חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור נטבוק (מיני נייד)

עודכן לאחרונה: 10/08/2011
המחשב המיני נייד, או הנטבוק (NetBook - מחשב רשת) נמנה על קטגוריה חדשה יחסית שזכתה מיד עם הופעתה לפופולריות גדולה. אלו מחשבים ניידים קטנים במיוחד, בגודל של מחברת רגילה ובמשקל של עד 1.5 קילוגרם (ולעיתים קרובות פחות).

הביצועים של הנטבוקים לא חזקים והמפרט שלהם צנוע, אבל המידות הזעירות והניידות הגבוהה שלהם עושות אותם לנוחים במיוחד לנסיעות וכמחשב משני. הם מתאימים לסטודנטים, כתבי שטח או אנשים המרבים בנסיעות וצריכים מחשב לגלישה, דואר וכדומה.

מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את הנטבוק המתאים לכם על פי השיקולים הבאים.
איך לבחור נטבוק (מיני נייד)
1
גודל ומשקל

הנטבוק נועד להיות מחשב קטן-מימדים שנוח לקחת לכל מקום, ולכן המידות והמשקל שלו חשובים במיוחד. מחשבי נטבוק מגיעים בגדלים של 7 עד 12 אינטש (נגזרת מגודל המסך), כאשר הגודל הנפוץ והפופולרי ביותר הוא 10 או 10.1 אינטש. גודל קטן יותר בא לא רק על חשבון תצוגה מוקטנת אלא גם על חשבון המקלדת, שהופכת לקטנה מדי ולא נוחה להקלדה מלאה. אלא אם כן אתם ממש חייבים מחשב קטן במיוחד, העדיפו מחשבים בגודל 10.1 אינטש או 11.6. מחשבים בגודל 12.1 אינטש מעניקים תצוגה טובה יותר באופן משמעותי אם כי מעט פחות נוחים לנשיאה.

 

המשקל של הנטבוק הממוצע נע בין 1 ל-1.5 קילוגרם, כאשר פרמטר חשוב המשפיע על משקלו הוא גודל הסוללה. מחשבים עם סוללת 6 תאים יהיו בדרך כלל כבדים יותר, אך לעיתים רבות מדובר בהשקעה משתלמת ששווה את תוספת הסירבול (עוד על כך - בפרק הסוללה).

"הנטבוק נועד להיות קטן מימדים ונייד, ולכן המידות והמקשקל שלו חשובים במיוחד"
הנטבוק נועד להיות קטן מימדים ונייד, ולכן המידות והמקשקל שלו חשובים במיוחד
2
ביצועי המחשב

כדי לחסוך ככל האפשר במקום ובצריכת חשמל, מחשבי הנטבוק מצויידים במפרטים צנועים ובסיסיים - לשם השוואה, רובם נחותים ממחשבים מבוססי Celeron רגילים. הם מתאימים במיוחד לשימוש מבוסס רשת, כלומר - גלישה באינטרנט, תוכנות מסרים מידיים, קבלת דואר וכו', אך מריצים ללא קושי גם תוכנות אופיס ותוכנות מולטימדיה שונות.

ההבדלים בין ביצועיהם של מחשבי הנטבוק השונים כיום מינוריים למדי משום שהם משתמשים ברכיבים דומים עד זהים. כמו בכל מחשב, הפרמטרים המשפיעים ביותר על ביצועי הנטבוק הם המעבד, הזיכרון והכונן הקשיח.

מעבד: המעבד הוא יחידת העיבוד המרכזית של המחשב ונחשב לרכיב החשוב ביותר שבו. המעבד משפיע לא רק על ביצועיו של המחשב הנייד, אלא גם על משקלו, על גודלו ועל משך פעולת הסוללה שלו.

