגוון אפשרויות הכוונון, אמצעי הגנה מפני שמש וגשם ועוד.


  • עגלות משולבות זמינות בטווח מחירים שנע בין 1,000 ל-3,500 שקלים
  • עגלות דו-תכליתיות זמינות בטווח מחירים שנע בין 900 ל-3,500 שקלים
  • עגלות מסוג טיולון זמינות בטווח מחירים המתחיל מכמה מאות שקלים ומגיע לכ-1,000 שקלים
  • עגלות ספורט זמינות במחירים גבוהים יותר שעשויים להגיע ל-4,000 שקלים ויותר


איך לבחור עגלת תינוק


אחריות לעגלות ניתנת בדרך כלל לשנה, ויש עגלות עם אחריות ממושכת יותר. לעתים ניתנת אחריות כוללת לשנה ותקופת אחריות נוספת לשלדה ולחלקים מסוימים בעגלה. בדקו מה כוללת האחריות ומה הזמינות של חלפים כגון גלגלים, סל אחסון וכדומה. סביר להניח שתצטרכו או תרצו להחליף חלקים מסוימים במרוצת הזמן - לדוגמה גגון שמש שדהה, או ריפוד שהתלכלך ברמה שכבר לא ניתן לנקות, או פשוט התבלה ונקרע.


בנוסף, בררו היכן ניתן השירות עבור העגלה. בחנויות מסוימות יחסכו מכם את הריצות למשווק ויאפשרו לכם למסור את העגלה לתיקון בחנות עצמה. יש משווקים שנותנים עגלה חלופית עד שהם מתקנים את שלכם, ובמקרים מסוימים אף אוספים את העגלה מבית הלקוח.

המוצרים המבוקשים בקטגוריית עגלות וטיולונים

עגלה וטיולון Cybex Mios 2
Cybex Mios 2
יצרן:Cybex,
סוג המוצר:עגלה משולבת,
החל מ- 4,490 ₪
מתוך 6 חנויות
עגלה וטיולון Sport Line Cielo
Sport Line Cielo
יצרן:Sport Line,
סוג המוצר:סל שכיבה ,
החל מ- 1,680 ₪
מתוך 9 חנויות
עגלה וטיולון Sport Line Cielo XL
Sport Line Cielo XL
יצרן:Sport Line,
סוג המוצר:סל שכיבה ,
החל מ- 1,879 ₪
מתוך 8 חנויות
עגלה וטיולון BabyJogger City Mini 4 גלגלים סיטי מיני בייבי ג'וגר
BabyJogger City Mini 4 גלגלים סיטי...
יצרן:BabyJogger,
סוג המוצר:עגלה,
מספר מושבים:יח...,
החל מ- 1,199 ₪
מתוך 7 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image