רבים ממחשבי הנטבוק בישראל כוללים מעבד מסוג
Atom של Intel, שמגיע במהירויות שעון של 1.3Ghz עד 1.66Ghz. זהו מעבד פשוט, קטן וחסכוני ולכן מתאים במיוחד לנטבוקים. מעבדי Atom מחולקים לסדרות N ו-Z, כאשר סדרת N מעט חזקה יותר אך סדרת ה-Z חסכונית יותר בחשמל. עד לא מכבר, מרבית מעבדי Atom היו חד-ליבתיים, אך כיום תוכלו למצוא דגמים רבים עם מעבד כפול-ליבה (למשל N450) שמעניק ביצועים מעט טובים יותר.

דגמים אחרים, בעיקר הגדולים שבקטגוריה, מצוידים במעבדי Intel דלי הספק וצריכת חשמל מסדרת SU. הם מספקים בדרך כלל ביצועים משופרים, אך צריכת החשמל שלהם גבוהה מזו של מעבדי Atom.

זיכרון (
RAM): הזיכרון משמש לאחסון זמני של נתונים ותוכנות כמערכת ההפעלה ויישומים אחרים. גודל הזיכרון נמדד בגי'גה בייט (GB), וככל שהוא גדול יותר, כך מערכת ההפעלה והיישומים השונים ירוצו מהר יותר.

גודל הזיכרון הנפוץ במחשבי נטבוק הוא
2GB, והוא מספיק לרוב השימושים הבסיסיים. אם מצאתם נטבוק נחשק עם זיכרון 1GB בלבד, רצוי מאוד לשדרג ל-2GB שיתנו ביצועים עדיפים בריבוי משימות ומהירות עבודה כללית טובה יותר. מחשבי נטבוק עם זיכרון 3GB נדירים יחסית, ובדרך כלל לשימושים של מחשב מיני-נייד אין צורך מהותי בזיכרון בנפח כזה.

דיסק קשיח: הדיסק הקשיח נועד לאחסון מידע בהיקפים גדולים, והוא נמדד בנפח האחסון ובמהירות העבודה שלו. מחשבי הנטבוק מגיעים עם דיסק קשיח בנפח של
60-250GB, כאשר הנפח הנפוץ ביותר הוא 160GB שיספיק לרוב המשתמשים.

מהירות העבודה של הדיסק הקשיח נמדדת בסיבובים לדקה (
RPM). ככל שהמהירות גבוהה יותר המחשב יעבוד בצורה מהירה יותר. רוב הדיסקים הקשיחים בנטבוקים עובדים במהירות 5400RPM, שזו מהירות טובה למדי.

רובם המכריע של הנטבוקים בישראל משווקים כם כוננים קשיחים רגילים, אך ניתן למצוא גם אי אלו דגמים עם כונני SSD שנחשבים למהירים יותר, מאובטחים יותר, קלים יותר וגם יקרים בהרבה.

המעבד הוא יחידת החישוב והבקרה המרכזית של המחשב. המעבדים הנפוצים כיום למחשבים ניידים הם אלה מסדרת Core i החדשה של אינטל (i3, i5, i7 ) או מעבד דומה מבית AMD, לפי החלוקה הבאה: מעבדי i3 כפולי הליבה של אינטל או מעבדי Athlon II X4 מבית AMD מיועדים לשימושים יום יומיים, כגון גלישה, שימושי מולטימדיה קלים ובינוניים ויישומים פשוטים.   מעבדי  i5 של אינטל ו Phenom II X4 של AMD שכוללים ארבע ליבות, מיועדים לשימושים כבדים יותר.   מעבדי i7 שכוללים עד 8 ליבות משמשים לתוכנות עריכה, גרפיקה, תלת ממד ולריבוי משימות, כאשר i7 Extreme מיועד כבר לגיימרים מושבעים.לאלה, ולמי שרוצה את המילה האחרונה בתחום המעבדים, מומלץ לבחור מעבד בארכיטקטורת Ivy Bridge.   מי שמחפש פתרונות זולים יותר, ובמידה שהמחשב מיועד לשימושים קלים, יכול לשקול מעבדים מסדרות קודמות, דוגמת אינטל Core 2 Quad ו-AMD Phenom – סדרת מעבדים בעלי ארבע ליבות (או 3 בחלק מדגמי Phonem), ולמקרה שכל שקל נחשב, ניתן לשקול מעבד מדגמי core 2 duo. אבל מומלץ ללכת על i3 לפחות כדי להבטיח לעצמכם מחשב שישמש אתכם לאורך זמן.
  Random Access Memory הזיכרון הפעיל הראשי במחשב. הזיכרון מאחסן באופן זמני מידע שנוכח כל עוד המחשב פועל. הזיכרון נמדד בג'יגה בייטים (GB), וככל שהוא גדול יותר מערכת ההפעלה ותוכנות אחרות יפעלו מהר יותר וניתן להריץ כמה מהן במקביל בצורה מהירה וחלקה. גודל הזיכרון המומלץ לשימושים בסיסיים במחשב נייד הוא 4GB. לעבודה עם יישומים כבדים יותר וכדי לעבוד עם כמה יישומים במקביל בנוחות, מומלץ זיכרון גדול יותר.
3
ומה עם כונן אופטי?

הצורך במידות ומשקל מינימליים גרם לכך שממחשבי הנטבוק הושמט כונן אופטי (נגן או צורב CD, נגן או צורב DVD). מדובר אמנם בקיצוץ כואב, אבל הוא הכרחי כדי לשמור על המחשב קטן וקל. כדי להתקין תוכנות מתקליטורים או להעביר את המוזיקה שלכם מהדיסקים למחשב תאלצו להמיר את התקליטור למידע DATA רגיל במחשב אחר ולהעביר אותו באמצעות דיסק-און-קי, או להשתמש בכונן אופטי חיצוני.

חלק מהדגמים, בעיקר היקרים יותר, מגיעים עם צורב
DVD חיצוני קומפקטי שניתן לחבר לנטבוק באמצעות חיבור ה-USB.

רכיב במחשב שבאמצעותו ניתן לקרוא ולאחסן מידע במדיה חיצונית כגון CD או DVD. יש כוננים המיועדים לקריאה בלבד וכאלה המיועדים לקריאה ולכתיבה רב פעמית (צורב). מומלץ לרכוש מחשב נייד עם כונן צורב, ורצוי שיהיה זה כונן DVD. ברוב הניידים מותקן כונן צורב.
רכיב במחשב שבאמצעותו ניתן לקרוא ולאחסן מידע במדיה חיצונית כגון CD או DVD. יש כוננים המיועדים לקריאה בלבד וכאלה המיועדים לקריאה ולכתיבה רב פעמית (צורב). מומלץ לרכוש מחשב נייד עם כונן צורב, ורצוי שיהיה זה כונן DVD. ברוב הניידים מותקן כונן צורב.
"חלק מהדגמים מגיעים עם כונן אופטי חיצוני המתחבר לשקע usb"
חלק מהדגמים מגיעים עם כונן אופטי חיצוני המתחבר לשקע usb
4
גודל המסך ואיכות התצוגה

כפי שכבר ציינו, לגודל המסך יש השפעה רבה על מידת הניידות של המחשב ועל צריכת החשמל שלו. שיקולים נוספים בבחירת המסך המתאים הם רזולוציה, גימור המסך (מבריק או מט) וכרטיס המסך.

גודל מסך ורזולוציה: גודל המסך במחשבי נטבוק נע בטווחים שבין
7 ל-12 אינטש. מסך בגודל 10 או 10.1 אינטש מתאים לרוב השימושים ומאפשר צפייה נוחה, ולא מומלץ לרדת מגודל זה

הרזולוציות המקובלות למסכי נטבוקים הן
1024X600 ו-1366X768שמתאימות לגדלי המסך הנפוצים. כדאי לזכור שרזולוציה גבוהה מפנה אמנם יותר מקום על שולחן העבודה ומציגה יותר שטח מדפי האינטרנט, אך מנגד גם מקטינה את התצוגה ומקשה על הקריאות של טקסטים קטנים.

מבריק או מט: הבחירה במסך מבריק או מט תלויה בשימוש העיקרי שתעשו במחשב. מסך מבריק מחמיא יותר לתצוגה (בעיקר של וידיאו ותמונות), מפני שהזכוכית בקדמת המסך מעמיקה את הצבעים ומחדדת את התמונה. חסרונו של המסך הוא בהשתקפות של אור חיצוני עליו. מסך מט מונע השתקפויות ומתאים יותר להצגת טקסט ולשימוש בתאורה סביבתית גבוהה. כיוון שהנטבוק מיועד לשימוש בסביבות עבודה שונות ולעיתים קרובות גם בחוץ, כדאי לבחור במחשב עם מסך בגימור מט.

מאיץ גרפי (כרטיס מסך): הנטבוק אינו נועד למשחקים או למשימות גרפיות תובעניות ולכן בדרך כלל תמצאו בו רכיב גרפי בסיסי שמגיע עם ערכת השבבים כשהוא מובנה בלוח האם. בדגמים חדשים רבים יש מאיץ גרפי משופר עם תמיכה בוידיאו ב-HD (בדרך כלל תמצאו את האותיות HD בשם הכרטיס הגרפי), ובדגמים נבחרים יש כרטיס גרפי ייעודי, בדרך כלל Nvidia ION, שמעניק ביצועי גרפיקה יחסית גבוהים וכולל יציאת HDMI.

רכיב שממיר את המידע הלוגי שבמחשב למידע ויזואלי המוצג על המסך. יש שני סוגים של כרטיסי מסך, הראשון והבסיסי הוא כרטיס המשולב כשבב על לוח האם ומשתמש בזיכרון הכללי של המחשב (shared). כרטיס זה יכול לשמש היטב כל משתמש שאינו מתכוון להריץ משחקים ותוכנות תלת ממד, ואין צורך להשקיע בכרטיס נפרד ויקר.הסוג השני הוא כרטיס נפרד עם זיכרון ומעבד משלו, שמציג תוכן ויזואלי ותלת ממד ברמה גבוהה. זיכרון מינימלי מומלץ לכרטיס עצמאי הוא 256MB.
"מסך בגודל 11.6 אינטש מעניק חוויית צפייה טובה יותר אך הוא פחות נוח לנשיאה"
מסך בגודל 11.6 אינטש מעניק חוויית צפייה טובה יותר אך הוא פחות נוח לנשיאה
5
תקשורת

את הנטבוק אפשר לחבר לרשת באמצעות תקשורת חוטית, אלחוטית או סלולרית. כל המחשבים מציעים את שתי האפשרויות הראשונות, אך בדגמים ספורים אפשר למצוא גם מודם סלולרי מובנה.

תקשורת חוטית: בלוח האם משולב כרטיס רשת המאפשר מהירויות של 10/100/1000 Mbps. אל השקע בצד המחשב, מסוג RJ-45, מחברים כבל רשת.

תקשורת אלחוטית (Wireless LAN): תקן עולמי לתקשורת אלחוטית, מוכר בקיצור WLAN וכן כ- Wi-Fi. זהו ממשק פופולרי ובמקומות ציבוריים רבים קיימות נקודות חמות שתומכות בתקשורת זו. Wi-Fi מוכר גם כ-IEEE 802.11 והוא נחלק לשלושה סוגים עיקריים –  b, g ו-n כאשר תקן n הוא החדש והמהיר ביותר.

תקשורת סלולרית (WWAN - Wireless Wide Area Lan): מודם מובנה הקיים בחלק ממחשבי הנטבוק, המאפשר גלישה באינטרנט מכל מקום באמצעות הרשת הסלולרית. מדובר במתאם קטן בגוף המחשב, שלאחר הכנסת כרטיס SIM מאפשר גלישה סלולרית במחשב. לרוב, ליד שם הקישורית WWAN יצוין גם סוג הרשת בה היא תומכת, למשל UMTS, HSDPA, 3G וכדומה.

מודם סלולרי מובנה חוסך את הצורך לרכוש מתאם גלישה חיצוני או להשתמש בטלפון הנייד כמודם, אך הוא מייקר את מחיר המחשב וגם פולט קרינה סלולרית, כך שמומלץ שלא להניח על הברכיים מחשב נטבוק עם מודם סלולרי פנימי.

6
חיבורים

מחשבי הנטבוק מצוידים בדרך כלל בסט צנוע למדי של חיבורים, כחלק מהמגמה הכוללת לחסוך בעלויות ובמקום. עם זאת חשוב לוודא שיש מספיק כניסות USB ושיש את החיבורים האחרים הנחוצים לכם.

USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור אביזרים וציוד היקפי כמו עכבר חיצוני, מצלמה דיגיטלית, דיסק-און-קי, מתאם גלישה סלולרי וכדומה. רצוי שיהיו במחשב 3 שקעי USB לפחות.

VGA: חיבור אנלוגי בין המחשב למסך חיצוני. קיים כמעט בכל הנטבוקים.

HDMI: חיבור דיגיטלי להעברת אודיו ווידיאו ברזולוציות גבוהות בין המחשב למסך חיצוני. קיים בדגמים עם כרטיס גרפי שתומך בתכני HD.

Bluetooth: תקשורת אלחוטית לטווח קצר בין המחשב הנייד למכשירים תואמים כגון טלפון סלולרי, מדפסת ואוזניות. באמצעות חיבור Bluetooth ניתן להעביר קבצים כמו תמונות, שירים ווידיאו בין המחשב למכשירים המצוידים אף הם בחיבור Bluetooth.

חריץ לכרטיסי זיכרון: בעלי מכשירים כגון מצלמה ומחשב כף יד שרוצים להעביר מידע במהירות ובקלות מהמכשיר לנייד ייהנו מחריץ זיכרון כזה. במקום להשתמש בכבל ניתן פשוט לשלוף את הכרטיס מהמצלמה ולתחוב אותו לחריץ המתאים בנייד. חשוב לבדוק שהחריץ בנייד תואם את הזיכרון במכשיר.

ברבים מהנטבוקים ישנה תמיכה בכרטיסי
SD ו-MMC בלבד, ואם חשובה לכם תמיכה גם בפורמטים שונים כמו xD או MS כדאי לוודא שישנה תמיכה כזו.

RJ-45: חיבור קווי של המחשב לאינטרנט או לרשת ביתית.

מצלמת רשת: כמעט כל הנטבוקים מגיעים עם מצלמת רשת מובנית המאפשרת לבצע שיחות וידיאו. אם הפונקציה הזו חשובה לכם וודאו שיש גם מיקרופון מובנה במחשב שיחסוך מכם את הצורך לחבר מיקרופון חיצוני.

"חיבור vga אנלוגי למסך חיצוני"
חיבור vga אנלוגי למסך חיצוני
"קורא כרטיסים"
קורא כרטיסים
"חיבור lan לרשת חוטית"
חיבור lan לרשת חוטית
7
נוחות השימוש

כיוון שההבדלים בין ביצועיהם של רוב מחשבי הנטבוק קטנים יחסית, הבידול העיקרי ביניהם מתבטא בנוחות השימוש. זו חשובה במיוחד כיון שזהו מחשב שילווה אתכם בנסיעות, פגישות, הרצאות ומקומות רבים נוספים, וחשוב שיהיה נוח לתפעל אותו.

מקלדת: גדול המקלדת נגזר מגודל המסך, כאשר מחשבי נטבוק עם מסך קטן בגודל 7 אינטש כוללים מקלדת זעירה בגודל של כ-80% בלבד ממקלדת רגילה, בעוד שמחשבי 10 אינטש כוללים מקלדת נוחה יותר עם מקשים בגודל סביר, שגודלה כ-92% ממקלדת רגילה. מומלץ מאוד לבחור במחשב עם מקלדת גדולה ככל האפשר.

מעבר לגודל המקלדת חשוב לשים לב לפריסת המקשים, ולוודא שהמקשים החשובים מוגדלים, שאין מקשים קטנים מדי ושמיקומם סטנדרטי והגיוני (למשל, חפשו את מקשי ה-
Page, בדקו איפה נמצא ה-Shift הימני והאם הוא גדול מספיק, היכן ממוקם מקש ה-Ctrl השמאלי וכדומה). אם יש לכם הזדמנות להתנסות עם המחשב טרם הקנייה הקישו מעט על המקשים, בדקו אם הם מגיבים היטב ומשדרים איכות בנייה טובה.

עכבר: מחשבי הנטבוק מצוידים במשטח מגע המשמש כעכבר. כדאי לבדוק שהוא גדול מספיק, עם טקסטורה נוחה ועם פסי גלילה שיקלו עליכם בניווט בדפי אינטרנט ומסמכים ארוכים. חשוב מאוד לבדוק גם את מקשי העכבר אם הם גדולים מספיק, מופרדים זה מזה ומגיבים כהלכה.

חלק מהדגמים כוללים יכולות מולטי-מגע שמאפשרות התקרבות והתרחקות מהתצוגה בתנועת צביטה או פתיחה, גלילה למטה ולמעלה בשתי אצבעות וכדומה.

זווית ציר המסך: כדאי לבדוק האם ציר המסך מאפשר לפתוח את המסך על לזווית רחבה, שתאפשר עבודה נוחה כשהמחשב מונח על הברכיים. זווית צרה מדי תגביל אתכם ותאלץ לכופף את הראש כדי להביט במסך.

רעש והתחממות: כמו כל מוצר אלקטרוני, גם מחשבים נוטים להתחמם מעט אחרי עבודה ממושכת, ובדרך כלל כוללים גם מאווררים שנועדו לצנן את גוף המחשב ומשמיעים רחש קל כשהם פועלים. אמנם לא תוכלו לדעת זאת על פי המפרט היבש, אבל כדאי להציץ בסקירות ובביקורות ברשת ולוודא שהנטבוק שבחרתם לא מתחמם מדי ושהוא נותר שקט בעבודה ממושכת.

"כדאי להתנסות במקלדת והעכבר ולוודא שהם נוחים לתפעול"
כדאי להתנסות במקלדת והעכבר ולוודא שהם נוחים לתפעול
8
ביצועי הסוללה

משך פעולת הסוללה תלוי בסוג הסוללה, בגודל המסך ובסוג המעבד. בנוסף, בחלק מהדגמים קיימים מנגנונים שונים לחיסכון בצריכת החשמל. לדוגמה, הורדת עוצמת תאורת המסך, ואפילו עוצמת המעבד ומהירות העבודה של הכונן הקשיח כשהתנאים מאפשרים זאת.

כל סוללה מורכבת ממספר תאים, וככל שמספר התאים גדול יותר, משך עבודת הסוללה ארוך יותר. בדרך כלל תוכלו לבחור בין סוללת 3 תאים לסוללת 6 תאים, כאשר האחרונה תספק משך פעולה ארוך יותר אך במקרים רבים תהיה כבדה יותר ולפעמים גם תבלוט מעט מתחתית או מאחורי המחשב.

זמן סוללה סביר למחשב נטבוק נע סביב 4 שעות פעולה. דגמים חדשים שיצאו לאחרונה מבטיחים (ולעיתים גם מקיימים) זמן סוללה של 8-11 שעות, ולמרות שהם יקרים יותר מהממוצע כדאי מאוד לשקול רכישה של מחשב כזה בחיוב.

המעבד הוא יחידת החישוב והבקרה המרכזית של המחשב. המעבדים הנפוצים כיום למחשבים ניידים הם אלה מסדרת Core i החדשה של אינטל (i3, i5, i7 ) או מעבד דומה מבית AMD, לפי החלוקה הבאה: מעבדי i3 כפולי הליבה של אינטל או מעבדי Athlon II X4 מבית AMD מיועדים לשימושים יום יומיים, כגון גלישה, שימושי מולטימדיה קלים ובינוניים ויישומים פשוטים.   מעבדי  i5 של אינטל ו Phenom II X4 של AMD שכוללים ארבע ליבות, מיועדים לשימושים כבדים יותר.   מעבדי i7 שכוללים עד 8 ליבות משמשים לתוכנות עריכה, גרפיקה, תלת ממד ולריבוי משימות, כאשר i7 Extreme מיועד כבר לגיימרים מושבעים.לאלה, ולמי שרוצה את המילה האחרונה בתחום המעבדים, מומלץ לבחור מעבד בארכיטקטורת Ivy Bridge.   מי שמחפש פתרונות זולים יותר, ובמידה שהמחשב מיועד לשימושים קלים, יכול לשקול מעבדים מסדרות קודמות, דוגמת אינטל Core 2 Quad ו-AMD Phenom – סדרת מעבדים בעלי ארבע ליבות (או 3 בחלק מדגמי Phonem), ולמקרה שכל שקל נחשב, ניתן לשקול מעבד מדגמי core 2 duo. אבל מומלץ ללכת על i3 לפחות כדי להבטיח לעצמכם מחשב שישמש אתכם לאורך זמן.
"סוללת 6 תאים לעיתים גדולה ובולטת מגוף המחשב, אך מספקת חיי סוללה ארוכים"
סוללת 6 תאים לעיתים גדולה ובולטת מגוף המחשב, אך מספקת חיי סוללה ארוכים
9
מחירים ואחריות

מחיריהם של מחשבי הנטבוק נעים בין 1000 שקלים לדגמים הבסיסיים ביותר, עם מעבד חלש ומסך בגודל 7 אינטש, לבין 3000 שקלים לדגמים עם מסך גדול וזמן סוללה ארוך.

אחריות למחשב נטבוק נעה בין שנה לשלוש שנים ובמקרים מסוימים אפשר להרחיב אחריות של שנה לשלוש שנים. כדאי לבצע
השוואת מחירים לפני קניית מחשב נייד

מדריכי הקנייה וסקירות המוצרים הבאים עשויים לעניין אתכם:
איך לבחור מחשב נייד
איך לבחור מחשב נייד - מדריך מהיר
סקירות וביקורות מחשבים ניידים
מילון מונחי מחשבים ניידים
מחשב אישי או נייד
איזה מחשב נייד מתאים לך?

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מחשבים ניידים

מחשב נייד Asus VivoBook E203MA-FD015T
Asus VivoBook E203MA-FD015T
טווח מחירים:עד 2000 ₪,
יצרן:Asus,
גודל מסך:11.6...,
החל מ- 1,300 ₪
ב-18Comp
מחשב נייד HP 255 G7 7DB74EA
HP 255 G7 7DB74EA
טווח מחירים:עד 2000 ₪,
יצרן:HP,
גודל מסך:15.6 א...,
החל מ- 1,190 ₪
ב-kingPc
מחשב נייד Dell Inspiron 15 3583 IN-RD33-11420
Dell Inspiron 15 3583 IN-RD33-114...
טווח מחירים:3000 - 4000 ₪,
יצרן:Dell,
גודל מסך:15.6...,
החל מ- 3,790 ₪
ב-Pc-Online
מחשב נייד Lenovo IdeaPad S340-14 81N700DNIV
Lenovo IdeaPad S340-14 81N700DNIV
טווח מחירים:2000 - 3000 ₪,
יצרן:Lenovo,
גודל מסך:14...,
החל מ- 2,949 ₪
ב-18Comp
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מחשבים ניידים
הצג הכל >>